•  

  Co zrobić w przypadku próby nałożenia mandatu za brak maseczki?

  Zgodnie z art. 116 kw niezależnie od miejsca i czasu nakazy sanitarne nie obowiązują nas jeśli nie stwierdzono u nas choroby. Co zrobić w przypadku próby nałożenia mandatu za brak maseczki?

  0. Nieobowiązkowo, ale dla bezpieczeństwa warto nagrać przebieg interwencji.
  1. Wylegitymować się.
  2. Odmówić przyjęcia mandatu. Podpisać przyjęcie pouczenia związanego z odmową mandatu. Kopię z podpisami policjantów wziąć dla siebie. Poczekać na zakończenie "czynności", iść dalej swoją drogą.
  3. Odbierać awizo. Przyjdzie wezwanie na komendę celem przesłuchania. Nie stawiać się na przesłuchanie gdyż w takich sprawach nie ma pouczenia o grzywnie za niestawiennictwo. Kto się stawił - ten żałuje straconego czasu i faktu, że dał się wypytać o kolejne wrażliwe dane, np. o zarobki. Żyjemy normalnie i czekamy na pismo z poważnej instytucji, czyli z sądu.
  4. Po niestawieniu się na komendzie z reguły po 2 miesiącach przychodzi "wyrok nakazowy". Jest opatrzony DATĄ i SYGNATURĄ. Tych danych: DATY i SYGNATURY używamy do złożenia SPRZECIWU. Mamy na to SIEDEM DNI od DORĘCZENIA.
  5. Sprzeciw piszemy według załączonego niżej wzoru. BEZ UZASADNIENIA.
  6. Nie czekamy ze złożeniem sprzeciwu - idziemy do sądu lub na pocztę. Wydrukuj i podpisz się WŁASNORĘCZNIE DŁUGOPISEM, złóż w biurze podawczym, zrób zdjęcie tego pisma z pieczątką, że wpłynęło.
  7. Czekaj na awizo, które powinno przyjść po ok. miesiącu. To umorzenie postępowania wraz z uzasadnieniem powołującym się na akty prawne, w tym Konstytucję

  KONIEC. Bez stresu i żadnych wydatków.

  Skrócona instrukcja na podstawie: https://zrzutka.pl/zxf5sd
  #koronawirus #maseczki
  pokaż całość

  źródło: zrzutka.pl

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika lukierroo

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi lukierroo

Osiągnięcia (3)