Lubię mięso!

 •  

  Szykuje się właśnie do #pracbaza w moim #korposwiat u tak sobie mysle. Ale zajebiscie byłoby być taka HR specialist xd. Zero zmartwień. Przejrzysz jakieś cv, hoho haha hihi, Iwona, to co, na kawkę? Ooo, Anka ma dzisiaj imieniny - kolejne ciasto, po którym będę plakac, że to puste kalorie i ściągnę apkę Lewandowskiej coby trochę zmniejszyc wyrzuty sumienia, bo #logikarozowychpaskow mocno. Czasem może przygotuję jakaś umowę zlecenie na kiju, a czasem nie. Anonimowe ankiety, po których będę się śmiała z wyników, bo wcale nie są takie anonimowe, a ci debile się nabierają. Ech to to życie. #przemyslenia pokaż całość

 •  

  Stoicyzm na dziś - 2 lipca - O powinnościach i okolicznościach

  "Nigdy nie wymiguj się od właściwego wykonywania swych powinności niezależnie od tego, czy jest ci zimno lub gorąco, czy jesteś półprzytomny lub wypoczęty, oczerniany lub chwalony, a nawet umierający lub pod presją innych wymagań. Nawet śmierć jest jednym z ważnych życiowych zadań i w tym podobnie jak we wszystkim innym staraj się jak najlepiej wykorzystać swe zasoby, by dobrze wykonać aktualną powinność" - Marek Aureliusz, Rozmyślania , 6.2

  Czy dzięki temu stanę się bogaty? Czy zrobię wrażenie na innych? Jak ciężko będę musiał pracować? Ile czasu mi to zajmie? Co będę z tego miał? A może powinienem zająć się czymś innym? Tego rodzaju pytania zadajemy sobie w obliczu codziennych możliwości i powinności. Marek Aureliusz (podobnie jak inne osoby sprawujące władzę wykonawczą) miał wiele obowiązków. Prowadził sprawy sądowe, wysłuchiwał apelacji, wysyłał wojska na bitwę, mianował administratorów, zatwierdzał budżety. Od jego wyborów i czynów wiele zależało. Powinien zrobić to czy coś innego? Jak rozwiązać ten lub inny problem? Kiedy można pozwolić sobie na chwilę przyjemności? Przytoczony wcześniej prosty cytat pomagał Markowi rozwiązać węzeł gordyjski motywacji, skarg, lęków i sprzecznych interesów.
  W ten właśnie sposób powinniśmy decydować, co robić na każdym etapie życia. Moralność bywa skomplikowaną kwestią, jednak właściwe rozwiązanie jest zwykle na tyle oczywiste i intuicyjne, że potrafimy je instynktownie wyczuć. Nasze zadanie rzadko jest łatwe, ma jednak znaczenie. Zwykle wymaga wyboru trudniejszej drogi. Jednak musimy nią pójść.

  (Po przeczytaniu wpisu, zastanów się jak możesz wykorzystać tę wiedzę dzisiaj, po to aby utrwalić jak najwięcej, wyćwiczyć swój umysł i ostatecznie stać się prawdziwym Stoikiem.)

  Poprzedni wpis.

  #dailystoic - tag do obserwowania/czarnolistowania
  #filozofia #stoicyzm
  #motywacja #rozwojosobisty
  Źródło: "Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia" - Ryan Holiday (kup książkę)
  pokaż całość

 •  

  Ten uczuć, kiedy słuchasz nuty, na którą miałaś wkrętę ze 3 lata temu. Jezu jakie feels, ile się zmieniło ʕ•ᴥ•ʔ pozdro nocna!

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika miesozerna

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.