•  

  Dlaczego w tym przykladzie dziedzina to wieksze od 1, skoro jest to pierwiastek 3 stopnia? Blad Wolframa?
  #matematyka #studbaza

  źródło: Beztytułu.png

 •  

  Hej, muszę udowodnić że jeżeli ciąg jest ograniczony i nie ma maksimum to lim sup x = sup x. Mógłby ktoś pomóc bo siedzę nad tym już trochę?

  #matematyka

 •  

  Znalezione na FB, historia z urzędu:

  - No ale co to za zdjęcie?
  - Moje.
  - Ale jakie?
  - Normalne.
  - Nie, proszę pana, to nie jest normalne zdjęcie.
  - Nie jest normalne? A jakie?
  - Uśmiechnięte.
  - To źle?
  - Do dowodu nie może pan być uśmiechnięty.
  - Dlaczego?
  - Bo uśmiech to nienaturalny wyraz twarzy.
  - Pani żartuje.
  - Nie proszę pana, proszę sprawdzić w przepisach. Przepis mówi, że uśmiech jest nienaturalnym wyrazem twarzy. Może pan sprawdzić na stronie obywatel.gov.
  - To mam przynieść zdjęcie z ponurą miną?
  - Musi być pan naturalny, taki jak na co dzień.
  - Ale ja na co dzień jestem uśmiechnięty.
  - Pan się ze mną drażni.
  - Nie drażnię, proszę na mnie spojrzeć. O, uśmiecham się do pani przecież.
  - Pan się uśmiecha, bo chce mi zrobić na złość.

  #heheszki
  pokaż całość

 •  

  Czujecie ten zapach w powietrzu?

  pokaż spoiler To najlepsza liga świata wraca w ten piątek ( ͡° ͜ʖ ͡°)


  pokaż spoiler A ja mam caly weekend wolny i dziewczyna jedzie z rodzicami na narty ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #ekstraklasa

 •  

  W dzisiejszym #kulturalnedyskusje tekst, którego targetem są panowie, więc proszę szanowne panie o wybaczenie i nie udzielanie się zbytnie pod tymże wpisem. Cały materiał to moja reakcja na zalew wykopu treściami pseudo-redpillowymi o zerowej wartości merytorycznej, przepełnionymi mizoginią, typu „p0lki śmierdzą” no wiecie o co chodzi. Chciałbym rzucić nowe światło na to, jak ruchy typu mgtow czy redpill mogą wyglądać. Zachęcam do czytania i dyskutowania.

  Zauważyłem, że wielu ludzi uzależnia swoje poczucie własnej wartości od tego ile kobiet mogą zaliczyć, albo udręczają się z karierą i pracą nad sobą, jedynie aby mogli mieć rodzinę. Podczas gdy, taki szlachetny pościg linii genetycznej i utrzymania linii rodzinnej jest ważny, wierzę, że wielu ludzi tworzy wadliwe emocjonalne podłoże, "poświęcając to wszystkim kobietom". Zachowanie linii genetycznej powinno być czymś, co robisz dla siebie, ponieważ jesteś egoistą, który chce zachować jego egzystencję na świecie za pośrednictwem swego potomstwa, gdy już go opuści, nie powinieneś stawiać kobiet na piedestale, ponieważ kobiety nie są centrum twojego wszechświata. Kobiety są bez wartości stojąc obok w pełni zrealizowanego mężczyzny, jeśli jesteś wysokiej wartości facetem to każda kobieta w swoim życiu ma szczęście, że pozwalasz jej z tobą być.

