•  

  Mam w sypialni narożnik, który w zasadzie jest na stałe rozłożony i służy nam jako łóżko.
  Od jakiegoś czasu strasznie zaczął skrzypieć i hałasować nawet przy bardzo delikatnym przekręcaniu się.
  Dokładnie to hałasuje ta wysuwana strona. To raczej nie sprężyny tylko tak jakby drewniana rama, do której są przymocowane.

  Macie jakieś patenty jak to zniwelować i wyciszyć ten hałas?

  #meble #stolarstwo #zalesie #remontujzwykopem #spanie #meblujzwykopem #sypialnia #kiciochpyta
  pokaż całość

 •  

  Czy mógłby ktoś uszeregować te 4 armie od najbardziej konwencjonalnej do najdziwniejszej?
  Vegas, Mephisto, Dancer, Death Breath
  #gryplanszowe #grybezpradu #neuroshimahex

 •  

  Stare drzewo oliwne z włoskiej Apulii, zwane przez okolicznych "zamyślonym drzewem".
  #ciekawostki #niewiemjaktootagowac

 •  

  #acmilan #pilkanozna
  Już się zaczęło zakłamywanie statystyk XD Nie widzę nic o CR7 XD
  „Piątek w debiutanckim sezonie w Serie A ma już na koncie 17 bramek. Przeskoczył Ibrahimovicia, który w swoim premierowym sezonie strzelił 16 goli. Więcej zdobyli tylko Tevez (19) i Szewczenko (24).”

 •  

  Teraz to już bardzo wyraźnie widać jak Piątek był Milanowi potrzebny.
  #mecz #pilkanozna #acmilan

 •  

  człowiek czekał od kurna 2011 na takiego napadziora, żodyn z was nie kibicującemu Ac Milan od wygrania serie a nie wie jak sie teraz każdy z nas czuje. Kurnia no brak słów...
  #acmilan

 •  

  #lego Wrocilem wlasnie z domu rodzinnego, po jakis 15 latach znalazlem swoje pierwsze zestawy lego. Sporo czesci brakuje, glownie swiatelka i opony (pamietam jak mlodszy brat lubil je gryzc jak mu zeby wychodzily) jako pierwszy ulozylem swoj ulubiony zestaw 6649.

  źródło: IMG_3076.JPG

 •  

  został tu ktoś jeszcze? no nic ... dobranoc :)

  źródło: annlupin0612.jpg

 •  

  Factorio wóda kiszone
  Piątek piąteczek piątunio
  Weekend spędzam jak księciunio

  #pijzwykopem #factorio #gry

 •  

  Organizuje #rozdajo
  Otrzymałem 50000 telefonów iPhone X 64GB, które z powodu braku ofoliowania telefonu (folia zabezpieczająca przy transporcie) nie mogą być wystawione na sprzedaż.
  Z tego powodu wylosuje 5 osób, które zaplusują ten post i wyślę im na mój koszt iPhona.

  pokaż spoiler Łapiecie wszystko jak pelikany ¯_(ツ)_/¯

 •  

  Zapraszam Was dziś do drugiego wpisu z serii #mieszkaniedeweloperskie

  Dzisiejszy temat to: Finansowanie - kredytowanie

  To etap od którego tak naprawdę zależy wszystko. Bo nie ważne jakie mieszkanie wybraliśmy, jaką ekipę wykończeniową zaklepaliśmy na termin - o który nie jest prosto lub ile swojego czasu chcemy przeznaczyć na remont, to jeśli na tym etapie bank odmówi nam kredytowania, lub dokładnie przeliczymy swoją gotówkę i uznamy, że jednak wychodzi za dużo - wtedy będziemy musieli wrócić do punktu startowego, a w niektórych przypadkach odłożyć zakup mieszkania nawet na kilka lat.

  Opowiem wam jak wyglądało to z mojej perspektywy - czyli małżeństwo decydujące się na kredytowanie zakupu mieszkania.

  Przede wszystkim trzeba mieć już wybraną jedną inwestycję na którą jesteśmy zdecydowani. Jeśli zgłosimy się do doradcy finansowego i będziemy mieć kilka mieszkań na oku i do każdego będziemy chcieli zrobić symulacje, kalkulacje itp., to jest to po prostu strata czasu - zarówno naszego jak i doradcy. Na pewno zdaży się, że któryś deweloper nie przekaże wszystkich potrzebnych dokumentów lub bank X będzie wymagał czegoś dodatkowo (czego np nie wymagał bank Y) - to wiąże się z braniem urlopu w pracy, dojazdami i sporą papierologią. Tak więc w skrócie - ograniczmy się do jednej inwestycji, a na spotkaniu z deweloperem (a raczej biurem sprzedaży danej inwestycji) zbierzmy jak najwięcej informacji i dokumentów potrzebnych do kalkulacji kredytu i rozmów z doradcą finansowym.

  Polecam załatwiać sprawy kredytowe przez zaufanego doradcę, sami (jeśli nie jesteście z branży) nie połapiecie się w całej tej papierologii i kruczkach prawnych. Doradca swoje wynagrodzenie otrzymuje w formie X% od umowy - banki bardzo chętnie wypłacają dobry procent, bo przecież dla nich do wielotysięczne zyski spływające przez kilkanaście/ kilkadziesiąt lat.

  Do wyboru będzie kilka banków, z nich (razem z doradcą) wybierzcie 2-3 i poczekajcie na szczegółową kalkulację kredytowania zakupu mieszkania.
  Nie przestraszcie się, jeśli jakiś bank uzna, że inwestycja jest zbyt droga dla danego regionu i nie będą chcieli uznać wartości mieszkania, lub np uznają, że dochód jest za niski na uruchomienie danego kredytu. Takie rzeczy się zdarzają i tyle. Należy wtedy spróbować kredytowania w innym banku.
  Moja sytuacja wyglądała w ten sposób: nasz dochód spokojnie wystarczał na rozpoczęcie kredytu, jednak żona stałą pracę miała dopiero od 2 miesięcy - umowa o pracę, ale okres próbny (a potrzeba było pół roku czy coś takiego). Dlatego jeden z banków odmówił nam kredytowania inwestycji. Inny bank miał podobną politykę, ale zaproponowali, że jeśli żona doniesie dokument, w którym pracodawca pisemnie oświadczy, że utrzyma zatrudnienie żony przez kolejne 6 miesięcy to zgodzą się na kredytowanie - i tak też się stało. Co prawda papierologia i biurokracja trwała kolejne kilka miesięcy (do finalnego uruchomienia kredytu) więc finalnie okazało się, że żona i tak miała by już wymagany staż pracy w danej firmie, no ale mniejsza o to ;)

  Uruchomienie kredytu trochę trwa, także należy uzbroić się w cierpliwość. Nam zajęło to około 6 miesięcy.

