•  

  Pamiętacie swoje studniówki? A może ta pierwsza „dorosła” impreza jeszcze przed Wami? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Studniówkowy sezon właśnie się zaczyna, a do naszej rzeczniczki Alina Czyżewska piszą uczniowie zaniepokojeni łamaniem ich praw. Lista studniówkowych grzechów popełnianych przez szkoły jest długa. Zdarza się, że uczniowie zmuszani są do zapłacenia obowiązkowej opłaty „na studniówkę”, na którą nie mają zamiaru iść, koszty studniówki nieoczekiwanie rosną, wpłaty nie są zwracane w przypadku wycofania się („bo nie”), nauczyciele wyznaczają, z kim można pójść, a z kim nie itp.
  Do kogo się zwrócić, co zrobić kiedy studniówka zamienia się w koszmar pełen nakazów i zakazów? Przeczytajcie nasz tekst i piszcie do nas lub do innych obywatelskich organizacji pozarządowych – czasem interwencja z zewnątrz pomoże dyrektorowi czy dyrektorce ponownie zauważyć granice prawa.
  https://siecobywatelska.pl/nadchodzi-czas-studniowek-i-lamania-przez-szkoly-prawa/
  __
  #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #szkola #licbaza #techbaza #studniowka

  pokaż spoiler Patrzymy władzy na ręce. Każdej.Przekaż 1% podatku na działania Watchdoga. KRS 0000181348
  pokaż całość

  •  

   @Watchdog_Polska: Jak teraz to czytam to zdaje sobie sprawę z jakimi absurdami się spotykałam w okresie okołostudniowkowym. Jedynym plusem były dokładnie rozpisane koszty studniówki więc wiedzieliśmy na co te pieniądze są przeznaczane i nie była to jakas wielką kwota o ile dobrze pamiętam.

   Pierwszym wydarzeniem przed studniówka jakie pamiętam było zebranie uczniów na apelu prowadzonym przez panią dyrektor która próbowała przedstawic, prawdopodobnie wymyślone przez siebie prawa zakazujące picia alkoholu na stodniowce, trwało to jakieś 30 minut, a mówione było w tak przekonujący sposób ze sama byłam w stanie uwierzyć że prawo polskie zakazuje picia na studniówce i że w wypadku złapania osoby pijanej jak szpadel rozpocznie się postępowanie mające na celu usunięcie kogoś ze szkoły xD

   Następnie zaczęła się akcja prowadzona przez nauczycieli, która zakładała znalezienie rodziców z każdej klasy odpowiedzialnych za 'pilnowanie' uczniów, w przeciwnym wypadku studniówka miałaby się nie odbyć, więc litościwi rodzice zgodzili się na siedzenie z nami przez 12 godzin. O sprawdzaniu i przeszukiwaniu torebek większości dziewczyn na wejściu do sali już nie wspomnę, bo było to żenujące wyciągać przy wszystkich ich zawartość.

   Po wejściu na salę drzwi od budynku oczywiście zostawały zamknięte na klucz oczywiście żeby nikt nie mógł wyjść bo olaboga ' jak wyjdziecie to wejścia z powrotem nie ma'. Jeżeli komuś się zrobiło źle i słabo to musiał szukać któregokolwiek z pilnujących rodziców, tłumaczyć mu co się dzieje i w wyjątkowych sytuacjach mógł z tym rodzicem pilnującym wyjść xDDD

   Mimo wszystko było super bo po pierwszej godzinie nauczyciele zaczęli się rozchodzić, zostali sami rodzice, którzy mieli więcej oleju w głowie i przymknęli oko na alkohol czy też wyjście na papierosa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Super, że coś takiego dodajecie, chyba umieszczę artykuł na grupie mojego liceum do którego chodziłam, żeby przynajmniej młodzi zdawali sobie sprawę z rzeczy o których my nie mieliśmy pojęcia :)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (53)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika marcepanina

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)