  Kiedy zdjąłem kobietę z piedestału, głęboko analizując własne myśli i oceniłem własne wady i uchybienia, zdałem sobie sprawę, że aby zawsze być szczęśliwym i osiągnąć opanowanie, muszę stać się okropnie egoistyczny, przestać zaniedbywać moje własne potrzeby i przestać się ukrywać przed moimi własnymi słabościami. Musiałem pracować nad sobą każdego dnia, nie być leniwym pierdolcem bez motywacji. Musiałem pokonać moje słabości, do stopnia że przestawały istnieć. I robiłem to gówno dla siebie, nie było kobiet w równaniu i nie miałem nadziei, że "robiąc to, będę miał kobiety". Zrobiłem to gówno, bo chciałem lubić siebie i szanować siebie i być kimś, na kogo mógłbym patrzeć w lustro i powiedzieć "to jest mężczyzna". Wielu facetów mówi: "robisz to wszystko dla kobiet". I wiesz co? Myślę, że pieprzyć ich, oni dokonują projekcji tego, jakie znaczenie samo ulepszanie ma dla nich, nie dla mnie. Pewnie, że lubię zaliczać, kto to kurwa nie lubi? Ale to nie jest centrum mojego wszechświata, moja sztuka jest. Zignoruj mądrych pojebów, którzy myślą, że znają cię lepiej niż ty znasz siebie, bo nie znają, zwłaszcza przypadkowych przechodniów w internecie.

  Jako mężczyźni, często jesteśmy szkoleni aby być nazbyt bezinteresowni względem własnego dobra, zwłaszcza w sprawach kobiet. Wszyscy panowie wychowani przez samotne matki dostali pełną dawkę białego rycerza 101 od idealistycznych, nieświadomych kastracji matek. Samodoskonalenie powinno być normą, wykorzystaną maksymalnie co do możliwości. Bez tego nie widzę dużo sensu w życiu. Ulegasz stagnacji, dryfujesz bez zamysłu, bez kierunku, bez "wyższego celu". Kobiety, dla mnie, nie są "wyższym celem". Wolałbym być nieuprzejmym idiotą z gejowską koszulką, z symbolem jakiegoś gówna na komecie niż być twoim przeciętnym beta, który od czasu do czasu czuje się jak "człowiek domu", gdy podnosi torby na zakupy dla przybranego dzieciaka żony. Po moim ostatnim długoterminowym związku, a następnie wprowadzeniu do redpill, stwierdziłem, że "robienie tego wszystkiego dla kobiet" jest bezcelowym przedsięwzięciem. Tylko dlatego, że wymagają twojej ofiary, podobnie jak narcystyczny rozwydrzony bachor tupiący nogą, to nie znaczy, że musisz się zgodzić.

  Kobiety są niestabilne, są gównianą podstawą, żeby zbudować na niej swój sukces. Budowanie sukcesu, umiejętności, rozumowania życia za plecami kobiety jest jak budowanie domu na uskoku, to gówno się rozpadnie, a ty stracisz wszystko. To nie warte wysiłku. Jeśli masz w swoim życiu kobietę, zapraszasz ją, aby cieszyła się twoim światem, nie opierasz swojego świata na niej. To przewlekła nuklearna pomyłka "1".

  Zanurz się w swoim własnym rozwoju, ale co ważniejsze, kiedy będziesz sporadycznie pozwalał sobie z kobietami, bądź ostrożny. Zrób to na własnych zasadach. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy mężczyźni (zwłaszcza PUA) są uzależnieni od dążenia do kobiecych zapewnień / udanych interakcji społecznych z kobietami i ich zaliczaniu, tak to w cholerę zabawy, ale jeśli zajmie ci to ponad 20% życia, marnujesz swoje życie na tej planecie. Niektórzy faceci mają problemy związane z mamusią i szukają brakującego kobiecego zapewnienia w sprawdzając się wśród kobiet przez wygłupianie się z kobietami, to nie jest dla mnie problem, moja matka kochała mnie wystarczająco, więc nie mam ciężaru tego rodzaju popieprzonego myślenia jako dorosły. Jeśli to zrobisz, spróbuj zrozumieć o co chodzi z tym gównem.

  Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, a ziemia spada na twoją trumnę, to wtedy można dostrzec czym są te wszystkie związki i relacje. Żyjesz w tej chwili, dla jakiegoś związkowego szumu. Jesteś uzależniony od "odkrywania i doświadczania w kółko jakiejś nowej miłości". Wolę już mieć pieprzony zwyczaj whisky i stać się bogaczem, niż marnować moje życie zakochując się w kółko. Widzę że styl życia playboy przemawia do niektórych, ten cały casanova, ale to nie ja. Wolałbym być tym kawalerem, który pracuje nad jego sztuką i poświęca swoje życie doskonaleniu i udoskonalaniu jego sztuki, zamiast uczynić moją sztuką poszukiwanie kobiet (tak jak PUA / playboy zdecydowali się na to).

