•  

  Ostatnio miałem mieć wstępną rozmowę telefoniczną w sprawie pracy. Część tej rozmowy miała być przeprowadzona po angielsku, z racji tego, że nie jestem wybitnym poliglotą trochę się stresowalem. Ale stwierdziłem, że mogą mnie zapytać o 2, 3 rzeczy, więc nauczyłem się ładnie opowiadać na 3 pytania. W trakcie rozmowy zapytano mnie o 2 z tych 3 pytań. Poszło mi zajebiście :)
  #pracbaza #angielski #gownowpis pokaż całość

 •  

  Gustaw Holoubek (1923-2008) - Jego role, jak Konrad w pamiętnych "Dziadach" w Teatrze Narodowym, zmieniały polską historię. Ale Gustaw Holoubek był nie tylko wielkim aktorem. Był też wiernym kibicem piłkarskim i człowiekiem znanym z poczucia humoru. Kiedyś żartował nawet, że chciałby zostać pochowany na polu karnym stadionu swego ulubionego klubu - Cracovii.

  „Doskonale rozumiem Zygmunta Nowakowskiego, który chciał być pochowany na polu karnym boiska Cracovii. Ja dokładnie myślę to sobie tak samo. Byłoby pięknie, gdyby można było tak wiecznie oglądać piłkarzy, mecze, cieszyć się z ich zwycięstw, martwić się ich klęskami, ale w każdym razie być. Cały czas być. Dlatego że ta sfera, którą nazywamy sportem, a którą tak wspaniale uosabia Cracovia to jest ta dziedzina, która pozwala nam oderwać się od rzeczywistości i znaleźć się w świecie wyimaginowanym, abstrakcyjnym, gdzie ludzie umówili się, że będą walczyć bezinteresownie po to tylko, żeby zwyciężyć. To jest fantastyczna idea. Niech nam Bóg zezwoli uczestniczyć w tym do końca życia."

  Gustaw Holoubek, Gala 100-lecia Cracovii, 2006 rok

  Gustaw Holoubek był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych, ale także reżyserem i dyrektorem kilku teatrów.

  Zagrał ponad dwieście różnych ról na deskach teatru, w teatrze telewizji i na szklanych ekranie. Wystąpił m.in. w sztuce „Dziady" w Teatrze Narodowym (1967), której zdjęcie z afisza przez władze przyczyniło się do wybuchu demonstracji studenckich, a także zapoczątkowało wydarzenia Marca 1968.

  Był również autorem dwóch książek: „Teatr jest światem" (wespół z Andrzejem Hausbrandtem) i „Wspomnienia z niepamięci".

  Laureat licznych odznaczeń i wyróżnień. W 2008 roku pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Orderem Orła Białego w uznaniu znamienitych zasług dla kultury polskiej, za wybitne osiągnięcia w pracy artystycznej i dydaktycznej.

  Z Cracovią związany od dziecka. Kibice nie zapomną jego wystąpienia w czasie Gali z okazji 100-lecia Cracovii. Wtedy to mówił m.in. tak:

  „Jestem niezmiernie wzruszony i ogromnie zaszczycony faktem, że mogę przebywać w tak zacnym gronie z okazji tak wspaniałego jubileuszu, jakim jest stulecie mojej Cracovii. Dlaczego powiadam mojej? Ponieważ urodziłem się tuż przy boisku Cracovii, na Zwierzyńcu przy ulicy Kraszewskiego. Cracovia była moim nauczycielem, pierwszą instancją edukacyjną. Właściwie mam takie dziwne wrażenie, że urodziłem się na boisku Cracovii, a w każdym razie wychowałem. Na pewno wychowałem."

  #cracovia #ekstraklasa #ciekawostki #polska #krakow #film #historia
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  @intencje: #mirkomodlitwa #intencjepl Mirki i Mirabelki oraz wszyscy inni, chciałbym podziękować za Wasze modlitwy i wsparcie w intencji zdrowia mojej siostry. Teraz mogę już napisać że operacje się udały, i od świąt siostra dochodzi do siebie w domu. Modlę się za Was i Wasze rodziny. Dziękuje

