•  

  Na moje oko szykuje nam się mniejsza lub większa wojna domowa w 2023 roku. Teraz jeszcze nie mamy szczytu kryzysu. Problem z węglem jest przyszłościowy, bo jest lipiec i 30 st. C. wakacje kredytowe, inflacja wysoka, ale nie ma bezrobocia. Najgorsze zacznie się zimą i okresu po niej, dopiero wtedy Polacy odczują, co to znaczy bieda i kryzys.
  O ile w 2019 roku, gdy PiS wygrał wybory, Polska była jeszcze w dobrej sytuacji gospodarczej. Wszystkim żyło się dobrze, inflacja niska, co prawda rosły ceny nieruchomości, ale była dobra koniunktura do brania kredytów. Jedyny problem PiSu to burdy w sądownictwie, ale przeciętnego Polaka nie obchodzą jakieś Gersdorfy i trybunały, bo nawet nie wie, do czego to służy, podejście PiSu do aborcji i in vitro było znane od zawsze, więc nikogo nie dziwiło, że będą z nimi walczyć. Masa niespełnionych obietnic też była do przełknięcia, bo każdy rząd, jaki był obecnie, nie wywiązuje się choćby z połowy obietnic, które składa przed wyborami. Błędy polityki gospodarczej, jeszcze nie były odczuwalne w portfelach przeciętnych Polaków.
  Dalsze lata rządów PiSu nieuchronnie doprowadziły do krachu gospodarki, tak jak za PRLu, ale byłoby to rozciągnięte na długie lata. Pech chciał, że PiS w II kadancji musiał się zmierzyć z dwoma gigantycznymi problemami. 3 miesiące (1/4 roku) totalnego lockdownu, gdzie prawie wszystko stanęło, a potem ponad rok mniejszych lub większych lockdownów, kwarantann etc. gdzie ludzie siedzieli w domu. PiS wpompował 200 mld. pustych pieniędzy, by trzymać nierobów w domu, to musiało się odbić na inflacji (dodatkowo Unia zapowiedziała, że nie da nam forsy na "odbudowę", bo jesteśmy niepraworządni), a na koniec rozpoczęcie operacji na Ukrainie przez Putina i buńczuczny, nieprzemyślany zakaz importu surowców z tego kraju nie mając naszykowanej alternatywy.
  Było już za późno, PiS miał dwa wyjścia, albo doprowadzić do recesji, bezrobocia i bankructw, ale uniknąłby wysokiej inflacji, albo dodruk kasy i odkładanie recesji "na później". Wybrał tę drugą opcję, bo liczy, że krach nastąpi po wyborach 2023, czy mu się uda przesunąć krach gospodarki do wyborów: nie wiem.
  Rok 2023 szykuje nam się bardzo ciekawy. Szkoda, że nie mieszkam za granicą, to bym sobie kupił popcorn i śledził wydarzenia w Polsce, jako neutralny obserwator.
  Niezależnie kto wygra lub kto będzie prowadził w sondażach w 2023 roku, szykują nam się burdy. Gdy wygra PiS, lemingi się wściekną, na samą myśl, że PiS będzie rządził kolejne 4 lata. Dostaną ku#wicy i wyjdą na ulicę wyrazić swój bunt. Zaczną atakować wszystko, co kojarzy im się z PiSem (kościół, policja, urzędy etc.). Lemingów PiS będzie denerwował nie tylko z powodu konserwatywnego światopoglądu, jak obecnie, ale również z powodu zrujnowania gospodarki.
  Gdy wygra KO, PiS się pewnie zachowa jak Trump w 2020 roku. Podważy legalność wyborów, a lata szczucia w TVP i wyprane mózgi elektoratu PiSu przez Kurskiego vel. Goebbelsa spowoduje, że ludzie im uwierzą. Poza tym elektorat PiSu ma Tuska za czerwonawego diabła, antychrysta, który gdy tylko dojdzie do władzy, wprowadzi ustawowo biedę, zlikwiduje socjal i sprzeda nasz kraj złym Niemcom.
  Czyli wygra PiS: bunt ludzi na ulicach (większy niż dotychczas)
  Wygra ktokolwiek inny: PiS nie akceptuje wyników wyborów, ich elektorat im wierzy (plus również bunt na ulicach)
  Nie liczę, że ktokolwiek przeczyta mój #gownowpis , ale gdy spełni się mój scenariusz, to będę miał przynajmniej mój wpis za dowód, że przewidziałem to ponad rok przed wyborami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #polityka #polska #wybory2023
  pokaż całość

 •  

  Wyobraź sobie ten syk świerszczy i 30 stopni dające po karku.
  Wystarczy ku#wa, że wyjdziesz na zewnątrz i już. Nie musisz czekać na lato, bo ono już jest. Korzystajcie i doceńcie te ciepłe chwile, bo w zimę znowu będzie ten obrazek się przewijał co drugi dzień w gorących na mikro.
  A zanim ktoś wstawi mem z brainletem, przypominam, że alternatywą dla lata nie jest piękna, biała zima, czy kolorowa jesień, ale jakiś sezon deszczowo-błotny, który obserwuje się w Polsce w okresie październik-kwiecień, w którym dni są krótsze niż niejedna zmiana w zakładzie pracy.
  #gownowpis #takaprawda
  pokaż całość

  źródło: comment_i421F8KB37R5NuVUhIA05wk7QQm2a1aI,w400.jpg

 •  

  Żel pod prysznic adidas. Każdy się nim kiedyś mył. Trafiał w nasze ręce głownie jako prezent od któreś z dziewczyn na wigilii szkolnej w podstawówce, albo od dalekiego wujka na urodziny (zawsze w komplecie z dezodorantem, by w szkole ładnie pachnąć). Daj plusa jeśli sam dla siebie nigdy byś tego ch#jstwa nie kupił.
  #heheszki #takaprawda #adidas

  źródło: baaef0084550b395daa6d35b03d2.jpg

 •  

  Czemu kraje Unii Europejskiej są w NATO? Przecież USA to mocarstwo po drugiej stronie Ziemi, które nierzadko ma inne interesy niż UE. Widać to najlepiej na przykładzie obecnej operacji na Ukrainie. Rosja realizuje swoje militarne ambicje, USA zadowolone, bo angażuje się militarnie w kolejny konflikt i ma znowu komu dostarczać masę broni. A po dupsku najbardziej dostają kraje UE, które powinny dążyć do jak najszybszego zakończenia konfliktu na wschodzie (nawet kosztem kompromisu). Joe Biden wie, że kraje UE są uzależnione od rosyjskich surowców i zapewne nie przejmuje (a nawet cieszy) się faktem, że Putin postanawia teraz po kolei, kolejnym krajom wstrzymywać dostawy surowców w związku z czym znajdują się w czarnej dupie. USA upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu: zaangażowały się w kolejny konflikt, na którym zarabiają oraz przy okazji osłabią swojego konkurenta: UE, który wpadnie w kryzys.
  Podsumowując: w szeregach NATO znajdują się kraje (w tym mocarstwa USA i UE), które mają zupełnie inne interesy w operacji militarnej, która jest prowadzona w pobliżu granicy NATO.
  USA będzie grało, by konflikt Ukraina - Rosja trwał jak najdłużej, najlepiej lata, a UE na tym, by zakończyć ten konflikt, nawet faktem zaakceptowania zmienionych granic Ukrainy. To, że UE popełniła błąd, uzależniając się od jednego kraju w dostawie surowców to też fakt, byliśmy krótkowzroczni, bo interesy Rosji i UE też są rozbieżne i Putin teraz to wykorzystuje.

