•  

  24 stycznia - tego dnia 1996 roku Premier Józef Oleksy rozwiązał swój rząd składający się z koalicji SLD- PSL ze względu na tzw. ,,aferę Olina". Wybuchła ona pod koniec grudnia 1995 po tym, jak poseł Andrzej Milczanowski (na zdjęciu) oskarżył z trybuny sejmowej urzędującego premiera Józefa Oleksego o współpracę z rezydentami KGB w Polsce: Władimirem Ałganowem i Grigorijem Jakimiszynem.
  Prokuratura wszczęła śledztwo. Po czasie umorzono je uznając, że nie wiadomo, kim był szpieg o pseudonimie „Olin”. Śledztwo wykazało również, że nie ma żadnych dowodów na jakikolwiek związek Józefa Oleksego z oskarżeniami wysuwanymi pod jego adresem. Mimo to, rząd został rozwiązany.

  Analogiczna sytuacja dzisiaj sprawiłaby, że salę sejmową przeszedłby głośny rechot polityków pisu. Dla nich to byłaby kolejna śmieszna aferka, którą trzeba zamieść pod dywan. Dzisiaj rządzą nami prymitywy bez honoru.

  #faktdnia #bekazpisu #bekazprawakow #polityka #historia
  pokaż całość

  źródło: andrzej-milczanowski-podczas-sejmowego-wystapienia-w-lawach-rzadowych-jozef-oleksy.jpg

 •  

  Recenzja „Podrywaczki 77 Numerek z chłopakiem siostrzenicy”

  Omawiany dzisiaj film nie jest zwyczajną produkcją przeznaczoną dla dorosłych widzów. Siedemdziesiąty siódmy odcinek „Podrywaczek” już dosyć dawno temu zdobył ogromną popularność wśród internautów. Popularność ta nie była jednak chwilowa - trwała długo, a teraz film uznawany jest za kultowy, z kolei charakterystyczne zwroty takie jak „Jakie kurwa dzień dobry” zakorzeniły się na dobre w języku polskim. Czy „Numerek z chłopakiem siostrzenicy” rzeczywiście zasługuje na tak dużą popularność? Postaramy się to sprawdzić.

  Film zaczyna się od wejścia kobiety w średnim wieku (w tej roli Katarzyna Bella Donna) do mieszkania. Po kilku sekundach od otwarcia drzwi, kobieta zauważa swoją kuzynkę podczas miłosnych uniesień z nieznajomym mężczyzną. Jej reakcja jest natychmiastowa - podnosi głos na kochanków i wyraża dezaprobatę dla zachowania córki swojej siostry. Przepełniona wulgaryzmami scena w doskonały sposób ukazuje charakter dojrzałej damy i jej osobisty dramat. Tworząc tą postać, scenarzyści ze studia XES bez wątpienia inspirowali się "Migrującą matką" - najsłynniejszym obrazem z okresu Wielkiego Kryzysu. Obie te osoby to ciężko pracujące kobiety wywodzące się z warstwy robotniczej, które wyzbyły się swoich potrzeb, aby probowazapewnićic jak najlepszy byt swojej rodzinie. Czym zamartwia się w pierwszej scenie postać graną przez paniKatarzynęnę Pytanie "Chcesz do matki wrócić z bachorem?" wyraża jej obawę przed zajściem nastolatki w ciążę, która przerwałaby idylliczną młodość dziewczyny i zmusiłaby ją do życia pełnego bólu i wyrzeczeń.

  W dalszej części utworu, spotykamy się z nawiązaniem do kultury antycznej, do której zalicza się kult falliczny. Autorzy "Podrywaczek" wyśmiewają symbol członka, który w starożytności gościł nawet w świątyniach, a teraz ukrywany jest nawet przez swojego właściciela. Komentarz głównej bohaterki „A ty co tam chowasz kurwa” wzmacnia dodatkowo przekaz sceny.

  Wkrótce mamy do czynienia z ogromnym zwrotem akcji, po tym jak Katarzyna każe mężczyźnie „wypierdalać”, siostrzenica proponuje jej miłosny trójkąt (kolejne nawiązanie do starożytnej kultury, w której stosunek płciowy kilku osób był tematem wielu dzieł. Bohaterka w krótkiej chwili przechodzi ogromne przeobrażenie, którego efektem jest zerwanie z dotychczasowym systemem wartości.
  To co dzieje się dalej to ostateczny upadek kobiety. Z mądrej i rozważnej pani domu staje się niezaspokojonym seksualnym monstrum, dla której cielesność staje się źródłem pożywienia - wyśmiewanego wcześniej członka mężczyzny nazywa teraz „smacznym”.

  Czy film "Podrywaczki 77 Numerek z chłopakiem siostrzenicy" to film dobry? Nie. Jest to film wybitny. Doskonale napisana główna postać, interesujące dialogi, zwrot akcji i trafne nawiązania do innych dzieł kultury. Czy potrzeba jeszcze jakiejś rekomendacji?

  10/10
  #pasta #heheszki #zawszesmieszy
  pokaż całość

  źródło: FB_IMG_1579265439243.jpg 18+

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika marekrocki

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.