 •  

  Czuję się, jakbym był pobity, opluty i osmarowany kałem przez moich przyrodnich rodziców, którzy dawniej adoptowali mnie po śmierci moich rodziców i obiecali mi, że wychowają mnie jak najlepiej potrafią i że kochają mnie ze całych sił. To, że ten słup meresiński jeszcze nie siedzi w kiciu, to żart służb. To, co zrobiła córka Cupiała, to jest czyste zniesławienie klubu, i nie interesują mnie gadki o dotacjach dla Tele-Foniki. Ale i tak największymi śmieciami są te kurwy z tsu. Zniszczyli kawał pięknej historii trwającej od 1906 roku. Zniszczyli klub, którego sportowcy w czasach wojennych służyli w wojsku, zniszczyli klub, który zapewnił wielu Polakom wiele wspaniałych przeżyć w podczas gry w Europejskich Pucharach, zniszczyli klub, który jest na równi z Legią przedstawiany jako ten, który jest najlepszym polskim klubem XXI w., i nie tylko zniszczyli, ale też ośmieszyli. Nie tylko nas, kibiców, klub czy sponsorów. Ośmieszyli najbardziej tych, którzy dawali najwięcej Wiśle. Piłkarzy. Mówiono im, że pieniędzy dla nich nie ma, bo wielce zły Majchrowski okrada wielką Wisłę, bo Genoa pieniędzy nie dała, bo kibiców na meczu za mało, ale pieniądze dla zarządu były jakimś cudem. Piłkarze grający za darmo dawali z siebie 300% i doprowadzili do wielu comebacków jak chociażby z Lechem czy Lechią oraz Legią, gdzie tacy zawodnicy Jagiellonii, Lechii czy Cracovii po 3 miesiącach zrywaliby kontrakty. Jeżeli jacyś piłkarze, którzy nie są z starej gwardii (bo Ci już są uważani za legendy) zostaną w 4 lidze (oby nie było żadnej 4, ani 8 ligi) lub nawet z szacunku dla Wisły nie pójdą do Polskich klubów, zasługują na miano legend klubu, za ich wyczyny bez gry bez wypłat.
  Gangsterka z sharksów zasługuje na chuja w dupie. Te śmiecie powinny być zutylizowane. Co pomyślałby o takich "kibicach" Henryk Reyman, którego grób został ozdobiony taką kartką? Co pomyślałaby reszta Wiślackich legend (nie tylko związanych z sekcją Piłki Nożnej) o tym całym rozkradaniu klubu czy szopce ośmieszającej nas klub z tym łysym pacanem, hoganem i kitajcem. To jest oplucie barw Wisły. Żadna osoba, która kocha Wisłę nie może szanować tych pasożytów z TSu. Budynki tych gnoi trzeba podpalić, chociaż to i tak będzie za mała kara za ich wyczyny. Tutaj należy zebrać grupę osób z jajami, które pójdą tam, zrobią porządek, spalą tereny i przyniosą Wiśle porządek. Tutaj żadna dyplomacja czy działanie służb nie pomoże. Polskie służby jak wspominałem to jest farsa. W tym kraju można prowadzić pralnie pieniędzy jako defraudowaną spółkę akcyjną, która jest "sprzedawana" na śmiesznych zasadach słupom.
  Robiono akcje fans4club, powstawały rzeczy typu "sponsor żółtej kartki" "sponsor gola" podczas meczów, partnerów było od groma (i to niezłego kalibru, chociażby Lyoness lub FALKEN) i sponsorów.
  Żegnam. Jeżeli czyta to ktoś z tsu i jest związany z rabowaniem, niech mnie nie straszy przyjazdem do mojego domu, bo jesteście złodzieje za głupi, by znaleźć kogoś IP.
  Żegnam i pozdrawiam wszystkich kibiców Wisły oraz innych klubów, którzy rozumieją co się dzieje z Wisłą. A wy, kibice, którzy wyśmiewają Wisłę - niech wasze drużyny osiągną tyle, co Wisła, wtedy możecie Wisłę obrażać, ale póty kibicujecie drużynom, które formalnie nie istnieją od paru lat lub klubom, których osiągnięciem jest wygranie z Wisłą meczu, to zapraszam do dyskusji za 300 lat.
  #wislakrakow #wislakrakowcom #ekstraklasa #pilkanozna
  pokaż całość

 •  

  #wislakrakow w sumie szkoda że przekręt się nie udał. Zamiast stadionu na Reymonta były by pewnie jekies bloki #heheszki

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika macqooo

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)