  PS. O tym co robi Polska, nawet nie piszę, bo w naszym kraju polityk, który nie jest rusofobem, nawet nie ma co startować do wyborów, bo go zjedzą na starcie jako zdrajca i antypolak, więc pisząc UE mam bardziej na myśli stanowisko czołowych krajów tej organizacji jak Niemcy czy Francja.
  #wojna #usa #nato #ue
  pokaż całość

  źródło: euro to usd.PNG

 •  

  Jest wcześnie rano więc napisze swój wysryw na temat Forzy i Turn10 Studios.
  Studio to sprawia wrażenie, jakby w jednym okresie było zbiorem kreatywnych ludzi z pasją do gier, a w kolejnym robili gry na odpie#dol, jakby je roboli pod przymusem. Większość odsłon Forza Motorsport była wg mnie udanymi grami, a co najmniej połowa z nich wprowadzało znaczące rewolucje względem poprzedniej części.
  Xbox 360
  Forzy na Xboxa 360 przeszły chyba największą rewolucję, jeśli patrzeć tylko na jedną generację konsoli.
  Różnica pomiędzy Forzą Motorsport 2, a FM4 to niebo a ziemia, a gry dzieli raptem 4 lata, to tylko 10 miesięcy dłużej niż między Forza Horizon 4, a 5, które nie różnią się od siebie prawie wcale. W Forzie Motorsport 4 był (a nie było w FM2): widok z kokpitu, Autovista, 150 samochodów więcej, dużo akcentów Top Gear (Clarkson, tor Top Gear) oraz zauważalnie lepsza grafika. Oczywiście pod drodzę była udana FM3, która również oferowała dużo nowego względem FM2, ale to FM4 wycisnęło wszystko, co się dało z X360.
  Forza Horizon 1 to też był sztos. Pierwsza gra z serii i od razu hit z dobrymi recenzjami. Logiczny wątek kariery z opaskami (nigdy potem w Horizon temu nie doównali), model jazdy widocznie inny, bardziej arcade niż w serii Motorsport, ale bardzo satysfakcjonujący.
  Xbox One
  FM5 to chyba największe rozczarowanie studia Turn10. O ile można zarzucać innym częściom brak rewolucji, o tyle FM5 to był regres w stosunku do FM4. A mówimy tu o grze na nowszą generację!!! Gra zrobiona na odwal. Mniej wszystkiego.
  FM6 to powrót do korzeni, godny następca FM4. FM7 to ewolucja FM6, czyli przez całą generację konsoli Forza Motorsport zaliczyła regres, a potem wyrównała do ostatniej części FM4. Będąc złośliwy, napisałbym, że to za mało, jak na tyle lat prac.
  Forza Horizon 2 wniosła zmienną pogodę, ale można by oczekiwać więcej po grze na nową generację.
  Forza Horizon 3 to w końcu rewolucja w porównaniu do poprzedniej Horizon. Mapa gry ma zmienne biomy: pustynie, dżungle, wybrzeża (plaże). Dużo ciekawych obiektów ulokowanych na mapie (wraki statków) oraz egzotyczna mapa: Australi z ruchem lewostronnym.
  Forza Horizon 4 to kolejna rewolucja. Zmienne pory roku, które wyglądają pięknie i wpływają na zachowanie auta, które po śniegu wyraźnie się ślizga. Mały minus to brak zmiennego otoczenia - trudno w Wielkiej Brytanii np. o pustynie. Zajebisty dodatek Lego.
  Xbox Series X
  Forza Horizon 5 - znowu piąta część na na nową generację (tak jak FM5 było pierwszą częścią na Xbox One) i... znowu regres. 90% rozwiązań to kopiuj wklej FH4. Regres polega na tym, że nie ma wyraźnie innych pór roku (bo jak zima w Meksyku?). Cały interfejs przeniesiony z FH4. I creme dla la creme: Dodatek Hot Wheels jak w FH3. Toż to bardziej się nie da napluć w twarz graczowi. Gdyby ta gra nie była za prawie darmo w Game Passie za 4 zł. to bym jechał po turn10 jak po psie, ale za darmo to i ocet słodki.
  Na argumenty, że ideału nie da się zmienić, dodam, że gry z serii Forza mają masę wad np:
  - Brak poczucia prędkości samochodu. Jedziemy 200 km/h w mieście, a wydaje się, jakbyśmy jechali co najmniej połowę wolniej. Jak symulować poczucie prędkości idealnie pokazuje NFS Shift 2, gdzie przy większych prędkościach bluruje nam się otoczenie.
  - Brak zniszczeń. Na głupi argument, że producenci samochodów nie zezwalają, łapię się za głowę. Jakoś w Forzie Motorsport 3 auta potrafiły bardziej się niszczyć. A w NFS Shift 2 odpadały koła i zderzaki.
  - Naprawić ekonomię gry. Najwięcej w grze zarabia się na jakichś losowaniach, a nie w zwykłych wyścigach. W związku z czym nie ma motywacji, by brać w nich udział.
  #forza #forzahorizon4 #forzahorizon5 #xbox #xboxseriesx #gry
  pokaż całość

  •  

   @szuineg: Nie masz co odpisywać, bo w komentarzach napisał, że jest fanem gier Sony więc od razu masz odpowiedź dlaczego nawiązuje ciągle do premiery i nawet gry nie ma zainstalowanej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: rbbxx
  •  

   Brak poczucia prędkości samochodu. Jedziemy 200 km/h w mieście, a wydaje się, jakbyśmy jechali co najmniej połowę wolniej. Jak symulować poczucie prędkości idealnie pokazuje NFS Shift 2, gdzie przy większych prędkościach bluruje nam się otoczenie.

   @matiimakaka: to raczej nie jest kwestia tego, że nie potrafią, ale nie chcą, wystarczy się zatrzymać i zobaczyć, że jeden pas drogi to dwie a nawet trzy szerokości sporego samochodu pokaż całość

  • więcej komentarzy (30)

 •  

  Czy nie można raz na zawsze wyjaśnić emerytom, że oni co roku nie otrzymują żadnej pieprzonej podwyżki tylko ewentualną rewaloryzację, która zapewnia, ich emeryturom, stałą siłę nabywczą? Bo mnie ku*wica bierze, jak słyszę starą babę mówiącą, że za PO jej emerytura wzrosła o 2zł. a za PiSu o kilkaset złotych. Zawsze wtedy myślę: ty stara babo, skąd ci się ubzdurało, że co roku należy ci się więcej kasy? Ty się powinnaś cieszyć, że za PO ci nie obniżyli emerytury, bo przez dwa lata była deflacja. To byłby dopiero kwik, jakby jej na konto wpadło 50 zł. mniej. Swoją drogą, rozwalają mnie te twierdzenia emerytów, że im emerytura starcza tylko na czynsz, jedzenie i leki. I nic im więcej nie zostaje. To ciekawe jak przeżyli te 8 lat rządów PO, gdzie nie było tych "podwyżek" emerytur, 13. 14. etc. żyli ciągle na minusie?