  Wkład własny
  O tak, jest potrzebny. I nie ma co się łudzić, że jeśli macie te 20% to to już wszystko. Dochodzą koszta bankowe, notariusz no i np takie miejsce garażowe za 20-30tys - bo jeśli nie kupicie od razu to po kilku miesiącach już pewnie żadnego wolnego nie będzie (lub bardzo daleko od Waszej klatki)

  Jak przelewane są środki kredytowe oraz na wykończenie?
  Wszystko będzie zapisane w umowie kredytowej. Jest to kilka transz - np w przypadku mieszkania deweloper określa kilka etapów prac i do końca zakończenia danego etapu musi spłynąć transza. Bank zapoznaje się z dokumentami związanymi z w/w etapami i w transzach wypłaca środki na konto powiernicze dewelopera.

  Można kredytować wykończenie mieszkania
  Ale oczywiście trzeba się z tego w pewien sposób rozliczyć. W niektórych przypadkach wystarczy, że przyjdzie przedstawiciel z banku, porobi fotki i tyle, a w niektórych (jeśli uzna, że hajs poszedł na RTV i dywany) poprosi o faktury do dokładnego rozliczenia tego co wolno zrobić z tej części kredytu. A co wolno? Meble na wymiar, podłogi, drzwi, tynki, armatura łazienkowa, elektryka itp. (czyli budowlanka). Czego nie wolno? Wszelkie sprzęty RTV i AGD, stoliki, kanapy etc. Należy opierać się na wzorze kosztorysu z banku, który wypełniamy starając się o kredyt na wykończenie.

  Środkami na wykończenie mieszkania z kredytu dysponujemy sami, ale musimy pamiętać że bank może zarządać faktur i potwierdzenia wykonania prac w mieszkaniu zgodnie z kosztorysem jeśli kosztorysant podczas wizyty w mieszkaniu stwierdzi jakieś niejasności.

  Jak zwykle zachęcam do zadawania pytań w komentarzach. Jest to taki temat, że pewnie zapomniałem o czymś wspomnieć, więc wolę dopowiedzieć niejasności w odpowiedzi na zadawane pytania.

  Dorzucam zdjęcie projektu naszej łazienki :)

  #mieszkanie
  pokaż całość

 •  

  Zabawne, że od tygodnia słuchałem że Jihad ma buldupy o assasyna zamiast grać dalej normalnie. A tymczasem to krucjaty rozwaliły grę xD

  Szkoda bo długo czekaliśmy na przygodę
  #lacunafabularniejihad
  #lacunafabularniekrucjata

 •  

  Przeczytałam właśnie wpis, w którym bezlitośnie został skrytykowany pierścionek zaręczynowy, że niemodny itd.
  Powiedzcie mi, jakie są teraz modne?

  Mi się podoba taki jak na pic rel, chociaż wolałabym cały z białego złota. Kosztuje 900 zł.
  Nie lubię dużo wydawać na takie rzeczy, nie chcę też, żeby niebieski wydał za dużo na pierścionek, ale słyszałam, że musi kosztować tyle co miesięczna wypłata xD
  #zwiazki #niebieskiepaski #rozowepaski #zareczyny #kiciochpyta
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1550213677788.jpg

 •  

  Epilog #lacunafabularnie #lacunafabularniekrucjata #lacunafabularniejihad

  ----------------------------------------

  Mały Ibrahim pomagał mamie w okrywaniu ciała swojego ojca całunem. Choć miał zaledwie 9 lat, zdążył już poznać wojnę od najgorszej strony, gdy obserwował jak płonie jego rodzinny dom, a cała Latakia jest równana z ziemią. Zaraz po pochowaniu zmarłych czekała ich wielotygodniowa tułaczka w poszukiwaniu nowego domu, z dala od wojny.

  * * *

  Ziemia Święta jeszcze długo pogrążona była w chaosie wojennym, do czasu podpisania układu o zawieszeniu broni przez wszystkie strony konfliktu. O wskazanie zwycięzców pokusili się niektórzy historycy, lecz i oni nie potrafili dojść do porozumienia w tej sprawie, poza jedną kwestią - każdy czuł się odrobinę zwycięzcą i odrobinę przegranym.

  ----------------------------------------

  Nie mam ani siły, ani ochoty na konflikty, tłumaczenia na temat sensu czy sprawiedliwości gry i prosze nie wciągajcie mnie w dyskusję. Ostatnie dwa tygodnie są dla mnie bardzo ciężkie, a gra przynosiła mi przez ten czas ukojenie.

  Dziękuję jeszcze raz wszystkim, który wzięli udział w zabawie i poważnie traktowali całą rozgrywkę, jesteście powodem, dla którego ta gra się odbywała i dla którego spędzałam wieczory z kostkami i excelem.

  Spokojnej nocy.
  pokaż całość

 •  

  #lacunafabularnie

  Masakra pod Tyrem to dobry moment na ponowne otwarcie zapisów do gry. Przypominam, że powracający gracze nie mogą zmienić strony konfliktu. Chętni do przyłączenia się do gry mają czas do 15.02 do godziny 23:59

  Dodatkową zmianą w tej rundzie zapisów w przypadku Krucjaty jest możliwość dołączenia do gry jedynie jako zakonnik. Jihadyści z kolei mają jedynie możliwość wybrania oddziałów piechoty i na początku gry dołączą do 103. Armii, stacjonującej w Tyrze.

  Formularz zgłoszeniowy krzyżowca (zakonnika)

  Formularz zgłoszeniowy jihadysty (piechura)

  Do gry dołączycie przy okazji kolejnego wydarzenia globalnego - obserwujcie tagi gry.

  ----------------------------------------

  FAQ
  Temat do zadawania pytań
  Karta postaci i armii
  Link do mapy sektorowej

  Grafika @ deviantart
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

 •  

  Jihad 4R - RAPORT #lacunafabularniekrucjata #lacunafabularniejihad
  Otwórz muzykę w drugiej karcie

  ----------------------------------------

  Załadunek na statek zajął zaledwie kilka godzin. Turecka załoga uwinęła się z zadaniem błyskawicznie, a samemu Kumusztakinowi zapewniła kajutę z widokiem na wybrzeże.

  Dowódca wyszedł z kajuty, by uważnie przyjrzeć się statkowi. Spojrzał na raport kronikarza, po czym znów zlustrował statek.

  - Dlaczego doradca sułtana nazwał holki karakami? Co to w ogóle jest karaka? Pijany czy niespełna rozumu?

  Od dalszych rozważań nad błędem kronikarza odwiodły go przemyślenia.

  - Wiem, że podjąłem najlepszą decyzję - powiedział do siebie - Stanie po stronie zwycięzców to jedyna słuszna droga...

  ----------------------------------------

  Zefel Mangele patrzył wielkimi oczami na dwie kilkumetrowe postaci brązowe postaci. Poruszały się niezwykle ociężale, zbudowane były z substancji, która wyglądała jakby miała lada moment się rozpuścić, ale jednak się udało.

  - PO TYLU PRÓBACH - krzyczał podekscytowany Zefel - W KOŃCU, W KOŃCU! TO ODMIENI LOSY TEGO KONFLIKTU!

  Na dziedziniec wpadł Phillipe d'Annecy wraz Dayone Virtanenem. Spojrzeli zszokowani na brudnego Zefela i na jego dwa wytwory. Mangele uśmiechał się szaleńczo, nie mogąc powstrzymać buzującej w nim adrenaliny.

