•  

  Dorobiłem się #oczyszczaczpowietrza. I teraz tak. Testowałem w okolicach 14:00-16:00, ściągnął mi na auto na lajcie PM2.5 poniżej 5. Na zwykłym trybie auto.
  Teraz mam okna pozamykane, na dworze oczywiście śmierdzi i oczyszczacz trzyma cząsteczki tak koło 30, kręcąc się po cichu (dalej tryb auto).
  Pytanie nie jest o samą automatyzację tylko o jakość powietrza. Czy na tych samych obrotach, mimo zamkniętych okien, mikroszczelności mogą powodować, że ten smród wieczorami wciąga do mieszkania w takich ilościach, że jest tego zauważalnie 5-6x więcej?
  Przykładowo zastanawiam się, czy da się mieszkanie wywietrzyć, zamknąć okna, oczyścić powietrze i wyłączyć sprzęt. Czy jednak nie i właśnie dlatego powstały "tryby nocne", żeby trzymać ten syf pod kontrolą cały czas?
  #powietrze #smog #pytanie
  pokaż całość

  •  

   @RRybak: niestety nie da się, też próbowałem. nawet jak zbijesz w dół stężenia, po wyłączeniu oczyszczacza i tak zaczną rosnąć. a jak na zewnątrz jest mocny smog, np kilkaset % przekroczone normy to nawet i wolne obroty nie pomogą. ten syft wchodzi otworami wentylacyjnymi, budynek nigdy nie jest szczelny, chyba że jak przedmówca napisał nowy dom, np pasywny zbudowany jak termos gdzie wentylacja jest pod kontrolą i można ją np wyłączyć. ale nawet wtedy pyły produkowane są także wewnątrz - kurz, naskórek, roztocza, gotowanie, smażenie. żeby tak raz a dobrze oczyścić i zostać na takim poziomie to musiałbyś być chyba w ultra szczelnym laboratorium, albo clean roomie

   praca oczyszczacza to taka trochę syzyfowa praca niestety. urządzenie ma też swoją wydajność, tzn trzeba je dobierać do metrażu lub kubatury. chyba najlepiej mieć po jednym na pokój / sypialnię, filtrować cały dzień, a na noc zostawić tryb cichy / nocny. innej opcji nie widzę
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Od kilku lat zauważyłem, że jak tylko zaczyna się robić smog to potem wieczorami go wykasłuję. Ktoś też tak ma? Bo to chyba nie jest normalne, ale nie wiem czy z tym iść do lekarza :/. Nie palę jak co.
  Załączam zdjęcie, ale ostrzegam, że jest obrzydliwe i oznaczam jako 18+

  #zdrowie #smog #pytanie #fuj #obrzydliwe #zalesie #lekarz pokaż całość

  źródło: 20201116_221433.jpg 18+

  •  

   @Marekexp: ja co roku mam tak że jak tylko zbliża się jesień to zaczynam chrząkać i charkać i rano odpluwam sporo wydzieliny, takich glutów co mi zalegają w gardle i nosie. do tego czasem chrypka, lekki kaszel, czasem się to przeradza w pełną infekcje, czasem nie. każdy sezon, każda zima. ale wystarczy że wyjadę gdzieś poza smog, np do UK na delegację i wystarczy 2-3 dni w czystym powietrzu i problem znika. całkowicie, zero flegmy, zero kaszlu.

   to co wrzuciłeś na zdjęciu wygląda dziwnie, czegoś takiego nigdy nie miałem, tylko zwyczajne gluty, flegma. może powinieneś pójść do lekarza?
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (19)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika maraswrona

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)