  #takaprawda #emerytura #polska
  pokaż całość

  źródło: images.jpg

 •  

  Czy mrówki mi wejdą do auta? xD
  Zaparkowałem dzisiaj koło dużego szlaku mrówek. Tak, że jak wyszedłem z auta od razu trzy czy cztery weszły na moje nogi. I nie, nie mogłem zaparkować gdzie indziej, bo nie było wolnego miejsca.
  #samochody #mrowki #owady #pytanie

 •  

  Po przeczytaniu tak wielu komentarzy, jak to nikt dla 45zł. nie zacznie tankować na Orlenie, postanowiłem popełnić mema. Dałem z siebie całe 15%
  #obajtek #orlen #heheszki

  źródło: hajtek.PNG

 •  

  Czy można rower trzymać cały czas w aucie? Teraz są takie upały, wnętrze samochodu się mocno nagrzew i nie wiem czy może to zaszkodzić rowerowi (w tym np. prędkościomierzu). Mieszkam na 4. piętrze i nie chce mi się go wnosić po każdej wycieczce rowerowej. Potencjalną kradzież, ze względu na miejsce w którym parkuje auto, wykluczam zupełnie.
  #rower

  +: Ryba994
 •  

  Mirki mam problem z jednym z gościem w pracy. Chłop jest "zboczony" na punkcie przeterminowanych produktów w firmowej lodówce. Typ ten dzień w dzień sprawdza każdy produkt i gdy tylko kończy mu się data ważności, bezceremonialnie wyrzuca go do kosza. Na początku nie wiedziałem, kto to jest, dopiero potem zobaczyłem, że to jakiś grzyb, co pracuje tu już ponad 20 lat. Raz nawet sam się przyznał, że to robi. Miał jakieś teorie, że potem: "rozwija się pleśń i przechodzi na inne produkty i cala reszta produktów z lodówki jest do wyrzucenia". Ch*j z tym, że przeterminowany o 1 dzień serek Danio smakuje i wygląda normalnie, chłop ma swoje teorie. Doprowadziło to do tego, że wiele osób trzyma swoje produkty w siatkach, ale i to nie powstrzymuje firmowego janusza, by zaglądać do tych worków i wyrzucać wszystko, co po dacie.
  Macie jakiś pomysł jak uprzykrzyć życie temu szeryfowi żywności? Typ maca i podnosi każdy produkt znajdujący się w lodówce.
  #pracbaza #gownowpis
  pokaż całość

  źródło: 20220623_115759.jpg

 •  

  #heheszki

  źródło: comment_1651932653L3f7b83FFPbT9JVy4S1d7m,w400.jpg

 •  

  Nie działa mi strona Steam, a aplikacja steam nie chce przejść w tryb online. Strona internetowa steam działa, gdy kliknę: "uruchom z tłumaczem". Wtedy wszystko się fajnie wyświetla, ale aplikacja w online dalej nie działa i nie mam jak zagrać w gry. Problem dotyczy też wielu innych stron internetowych, np. ruskich. Gdy kliknę link to nie działają, ale z tłumaczem to już wszystko działa. Grzebałem coś w antywirusie (ESET Endpoint Antivirus) by nie blokował stron, ale po wyłączeniu strony dalej nie chcą chodzić. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?
  #komputery #internet #steam
  pokaż całość

 •  

  Jakie macie porady dla początkującego w #daysgone ? Na razie ograłem 2 godziny w tę grę i widzę, że daje nam dużą swobodę działania.
  1. Np. te zastrzyki, które znajdujemy w punktach NERO lepiej ładować w kondycje czy w skupienie (a może w zdrowie)? Czy po równo?
  2. W grze wybieramy jaki obóz wspieramy, czy lepiej wspierać jeden konkretny czy po równo wspierać każdy z nich (np. polecić go jakiemuś randomowi napotkanemu na mapie, oddać leki etc.)?
  3. Czy w czasie rozgrywki szybko wpadają punkty umiejętności i szybko rozbudujemy nimi naszą postać do maxa, a może w całej kampanii z misjami pobocznymi ledwie zapełnimy połowę drzewek rozwoju?
  4. Kanistry z benzyną respią się co jakiś czas czy jak np. będziemy wysadzać każdy napotkany kanister (np. te przy samochodowych lawetach) to przepadają na zawsze?
  4. Czy raz obrabowany radiowóz z amunicją w bagażniku odnawia się po jakimś czasie, czy jest to jednorazowe doładowanie amunicji w danym punkcie mapy?
  Jakie jeszcze macie rady dla początkującego, by uprzyjemnić sobie rozgrywkę?
  #ps4 #gry
  pokaż całość

  •  

   1. Np. te zastrzyki, które znajdujemy w punktach NERO lepiej ładować w kondycje czy w skupienie (a może w zdrowie)? Czy po równo?
   @matiimakaka: raczej po równo, bo i tak w trakcie gry do maxa dobijesz ze wszystkim. ale kondycja przydaje się zawsze do spierdalania przez hordami xd

   3. Czy w czasie rozgrywki szybko wpadają punkty umiejętności i szybko rozbudujemy nimi naszą postać do maxa, a może w całej kampanii z misjami pobocznymi ledwie zapełnimy połowę drzewek rozwoju?
   dość szybko wpadają, o ile robisz też poboczne, typu czyszczenie obozów wypadowych, gniazd, itp.

   4. Kanistry z benzyną respią się co jakiś czas czy jak np. będziemy wysadzać każdy napotkany kanister (np. te przy samochodowych lawetach) to przepadają na zawsze?
   respią. gorzej ze złomem, jego się robi coraz mniej z czasem i nie respi się tak szybko.

   Jakie jeszcze macie rady dla początkującego, by uprzyjemnić sobie rozgrywkę?
   Ulepszaj motur jak jest okazja, żeby nie musieć co chwila tankować. Jak cię dorwą zombiaki, to zwykle możesz się wyrwać z tego fikołkiem, wtedy spierdalasz.
   Często używaj dystraktorów, bardzo pomagają spierdalać, także przed hordami.
   pokaż całość

  •  

   @matiimakaka: zobaczysz po kilku godzinach że hordy są proste do oklepania

   +: smyczy
  • więcej komentarzy (1)

 •  

  Czy konsola Xbox Series X pojawi się w końcu w Microsoft Store? Ma ktoś info na ten temat? Jak do nich dzwonię, to mówią, że niedługo się pojawi (a mówią tak od kilku tygodni), ale dokładnej daty nie znają.
  #microsoft #xbox