  - WIDZISZ TO GENERALE? POŚLEMY ICH NA TURKÓW A POTEM NA NIEWIERNYCH. NIC NIE STANIE NA DRODZE NASZEGO WIELKIEGO PLANU! - mówiąc to Zefel zaczął się trząść w konwulsjach.

  Akeno chwyciła drgającego Zefela, wlała mu do ust zawartość buteleczki, którą miała ze sobą, następnie przywołała generała i Dayone, by ci pomogli jej przytrzymać naukowca. Po chwili Zefel poczuł przeszywający ból w jelitach. Zorientował się, że odzyskał świadomość. Rozejrzał się i zobaczył, że trzyma go mocno trójka przyjaciół, podczas gdy on biega bez spodni, a obie jego ręce są brudne i śmierdzą... spojrzał na dwa kilkunastocentymetrowe kawałki ekskrementów, leżące niedaleko czwórki. Zefel zwymiotował, po czym stracił przytomność.

  - Znalazłam list na jego biurku. Poleciłam go spalić poza miastem, musiał być czymś nasączony.
  Dotknęła ręką jego czoła.
  - Jest cały rozpalony, zabierzmy go stąd jak najszybciej, żołnierze patrzą.

  * * *

  Magda Lolikon trzymała w ręku dziwny, śmierdzący list. Nie znała arabskiego, a jego treść nieszczególnie ją interesowała. Wrzuciła go do ogniska, głośno czknęła, po czym pociągnęła duży łyk z niewielkiego bukłaka.

  ----------------------------------------

  Bohater @Kamero zachorował na jedną turę. Jakakolwiek próba podróży może być niebezpieczna dla jego zdrowia

  ----------------------------------------

  Do świtu brakowało mniej niż dwóch godzin. Wiatr znad morza mroził nieznośnie wartowników w obozie, a szelest trawy był jedynym dźwiękiem, który zakłócał pozorny nocny spokój. Po incydencie w drodze do Tyru wartę pełniło znacznie więcej zakonników, ale poczucie bezpieczeństwa śpiących oddziałów wcale nie było większe.

  Arturo Sansiro spał tej nocy fatalnie. Wiercił się na ziemi bezustannie, szukając dobrej pozycji do snu. Od czasu zejścia na ląd ani on, ani jego żołnierze nie spali na porządnym łóżku, a spędzili tutaj już trochę czasu.

  - Odbijemy to sobie w Tyrze - pomyślał, gdy nagle usłyszał lekkie dudnienie, dobiegające z oddali. Wciąż rozespany skupił się, by próbować zlokalizować źródło niepokojącego dźwięku, gdy nagle usłyszał alarm w obozie. Błyskawicznie założył skórzany pancerz i chwycił za kuszę, leżącą obok poduszki i wybiegł z namiotu. Arturo przekłnął ślinę.

  Od miasta wraz z pochodniami maszerowała Arabska BPP. Ale to wcale nie tłumaczyło tętentu, dobiegającego gdzieś z tyłu obozu. Włoch wytężył wzrok. Poranna mgła, mająca wiele setek końskich nóg i kopyt w szaleńczym pędzie zbliżała się do obozu.

  "Włócznicy na pozycję!" Arturo usłyszał krzyk Lorenza Fuxa. Jego oddział był mocno zdemoralizowany po ostatnim rozbiciu pod murami Tyru, a tylko on mógł zatrzymać rzekę przeciwników, atakujących z czterech stron.

  * * *

  Brat Wilhelm dowodził siłami łuczników i kuszników w starciu z konnicą wroga. Ulrich Czarny ciężko dyszał przez szczeliny hełmu, rozłupując kolejną głowę piechura Arabskiej BPP. Generał-Komandor Gerhard von Fulda nie szczędził ani gardła, ani koni kierując morderczymi szarżami raz z jednej, raz z drugiej strony zasadzki. Nie mógł być bardziej dumny ze swoich żołnierzy. Przewaga przeciwnika była zatrważająca, jednak mimo znacznego przerzedzenia, wszystkie zakonne oddziały trzymały szyk. W oddali dostrzegł jak trzecia już strzała przeszyła Lorenza Fuxa, który tym razem upadł plecy i znieruchomiał po celnym strzale w serce jednego z arabskich konnych łuczników.

  Oddział Tymazjusza był już mocno rozbity. Włóczników ze 103. było po prostu za duzo. Biskup znalazł jednak lukę w ustawieniu wroga i przypuścił morderczą szarżę w miękkie podbrzusze Saracenów, rozjeżdżając zaskoczonych i przerażonych Łuczników. Hakam el-Yusuf wprawdzie zdołał odskoczyć przed szarżującym biskupem, ale przewrócił się pchnięty przez jednego ze swoich żołnierzy. Podkowa jednego z koni odcisnęła się na jego szyi, miażdżąc jego tchawicę. Dumny syn pustyni nie męczył się jednak zbyt długo, ponieważ zaledwie dwie sekundy później inne kopyta zmiażdżyły mu głowę i żebra.

  Hrabia de la Gregua starał się odciągać uwagę kawalerii wroga od piechoty zakonnej. Ogromne doświadczenie pozwoliło mu nawet przez chwilę wzbudzić popłoch wśród przeciwnika, lecz na jego drodze stanął jeden z chorążych Jihadu. Isa al-Saah wykonał błyskawiczne cięcie szabli, ucinając nogę konia hrabiego. Zanim hrabia zdążył się podnieść, został trzykrotnie stratowany przez innych jeźdźców. Majacząc z bólu usłyszał kwik taranowanych koni, a po chwili poczuł jak dwie ręce wciągają go na konia, by po chwili znowu go wypuścić. Hrabia de la Gregua i Conrad Pieux upadli z łoskotem na ziemię. Z piersi tego drugiego wystawały dwie brzechwy.

  - Próbowałem... hrabio - wyszeptał młody rycerz, po czym zamknął oczy. Hrabia poczuł jak znowu ktoś go podnosi. Tym razem był to Hajsam Al-Haddad. Arab splunął na martwego Conrada, po czym pogalopował z ledwo żywym hrabią z dala od zgiełku bitewnego.

  * * *

  Zaledwie kilkudziesięciu zakonników stłoczonych było w niewielkim kole. Dookoła nich stały cztery armie, gotowe dokończyć dzieła zniszczenia. Yok'ai ibn Kat'Aan podniósł rękę, dając znak łucznikom na wstrzymanie ostrzału. Wyjechał na przód oddziału i przemówił przez tłumacza.

  - Niewierni! Złóżcie bronie, a pozwolimy Wam odejść w pokoju. W zamian chcemy tylko Waszych dowódców. Wydajcie nam ich, a nie stanie się Wam krzywda.

