•  

  Logika PiSu:
  Poseł Piotrowicz: Proszę o zadanie wszystkich pytań wtedy kandydat na sędziego TK na nie odpowie
  Kandydat: Pytań było za dużo, część się powtarzała więc nie odpowiem na żadne

  #polityka #bekazlewactwa #bekazpisu

 •  

  Ostra inba w TVN. Morozowski stracił cierpliwość i przerwał program.
  pani od protestów w kościele dała popis.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #polityka

 •  

  Dla wszystkich zachwycających się sondażami PiS przypominam jak to było po poprzednich wygranych wyborach w latach 2005-2007.
  Wybory odbyły się 25.09.2005
  Robimy popcorn i czekamy na spadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #polityka #4konserwy #neuropa

  źródło: Beztytułu.jpg

  •  
   O......d

   0

   @Lukardio: Zgadzam się w stu procentach. Dystans polecam też bardzo lewakom, którzy od paru miesięcy śnią na jawie o przyspieszonych wyborach na podstawie wyników sondażowych. A te utopijne wizje zrodziły się najpierw w głowach nie jakichś śmieszków neuropy, tylko głównych strategów opozycji, panów Petru i Schetyny.

  •  

   @marcinnet: Najbardziej istotne, że w tych sondażach nie ma elektroratu negatywnego. Ja czekam na sondaż: "przeciwko której partii będziesz głosował". Bo tak poparcie dla PiS rzekomo prawie 40%, a każde wybory samorządowe od trzech miesiecy przegrywa. A i na Podlasiu w uzupełniajacych oszałamiającej przewagi nie było - bastion PiS rzekomo.

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Stanislaw Piotrowicz u Piaseckiego:
  - sedziowie powolani przez PO nie sa sedziami bo nie zlozyi slubowania wiec nie ma mowy o ich odwolaniu
  - sejm poprzedniej kadencji mial prawo wybrac 3 sedziow bo kadencja wygasla 12 czyli po terminie wygasniecia kadencji ale to watpliwe moralnie
  - wstapil do PZPR zeby walczyc z komuna od srodka
  #polityka #neuropa #4konserwy pokaż całość

  •  

   @eclypse:

   rotfl, kolejny 'oporny', powołujący się na 'autorytety' takie jak Rzepiński - onegdaj należący do PZPR:
   a Stanislaw Piotrowicz jako byly prokurator ci nie przeszkadza i moze byc autoryetem? Jesli nie on to podaj inne autorytety w tej sprawie.

   Zgodnie z ustawą z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym, trybynał orzeka
   3 grudni tk moze wyrzucic ta ustawe do kosza i po sprawie. Wyrok w kwesti uchwaly byl z2006 wiec ciezko zarzucic ze to POwski postkomunistyczny tk wydal wyrok.
   Przypominam raz jeszcze ze wyroki tk sa ostateczne. I to od niego zalezy teraz wszystko.
   Czy uchwala sejmu ktor mowi ze w sobote jest sroda bedzie miala moc prawna?
   pokaż całość

  •  

   @marcinnet:
   haha :))
   3 grudnia może orzec, że
   - ustawa PO jest zgodna z prawem, szczególnie art 137a. PO miało prawo wybrać 5 sędziów (przy takim wyroku mogli by wybrać nawet na następne 50 lat.)
   - ustawa jest częściowo zgodna. Tutaj musieli by się sporo nagimnastykować, żeby wybrnąć z niekonstytucyjnego art 137 i orzec, że jest niekonstytucyjny, ale jednak jest dla tych 3 sędzióœ
   - ustawa PO jest niezgodna

   Mniej więcej na to się ustawiała platforma: Nagiąć prawo - a jak będą krzyczeć, to swoją ustawę zgłosić do TK i ją uwiarygodnić. PiS na początku próbował tej samej drogi. Nagiąć prawo, wybrać swoich, po wyborze swoich uwiarygodnić swoją ustawę w TK w którym miałby już swoich. W tej metodzie, zarówno ze strony PIS jak i PO - mając po swojej stronie TK można tak jak to media próbują przemówić do tłumu - ustanowić w ustawie, że sobota jest środą i zamknąć wszystkim usta jak trybnuał się z tym zgodzi. Równie dobrze można w ten sam sposób orzec, że obecny skład TK będzie dożywotni. Następnie zaskarżyć swoją ustawę do TK - TK może nie zauważyć niezgodności z konstytucją i stwierdzić, że spoko. O tym, że takie działania (zarówno ze strony PIS jak i PO) łamią prawo jak tylko się da - pisał kalafior. Poczytaj. Nie mam nic do dodania w tej kwestii.

