•  

  #mirkowyzwanie

  a) Zorganizuj wieczór gier planszowych – zgarnij współlokatorów albo rodzinę i usiądźcie razem do gry.
  b) Wykonać rysunek, przedstawiający coś co istnieje tak, żeby dało się rozpoznać co to jest np. znany budynek, osobę, samochód konkretnej marki
  c) Przygotuj "skarb" dla kogoś z rodziny albo znajomego. Przekaż mu wskazówki jak go odnaleźć dostarczając mapę, instrukcję.

  Rysunek przedstawia charakterystyczną budowlę w kraju, w którym jeszcze nie byłam. Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła podziwiać ją oddychając Włoskim powietrzem :)
  pokaż całość

 •  

  #mirkowyzwanie
  a) Zacznij uczyć się jazy na łyżwach. Poczytaj instruktaże lub poproś kolegę/koleżnkę o pomoc.
  b) Naucz się rozwiązywać krzyżówki jolki
  c) Przygotuj jakąś egzotyczną potrawę, opisz składniki, sposób przyrządzania, zrób zdjęcia efektu końcowego.

  Bardzo chciałem pojeździć na łyżwach niestety w trakcie trwania wyzwania nie było mi po drodzę i choć na pewno to jeszcze zrobię to do wyzwania przygotowałem coś innego. Zrobiłem sushi, voilà

  Składniki to wiadomo ryż, nori, rybki (łosoś, tuńczyk), warzywka (sałata, ogórek, papryka, awokado) i dodatki (sosy, pestki, sezam, cebulka prażona), panierka. Wszystko zależy od preferencji.

  Na początku ugotowałem ryż, ja wspomogłem się warnikiem. Ugotowany ryż zaprawiłem cukrem, octem do ryżu i solą. W trakcie stygnięcia ryżu, usmażyłem rybki w panierce na głębokim oleju. Jak ryż trochę ostygł to zabrałem się za sztukę. Rozkładałem ryż na nori i wsadzałem do środka składniki które uważałem, że będą do siebie pasować. Na koniec wszystko delikatnie lecz pewnie zwijałem i skroiłem na 6 kawałków. Rozłożyłem na talerze i wygląda to tak:
  pokaż całość

  źródło: 5.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika lothander

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)