  Żaden z zakonników nawet nie drgnął. Ku zaskoczeniu żołnierzy Jihadu żaden z krzyżowców nie próbował szukać spojrzenia u swojego towarzysza. Wszyscy stali równo, potwornie zmęczeni, lecz zdeterminowani i oddani jedynej sprawie. Nagle dwóch rycerzy odsłoniło tarcze niczym wrota, zasłaniające ukrytego Augusta Sedláčka z napiętą strzałą. Generał 102. Armii osunął się z konia, trafiony przez jednookiego snajpera prosto w szyję. Pułkownik Malik al-Taniin i wszyscy żołnierze zamarli na chwilę, a generał Abu’l al-Hasan Dżabadahutt ryknął przerażająco, wydając wyrok śmierci na otoczonych krzyżowców. Generał-Komandor Gerhard von Fulda wiedząc, że stanie w miejscu oznaczało pewną śmierć, wydał rozkaz szturmu na piechotę wroga. Ziemia znów się zakotłowała i ponownie słychać było jedynie szczęk uderzanego żelaza, kwik koni i wrzaski ludzi, umierających za swoje sprawy. Słońce pojawiło się nad pustynnymi wzgórzami, a pianie tyrskiego koguta zbiegło się z jękiem ostatniego rycerza, pokonanego na polu bitwy pod Tyrem.

  Rozległy się donośne okrzyki zwycięstwa żołnierzy Jihadu. Ranny i wyczerpany Arturo Sansiro siedział związany przy ciele swojego generała. Do jego oczu powoli zaczęły napływać łzy.

  ----------------------------------------

  II Oblężenie Tyru

  Atakujący: Jihad (3794) vs 4. Zakon Rycerzy Chrystusowych (770) i sojusznicy (215)

  Straty atakujących:

  Bernan Lekka kawaleria z łukami : 8
  emenems Lekka kawaleria z łukami : 16
  Franel25 Lekka kawaleria z szablami : 16
  Kacpa100 Lekka kawaleria z szablami : 26
  Krailowskyy Lekka kawaleria z szablami : 23
  104. Armia: 89

  Anmares Lekka kawaleria z szablami : 23
  glukonard Lekka kawaleria z łukami : 11
  Lisaros Lekka kawaleria z szablami : 20
  Lubek1221 Lekka kawaleria z łukami : 13
  maszraka Lekka kawaleria z szablami : 23
  Matikkkii Lekka kawaleria z szablami : 17
  Onde Lekka kawaleria z szablami : 24
  Patrykzlasu Lekka kawaleria z szablami : 26
  SirSherwood Lekka piechota z włóczniami : 44
  Szpurka Lekka kawaleria z szablami : 26
  TheDamex Lekka kawaleria z szablami : 26
  Valbrig Lekka kawaleria z szablami : 23
  Zerri Lekka kawaleria z szablami : 23
  101. Armia: 299

  Don Wieprzu Lekka kawaleria z łukami : 11
  DreadSole Lekka kawaleria z łukami : 14
  justkilling Lekka kawaleria z łukami : 11
  karboniusz Lekka kawaleria z łukami : 15
  Krzychu-M Lekka kawaleria z łukami : 13
  laszczu Lekka kawaleria z szablami : 24
  luvencedus Lekka kawaleria z szablami : 23
  mac3 Lekka kawaleria z szablami : 14
  Matei123 Lekka kawaleria z łukami : 11
  Yokaii Lekka kawaleria z szablami : 15 - śmierć bohatera
  102. Armia: 151

  Cepion Lekka piechota z włóczniami : 64
  CZARNYCZAREK Procarze : 67
  Damixi Łucznicy : 59
  DrKilljoy Lekka piechota z włóczniami : 79
  eliot123 Lekka piechota z włóczniami : 80
  kaloryferconiegrzeje Łucznicy : 52 - śmierć bohatera
  kar4mb0l Inżynierowie : 7
  Kozlov666 Procarze : 68
  Kroomka Inżynierowie : 14
  Stah-Schek Lekka piechota z włóczniami : 73
  zjadacz
  Cebuli Lekka piechota z włóczniami : 76
  104. Armia: 639

  Łącznie: 1178

  Straty obrońców:

  Arturb1922 Ciężka piechota z mieczami : 93 - śmierć bohatera
  Aspirrack Ciężka kawaleria : 33 - śmierć bohatera
  Don_Simon Łucznicy : 126 - śmierć bohatera
  FearFactory Łucznicy : 119 - śmierć bohatera
  Hiszpan_Jan Łucznicy : 130 - śmierć bohatera
  jaksa0 Ciężka kawaleria : 27
  lubiacy_beton Kusznicy : 102
  orlando74 Ciężka piechota z mieczami : 102 - śmierć bohatera
  sandal Ciężka kawaleria : 36 - śmierć bohatera
  4. Armia: 768

  kacpiboss Ciężka kawaleria : 33 - śmierć bohatera
  Anagama Ciężka kawaleria : 32 - śmierć bohatera
  Uaimmiau Ciężka kawaleria : 34 - śmierć bohatera
  Gregua Ciężka kawaleria : 29 - śmierć bohatera
  Knyazev Lekka piechota z włóczniami : 86 - śmierć bohatera

  Łącznie: 982

  Bohaterowie @Anagama @Arturb1922 @Aspirrack @Don_Simon @FearFactory @Hiszpan_Jan @kacpiboss @kaloryferconiegrzeje @Knyazev @orlando74 @sandal @Uaimmiau @Yokaii zginęli na polu bitwy.
  Bohaterowie @Gregua @jaksa0 @lubiacy_beton zostali schwytani przez wojska Jihadu

  Oblężenie Tyru zostało zakończone.

  ----------------------------------------

  KONIEC TURY JIHADU

  FAQ
  Temat do zadawania pytań
  Karta postaci i armii
  Link do mapy sektorowej

  ----------------------------------------

  Grafika Aranthulas @ deviantart

  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

  źródło: i.pinimg.com

 •  

  ..............................................................................................................................
  Wpis kierowany do mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
  Pamiętaj by włączyć powiadomienia o pojawiającym się nowym wpisie!
  ..............................................................................................................................

  Witajcie po dłuższej przerwie

  Od bardzo już długiego czasu temat gorących zdrapek prawie nie istnieje. Oznacza to, że wszystkie dobre zdrapki, albo te, które ą w drodze do bycia dobrymi zdrapkami, są ładnie wydrapywane i na nic nie ma okazji polować. Sytuacja powoli się zmieniała za sprawą między innymi zdrapki "Szafiry Rubiny Szmaragdy".

  Nakład z dnia na dzień topniał pozostawiając już jakieś szczątkowe ilości, a mimo to okazywało się, że nadal jedna nagroda główna pozostawała do wygrania. Zdrapka codziennie stawała się zdrapką co raz to lepszą do zakupu i samemu kupowałem głównie ją już od dłuższego czasu.

  I tutaj dzisiaj niespodzianka! Ostatnia nagroda główna w zdrapce "Szafiry Rubiny Szmaragdy" została odebrana i tym samym zdrapka ta przechodzi do kategorii zdrapek w których nie ma już żadnych nagród głównych do wygrania.

  Szczęśliwy los, gwarantujący wygranemu 400 000 zł, został zakupiony w jednej z kolektur w #gdansk , niestety na chwilę obecną nie znam konkretnego adresu szczęśliwej kolektury.