 •  

  Co dostaliście na dzień dziecka?
  Babcia mi kupiła skarpetki i majtki, mama dała czekoladki, a ojciec 100 zł. Czuje dobrze człowiek (。◕‿‿◕。)

  pokaż spoiler mam 27 lat :D

  #czujedobrzeczlowiek #chwalesie #dzieci #dziendziecka

 •  

  Ech. Człowiek dorosły nawet nie ma czasu pograć w gierki. Na studiach to normą było kończenie zajęć o godz. 12 a potem chillout. Teraz w kołchozie człowiek siedzi do 15. Po robocie zawsze jakieś obowiązki trzeba załatwić, a to na zakupy, babcie gdzieś zawieźć, pojechać po najebanego starego do roboty. Potem robienie obiadu i śniadania do pracy (odżywiam się zdrowo, więc kojenie i przyrządzanie tych wszystkich mięs, warzyw, gotowanie ryżu zajmuje mi trochę czasu). Potem nadchodzi wieczór, 19-20 i sobie myślę, że jak się uwinę to zdążę pograć od biedy na konsoli te 40-60 minut. Czyli tego AC: Odyssey to nigdy nie skończę :(
  Dlatego, jak mi nie przedłużą umowy w czerwcu to nawet nie będę się smucił, przyda mi się te kilka miesięcy neetu, tym bardziej, że mam oszczędności, a moje miesięczne utrzymanie to 2000-2500 zł. (z czego 2500/mies. to życie na pełnej urwie z pizzą i monsterkami co weekend) więc starczy na sporo.
  Nieraz sobie myślę, że specjalnie przy negocjacji nowej umowy wystrzelę z jakąś niebotyczną sumą żeby być w sytuacji win-win: zgodzą się, mam super pensję, nie zgodzą się, mam kilka miesięcy neetu i sporo czasu na granie w gierki.
  Odnowiona trylogia Mass Effect, Mafii, Cyberpunk, jeszcze raz przejść Wieśka 3, Ghost of Tsushima. Marzenia...
  #gownowpis #gry #kolchoz
  pokaż całość

 •  

  Planuję pojechać sobie na tydzień nad polskie morze w Czerwcu (półwysep Helski). Nie lubię tłoku i hałasujących kaszojadów. Niestety nie mogę wziąć urlopu na początku Czerwca, tylko w połowie, a jak patrzę na kalendarz to mój urlop będzie przypadał na długi weekend (Boże Ciało) i boję się, że stanie się tam tłoczno. Jechać mimo to, czy darować sobie wyjazd, bo jest tam wtedy tłok? Jest jeszcze końcówka Czerwca, ale wtedy wypada koniec roku szkolnego i na weekend na pewno się zjadą.
  #wakacje #pytanie #morze #polska #morze
  pokaż całość

 •  

  Czemu nikt nie protestuje z powodu wysokich cen paliw? Czemu złotówy nie krzyczą, że im się już nie opłaca pracować, że biedny nosacz przeznacza ponad 10-20% swojej wypłaty na dojazd samochodem do kołchozu?
  Jak rząd wprowadził tarczę antyinflacyjną i paliwo spadło o kilkadziesiąt groszy, a potem powoli wracało do starej ceny to ludzie krzyczeli, że oszukujo, a jak wybuchła wojna i wacha skoczyła o 2 zł. to każdy się z tym pogodził, nikt nie rezygnuje z jazdy samochodem - miasta jak zakorkowane, tak dalej są.
  Morawiecki serio miał rację, że jak ludzi nastraszy się wojną, to będą zapier##lać za miskę ryżu i nikt nie się będzie oburzał.
  Wychodzi na to, że społeczeństwo kłamało, że paliwo za 5zł. jest drogie, bo jak jest za 7-8 zł. to dalej każdy grzecznie tankuje i płaci.
  #paliwo #pis #samochody
  pokaż całość

 •  

  Cześć. Krótkie pytanie. Czy uważacie, że należy wprowadzić obowiązek jazdy w kasku na rowerze, gdy poruszamy się po drogach publicznych?
  Pytam, bo jeżdżąc zaobserwowałem, że jestem w mniejszości jeśli chodzi o niezakładanie kasku w trakcie jazdy na rowerze i boję się, że jak jakiś rządzący wpadnie na taki pomysł, to nie spotka się z głośnym sprzeciwem samych rowerzystów.
  #rower

  +: BUS_pl

  Obowiązkowy kask dla rowerzysty, który porusza się po jezdni:

  • 128 głosów (49.42%)
   TAK
  • 131 głosów (50.58%)
   NIE
 •  

  Cześć, jakie gry polecacie na PS4 Pro? Kupiłem tę konsolę, by poprzechodzić excluzivy, bo normalnie to mam klocka do grania (game pass, jestem cebulą). Mam już:
  - The Last of Us 1 i 2
  - Uncharted 4 i Lost Legacy
  - God of War
  - GT Sport
  - Horizon: Zero Dawn (super gra, najlepsza z tych wszystkich, aż platynę wbiłem).
  - Ghost of Tsushima - ostatnia gra nieograna, niedługo się za nią zabieram.

  Jakie jeszcze polecacie gry, które wyszły na PS4, a nie wyszły na Xboxa? Nie lubię trudnych gier, więc Bloodborne i inne Soulsy odpadają. Nie interesują mnie też gry z PS5, bo tę konsolę sobie kupię za dwa/trzy lata i ogram nowsze tytuły, jak Horizon: Forbidden West etc.
  #ps4 #playstation #pytanie
  pokaż całość

 •  

  Dzień dobry. Ktoś jeszcze chciał kupić Xboxa Series X za karty podarunkowe z Eneby (tak, że Xbox zamiast 2350 kosztował mniej niż 2 tys. zł.)? Pisałem z kilkom użytkownikami pod postem użytkownika XGPpl jednak ten niestety usunął swój wpis.
  Dzwoniłem dzisiaj do supportu i powiedzieli, że na tę chwilę mają ok. 100 użytkowników z zamrożonymi ponad 2k zł. na koncie Microsoft i że w przyszłym tygodniu najprawdopodobniej rozwiążą ten problem. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jestem dobrej myśli. Proszę użytkowników w podobnej sytuacji co ja o relacjonowanie swoich zmagań w zdobyciu konsoli. Piszcie pod tym wpisem, to Was zawołam jeśli się dowiem czegoś nowego. Z drugiej strony jeżeli macie jakieś dokładniejsze info, niż ja, kiedy sprawa ruszy dalej to proszę o informację pod tym wpisem.
  #xbox #microsoft
  pokaż całość

  •  

   @Ptysiek27: Nie. Dzwoniłem do nich z ciekawości 5 maja i powiedzieli, że nie rozwiązali tego problemu. Jak powiedziałem, że czekam już 3 tygodnie to odpowiedział, że niektórzy już czekają 2 miesiące xD
   Może niedługo wróci do sklepu z ceną np. 2800, tak by każdy kto chciał kupić taniej koniec końców i tak zapłacił swoje :D
   Jak się sprawa nie rozwiąże do końca maja to spróbuję kupić za te pieniądze Xboxa Series S i trzy pady i je opchnąć na OLX po obniżonych cenach. Gościu na infolinii zapewniał mnie, że tylko zakup XSX jest blokowany, ale ile w tym prawdy to się dowiem, jak spróbuję kupić. pokaż całość

  •  

   @matiimakaka: Ja pady sobie już kupiłem i faktycznie normalnie przeszło. Ja może kupie xboxa i bede miał gry na pare lat z Microsoft stora po prostu xd

  • więcej komentarzy (20)

