•  

  Pora rozliczyć się z #mirkowyzwanie.

  Gdy otrzymałem pierwszy zestaw to się trochę skwasiłem :/

  - akwarystyka domowa - miałem kiedyś rybki i skończyło się na epidemii pleśniawki. Nie polecam.
  - uszycie torby ekologicznej - mam problem z zabraniem papierowej torby ponownie na zakupy, wiec tej też bym nie używał.

  Po zmianie zestawu wybór padł na kurs/szkolenie.

  Początkowo celowałem w kurs baristy albo barmana, ale oba te kursy zaczynają się dopiero w marcu :( Zdecydowałem się na kurs zawodowy, w którego jestem teraz trakcie.

  Tematem kursu jest: SIVV-Lehrgang - Schützen, Instandsetzen, Verbinden und Verstärken von Betonbauteilen, co można przetłumaczyć jako ochrona, naprawa i wzmacnianie konstrukcji betonowych.
  Szkolenie trwa 2 tygodnie, kończy się egzaminem na uprawnienia do wykonywania takich robot (SIVV-Schein) i obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne. Co do teorii nie będę się tu rozpisywał, bo nikogo to nie zainteresuje, lepiej pooglądać obrazki :)
  pokaż całość

  •  

   Na koniec dzisiejszego dnia zajęliśmy się przygotowaniem do naprawy konstrukcji żelbetowej, tj. fazowanie krawędzi naprawianego obszaru, odrdzewianie zbrojenia i nakładanie powłoki antykorozyjnej na zbrojenie. Jutro zabieramy się za nałożenie drugiej warstwy i uzupełnienie ubytku betonu przy pomocy betonu/zaprawy na bazie żywicy.

  •  

   Podsumowując:
   Kurs jest baaardzo intensywny, dużo materiału w krótkim czasie, plusem jest to, ze to o czym się uczymy, widzimy od razu w praktyce oraz mamy możliwość robić to samemu. Jest kilka osób, które zajmują się tym na co dzień i z tego co relacjonują, to teoria sobie, a praktyka sobie. Ale to tak wszędzie.

  • więcej komentarzy (6)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika m3nthor

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)