  Zdrapka "Szafiry Rubiny Szmaragdy" zajmowała miejsce 2. w rankingu wszystkich zdrapek dostępnych w sprzedaży, obecnie spadła na miejsce 25 i oczywiście odradzam jej dalszy zakup gdyż maksymalnie możecie w niej wydrapać już tylko 1 000 zł, co przy innych zdrapkach w cenie 10 zł wygląda naprawdę słabo.

  Zdjęcie wygrywającej zdrapki z Gdańska wrzucam jako obrazek do tego wpisu. Główna wygrana znajduje się w grze numer 2, polegającej na zdrapaniu cyfr i sprawdzeniu czy ich suma wynosi 7. Jak się okazuje w trzeciej linii drapiący odnalazł 5 + 2, które to właśnie dały mu 400 000 zł.

  ..............................................................................................................................

  Tradycyjnie też raz na jakiś czas odpowiedź na pytanie: Jakie zdrapki obecnie kupować?

  - 1 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  W "Arkuszu Zdrapkowym" miejsce 1. zajmuje zdrapka "Czarny Kot", ale zauważyłem, że w tej edycji występuje dużo dziwnych przesunięć w transzach zdrapek i ciężko dosyć dokładnie wyliczyć mi progi paczek, w których powinniśmy spodziewać się jeszcze nagród głównych. Na Waszym miejscu, zrezygnowałbym z zakupu zdrapek w cenie 1 zł, a jeżeli już koniecznie musi to być coś po 1 zł to bierzcie "Drzewko Szczęścia". Szanse na "drobne"6 000 zł są tam w miarę akceptowalne, a z uwagi na ilość dostępnych nagród głównych wyłapać takową jest tam prawie najprościej ze wszystkich zdrapek w cenie 1 zł.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Odradzam zakup zdrapek za 1 zł. Każda zdrapka dostępna w sprzedaży jest już troszkę przebrana i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy brać losy pozbawione jakichkolwiek szans na wydrapanie nagrody głównej. Dopiero 26 lutego w sprzedaży pojawi się nowa edycja zdrapki "Multiforsa" a wraz z nią 8 nagród głównych, każda o wartości 25 000 zł.

  - 2 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  W tej kategorii cenowej "Arkusz Zdrapkowy" pokazuje, że powinniśmy kupować zdrapkę "1 Rok Wakacji". Jest to kolejna zdrapka w której nagroda główna nie jest wypłacana od razu w całości, lecz podzielona jest na konkretną liczbę przelewów. W tym wypadku mówimy tutaj o małej pensji wynoszącej 3 000 zł wypłacane co miesiąc przez 12 miesięcy. Oznacza to, że łączna nagroda główna wynosi w niej 36 000 zł.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Jeżeli zadowoli nas 500 zł to polecam zdrapkę "500 od ręki" gdzie mamy obecnie około 0,0485% szansy na wydrapanie 500 zł przy zakupie jednej sztuki. Jeżeli jednak jesteśmy zainteresowani zdecydowanie większymi pieniędzmi to polecam kupować zdrapkę "I Love Lotek". W zdrapce "I Love Lotek" dalej wszystkie 6 z 6 nagród głównych jest do wygrania, a każda taka nagroda główna to 70 000 zł.

  - 3 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  W tej kategorii cenowej polecam zakup zdrapki "Szczęśliwe linie". W zdrapce "Szczęśliwe Linie" nagroda główna to "tylko" 36 000 zł. Ale nagród głównych jest stosunkowo dużo, dzięki czemu łatwiej powinno się je trafić, nasze szanse wynoszą w niej obecnie około 0,0009% przy zakupie 1 sztuki. Zdrapka "Szczęśliwe Linie" występuje w 3 różnych wersjach kolorystycznych: białej, jasnoniebieskiej i granatowej, z czego wersja biała zawiera najwięcej pozostałych nagród głównych. Zdrapkę polecam osobom, które lubią sobie dłużej podrapać. Charakterystyka drapania jest podobna do lubianej zdrapki "Super Linie", czyli drapiemy symbole po lewej stronie i szukamy ich po stronie prawej. Dzięki szukaniu symboli na tej średniej wielkości planszy zabawy jest znacznie więcej niż przy innych zdrapkach.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Odradzam zakup zdrapek za 3 zł. Każda zdrapka dostępna w sprzedaży jest już troszkę przebrana i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy brać losy pozbawione jakichkolwiek szans na wydrapanie nagrody głównej. Na razie nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie wyjdzie interesująca zdrapka ze wszystkimi dostępnymi nagrodami głównymi w tej cenie.

  - 5 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  W tej kategorii cenowej miejsce pierwsze zajmuje zdrapka "I Love Cash". W zdrapce tej pozostała do wydrapania ostatnia nagroda główna i znajduje się ona w wersji czarnej, szacowane przedziały z nagrodą główną to te powyżej 60 000. W sprzedaży dostępna jest także wersja biała tej zdrapki, ale w niej na główną wygraną już liczyć nie można bo wszystkie zostały wydrapane. W mojej okolicy zdrapka ta jest już na prawdziwym wyczerpaniu, a nawet jeżeli jeszcze gdzieś ją znajdę to udaje mi się upolować tylko wersję białą. Dlatego warto sprawdzić jakie kolory i przedziały są w Waszej okolicy. Warto dodać, że zdrapka "I Love Cash" to zdrapka zajmująca obecnie miejsce 1. nie tylko w kategorii zdrapek w cenie 5 zł, ale również w całościowym Rankingu Zdrapkowym zawierającym wszystkie zdrapki dostępne w sprzedaży.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  W tej kategorii cenowej zdrapką z kompletem nagród głównych jest zdrapka "Lucky 77" i w tym wypadku to ją polecam kupować. Zdrapka jest w sprzedaży od niedawna i wyprzedane już zostało około 10% nakładu. Nagroda główną na jaką możemy w tej zdrapce liczyć to 200 000 zł. Zdrapka jest oprawiona w naprawdę ładną formę graficzną, jedna w koniczynki, natomiast druga w serduszka. Jeżeli szukacie Walentynkowego pomysłu to ta zdrapka będzie naprawdę fajnym prezentem.

  - 10 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  Jak już pisałem na początku, z naszego podium Rankingowego zniknęła zdrapka, która od wielu miesięcy zajmowała miejsce 1. w tej kategorii. Zamiast niej obecnie na podium znajduje się teraz zdrapka "Świąteczny Kalendarz". Zdrapka ta oferuje główną wygraną o wartości 200 000 zł, a co lepsza wyprzedane zostało już prawie 80% nakładu a mimo to dalej 2 z 3 początkowych nagród głównych są dalej do wydrapania. Obecne szanse na nagrodę główną przy zakupie jednej sztuki wynoszą w zdrapce "Świąteczny Kalendarz" 0,0004%, co spośród wszystkich zdrapek za 10 zł jest naprawdę wysokim wynikiem.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Polecam zakup zdrapki "Góra Kasy". Pomimo sporego już wyprzedania sięgającego prawie 30% w "Górze Kasy" dalej wszystkie 2 z 2 nagród głównych są do wygrania. W przypadku wydrapania nagrody głównej możemy liczyć na porządne 500 000 zł. Zdrapka "Góra Kasy" dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz zielonej, obie uważam za mdłe i źle wyglądające, ale mimo to wszystko wskazuje na to, że zdrapka odniosła sukces bo sprzedaje się naprawdę dobrze.