 •  

  Pamiętacie film Testovirona: Kompendium wiedzy o Polakach? Testoviron w filmie przedstawił dumnego Polaka, jako tego, który zarabia 3000 zł. Od publikacji filmu minęło już prawie 13 lat, w tym czasie inflacja zrobiła swoje. Dawne 3 tys. zł. dumnego Polaka to dzisiejsze ok. 4223 zł. Tak więc, jeżeli zarabiacie tyle (lub mniej) to równie dobrze, w oczach Testa, możecie być bez pracy, na jedno wyjdzie...
  #ciekawostki #testoviron #nosaczsundajski #memy #heheszki
  pokaż całość

  źródło: 8OkDYNv0IGYeCPTZ.jpg

 •  

  Czy można posiadać głowicę jądrową na własny użytek? Ewentualnie orientuje się ktoś jakie pozwolenia trzeba mieć, by takową posiadać? Szukałem odpowiedzi na necie, ale nie znalazłem. Trzeba przejść jakieś badania psychologiczne? Czy broń jądrową trzeba przechowywać w specjalnych miejscach, np. w szafie na broń?
  Mam 27 lat i obawiam się o swoje bezpieczeństwo (mieszkam w niebezpiecznej dzielnicy) dlatego z taką bronią czułbym się bezpiecznie.
  Znajomy mi mówił, że broń jądrowa zalicza się pod to samo co broń czarnoprochowa i nie trzeba żadnych zezwoleń. Ponoć na Słowacji każdy może sobie taką kupić bez problemu.
  Jeżeli potrzeba legitymacji na jej posiadanie, to może łatwiej jest ją sobie wyrobić poprzez dołączenie do kółka myśliwskiego lub dla celów sportowych?
  Jaką broń polecacie na pierwszy raz: atomową czy termojądrową? Słyszałem, że są też neutronowe, ale ponoć są dość drogie.
  #bron #pytanie #kiciochpyta #prawo
  pokaż całość

  źródło: maxresdefault.jpg

 •  

  Też macie taki problem, że się budzicie kilkanaście minut przed budzikiem i potem nie potraficie zasnąć? Ja się budzę, sprawdzam godzinę i wiem że zaraz zadzwoni ta ku#wa (budzik) i będzie koniec przyjemnego spanka. Ten stres wyzwala adrenalinę, a adrenalina nie pozwala mi ponownie zasnąć. Ja się z tym borykam ostatnimi czasy, budzik na 5:30, a ja budzę się o 4:30-5:00 i już potem nie potrafię zasnąć. Nie byłoby w takim budzeniu nic złego, gdyby nie fakt, że późno zasypiam i te dodatkowe 30-60 minut snu bardzo by mi pomogło, a ja już potem nie potrafię zasnąć, tylko przewracam się z boku na bok.
  #sen #zdrowie #bezsennosc
  pokaż całość

 •  

  Ja wy serwisujecie stare auta zarabiając niewiele pieniędzy? Mam piętnastoletniego Opelka kupionego parę miesięcy temu za 8k (prawie 3 moje wypłaty). Teraz zbliża się przegląd i nie wiem co robić. Z tego co widzę to mam zepsute amortyzatory (być może nieszczelne), coś mi stuka w zawieszeniu (chyba łączniki, ale się nie znam) i hamulec ręczny mi działa na jedno koło. W takim stanie chyba nie zaliczę przeglądu, a jak patrzę na ceny warsztatów to nie wiem czy za tysiąc złotych mi to naprawią. I co z tego, że mi każdy gadał, że części do Astry są tanie, jak najwięcej i tak kasuje mechanik, a części to chyba mniej niż 20% kosztów naprawy.
  Jak wy sobie z tym radzicie? Jeździcie bez przeglądu, załatwiacie u znajomego szwagra czy naprawiacie stare auto?
  Ja pierdziele, pięć lat studiów, inżyniery, magistry, a potem człowieka nie stać na utrzymanie najtańszego auta...
  #samochody #motoryzacja i trochę też #przegryw
  pokaż całość

 •  

  Post nie mający na celu obrażać nikogo, uchodźców trzeba przyjmować, nawet jak niesie to ze sobą negatywne konsekwencje ekonomiczne. Śmieję się tylko za sprzecznych opinii wykopków nt. polskiego rynku pracy po przyjęciu kilku milionów uchodźców.
  #ukraina #wojna #polska #heheszki

  źródło: comment_164794372294YZuK1KegW6RlwmjEIJwU.jpg

 •  

  Czemu nie działają mi niektóre rosyjskie strony, pojawia się taki komunikat, jak na rysunku po lewej. Wyjątkiem jest, gdy kliknę "tłumacz" wtedy pojawia mi się taka brzydka wersja, bez grafik, kolorów (jak na rysunku po prawej). Co to za dziwny błąd? Te strony mi jeszcze działały kilka dni temu, a teraz klops.
  Próbowałem na innej przeglądarce, innym komputerze, nawet VPN włączyłem i nic. Może wam działają, chodzi mi o takie portale informacyjne jak lenta. ru czy portal vesti. ru

  #pytanie #www #internet #rosja
  pokaż całość

  źródło: ababab.PNG

 •  

  Tyle się mówi, że Rosjanie żyją w bańce informacyjnej. Nie neguję tego, ale czy my też nie żyjemy w bańce? Gdzie np. mogę się dowiedzieć o stratach Ukrainy? Ile oni w ogóle czołgów stracili? Jak z ich lotnictwem? To są informacje, które w ogóle nie pojawiają się w polskich mediach, a są ukryte gdzieś w czeluści Internetu. Z informacji z mainstremu można odnieść wrażenie, że Rosjanie strzelają wyłącznie do cywili, szpitali i szkół. Żołnierze, czołgi i samoloty ich nie interesują. Czemu my Polacy nie możemy się dowiedzieć w polskich mediach o stratach obu stron, tylko ciągle o stratach jednej z nich? Ukraina za pewne nie chwiali się swoimi stratami, ale od czego mamy w Polsce tylu ekspertów międzynarodowych, którzy mogliby oszacować ich straty? Przecież Rosja tez nie podaje swoich strat (a jak już to mocno zaniżone), a są one szacowane przez innych.
  #wojna #ukraina #rosja
  pokaż całość

  +: Karbon315, l.......2 +150 innych
  •  

   Tyle się mówi, że Rosjanie żyją w bańce informacyjnej. Nie neguję tego, ale czy my też nie żyjemy w bańce?

   @matiimakaka: Rosjanie żyją w bańce tak samo jak Polacy. Ale nie chodzi o wojnę, tylko ogólnie o światopogląd. Unia chce odebrać nam wolność, zgniły zachód, socjal dobry, itp.

   Gdzie np. mogę się dowiedzieć o stratach Ukrainy?
   To jest co innego. Trwa wojna i oba państwa ograniczyły do minimum publikację informacji. Początkowe sukcesy miały za zadanie wpłynąć na morale, teraz to już nie jest takie ważne. Są niezależni analitycy, którzy próbują oszacować straty. Ale to nie jest takie proste bez dostępu do danych wywiadowczych. Żołnierze mają zakaz używania telefonów więc i filmików mało. Czasami tylko ktoś coś nakręci. Tak, żyjesz w bańce dotyczącej wojny, ale to naturalne bo Polska jest po stronie Ukrainy. Z drugiej strony jesteś w tzw. mgle wojny, teraz niewiele się dowiesz, bo i przeciwnik mógłby to wykorzystać. Po prostu musisz czekać na zakończenie działań wojennych i odtajnienie informacji.
   pokaż całość

   +: JV44
  •  

   @matiimakaka: To nie jest kwestia żadnej bańki, tylko trwa wojna, także ta informacyjna. To są po prostu tajne dane, których nie zna nikt poza dowództwem, a nawet oni niekoniecznie wiedzą, bo nie zawsze da się zachować łączność z jednostkami na froncie.

