•

Za parę dni premiera i na pewno wielu z was zauważy że mecze conquestu są znacznie bardziej wyrównane niż w poprzednich częściach. No więc okazuje się że mecze wcale nie są wyrównane dlatego że twórcy w końcu nauczyli się prawidłowo balansować drużyny, tylko dlatego że DICE sztucznie manipuluje wynikiem gry. W drugiej połowie gry, gdy jedna z drużyn ma już tylko ~300 ticketów, odpala się system manipulujący czasem przejmowania flag.
    Jeśli jesteście w drużynie która aktualnie wygrywa, przejmowanie flagi zajmie wam ponad 40 sekund, nawet gdy przejmujecie ją w kilkanaście osób. Jednak jeśli jesteście w drużynie przegrywającej, do przejęcia wrogiej flagi wystarczy jedna osoba i kilkanaście sekund. Efekt jest taki że pod koniec meczu przegrywająca drużyna bardzo szybko przejmuje większość flag i niweluje całą przewagę, nad którą drużyna wygrywająca pracowała przez cały mecz.

Tak więc grając w conquest w nowym battlefieldzie nie przejmujcie się graniem drużynowym, przejmowaniem flag itp. bo te rzeczy nie mają żadnego znaczenia. Gra drużynowa liczy się tylko w ostatnich paru minutach meczu.

#bfv #battlefieldv #battlefield
    pokaż całość

•

@mbe_: od początku to widziałem, jeszcze w czasie bety mi coś nie pasowało, a jak od startu dostępu w premier pisałem o tym ludziom na chacie to fanboje nie wierzyli xd Nawet nie trzeba dużo grać żeby zauważyć, że mniej więcej w połowie gry nagle jakiś cudem jedna drużyna zdobywa większość flag i nagle cała przewaga znika. Do tego moim zdaniem gra manipuluje szybkością utraty ticketów. Czasami zdarza się, że drużyna przejmuje 4 z 5 flag a i tak w przeciwnej drużynie tickety bardzo wolno lecą, a chwilę później w odwrotnej sytuacji druga drużyna traci kilkadziesiąt punktów w parę chwil. No i sam fakt, że co druga gra kończy się wynikiem 0-6 itp jest mało prawdopodobne. pokaż całość