  - 20 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  Najlepszym zakupem w tej cenie będzie zdrapka "Szybki Milion" w kolorze pomarańczowym. W tym kolorze znajduje się ostatnia główna wygrana o wartości 1 000 000 zł. W sprzedaży dostępna jest także wersja zielona "Szybkiego Miliona", ale tam już możecie liczyć najwyżej jedynie na 50 000 zł. Zdrapka ta pomimo swojej ceny zaczyna robić się interesująca. Zostało wyprzedane już prawie ponad 80% początkowego nakładu a dalej nagroda główna czeka na osobę, która ją wydrapie. W ogólnym Arkuszu Zdrapkowym zdrapka "Szybki Milion" zajmuje miejsce 5 z 44 co oznacza, że czasem lepiej kupić jedną droższą zdrapkę niż np. 20 zdrapek za 1 zł.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Niestety w sprzedaży nie ma obecnie zdrapki w cenie 20 zł z kompletem nagród głównych. Na rynku są obecnie dostępne 4 rodzaje zdrapek w cenie 20 zł, i tylko 2 z nich posiadają po 1 pozostałej nagrodzie głównej do wydrapania, są to: "Szybki Milion" w wersji pomarańczowej, oraz "Mój Pierwszy Milion" w wersji zielonej. Na obecną chwilę nie zapowiada się wprowadzenie nowej zdrapki po 20 zł do sprzedaży.

  - 30 zł -
  W tej kategorii cenowej mamy tylko zdrapkę "Wielka Zdrapka 777", ale odradzam jej zakup ponieważ wszystkie nagrody główne zostały w niej już wydrapane i możemy w niej wydrapać maksymalnie 50 000 zł. Musimy czekać aż Lotto zdecyduje się wydać w tej cenie coś nowego, ale najprawdopodobniej nie stanie się to w tym roku (i tak, piszę o 2019!). Sprzedaż tej zdrapki mocno się zatrzymała kiedy ludzie dowiedzieli się, że nie mają już szans na 2 000 000 zł.
  Jeżeli mimo to kusi Was duża ilość nagród po 1 000 zł to uważajcie żeby szybko nie wtopić dużej kasy. Przeważnie na 10 losów wygrane są 3 w konfiguracji 30 + 30 + 60 zł (łącznie 120 zł), 60 + 60 + 30 zł (łącznie 150 zł) lub 30 + 30 + 100 zł (łącznie 160 zł), dlatego przy kupnie losów warto pilnować rozkładu nagród. Jeżeli wydrapiemy 100 zł, to w danej paczce losów próżno będzie szukać 60 zł (i odwrotnie!). Oczywiście fakt ten nie oznacza, że nie trafimy poza gwarantowanymi 100 czy 60 zł czegoś naprawdę grubego.

  - 50 zł -
  - Tutaj również nie mamy dużego wyboru bo do dyspozycji mamy obecnie pakiety "Super Prezent" oraz "Czas na Prezent". Pakiety te zawierają 10 zdrapek po 5 zł i oficjalnie można je kupić tylko w całości. Nieoficjalnie spotkałem się z tym, że pakiet jest otwierany a zdrapki sprzedawane oddzielnie po 1 sztuce. W pakiecie tym minimalny zwrot z całego pakietu to 15 zł. Pakiet jest dobry dla ludzi którzy chcą mieć jakąś gwarancję chociażby niskiej wygranej, bo kupując 10 innych zdrapek za 5 zł możemy trafić 10 losów pustych a w tym pakiecie zawsze chociaż to 15 zł się zwróci.
  Jeżeli stoicie przed wyborem pakietu, to koniecznie decydujcie się na pakiet "Super Prezent", w nim nadal macie szansę na 250 000 zł. Kupując pakiet "Czas na Prezent" pozbawiacie się szansy na 250 000 zł gdyż w tym pakiecie takich nagród już nie ma!

  ..............................................................................................................................

  Koniec wpisu na dzisiaj. Wszystkim życzę powodzenia i pamiętajcie by pochwalić się ciekawymi wydrapanymi nagrodami :)

  Pamiętajcie, że prowadzony jest także "Arkusz Zdrapkowy" dostępny dla Was online pod tym linkiem:
  https://docs.google.com/spreadsheets/d/16IsFhGzSfBV8dAmTDYVNnvTFFicYuXyZkvbNdKgI2Os

  #wykopskubietotalizatora
  pokaż całość

  źródło: lotto.pl

 •  

  Też wypełniam ankiety, więc powodzenia kolego z branży :) Jednak w Opinie.pl się coś popsuło w nowym roku i bez poleconych to raczej ciężki temat (choć oczywiście warto próbować, więcej paneli, większa opcja zarobku). Widzę, że w opisach nie masz jednego z lepszych paneli zagranicznych, więc jeżeli pozwolisz to podrzucę swój opis (może być w prywatnej wiadomości, bo nie chcę Ci się w Twój temat wtrącać i robić konkurencji).
  #ankietyzankieciarzem
  pokaż całość

 •  

  #bukmacherka
  Można gdzieś obstawić, że pistolero nie strzeli? xDDDDDDDDDDDDDDD

 •  

  o partigiano, portami via, bella ciao, bella ciao, bella ciao, ciao, ciao
  #domzpapieru #netflix #seriale

 •  

  W1 - "Szkwał" #lacunafabularniekrucjata #lacunafabularniejihad
  Otwórz muzykę w drugiej karcie

  ----------------------------------------

  - A na ten przykład, drogi Vicenzo, cezarzy.
  - Co z nimi?
  - Weźmy takiego Wespazjana. Wyobraź sobie, że masz do wyboru nadszarpnąć nieco swoją reputację za cenę zapchania minusów w księgach. Możesz ten problem przekazać swojej radzie. Ale Cezar władający najpotęzniejszym znanym nam Imperium, trwalszym i wspanialszym nawet od hellenistycznego, zajmował się błahymi sprawami.
  - Jakimi?
  - A no opodatkował toalety publiczne. Jego własny syn wstydził się niepoważnej polityki swojego ojca. Ale on nic sobie z tego nie robił. Twierdził, że należy wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, aby wzmocnić pozycję państwa. I stąd się wzięło powiedzenie pecunia non olet
  0 Pieniądze nie śmierdzą?
  - A no nie śmierdzą.
  - A co to ma właściwie wspólnego z nami Daniele?
  - A bo widzisz, drogi Vicenzo, miałem dzisiaj rozmowę z dwoma interesującymi osobnikami. Co ciekawe, obaj nie wiedzieli o swoim istnieniu, a tym bardziej o sprawach, o jakich przyszli rozmawiać. A mieli ze sobą tyle wspólnego...
  - Czyli co?
  - Ech, te pytania zaczynają być odrobinę denerwujące, nie musimy robić co chwilę pauz.

