Każdy marnuje czas tak, jak sam uważa.

 •  

  Tak naprawde to nie chodzi o to, ze Harry Potter jest przesadzony bo czary, różdżki i magia tylko fakt ze rudy mial az dwóch przyjaciół. Poza tym te polaczenie Ron + Hermiona i Ginny z Harrym to jakieś nieporozumienie

  #harrypotter

 •  

  #100smiesznychwiosek

  Dzień 22/100

  Sezon 3

  Po zaskakująco dużym odezwie w komentarzach pod poprzednich wpisem zdecydowałem kontynuować podróż poza granicami kraju. Teraz czas na konkretne miasta ;)

  Zaczniemy od dwóch, których fotografie mam od Mireczka @nynu który to prowadzi także fanpage na facebooku o tematyce podobnej do tagu. Zapraszam do lajkowania i klikania dzwoneczka... znaczy się... wpadnijcie, będzie mu miło ʕ•ᴥ•ʔ

  Praga – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie poddębickim, w gminie Poddębice

  Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 roku liczba ludności we wsi Praga to 474 z czego 51,5% mieszkańców stanowią kobiety, a 48,5% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 3,0% mieszkańców gminy.

  Wenecja – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim, w gminie Żnin

  Według wzmianek, w XIV wieku osada należała do rodu Nałęczów. Ówcześnie nosiła nazwę Mościska, którą to Mikołaj Nałęcz zmienił na Wenecję, po powrocie ze studiów w Wenecji. Także z jego inicjatywy powstał tu zamek obronny oraz kościół, na miejscu którego do dziś istnieje świątynia z XIX wieku. Jeszcze w wieku XIV Wenecja otrzymała prawa miejskie, które w latach późniejszych zostały jej jednak odebrane. Wieś klucza żnińskiego arcybiskupstwa gnieźnieńskiego, położona była w XVII wieku w powiecie kcyńskim województwa kaliskiego.
  Wenecja znajduje się na Szlaku Piastowskim. Wiedzie przez nią również trasa Żnińskiej Kolei Powiatowej, która obecnie nie funkcjonuje już jako regularny środek transportu dla okolicznych mieszkańców. Jest to kolej wąskotorowa, posiadająca rozstaw szyn liczący jedynie 600 mm, co sprawia, że są to najwęższe tory kolei publicznej w Europie. W jej okolicy znajduje się Muzeum Kolei Wąskotorowej.

  Akwizgran – wieś w Polsce, położona w województwie świętokrzyskim, w powiecie kieleckim, w gminie Strawczyn

  Według Słownika geograficznego Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich w 1827 Akwizgran był osadą liczącą 6 domów i zamieszkiwaną przez 28 mieszkańców. 60 lat później liczył tylko 7 mieszkańców, należał do dóbr Promnik

  Rzym – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim, w gminie Rogowo

  Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 roku liczba ludności we wsi Rzym to 96 z czego 47,9% mieszkańców stanowią kobiety, a 52,1% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 1,4% mieszkańców gminy.

  Florencja – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie sierpeckim, w gminie Mochowo

  Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 roku liczba ludności we wsi Florencja to 89 z czego 41,6% mieszkańców stanowią kobiety, a 58,4% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 1,4% mieszkańców gminy.

  Bagdad – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Wyrzysk

  Atrakcją turystyczną miejscowości jest zabytkowy, neogotycki dwór, oraz stadnina. Niegdyś była samodzielną jednostką, obecnie podlega pod Stadninę Koni w Dobrzyniewie.

  Bagdad leży na turystycznym szlaku rowerowym Eurorouth-R1, wiodącym z francuskiego Calais do rosyjskiego Kaliningradu.

  We wsi znajduje się nowoczesne, zgodne z normami ekologicznymi Unii Europejskiej wysypisko śmieci, oddane do użytku w 1997 roku.

  Ateny – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie augustowskim, w gminie Nowinka

  Według spisu powszechnego z 30 września 1921 r. w Atenach w 22 budynkach mieszkalnych mieszkało 110 osób (51 mężczyzn i 59 kobiet). 83 osoby były wyznania rzymsko-katolickiego, a 27 innego (starowiercy). Narodowość polską zadeklarowało 104 mieszkańców, a białoruską - 6.

  Drezno – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie lipskim, w gminie Ciepielów

  Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 roku liczba ludności we wsi Drezno to 95 z czego 55,8% mieszkańców stanowią kobiety, a 44,2% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 1,6% mieszkańców gminy.

  Kijów – wieś w Polsce położona w województwie opolskim, w powiecie nyskim, w gminie Otmuchów

  W księdze łacińskiej Liber fundationis episcopatus Vratislaviensis (pol. Księga uposażeń biskupstwa wrocławskiego) spisanej za czasów biskupa Henryka z Wierzbna w latach 1295–1305 miejscowość wymieniona jest w formie Kyow w szeregu wsi lokowanych na prawie polskim iure polonico, z których biskupstwo pobierało dziesięcinę Nota decimas polonicales.

  Na podstawie dekretu PKWN z 31 sierpnia 1944 zostały utworzone miejsca odosobnienia, więzienia i ośrodki pracy przymusowej dla „hitlerowskich zbrodniarzy oraz zdrajców narodu polskiego”. Obóz pracy nr 114 Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego utworzyło w Kijowie.

  Moskwa – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie łódzkim wschodnim, w gminie Nowosolna

  Legenda wiąże powstanie wsi z Konstantym Plichtą, który po powrocie z wyprawy na Moskwę założył wieś o tej samej nazwie. Do spalenia dworu pod koniec XVIII wieku była ona siedzibą rodu Plichtów, którzy później przenieśli swoją siedzibę do pobliskich Byszew.

  Wołam @ominius @Gaelwyn @tg1310 @Lettow-Vorbeck @galmok którzy wspominali wczoraj w komentarzach o wioskach, które się dziś pojawiły. ᶘᵒᴥᵒᶅ

  #ciekawostki #historia #lodzkie #opolskie #mazowieckie #podlasie #wielkopolska #kujawskopomorskie #swietokrzyskie
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: polskaiswiat.png

 •  

  @Rinter: ma ktoś patelnię żeliwną z lidla? Bo w najbliższym czasie będzie i zastanawiam się czy nie kupić,bo ceny tych patelni (przynajmniej emaliowanych) to tak 2-3x drożej

  https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?id=1701&week=2

  #lidl #gotowanie #kuchnia #gotujzwykopem pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika moja_Pani

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.