•  

  Takie pytanie, zostałem dziś poczęstowany fakiem przez rowerzystkę która przejechała mi przed maską zjeżdżając ze ścieżki rowerowej przez pasy dla pieszych by wrócić na ścieżkę (czerwona strzałka).Szczerze nie spodziewałem się takiego posunięcia bo zakładałem że powinna jechać zgodnie ze ścieżką (zielona linia). Sprawdziłem w internecie i faktycznie rowerzysta ma prawo przejechać przez pasy dla pieszych żeby dostać się do ścieżki rowerowej ale czy w tym wypadku ten manewr rowerzystki był zgodny z przepisami ?
  #kiciochpyta #rower #krakow
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: IMG_7348.PNG

 •  

  Ja chciałem tylko powiedzieć że jestem/jesteśmy przyzwyczajeni do MG którzy odchodzą i wracają także jakbyś kiedyś chciała wrócić (nawet za 103 dni) to daj znać nikt się tu nie będzie gniewał bo wiemy jak jest :).

  #gothicwg

 •  

  Kerth przywódca klanu Ognia
  Nordmar


  Kler musiała powstać kiedy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca bo chyba tylko głupcy z południa mogą mieć cierpliwość do tych wszystkich głupot których przyszło mu wysłuchiwać. Ale co było robić uśmiechnął się więc szeroko do przybyłej delegacji i rozpoczął swoją przemowę.
  -Przykro mi że czujecie się obco w krainie w której na świat przyszedł pan Ognia być może jest to spowodowane faktem że pochodzicie z innych stron i przyzwyczajeni jesteście do innego traktowania. Tu jednak jest północ, gdzie mierzymy człowieka miarą jego czynów a nie słów. Mógłbym bawić się w uszczypliwości sugerując mimo tego że nie porąbane to jednak drzewo zostało was dostarczone bez żadnej opłaty czy też zasugerować że wysokość opłat pobieranych przez was za możliwość odwiedzenia jaskini oświecenia odstrasza tych którzy nie chcą pozostawić całego majątku w klasztorze. Są to wszystko jednak sprawy drobne i z mojego punktu widzenia mało istotne.My na północy jesteśmy ludźmi prostymi i praktycznymi wierzymy że szacunek nie może się opierać tylko na słowach lecz również na czynach. Dlatego też uważam że doskonałym przyczynkiem do naszej współpracy byłaby pomoc w uporaniu się z problemem goblinów trapiących naszych sąsiadów bo nic nie buduje tak szacunku jak dokonania wojenne. W zamian będziecie mogli z pewnością liczyć na szczodrość klanów jeśli tylko pozostaniecie lojalni.Teraz zostawiam was abyście mogli sobie ten temat przemyśleć ale czuje że niedługo znów się spotkamy.

  Po tym gdy Kerth opuścił Kleryków udał się na spotkanie ze starszyzną chciał by jego klan reprezentował się godnie w czasie rady klanów.

  Akcje jawne:
  -Przygotowania do zimy to jest zbieranie zapasów z których część zostanie dostarczona na ucztę klanów
  -Wyznaczenie wojowników mających stanowić Kertha w czasie rady i tych którzy mają pozostać na ziemi klanu na wypadek zagrożenia
  -Sprawdzenie i naprawa umocnień głównej siedziby klanu oraz inwentaryzacja zbrojowni (czy i jakiej broni brakuje, ilu ludzi jesteśmy w stanie uzbroić etc.)

  #gothicwg @Kondziu5
  pokaż całość

  +: G.............a, Patryk_z_lasu +12 innych
 •  

  Nigdy się do ciebie nie modliłem, nie znałem właściwych słów modlitwy. Nikt nawet ty nie będzie pamiętał czy byliśmy dobrzy czy źli. Dlaczego walczyliśmy i dlaczego polegliśmy. To co się liczy to że kilku stanęło przeciw wielu. Podobno cenisz odwagę więc spełnij moje jedno życzenie. Daj mi zemstę !

  Trzy Pancerniki w formacji bojowej wyszły z nadprzestrzeni w otoczeniu osłaniających ich niszczycieli, pierwszy szedł Generał Lee na sterburcie mając Totentanz który połyskiwał światłami palników ekip remontowych montujących dodatkowe emitery pól siłowych, od bakburty flankował ich Ulf z którego lądowisk niczym roje os startowały zwiadowcze myśliwce znikają w mrokach kosmosu.