  • więcej komentarzy (33)

 •  

  Nie wiem czy wiecie, ale w Mapach Google, gdy oddalimy na tyle, że widzimy całą Europę i przeciągniemy tego żółtego ludzika (xd), który włącza nam Street View, w randomowe miejsce, to zawsze przenosi nas w fajne/ciekawe miejsca? Nawet jak celowałem w Sosnowiec, czy Łódź Bałuty to przenosiło mnie na dziedziniec jakiegoś pałacu, czy rynek z pięknym kościołem.
  PS. Nie działa gdy przybliżymy na tyle, że widzimy np. tylko Polskę, czy inny kraj. Wtedy już rzeczywistość powraca i natrafimy na jakieś chleby obsrane gównem.
  #googlemaps #ciekawostki #mapy
  pokaż całość

 •  

  Mirki opłaca się brać Batmobila Technica? Ostatnio trafiła się fajna oferta:
  https://pl.wildberries.eu/product?card=51987019
  Co prawda cena to półtorej mojej wypłaty, ale w końcu model jest z licencją DC, a za prestiż się płaci.
  #lego

 •  

  Ale dziwna sytuacja się zrobiła, w kraju obok, u naszego bliskiego (czy dalszego ale jednak) sojusznika wybuchła wojna, kilka(set) kilometrów od naszej wschodniej granicy wybuchają bomby, ludzie chowają się do schronów, a my w Polsce przejmujemy się czy i ew. gdzie odbędzie się mecz barażowy z Rosją... śmieszne i zarazem smutne.
  #wojna #ukraina #mecz

 •  

  Myślicie, że jak wybuchnie wojna na Ukrainie to Polacy znowu wpadną w panikę, jak w marcu 2020 i wykupią ryż i srajtaśmę ze sklepów? Pytam poważnie.
  #wojna #ukraina #pytanie #ryzen

 •  

  W dzisiejszych czasach drożyzny polecam sobie zrobić oszczędzenie jednym ze swoich hobby, sam nie zarabiam dużo, lekko ponad 3k/mies. ale jako że mieszkam z ojcem w jednym mieszkaniu, to mam spore możliwości oszczędzania z taką wypłatą. Na początek postanowiłem sobie, że w 2022 roku wydam mniej niż w 2021 roku (co nie będzie trudne, bo wtedy wydałem łącznie 36 070 zł. (czyli średnio 3006 zł. miesięcznie)). Fajnie się analizuje tabelki w Excelu, gdzie wpisuje sobie wszystko co kupuję, analizuje, na czym by tu uciąć koszty, ograniczam do minimum wydatki na pierdoły. Oczywiście nie popadam w jakąś paranoje, mam i utrzymuję samochód, kupię sobie jakąś (używaną) konsole, gry, jakieś ubrania, karnet na siłownię, książki wiec nie ma oszczędzania na siłę. Sęk polega na tym, że KAŻDY zakup jest przemyślany i zawsze szukam najkorzystniejszych ofert np. z używanych rzeczy na OLX. Jak czytam na wykopie wpis, że ktoś kupił klocki lego, których nawet nie odpakował, bo nie ma czasu czy ochoty to się nie dziwię, że ktoś nawet przy zarobkach 10k/mies. dalej narzeka że wcale dużo nie zarabia.

  Dążę do tego, by w 2022 roku wydać łącznie 32 tys. zł. Jeśli nie będzie, jakiś niespodziewanych sytuacji, jak demolka samochodu, czy problemy zdrowotne to powinno się udać. Zawsze na początku miesiąca robię sobie budżet, dzielę ile wydam na jedzenie, paliwo, hobby czy inne sytuacje, jak czyjeś urodziny etc. Naprawdę się w to wkręciłem od jakiegoś czasu i nawet sprawia mi to przyjemność te szukanie oszczędności. Jest to stanie jakby w opozycji to dzisiejszego, mocno konsumpcyjnego świata. Dalej realizuje sowie hobby, jakim jest sport i czytanie książek, a przy okazji oszczędzam pieniądze, które stanowią duży procent mojej wypłaty.
  #finanse #hobby #pieniadze #zarobki
  pokaż całość

 •  

  Jak to jest z prędkością orbitalną? Nie jest tak, że im dalej od środka masy tym prędkość orbitalna musi być mniejsza by utrzymać stabilną, kołową orbitę?
  Pytam, bo zaciekawił mnie fakt, że ISS krąży na orbicie ok. 408 km i ma prędkość orbitalną 7,66 km/s, a stacja Skylab krążyła po wyższej orbicie 435 km i miała większą prędkość 7,77 km/s (peryhelium i aphelium orbit w obu przypadkach niewiele się różnią, więc je pomijam) Myślałem, że żeby zachować kołową orbitę, w miarę ZMNIESZANIA wysokości konieczna jest WIĘKSZAprędkość orbitalna, a tu widzę, że jest na odwrót. Wytłumaczy mi to ktoś, bo się nie znam.
  #fizyka #kosmos #iss #nasa
  pokaż całość

 •  

  Dzień dobry. Wielu z nas ćwiczy w domu, mamy swoje ławeczki, hantelki etc. Dobry sprzęt, jak wiadomo, jest drogi, sama dobra sztanga może kosztować ponad tys. zł. a gdzie tam jeszcze obciążenie żeliwne, stojaki i ławeczka.
  Dlatego wpadłem na taki fajny pomysł. Wynająłbym jakieś duże pomieszczenie, wziął niewielki kredyt w banku i kupiłbym jako tako, dobrej jakości sprzęt do sportów siłowych. Jakby mi zostało trochę funduszy, to dokupiłbym jeszcze jakieś bieżnie i maszyny. Cały sprzęt udostępniłbym innym ludziom, pobierając przy tym niewielką opłatę np. w formie karnetu miesięcznego. Wyliczyłem, że jeśli na sprzęt i pomieszczenie wydałbym 100 tys. zł. to przy stu karnetach miesięcznie po 100 zł. każdy, wszystko zwróciłoby mi się po 10 miesiącach, pozostaje jeszcze koszt utrzymania obiektu, wiadomo czynsz, serwis sprzętu, ładna pani na recepcji. Nawet jeśli to wszystko zwróciłoby mi się po 2 latach to i tak uważam, że warto.
  I teraz pytanie: Czy w Polsce prowadzenie takiego biznesu jest legalne? Wydaje mi się, że tak, ale niektórzy mówią, że to kraj z gówna i dykty, więc wolę się upewnić.
  Dzięki za odpowiedzi, narazie, całuski :* , pa!
  #mikrokoksy #silownia #pytaniedoeksperta
  pokaż całość

  +: wrobel7, B.......o +1 inny
 •  

  Czytam sobie Trzech Muszkieterów i dochodzę do wniosku, że d'Artagnan, czyli główny bohater to największy spermiaż o jakim czytałem. Gość jest młody, z wyglądu #chad a przez sporą część książki bezskutecznie podrywa starszą od siebie Milady na dodatek z gratisem w postaci bombelka.