  Daniele wstał i podszedł do sekretarzyka. Wyciągnął z niego dwa dokumenty, z pozoru nie różniące się między sobą.

  - W lewej ręce trzymam kontrakt z Watykanem na transport wojsk krzyżowych w Ziemi Świętej. W drugiej taki sam kontrakt z sułtanatem al-Zafari.
  - Który z nich podpisałeś?
  - Oba.

  Vicenzo zrobił wielkie oczy.

  - Jak to oba?
  - A no oba. Jeżeli odesłałbym któregokolwiek z posłów z kwitkiem, zaraz poszedłby do Iaconellich. A wtedy nasza flota chcąc nie chcąc musiałaby walczyć na morzu z flotą Iaconellich. A nawet jeżeli byśmy nie chcieli z nimi walczyć, to przecież te zwierzęta same zagryzłyby się na śmierć.
  - Pokaż mi szczegóły kontraktów! - Vicenzo wyrwał jeden z nich z rąk Daniele - Kontrakt terminowy, po dwie floty zdolne przewieźć... mhm... kwota OŻESZSŁODKIJEZUSIENAZAREJSKI. Jak?!
  - Ciężkie czasy nastały Vicenzo, a transport morski kosztuje. Skoro obie strony zażyczyły sobie iście królewskich warunków kontraktu, to i cena musiałabyć odpowiednio... ekhm... królewska. Poza tym nie płyniemy na pusto, Papież ma kolejnych straceńców do wysłania.
  - Kiedy mam przygotować flotę na wypłynięcie do Ziemi Świętej?
  - Jaką flotę? Mówisz o tej, która wypłynęła tydzień temu?

  ----------------------------------------

  1. Obie strony konfliktu otrzymują do dyspozycji po dwie neutralne floty o pojemności 1000 żołnierzy każda służące do transportu wojsk pomiędzy miastami portowymi. Floty nie mogą robić desantów, ani nie mogą wpływać do portów w których transportowana armia jest wroga miastu. Czas trwania podróży statkami to zawsze jedna cała tura. Do wskazania lokalizacji początkowej statków wylosowałam generałów @Stah-Schek i @Pas-ze-mna-owce - proszę o PW.

  2. Nowi gracze dołączają do przygody. Temat może zostać wykorzystany do rekrutacji do istniejących armii. Generałowie są zobowiązani wysłac na PW listę nowych chorążych w armii oraz miasto, w którym nowi chorąży zaczynają, do 10.02 do godziny 18:00. Brak przyłączenia do armii skutkować będzie wylosowaniem i ujawnieniem pozycji początkowej nowoprzybyłego samotnego oddziału.

  @papier96 @Reakwon @Cauchemar7 @Ex2light @Jack47 @meinigel @wonrz @Topinambur97 @Refusek @Ovyt @Usmiech_Niebios @Arszonto @SpacePotato @Pytongino @reinmar5 @Awerege @roxankeee @Bumblak @endrjuk

  ----------------------------------------
  Grafika EdwardVanHelgen @ deviantart

  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

 •  

  jaką kontynuacje najbardziej byś chciał zobaczyć?

  • 21 głosów (11.60%)
   BioShock
  • 40 głosów (22.10%)
   half-life
  • 7 głosów (3.87%)
   Silent Hill
  • 19 głosów (10.50%)
   Diablo
  • 9 głosów (4.97%)
   Baldur’s Gate
  • 30 głosów (16.57%)
   STAR WARS: KNIGHTS OF THE OLD REPUBLIC
  • 3 głosy (1.66%)
   Vampire: The Masquerade
  • 8 głosów (4.42%)
   Legacy of Kain
  • 40 głosów (22.10%)
   Gothic
  • 4 głosy (2.21%)
   Alpha Protocol
 •  

  Gerhard von Fulda, komandor Zakonu Rycerzy Chrystusowych

  Staję na największym głazie w okolicy, by być jak najlepiej widocznym. Wokół zebrały się wszystkie oddziały Zakonu i sprzymierzone, a także wielu okolicznych rolników, rybaków, kupców i co znaczniejszych mieszkańców tych ziem. Schodzili się przez cały dzień, bo doszła ich głośna wieść, że komandor będzie przemawiał.

  - Przyjaciele! Przybyliśmy na wasze ziemie, aby odwiedzić grób naszego zbawiciela, a waszego proroka, Jezusa Chrystusa. Wysłaliśmy do Tyru posłańca, aby pokornie błagał dla nas o gościnę i nocleg, a ci ludzie… ucięli mu głowę! Słuchajcie uważnie i zrozumcie, co mówię: oni zabili człowieka, którego znali i z którym handlowali tylko po to, by pławić się w jego krwi i radować cierpieniem – mówię, a moje słowa tłumaczy na arabki biskup Tymazjusz, by wszyscy zgromadzeni rozumieli.

  - Ta wiadomość napełniła moje serce smutkiem, bo w ten sposób mieszkańcy miasta powiedzieli, że są naszymi wrogami, choć w niczym im nie zawiniliśmy. Z ciężkim sercem mówię te słowa, ale musimy z nimi walczyć, bo gotowi są napaść na nas w nocy niczym złodzieje. Nie chcemy podnosić na nikogo ręki, ale zastanówcie się – jak inaczej zachować się wobec ludzi, którzy przysyłają wam ściętą głowę waszego wspólnego przyjaciela? Dlatego Tyr, niestety, musi spłonąć… [pauza]

  - Ale oto pojawiła się jeszcze nadzieja! Dzisiejszego ranka nasz obóz odwiedziły te oto dwa anioły, zwiastuny dobrej nowiny, które mają moc powstrzymać rozlew krwi i ocalić niewinne istnienia.

  Zbrojni wprowadzają na głaz asasynów ( @pocotosienoginoco i @SaskaMurwa). Ci mogą chodzić, ale dalej mają związane ręce oraz zakneblowane usta.

  - Ci szlachetni rycerze ocalą wiele istnień, jeśli tylko dowiodą, że stoją po stronie pokoju; jeśli powiedzą, kto chce nas zgładzić i z której strony nadciąga. Ten, który przekaże taką zbożną wiedzę, zostanie uwolniony na oczach wszystkich i pójdzie do Tyru, aby otworzyć bramy przed ubogimi pielgrzymami. Drugi nie zostanie na razie wypuszczony, ale – na Rany Chrystusa – nie stanie mu się żadna krzywda.

  - Słucham więc. Czy udowodnicie, że pragniecie pokoju i zbawicie miasto? Czy może okażecie się wrogami własnego ludu? Na was spoczywa odpowiedzialność za setki dusz. Nie polecam przy tym kłamać. Owszem – w ten sposób jeden z was może nas przechytrzyć i ujść wolno, ale tym samym dowiedzie, że nie był aniołem-zbawicielem i nie zbawi miasta.