   Problem w tym, że PO serio chce zrobić taki wał, a ze strony PIS to była podpucha. Świadczy o tym 2tyg. vacatio legis swojej ustawy - PIS sam się podłożył dając czas na zebranie się TK i orzeczenie o niekonstytucyjności ich ustawy przed wejściem w życie. To wyglądało jak marna partia szachów, gdzie PIS podkłada swoją królową (te 2tyg czasu) wiedząc, że tą drogą nie wygra. Cały czas się zastanawiam po co było grać w tę grę. Może chodziło o szum medialny przy TK? Dzisiaj już nikt nie kwestionuje, że PO pojechało po bandzie wybierając 2 sędziów na zapas.

   Prawnie ta cała gra z ustawami była zbędna - bo PIS doszukał się nieprawidłowości w uchwałach PO które dodatkowo powoływały osoby (nie sędziów - to już tyczy ustawy PO a nie uchwał:) ). I stwierdził, że te uchwały nie mają mocy prawnej. I stwierdził to dobitnie uchwalając uchwały o braku mocy prawnej tych poprzednich. Te uchwały PiS też są mało ważne. Z tego co kojarzę nie można orzec że uchwały są nieważne jeśli mają wadę prawnę - bo po prostu nie mają mocy prawnej. To tylko wzmocnienie Prezydenta, którego ścigają, że nie zaprzysiężył 5 osób. Co nie zmienia faktu, że według większości sejmowej PO zostawiło 5 wakatów na sędziów. I nie ważne czy TK orzeknie do ilu PO miało prawo. Po prostu ich nie wybrali. PiS zrobi to w następnym tygodniu o ile sam się nie walnie gdzieś w swoich uchwałach.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (27)

 •  

  W dobie nowych rządów warto przypomnieć słowa Lecha Kaczyńskiego o nowym MON:

  Prezydent dodawał: – Antoni Macierewicz ma jedną przypadłość: nie odróżnia swoich interpretacji od faktów, a tez publicystycznych od twardych dowodów. Przeprowadzałem z nim wówczas wywiad do „Wprost”, ale prezydent zastrzegł, że mówi mi to poza protokołem. W wersji autoryzowanej, która ukazała się drukiem, użył bardziej oględnych słów: „Antoni Macierewicz czasami formułuje tezy zbyt daleko idące w stosunku do faktów, którymi dysponuje. Mówię mu to w twarz, więc mogę powtórzyć publicznie”. Ta ocena w ustach wywodzącej się z PiS głowy państwa brzmiała wówczas dość szokująco i wywołała liczne komentarze
  #polityk #4konserwy #neuropa
  pokaż całość

  +: a........6, BongoBong +3 innych
 •  

  PiS kieruje najboleśniejsze zarzuty w stronę przeciwników i równocześnie narzeka, że samo jest ofiarą brutalnego ataku. Tego typu postawa przypomina mi zachowanie gościa, który idąc ulicą, kopnie kogoś niewinnego w kolano, a potem protestuje, że kopnięty niemoralnie klnie. Nie wolno określać dawnych kolegów z Solidarności jako tych, którzy stoją „tam, gdzie stało ZOMO”, i jeszcze mieć pretensje do uczciwej debaty politycznej. Jako obserwatora z daleka, uderza mnie, że cały ciężar retoryki tych samozwańczych patriotów nie jest skierowany na postkomuchów lub lewicowców, ale raczej na swoich, kiedyś bliskich kolegów, na polityków umiarkowanej prawicy.
  Norman Davies

  #polityka #4konserwy
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika marcinnet

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)