  pokaż spoiler dobrze, że na końcu książki wziął ją zabił, bo to zła kobieta była ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #ksiazki #zwiazki #spermiarzalert
  pokaż całość

 •  

  Siłownie pozamykane. Dobrze, że jest wiosna, to sobie przynajmniej na rowerze pojeżdżę.
  O Boże! O ku#wa!
  #rower #silownia

  źródło: pogoda.PNG

 •  

  No to zaczynam czytać Tolkiena. Każdy tak zachwalał te książki... oby i mi się spodobały.
  #ksiazki #czytajzwykopem

  źródło: 1617722078594.jpg

  •  

   @uszyk90: Właśnie kończę Hobbita, za trylogię wezmę się pewnie za miesiąc lub dwa. Sam Hobbit, mimo iż widać, że jest pisany dla dzieci, podoba mi się, więc do trylogii jestem jak na razie dobrze nastawiony.
   Od Sapkowskiego czytałem Wiedźmina: zbiory opowiadań to sztos 9/10, saga średnia, a Sezon Burz mnie mocno rozczarował i się trochę zraziłem do Sapkowskiego, ale jak polecasz tę trylogię husycką to poczytam coś o niej i może kupię. pokaż całość

  •  

   @matiimakaka: Hobbita nie probowalem czytac, widzialem tylko film ale to bez podjazdu do LOTR moim zdaniem choc milo sie ogladalo.
   Poczytaj z grubsza o trylogii husyckiej moze ci sie spodoba. Ja nawet teraz przypominam ja sobie audiobookiem. Jakos podpasowala mi najbardziej z calej tworczosci Sapkowskiego. Kiedys zmusilem sie tez do przeczytania Żmii rowniez sapka ale to moim zdaniem najslabsze jego opowiadanie.

  • więcej komentarzy (12)

 •  

  Kurde, ale lipa. Pojechałem przed południem, jak zwykle na trening, wchodzę na siłkę i mi pani z recepcji mówi, że dzisiaj niestety nie odbywają się zawody. Po dopytaniu powiedziała coś, że od tego miesiąca policjanci dostali ponoć prikaz by się nie patyczkować i nakładać wysokie kary na otwarte siłownie. Sam Niedzielski mówił ostatnio w wywiadzie, że tak nie może być, że jest lockdown, a co niektóre siłownie są otwarte. Tak więc lećcie szybko #mikrokoksy sprawdzić, czy wasze siłki dalej są otwarte, ale jak moja się zamknęła to inne raczej też :///
  #silownia
  pokaż całość

 •  

  Patrząc na wszechobecne obostrzenia, nakazy, zakazy, na to jak Polacy (ale i w sumie większość Europejczyków) lubi żyć pod butem dochodzę do wniosku, że Polacy zrobiliby najbardziej absurdalne rzeczy, które kazałby im zrobić rząd w imię walki z jakimś zagrożeniem. 
  Np. w imię walki z otyłością (a co za tym idzie z chorobami sercowo-naczyniowymi) kazaliby nam przed wejściem do samochodu zrobić 10 pajacyków, zwykłych pajacyków. Pomijając inwalidów, uważam, że większość Polaków posłusznie odwalałaby tę maniane bez zająknięcia. W TV by pokazywali jakiegoś Guta, czy innego Horbana, który by straszył, jaka to otyłość jest niedobra, że choroby układu krążenia to nr 1 wśród przyczyn śmierci w Polsce i że trzeba z tym walczyć za wszelką cenę. Podawaliby codziennie liczbę zgonów i liczbę osób ze zdiagnozowaną nadwagą/otyłością. W #tvpis by pokazali jakichś boomerów, ekspertów od wszystkiego, co chwalą nakaz robienia pajacyków, że to zajmuje tylko chwilkę, a człowiek od razu czuje się lepiej.
  Na wykopie tego co nie robi pajacyków nazywaliby szurem, który uważa, że sport jest niepotrzebny. Na mikro wśród gorących byłby ktoś, kto podzielił się smutną relacją o tym, że jego wujo, taki młody, taki wesoły przy niedzielnym obiadku nagle dostał zawału, bo był otyły i nie uprawiał sportu. Ci, co uważają się za tych bardziej inteligentnych, pokazywaliby badania, które dowodzą, jaki to sport jest zdrowy, więc te pajacyki są potrzebne, a nawet jest ich za mało. 
  Rozumiecie już ten absurd? Zagrożenie faktycznie jest spore (odpowiada za blisko 50% zgonów w Polsce), otyłość jest bardzo szkodliwa dla organizmu, sport faktycznie pozytywnie wpływa na zdrowie, ale metoda walki jest absurdalna, ale na to ostatnie nikt nie zwraca uwagi, ważne, że coś się robi, a co to już problem innych.
  #koronawirus #szury #sport #zdrowie #polska
  pokaż całość

  źródło: ejercicio-de-jumping-jacks-400x310.jpg

 •  

  Czemu E2 na 350mg Testa/week nie chce mi się podnosić po zejściu z boldenonu? Wszedłem na cykl w połowie lipca 2020, zawsze estradiol szedł w górę jak szalony, nawet na małych dawkach teścia. Od września do końca grudnia brałem boldenon i jak widać E2 ładnie trzymał się w widełkach normy, ale mimo zejścia z bolda i nie biorąc żadnych inhibitorów aromatazy E2 nie podnosi się znacząco. Nie żeby mi to przeszkadzało, mi to bardzo pasuje, ale imo jest to dla mnie dziwne. Czy znaczenie może mieć estr testosteronu? Biorę obecnie omnadren. Kiedyś na propie wystarczyło żebym miesiąc nie brał Egistrozolu, a E2 już był ponad 2x wyższy niż górna norma.
  #sterydy #mikrokoksy
  pokaż całość

  źródło: e2.PNG

 •  

  - Wstać rano
  - pojechać na rower
  - zrobić 40 km
  - spalić 1000 kcal
  - zamówić pizze
  - i zjeść całą - 3000 kcal
  Ja to ku#rwa umiem robić redukcje. Z tych 100kg to ja chyba nigdy nie zejdę (╥﹏╥)
  #mikrokoksy #rower #dieta

  źródło: 1616840010287.jpg

 •  

  Brać Chargera 42111 za 285 zł. czy nie brać? Oto jest pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #lego #legotechnic

 •  

  Dziękujmy mediom jak TVN czy nawet #tvpis że nie robią gówno afery w związku z siłowniami, które mimo że są zamknięte, są w większości otwarte. Media cały czas straszą tym wirusem, wymyślają jakieś odmiany, brytyjskie, brazylijskie, ku#wa wietnamskie, pokazują umierających dwudziestolatków. W ramach Polskiej zawiści w stylu: "my mamy źle, to wy też musicie" cała opozycja rządu skupiła się na otwartych kościołach, ale na szczęście nikt nie dopieprza się do siłowni, gdzie rygoru sanitarnego po prostu nie ma. Są środki do dezynfekcji, ale używa ich jedna na 5/6 osób. Z rygorem zachowania odległości też idzie średnio. Na mojej siłowni, bieżnie są oddalone na max 50 cm od siebie, a na siłowni w godzinach szczytu jest tłok. To naprawdę dziwne, że zachował się taki ewenement jak otwarte siłownie. Media mogłyby zrobić nagonkę na siłownie i te raz-dwa byłyby zamknięte jak w okresie marzec-czerwiec.
  Oczywiście ja jako koronasceptyk nie jestem za zamykaniem siłowni, dziwię się tylko, że rząd i media (jako siewcy paniki) mają ten temat zupełnie w dupie.

