•  

  jak ktoś chce zobaczyć jak wygląda "ghost town" opustoszałe miasto pierwszego świata polecam pooglądać przedmieścia takiego Detroit.
  miasto wygląda jakby jakiś czas temu przez nie przeszła apokalipsa zombie albo jakiś ogromny huragan i od tamtej pory coraz bardziej pogrąża się w stagnacji. opuszczone zdemolowane domy, zabite deskami okna, rozpadające się ulicę, niegdyś tętniące życiem, dziś zamieszkiwane przez ćpunów i drobnych złodziejaszków.
  pamiętacie w jakim rozwalającym domu mieszkał Tyler Durden? możecie sobie nabyć taki, czasami nawet za jednego $, te większe i w trochę lepszym stanie chodzą po 40 - 75 $ k. chyba nie dziw, że te okolicę w większości zamieszkuje biedota. białych ludzi prawie nie ma w mieście (poza centrum) na przedmieściach, a w czasach ekonomicznego boomu w stanowili większość. dziś albo przesiedlili się do okolicznych mniejszych miejscowości albo wyjechali do innych miast lub zmienili stan. Samo Detroit nie tylko doświadczyło podmiany populacji ale także strasznego spadku populacji z ponad 1,8 mln do 0,6 k. nie wiem jak to nazwać plagą? wyludnieniem? możecie sobie teraz wyobrazić te pustostany, pozamykane fabryki i sklepy, szkoły oraz zaniedbaną infrastrukturę. prawdziwa gratka dla fanów miejskiej eksploracji. niewątpliwie miasto spotkał najgorszy los jaki można było sobie wyobrazić a w obecnej Ameryce jest jednym z najgorszych miejsc do życia.

  Jak ktoś chce się zapoznać z historią rozkładu tego miasta zachęcam do przeczytania https://en.wikipedia.org/wiki/Decline_of_Detroit
  Jeśli kogoś interesuję skąd wzięło się tylu czarnych w Detroit https://en.wikipedia.org/wiki/African_Americans to tu znajdzie odpowiedź.

  #ciekawostki #googlemaps #detroid #usa

  btw. jakbyście byli nowi w Ameryce to zdecydowalibyście na przykład na kupno takiego taniego domu w jednej z takich dzielnic? takie domki mają klimat i wiadomo jak to w amerykańskich domach mają dużą powierzchnie. dla mnie to i tak lepsze niż mieszkanie w 40 m2 prlowskim bloku.

  https://www.google.pl/maps/@42.4010788,-83.1342987,3a,75y,196.29h,81.89t/data=!3m6!1e1!3m4!1sY5SqwXBpr2sqgwv3tCzdig!2e0!7i16384!8i8192
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika mkrzk

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)