  Jeśli któryś da znak, że ma coś do powiedzenia, zbrojny wyjmuje mu knebel z ust. Oczekuję jednak prostych zdań oznajmujących w stylu „armia X przebywa w Y” albo „asasyn Z zmierza obecnie w kierunku W”. Jeśli mówicie cokolwiek innego, zaczynacie krzyczeć albo agitować, zbrojny natychmiast was knebluje, najdalej po trzech słowach, więc nie piszcie długich postów

  #lacunafabularnie #lacunafabularniekrucjata #lacunafabularniejihad @lacuna
  pokaż całość

 •  

  Jihad 2R - RAPORT #lacunafabularniekrucjata #lacunafabularniejihad
  Otwórz muzykę w drugiej karcie

  ----------------------------------------

  - Szkoda, że wakacje w Gazie się skończyły - westchnął jeden z procarzy - Już myślałem, że ominą nas jakiekolwiek potyczki.
  - Mi się też nie chce dzisiaj nigdzie iść...
  - Stulić tam mordy! - krzyknął Saalim el-Masih - mamy ważne zadanie do wykonania!

  Procarze ryknęli śmiechem, ale szybko umilknęli, gdy zobaczyli podjeżdżającego do nich na koniu dowódcę. Historia spuści zasłonę milczenia na następny zbitek zdań, który usłyszeli dumni synowie Islamu.

  ----------------------------------------

  - Kapitanie! Melduję, że mieliśmy w obozie intruza! Próbował dostać się do naszych zapasów z wodą pitną?
  - CO?! GDZIE ON JEST?!
  Żołnierz spuścił głowę
  - Niestety zdołał uciec... zabił czterech naszych...

  Bastian zaklął szpetnie.
  - Podwoić straże. Fryderyk nie będzie zadowolony, że stracił czterech swoich chłopaków. Przekaż... albo nie, sam mu to powiem.

  Oddział Fryderyka von Treskowa stracił 4 żołnierzy.

  @fuKlanAdraHrepus @Hrabia_Vik

  ----------------------------------------

  - Sześćdziesiąt dziewięć amfor, osiemdziesiąt osiem łokci płótna... al-Khidr, to jebnie!
  Asasyn uśmiechnął się szelmowsko.
  - To MA jebnąć!

  ----------------------------------------

  Potężny Asasyn trzymał w ręku kilka dokumentów. Czytał je z niesamowitą szybkością, co chwilę odrzucając na ziemię kolejne arkusze.
  - To wszystko? - spytał chłodno przerażonego urzędnika - a ten melepeta pod Tyrem, były burmistrz?
  - On nie jest żadnym zagrożeniem, przysięgam! - jęknął urzędnik - Zabili jego posłańca i odesłali mu jego głowę. Nie stanowi żadnego zagrożenia!
  - Mhm - Nasir pogładził się po kilkudniowym zaroście - A drogi wokół Tyru ktoś sprawdzał?
  Urzędnik znieruchomiał. Zaczął dygotać, nie wydając z siebie żadnego dźwięku, co widocznie wyprowadziło Nasira z równowagi. Podniósł urzędnika za gardło na wysokość swojego wzroku, odrywając go od ziemi. "Jutro chcę raporty z innych miast" - wycedził, po czym rzucił gryzipiórka o ścianę, oszałamiając go na kilka chwil. Gdy urzędnik odzyskał czucie w kończynach, Asasyna nie było już w pomieszczeniu.

  ----------------------------------------

  Koń Hasika al-Kasaada pędził ile tylko miał sił w swoich silnych, końskich, arabskich płuchach. Miał bardzo niewiele czasu, aby uratować Hassana, a przeczuwał najgorsze. Słońce powoli chowało się za horyzontem, ale Hasik nie miał czasu na podziwianie piękna natury. Na pewne widoki był już znieczulony, jednak martwy koń i człowiek z maską na głowie, zwisający gałęzi jedynego drzewa w okolicy, z przywiązanymi do liny rękoma, bezwładnie machający nogami musiał zwrócić jego uwagę. Szybkim ruchem szabli odciął nieszczęśnika i miał zamiar pojechać dalej, Po kilku sekundach postawił konia dęba, gdy dotarło do niego, kim był nieszczęśnik.

  Błyskawicznie pognał do związanego, zeskoczył z konia, by zedrzeć mu z głowy maskę i zobaczyć zakneblowanego Arianosa Donera, który zaczął się rzucać jak oszalały, gdy dostrzegł Hasika. Złapał go pod ramię i sprawnie wskoczył z nim na konia, wiedząc co zakneblowany chce mu powiedzieć, ale mimo wszystko podjął próby ucieczki.

  Nie zdążył - ze wszystkich stron w odległości kilkudziesięciu metrów nagle wyrosło morze łuczników i kuszników z brońmi skierowanymi w ich stronę. Hasik zamarł i zatrzymał konia. Ostrożnie zsiadł z niego wraz z obolałym Arianosem i odrzucił szablę na ziemię. Doner wyciągnął knebel z ust i wyszeptał jedynie

  To pułapka...

  Stojący w bezpiecznej odległości Brat Wilhelm i Arturo Sansiro dyskretnie zderzyli swoje otwarte dłonie.

  ----------------------------------------

  Arianos Doner i Hasik al-Kasaad zostali schwytani przez Zakon Rycerzy Chrystusowych.

  ----------------------------------------

  KONIEC RUNDY JIHADU

  FAQ
  Temat do zadawania pytań
  KARTA POSTACI I ARMII

  ----------------------------------------

  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

  źródło: i.pinimg.com

  •  

   Arturo Sansiro Chorąży Zakon Rycerzy Chrystusowych;
   - Giacomo !!
   Arturo Sansiro ze złości rzuca dzbanem wina w wyjście namiotu przy tym szpetnie klnąc.
   - to mam być ja?! JAAAA?!??!
   Giacomo pośpiesznie wbiega do namiotu domyślając się z daleko o co chodzi.
   - to ja tu potrafię zestrzelić z kuszy trzmiela z 100 metrów z dzbanem wina na głowie a Ty mnie tu w rycinie robisz jakimś różowym cazzo z workiem na łbie?!?! oooo Sticazzi! co ześ Ty mnie tu uczynił!
   - mój Panie! przecież uczyniłem co mi kazano! rycina przedstawiająca najmodniejszego i najpiękniejszego kusznika od Napolu po Danie! bez przesadyzmu z lekka nutką mistycyzmu...
   Arturo Sansiro tym razem rzuca winem prosto w skruszonego Giacomo, jednak zwinnym ruchem łapie lecący dzban z winem w jego strone.
   - Ci dam urwisie nutką mistycyzmu... jak żeś Ty w ogolę mógł śmiać takie coś mi na głowę dać... Dodaj mi tam jakieś smoki w tle i tego assasya weź takiego dwa razy większego zrób. AAA i weź mi ten worek psia jucha zmień na jakiś bojowy czepek i uciekaj stąd ile masz sił w nogach!
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  Jak się nazywa żeński odpowiednik fapania? Bo robienie palcówki to dziwnie brzmi i za długie, zresztą niektóre tylko masują muszelkę z zewnątrz. Jak to opisać jednym słowem?

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika lubiacy_beton

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)