•  

  Mam problem z dokładnym policzeniem kiedy dokładnie skończy się mój okres wypowiedzenia. Czy ktoś może rozwiać moje wątpliwości?

  W obecnej firmie jestem zatrudniony od połowy lipca tego roku, na początku na 3 miesiące, potem od października na czas nieokreślony. Z racji tego, że pracuje krócej niż 1/2 roku, to mój okres wypowiedzenia wynosi 2tyg.

  Wypowiedzenie chciałbym złożyć 17.12.2021r
  Rozumiem, że zacznie się od niedzieli(włącznie) 19.12.2021r?

  Czy w takim wypadku, wypowiedzenie kończy się 01.01.2022r, czy 31.12.2021r?

  #prawopracy #prawo #praca #pytaniedoeksperta
  pokaż całość

  •  

   @HagbardGodman: Weź idź do szefa z porozumieniem stron na dzień 31.12. Kończąc umowę wypowiedzeniem 01.01 narobisz mu tylko problemów bo będzie Cię miał na stanie w nowym miesiącu i roku. Będzie musiał naliczyć Ci wynagrodzenie i urlop za styczeń, a potem w 2022 roku wystawić Ci pit. Chłop się ucieszy jeśli go pozbawisz tego problemu, a dla Ciebie też będzie tak lepiej, skoro od 01.01 pracujesz w innym miejscu.

  •  

   @HagbardGodman: To mi ulżyło bo już się zdenerwowałam :D

   pokaż spoiler Stary pracodawca naliczając Ci urlop za styczeń, zabierze Ci urlop z puli nowego pracodawcy, więc dla Ciebie byłoby to wyjątkowo niekorzystne. Oczywiście za te dni musiałby Ci wypłacić ekwiwalent ale chyba zawsze lepiej mieć urlop :D

  • więcej komentarzy (11)

 •  

  Dzisiaj rano zawiozłem ojca na SOR. Człowiek zwija się z bólu bo ma zawał, a te qrwy zamiast go ratować, drą się czemu nie jest zaszczepiony i mówią, że najpierw wymaz, bo inaczej go nie przyjmą. Widząc jakie ma objawy, kazali nam czekać na korytarzu 40 minut na wynik, sami zamknięci za szybą. Nie dziwię się, że opieka medyczna w Polsce wygląda jak wygląda. Całej służbie oraz panu ministrowi serdeczny kindybał w dupę.
  #nfz #sluzbazdrowia #koronawirus #covid19
  pokaż całość

  •  

   @Basiura89: jakby był zaszczepiony to wszystko wyglądałoby identycznie tylko bez komentarza o szczepieniu. Mama koleżanki z pracy z udarem czekała 16 godzin (tak, 16 godzin z udarem), zanim ktos do niej podszedł (karetka najpierw z nią jeździła od szpitala do szpitala, a potem wypakowali na korytarzu na sorze i odjechali). No zmarła niestety. Była zaszczepiona.

   W tej materii covid nic nie zmienił. SORy to zawsze była patologia i szczepienie czy jego brak nie ma tu nic do rzeczy.

   pokaż spoiler Chociaz pozdrawiam z tego miejsca sor w ostrowie wielkopolskim gdzie występowałam ostatnio w roli pacjentki i nie dość, ze mi dali przystojnego lekarza i przemiłą pielęgniarkę, to jeszcze osobny pokój żebym nie musiała słuchać chrapania żuli. Daje im 5 gwiazdek.


   Duzo zdrowia dla taty! Pilnuj, zeby o siebie dbał bo zazwyczaj jak troche minie strach (kwestia kilku miesięcy) to ludzie po zawale wracają do starych nawyków i wtedy robi sie zle.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (258)

 •  

  źródło: comment_1637297140VAQIXJ2ApCdFRH5EVswWaK,w400.jpg

  •  

   @Niedobry: Właśnie mi się przypomniało jak na początku pandemii, u mnie w pracy kazali wszystkim założyć whatsappa w razie konieczności pracy zdalnej. Znalazła mnie tam wtedy jakaś daleka ciotka, która jest straszną dewotą. Zaczęła mi wysyłać pełno zdjęć Jezusa. Wtedy jeszcze nie miałam świadomości, że aplikacja automatycznie zapisuje otrzymane zdjęcia. Któregoś dnia odkryłam, że moja galeria jest wypełniona bogiem xD Momentalnie usunęłam wtedy whatsappa. Po zobaczeniu tego mema stwierdzam, że czas tam wrócić i odnaleźć tę ciotkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika lubiegrzeski

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)