- Kim jesteś? - Ja? Ja uwielbiam koty...

 •  

  Cześć Mirki i Mirabelki!
  Lubicie świąteczne prezenty? My też, dlatego z radością ogłaszamy, że rejestracja do 4 edycji wykoPAKI właśnie wystartowała! Zapisy potrwają do 27 listopada włącznie.
  wykoPAKA to największa w Polsce akcja świątecznej wymiany upominków organizowana przez użytkowników Wykopu, dla użytkowników Wykopu.
  Jak dołączyć? To proste! Zarejestruj się do zabawy na stronie wykopaka.pl wypełnij dane o sobie, zgłoś się do weryfikacji i poczekaj na losowanie par, które odbędzie się 29 listopada.
  Na przygotowanie paczek macie czas do 19 grudnia włącznie, a na wysyłkę do 21 grudnia.
  W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwie formuły zabawy - lite i plus, które różnią się od siebie wymaganiami do startu oraz wymaganiami dotyczącymi przygotowanych paczek.
  Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź FAQ na naszej stronie, gdzie znajdziesz odpowiedzi na wszystkie najpopularniejsze pytania.
  Pozdrawiamy, ekipa wykoPAKI w składzie @chybaDapi, @dobry_programista, @Shyvana, @trusru
  #wykopaka
  pokaż całość

  źródło: zapisy_na_www_wykopaka_pl.png

  •  

   nie wiadomo czy nie dojdzie do matactwa na podstawie wartości wysłanych wcześniej paczek przez użytkowników

   @airflame: najpierw są losowane pary, potem osoby widzą opisy i dopiero potem na tej podstawie są przygotowywane listy/prezenty (są z założenia mocno personalizowane). Poza tym, nigdzie w systemie nie wpisuje się wartości paczki (żeby jakoś się dało znaleźć najdroższe). Poza tym, organizatorzy wkładają w to tak wiele pracy, że nie byłoby to warte tych kilkudziesięciu złotych...

   Co do wysyłki nie mam pomysłu jak można ukryć dane

   @airflame: no generalnie wysyłając komuś przesyłkę musisz mieć możliwość zaadresowania jej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście są opcje skrytek pocztowych etc., ale to prosta zabawa na wykopie, więc wiesz... ¯\_(ツ)_/¯
   pokaż całość

  •  

   Chciałem wziąć pierwszy raz udział, ale w FAQ jest mowa o "świątecznym geście". Zadziwiające jak wiele osób jest przeciwnych, np. religii w szkołach czy urzędach, a nie zauważają, że takim nawiązaniem eliminują z zabawy część osób, w tym mnie.

   @Paco88: Ale cała idea wykopaki (a wcześniej jej inspiracją - czyli wykopaczką) wzięła się z prezentów świątecznych, więc... trochę hipokryzją byłoby udawanie, że to nie ma związku.
   Ja jestem przeciwny religii w szkołach, ale nie mam nic przeciwko klimatowi "świątecznemu", który towarzyszy zbliżającemu się okresowi.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (179)

 •  

  Hej dev Mircy!
  Mam - teoretycznie - proste zagadnienie. Potrzebuję móc uruchomić zdarzenie na podstawie przychodzącego maila. Szukam jakiegoś hostingu/toola, który mi to umożliwi.
  Co znaczy wygenerować zdarzenie? Wystarczy zwykły request pod określony URL, resztę sobie ogarnę.

  Do tej pory zapinałem się Taskerem w telefonie na powiadomienia GMail, ale czasami pojawiają się z opóźnieniem np. parunastu minut (mi zależy żeby zadziałać jak najszybciej). Szukałem po narzędziach typu Zapier/IFTTT, ale niestety nie mają takich możliwości (a sprawdzanie poczty co 15 minut mija się z celem).

  Rozważam postawienie własnego serwera mailowego (jakiś postfix) na Ubuntu i tam forwardowanie maili, ale póki co szukam czegoś prostszego ;) Próbowałem się zintegrować z API GMail, ale utknąłem przy konfiguracji i narzędzie wydaje się być kombajnem. To chyba byłoby najciekawsze rozwiązanie, ale pytam/szukam, może ktoś już ma to po prostu zintegrowane i działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Wiem, że piszę dość ogólnie, jeśli potrzebne są szczegóły to mogę coś więcej napisać.

  #programowanie #automatyka
  pokaż całość

  •  

   IMAP idle, imap_ping

   @Jaslanin: O, spoko opcja. Nie wiedziałem, że IMAP ma coś takiego. Muszę sprawdzić :)

   Póki co sprawdziłem opcję postawienia mini serwera SMTP i działa. Ma dokładnie to o co chodzi (czyli odpala się metoda po odebraniu wiadomości) i po szybkim teście wygląda na to, że działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Choć długo się namęczyłem z tym, że mój ISP blokuje połączenia wyjściowe na porcie 25 ( ͡° ʖ̯ ͡°) pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika meetom

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.