•  

  Kobiety są tak samo inteligentne jak mężczyźni. Dysproporcje w wynikach typu szachy, nagrody Nobla wynikają z długoletniej dyskryminacji, odrębnych wzorców, prób spełniania oczekiwań społecznych, czy efektu Matyldy wynikających wprost z patriarchalnej kultury.
  Naukowcy i ludzie kultury w różnych regionach świata o tym wiedzą, dlatego wymyślają coraz to nowsze programy i pomysły dla wsparcia kobiet. Również w Europie, gdzie te różnice są coraz mniejsze i mniejsze - nadal istnieją. Tak jak społeczeństwo post-sowieckie długo nie wyzbędzie się kombinatorstwa, a katolickie - wstydu. Takie procesy zajmują czas kilku pokoleń.

  Nikt nie planuje kampanii wsparcia dla kobiet, po to by atakować mężczyzn. Nikt was nie chce zdołować i zniszczyć. To dyskurs strachu i słabości. To dyskurs który jest wprost dopasowany do waszej samooceny i postrzegania samych siebie w świecie. Żałuję, że dyskurs głównej zmienił się przez lata - z dyskursu ciekawości o świecie, właśnie w dyskurs strachu. Atakują nas terroryści, nasze kobiety wolą Hiszpanów na Erazmusie i murzynów - gdziekolwiek, Ukraińcy kradną nasze miejsca pracy, geje seksualizują nasze dzieci, ateiści niszczą wartości, feministki niszczą wzór rodziny. Z każdego ościennego kraju, innej grupy społecznej, każdego kto choć trochę się różni, nie ważne jak małą grupę reprezentuje - płynie zagrożenie. Jeśli faktem jest, że ten portal tworzą użytkownicy, mogę się tylko domyślać jak bardzo zagrożeni i jak bardzo nieadekwatni do otaczającego was świata musicie się czuć i współczuję wam.

  Fajnie by było i znacznie weselej w tym kraju, gdybyście zaczęli bardziej doceniać co macie i gdzie jesteście. Gdybyście faktycznie zaczęli być dumni z Polski i samych siebie, nie tylko wołać o dumnej Polsce. Dumna Polska to taka gdzie ludzie się nie boją mniejszości. Gdzie ludzi stać na empatię i mogą postarać się mniejszość i inność zrozumieć.

  Zobaczcie jakie skrzywienie tej prostej zależności proponuje polityka PiS. Jesteśmy silni. Jesteśmy najsilniejsi. Jesteśmy tak silni, że każdy kto odważy się być inny, musi zostać odrzucony. Przecież silny nie musi się bać. Nie musi zwracać uwagi na strach jak robi to TVP. Za to silny może sobie pozwolić na empatię i zrozumienie.

  #4konserwy #neuropa #przegryw #feminizm
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika mitoman_mitolog

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.