  Są tacy którzy myślą że można bezkarnie mordować bezbronnych, że można nad zdradą i kłamstwem przejść do porządku dziennego - Tanken spojrzał na zebranych na mostku oficerach - otóż czas Panowie przypomnieć im że Południe wyznaje inne zasady. My pamiętamy i nie zapomnimy a kiedy nadejdzie czas upomnimy się o tych którzy zginęli - zapatrzył się w ciemność - oczekuje od was tego do czego przygotowywaliście się przez tyle lat szkoleń i manewrów. Posłuszeństwa, lojalności i że zabierzecie ze sobą do wieczności tylu wrogów ilu zdołacie a teraz możecie się rozejść.Chwała Konfederacji Południa !

  Ja na pewno nie zapomnę - dodał ciszej i normalnym tonem dodał - a teraz połączcie mnie z Kanclerzem Carrambusem i radą Jedi chce mieć pewność że wszystko idzie zgodnie z planem i dopilnujecie żeby mistrz Stah Shek umiał tym razem włączyć port mikrofonu...

  #lacunafabularniestarwars
  pokaż całość

  źródło: Adjustments.plist

 •  

  Kasztan Znikond

  Było gorące letnie popołudnie a Ru siedział przy swoim biurku w samych gaciach.W drewnianej chacie panował zaduch którą nawet jemu trudno było znieść. Z daleka dochodziły do niego odgłosy pracy robotników kolejowych kładących nowe tory. Miarowe uderzenia młotów działały na niego usypiająco. Zaczął dłubać w nosie i turlać między palcami to co udało mu się znaleźć w prawej dziurce.Powoli pogrążał się we wspomnieniach na temat swojej rodzinnej wioski ze szczególnym uwzględnieniem grupy młodych praczek w mokrych sari trzepiących...kiedy nagle telegraf na jego biurku zaterkotał.
  -Jesteśmy atakowani przez Indian...
  Ru zaczął wertować listę problemów i ich rozwiązań którą dostał jako młodszy konsultant do spraw wsparcia.
  -Witam jestem Ru Hammonde wasz numer zgłoszenia to 1113456435, radzę go zapisać. Czy próbowaliście wyłączyć Indian...z walki.
  Nikt już nie odpowiedział za to Ru poczuł że coś jest nie tak, nie słyszał już uderzeń młotów, zastąpiły je wystrzały i krzyki przerażenia które stawały się coraz głośniejsze.
  O Shiva ! O Kurwa - telepało się w jego głowie.
  Wybiegł przed chatę i w panice skręcił w prawo i zobaczył Indianina zawrócił w lewo i zobaczył Indianina z braku innych opcji pobiegł przed siebie wpadając w sam środek walki.
  Tuż obok niego padł jeden z białych osadników a z rozcięte aorty trysnęła krew która ochlapała Ru od stóp do głów.Świat zawirował w wojennym tańcu a w ręku Hindusa nie wiadomo skąd znalazł się błyszczący nóż czuł jakby sama bogini Kali udzielała mu wsparcia kiedy obalał przeciwników jednego za drugim. Kiedy opadł bitewny kurz stał sam na placu boju, tego dnia w tym miejscu odszedł Ru Hammonde a narodził się Kasztan Znikond znany również jako rzeźnik z Truth or Consequences przybrany syn Wdowiego Płaczu z plemienia Kre.

  #kilofyirewolwery
  pokaż całość

 •  

  #kilofyirewolwery

  Trzech jeźdźców pędziło przez równinę nie oszczędzając koni. Pościg deptał im po piętach i nie musieli patrzeć za siebie żeby słyszeć krzyki i pohukiwania co jakiś czas przerywane mało celnymi strzałami z pistoletów.
  -Nevada mówiłem że to trzeba było na spokojnie, rozważyć opcje albo porozmawiać - krzyczał jeden z jeźdźców - a nie wysadzać całe miasto !
  -Frank spokojnie skąd miałem wiedzieć że miasto jest bezpośrednio nad kopalnia, zresztą wkurzyli mnie na ostro podkopując się pod nasz szyb, teraz mam nowy plan ! - na te słowa trzeci jeździec jęknął i stoczył się z kulbaki co Nevada skwitował szybkim znakiem krzyża
  - Biedny Wesson nie upomni się już nigdy o swój udział w zyskach - rzucił szybkie spojrzenie na nieruchomiejące ciało - Ogłaszam relokację naszej górniczej spółki Smith’s & Wesson do Louis Colony tam czeka na nas złoto i zasłużona chwała ! - Frank pokręcił głową ale ruszył za bratem...
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika meinigel

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)