  #silownia #koronawirus #mikrokoksy
  pokaż całość

 •  

  Ach... to były czasy. Dziś mija równy rok odkąd zamknęli nam siłownie. Dokładnie 14 marca 2020 większość siłowni została zamknięta. Przeglądam sobie stare wpisy z tagu #mikrokoksy i nieźle idzie się pośmiać z paniki, jaka wówczas panowała. Taką na przykład odpowiedź dostałem od wykopka, po tym jak napisałem, że dalej chodzę na siłownie, a jak mu się to nie podoba to może sobie siedzieć w domu i nic nie robić. Mój post oczywiście zero plusów ( ͡° ͜ʖ ͡°) pokaż całość

  źródło: d.PNG

 •  

  Jak mnie wkurzają crossfiowcy, gdyby te swoje wigibasy i rzucanie ciężarem robili gdzieś w osobnej salce, to mogą sobie nawet wzajemnie walić konia między seriami. Ale nie! Człowiek robi siady, a 2 metry obok, jakiś debil postanawia rzucać sztangą. Dosłownie. Bierze sztangę, robi coś w stylu dwuboju siłowego i rzuca nią z impetem o ziemie i tak non stop, bo oczywiście nie założył sobie, jak chłop, dużego ciężaru, tylko jakieś 30 kg i tak macha i rzuca w nieskończoność. Już myślałem, że ku#wicy dostanę, ale po minucie przestał. Dziękowałem już bogu i przygotowywałem się do swojej serii siadów, a tu nagle przychodzi jego homokolega i robi to samo (╯°□°)╯︵ ┻━┻ Tego już było za wiele. Podchodzę do nich wk#rwiony na maksa i mówię, żeby spie#dalali stąd, bo zaraz nie wytrzymie i im w dupę wsadzę tę sztangę. Coś tam posapali i poszli. Myślałem, że to koniec, ale po paru minutach przychodzą do mnie te dwa typy razem z trenerem. Trener do mnie z pyskiem: 
  - czemu zabraniam im ćwiczyć, jaki mam problem?' 
  Ja mu mówię:  
  - te debile robią crossfit 2m ode mnie. 
  On na to:
  - Nic mnie to nie obcho.... co ku#wa?
  - No crossfit robią!
  - Jaki crossfit? Ja im dam crossfit! 
  Po czym wziął ten psikacz do dezynfekcji i psiknął im prosto w oczy. Wykorzystując ich oszołomienie, zasadził im kopa w tyłek i wywalił za drzwi siłowni. 
  Owa dwójka wyleciała z siłowni na zbity pysk i ponoć mają dożywotni zakaz wstępu na tę siłownię. Po tym wszystkim zbiłem z trenerem pionę i poszedłem robić siady w spokoju. Gdy wychodziłem z siłowni, trener podszedł do mnie i wręczył mi darmową puszkę z BCAA, po czym dodał: "masz, to na siłę". Dobrze, że na siłowni są jeszcze normalni trenerzy. 
  #mikrokoksy #silownia #crossfit #takbylo
  pokaż całość

 •  

  Zbiera ktoś z Was książki z serii "Na ścieżkach nauki" (Prószyński i S-ka)? Niektóre książki mocno poszły w górę z ceną. Kiedyś polowałem na parę egzemplarzy np. "Moralne zwierzę" czy "Czarne dziury i krzywizny czasu" i teraz widzę, jak mocno wtopiłem, że nie kupiłem tych książek jeszcze rok, 1.5 roku temu. Wtedy za tę pierwszą pozycję wołali od 130 zł. Teraz chcą od 210 zł. Ta druga natomiast zaczynała się od 150 zł. a teraz od 250 zł. Normalnie ceny idą w górę jak bitcoin xD. Oczywiście nieraz trafią się okazje, ale znikają już po kilkudziesięciu minutach po wystawieniu. Jak jakiś mirek/mirabelka ma na zbyciu jakieś książki z tej serii to może napisać, chętnie kupie, jeśli akurat takowej nie posiadam już w kolekcji.
  #ksiazki
  pokaż całość

  źródło: kip.PNG

  +: d........i, puszkapandory
  •  

   @puszkapandory: Ja za nią dałem 70 zł, ale to był grudzień 2018. Potem nawet udało mi się zdobyć autograf Zubrina, więc ciekawe ile teraz będzie warta :D

  •  

   @matiimakaka: Nie wiem. Nie sledze. Ja bym nie tak autorytatywnie nie osadzal czy ktos zaplaci czy nie za dane wydanie. Ktos szuka to i kupi (nawet za taka cene). I tyle. Od lat to obserwuje to w kategorii plyty CD. Chocby Kobong, ktory wydal na w polowie lat 90-tych dwie plyty, ktore az do roku 2020 nie byly wznawiane chodzily na Allegro nawet po 1000zl. Nawet teraz spojrzalem i debiut (pierwsze wydanie) ktos sprzedaje za 950zl pomimo tego, ze wznowienie spokojnie mozna kupic za 40zl. Reguly tu nie ma zadnej bo sa nabywcy tak na pierwsze wydanie jak i wznowienia.

   W dawnych czasach (wlasnie lata 90-te) mialem wiekszosc tych ksiazek Pruszynskiego. Bedac swiezo na studiach interesowala mnie ta tematyka i chyba udalo mi sie skompletowac wiekszosc tych ksiazek (m.in Boska czastka Ledermana, Podwojna helisa Cricka itd). Pozniej kiedys sie przeprowadzalem sprzedalem wiekszosc czegos szczerze mowiac teraz zaluje. Co upoluje w jakiejs dobrej cenie to wraca do kolekcji (chociaz tutaj miejsce na polkach mam mocno ograniczone i kupuje tylko pozycje must have). W kazdym razie zaskoczony jestem tym jaka cene te ksiazki teraz osiagaja.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Mirki pijcie za mnie kompot. W tym miesiącu zarobiłem pierwszy raz powyżej 3k na rękę. Cieszę się tym bardziej, że jest to kwota prawie 500 zł. wyższa niż na umowie (3200 zł. brutto czyli ok. 2500 na rękę). Pracuję w tej firmie niecałe pół roku i jest to moja pierwsza praca po studiach (które skończyłem w lipcu 2020).
  Piszę ten post nieironicznie, bo ciężko było znaleźć pracę, nie mając w ogóle doświadczenia, ale jakoś się udało. Praca jest trochę ciężka (pracuję głównie w AutoCAD, ale muszę również ogarniać tematy energetyki). Boję się, że mnie wywalą z tej firmy, bo dalej się uczę i traktują mnie ulgowo, ale na razie staram się tym nie przejmować.
  #chwalesie #pracbaza
  pokaż całość

  źródło: pęsja.PNG

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika matiimakaka

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)