  Moja sztuka jest pierwsza. Drugi jestem ja i moje potrzeby, na pierwsze miejsce wychodzą dopiero, jeśli te potrzeby powstrzymują mnie od pracy nad moją sztuką (np. padłem chory i potrzebuję leczenia). Trzecie miejsce zajmują moich rodzice, moi kuzyni itd. Czwarte, każda kobieta które ma szczęście być w moim życiu. Jeśli nie lubi swojej pozycji, to może iść na spacer, bo mam na to wyjebane. Zaakceptuj mnie za to, kim jestem, albo spieprzaj jest tym jak traktuję kobiety, nie możesz pozwolić, żeby suki cię zmieniały. Zawsze próbują cię zmienić i sprawić że będziesz dysfunkcyjny, one same sabotują związek, niszcząc ciebie. Czasem jest to zamierzone, czasami ich niepewność robi to za nie, ale to ty musisz uważać na to gówno. Nigdy nie dostaniesz przerwy u kobiet, zawsze musisz być na szczycie tego gówna. Nigdy nie będziesz mógł "tylko kochać kobietę", miłość to przyjemność, wolność zarezerwowana wyłącznie dla kobiet. Tak jak one mogą płakać publicznie i nadal pozostać szanowanymi, podczas gdy my, jako mężczyźni nie.

  Jak na istoty piękne na zewnątrz, nowoczesne kobiety są brzydkie na poziomie duchowym. Są bardziej szlachetne, czystsze piękna i o wiele bardziej wyrafinowane sztuki dla mężczyzny, w której mógłby się oddawać niż płótno kobiecego ciała. Pieprz, by zaspokoić pragnienie, ciesz się kobietami od czasu do czasu, sporadycznie, ale nie bądź nimi obsesyjny. Trzymaj je w zdrowej odległości. Jeśli suka infiltruje zamkowe mury i zacznie próbować dostać się do twojej głowy, musisz znaleźć pokój w zamku, do którego nie ma dostępu. Nigdy nie możesz oddać się jej całkowicie, bo inaczej cię zniszczy.

  Trudno mi szanować mężczyzn, którzy stawiają kobiety w centrum i przed wszystkim innym; Już od kiedy byłem niedoświadczonym nastolatkiem myślałem, że obsesja na punkcie innej płci jest cechą żeńską. Pamiętam, że pytałem "dlaczego dziewczyny tak przejmują się chłopcami?". Kobiety nie mogą mieć na nas wyjebane, ponieważ są całkowicie od nas zależne, w tym żeby osiągnąć ich najwyższe cele. Śpiewanie: "Jestem silną niezależną kobietą, która nie potrzebuje żadnego mężczyzny!" jest uderzeniem zachwiania osobowości. Nie ma wyższego celu dla kobiety niż bycie żoną i matką. Jeśli idą drogą kariery, przegapiają to i żałują swoich wyborów. Dla mężczyzn jest o wiele więcej. Jesteśmy królami abstrakcji, nasza logika uwalnia nas od kajdanów emocjonalnego neurotyzmu i pozwala nam szukać przyjemności w naszych hobby w takim stopniu, że kobiety mogą tylko marzyć. Kobiety zazdroszczą nam, ale nie musimy być im zobowiązani, paradygmat (sposób widzenia rzeczywistości) jest tym, czym jest. Kobiety są czymś, na co sobie pozwalamy, ale nie musimy się im dedykować. Znajomy powiedział mi kiedyś "kobiety są mordercami snów" - nie jest w błędzie. Nie bądź jakimś błagającym o cipkę idiotą. Jesteś ważniejszy od cipki, którą twój penis potrzebuje od czasu do czasu zaliczyć.

  ————————————————————————————————————
  #kulturalnedyskusje miejsce gdzie dyskutuję z Wami na tematy bardzo różne

  pokaż spoiler Wołam których miałem wołać: @MrDeadhead: @MrKa: @JeffreyLebowski: @Mati_Mateusz: @Rebmobanu: @LewCyzud: @roblinux: @thekutaz: @Bastsex: @salsecon: @DestroDevil: @Pajfu: @Kacpa100: @mariuszk3: @Pieczyw: @CzerwonyPuchacz: @Jookav: @mac92: @djavulen @SergeantReal: @stwardnienie_wora:
  pokaż całość

  •  

   @jurek-xd: Zgadzam się z sednem tego co napisałeś, ale moim zdaniem to są zasady którymi powinienen się kierować każdy człowiek.

   Nie ma wyższego celu dla kobiety niż bycie żoną i matką. Jeśli idą drogą kariery, przegapiają to i żałują swoich wyborów.

   To już jest bzdura, za bardzo generalizujesz. Być może takich kobiet jest mniej niż mężczyzn ale one istnieją.
   Uważam też, że naprawdę udany związek to taki w którym oboje stawiacie głównie na własne cele i na rozwój siebie, a partner jest jedynie wsparciem do osiągnięcia tego celu.
   pokaż całość

  •  

   @jurek-xd: W takim razie spoko. Sam doszedłem do podobnych wniosków parę lat temu kiedy przyjechał do mnie zapłakany kumpel bo dupa go rzuciła i kiedy zaczął snuć plany jak on to teraz nie zmieni siebie aby ją odzyskać. Postanowiłem sobie nigdy nie być w takiej sytuacji, żeby moje szczęście zależało tak bardzo od innej osoby i od tego czasu wprowadzam zasady które tak tu opisałeś w życie. I nigdy nie żyło mi się lepiej.

  • więcej komentarzy (11)

 •  

  Hej, chciałbym zrobić fajny prgoram do analizy danych kod który przetwarza dane i wizualizuje je (w matplotlib) już stworzyłem teraz się zastanawiam nad GUI odpowiednim do tego żeby fajnie wykresy mi wygenerował i dynamicznie je zmieniał,
  - czy ktoś takie coś robił i mogłby mi podpowiedzieć które GUI do tego poleca ?
  - jeśli nie robiłeś nic co się ociera o taki temat ale korzystałeś z jakiegoś GUI i oprócz dokumentacji korzystałeś z czegoś pomocnego o ładnie prosze o link, porady ;)

  #python #analizadanych #datascience #programowanie #naukaprogramowania
  pokaż całość

 •  

  Założyłem tutaj konto by poprosić Was (a myślę że tacy specjaliści i tutaj są) o wskazówki odnośnie rozwoju zawodowego. Obecnie kończę studia, które nie są techniczne (ani ekonomia ani nic z tych rzeczy) chociaż chciałbym iść w kierunku data analysis/data science.

  Mam problem drobny bo nie wiem dokładnie od czego zacząć. W ogłoszeniach o pracę często widać że wymagane jest wykształcenie kierunkowe (choć też jest tak, że jest ono określane jako preferowane).

  Moje pytanie brzmi, od czego zacząć? Sam uczę się obecnie Excela i SQL. Zamierzam przejrzeć kursy z zakresu Data Science/Data Analysis, które są na stronach takich jak edX. Dostałem w grudniu książkę nt. analizy danych przy użyciu Pythona. Koniec końców potrzebuję kogoś siedzącego w temacie o pewien punkt zaczepienia, któego mógłbym się złapać.

  Planuję też po studiach rozpoczęcie zaocznych (po zrobieniu sobie przerwy) na kierunku ekonomicznym, tudzież informatycznym, ale może nie jest to wymagane i mógłbym zdobyć wiedzę i umiejętności w ramach podyplomówki (jeśli tak to jakiej?). Z góry dziękuję za porady i prosiłym o wyrozumiałość.

  Nie wiem jak konkretnie to otagować, więc lecę intuicyjnie.

  #biznes #excel #datascience #sql #ekonomia #bi #bigdata #praca
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika mcnight95

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (5)