:)

 •  

  #4konserwy
  #korwin #polityka
  Temat poruszany wiele razy ale nigdzie nie padła odpowiedź. Co się stało z tą potężną armią kucy która jeszcze 4-5 lat temu spamowała internet dla Ozjasza i tłumaczyła każdą jego nawet najgłupszą wypowiedź?Wystarczyło pod jakimś artykułem bądź filmem na yt napisać że Korwin nie ma racji i po paru minutach można było się dowiedzieć że " jesteś lewakiem i nie zrozumiałeś co Pan Janusz miał na myśli" pokaż całość

  źródło: ozjasz.jpg

 •  

  Janusz, nie pisz już więcej o austriackim impresjoniście... Błagam! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #polityka #korwin #konfederacja

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: IMG_3442.PNG

 •  

  #heheszki #polityka
  daję do heheszkow bo tak tragiczne że aż śmieszne

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 20606942e0cc6d001c30782d667a6ac4.jpg

 •  

  Czy ktoś w ogóle ogarnął ze podniesienie płacy minimalnej = wyższe wpływy na ZUS? Tak, aby mieć na obecnych emerytów PiS wymyślił podniesienie płacy minimalnej dla dobra obywateli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  O dodatkowych pieniądzach z podatku dochodowego od 4k nawet nie wspominam. Tak się łata budżet, żeby moc realizować swoje chore fantazje.

  #pis #polityka #dobrazmiana #zus pokaż całość

  •  

   @SiergiejLapczydow: A jakie fantazje są zdrowe? 1500 brutto i ciesz się, że w ogóle masz robotę i wypłata wchodzi?
   Jest zalecenie UE, że minimalna ma być 50% średniej (5200 na dziś, więc wychodzi, że już teraz minimalna powinna wynosić 2600). Pensje w ostatnich latach rosły w tempie ponad 7% r/r. Minimalna 4000 brutto też nie wejdzie od razu, tylko za 4 lata. Licząc co roku +7% od bazowej 2600, masz ponad 3400 w 2023, więc 4000 brutto nagle aż tak nie szokuje, co? Zresztą, będą pilnie gospodarkę obserwować i jak zacznie się coś sypać, to przestaną podnosić. Ponadto, takie kwoty musi jeszcze przyklepać komisja trójstronna.
   Ogólnie krytykanci to najczęściej albo nie skończyli jeszcze szkoły i 2900 na rękę to dla nich abstrakcyjna kwota, albo "ja mam magistra, powtarzam magistra i nie będę zarabiać tyle co kasjerka" Zarabiam trzy tysiące, jestem kimś, jestem kurwa kimś.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Jednym z problemow duzego wzrostu minimalnej moga byc protesty wielu innych zawodow. Nie o to ze inni maja wiecej tylko ze oni w takim przypadku maja za malo. Przy pensji min 2600 okaze sie, ze magazynier, ktory zeby zaczac pracowac musi tylko przyjsc i na jutro bedzie mial prace. A sporo zawodow jak pielegniarki, nauczyciele, policjanci czy nawet poczatkujacy lekarze beda zarabiac niewiele wiecej. A oni zeby zaczac prace to jednak musza poswiecic kilka lat studiow. I zapewne zaczna sie protesty i trzeba bedzie znalesc kase dla nich. I jedyna opcja pozostanie podwyzka podatkow, ciekawe co wymysla i czy wzieli wogole pod uwage ze taki problem moze wystapic. A jak nagle kilka zawodow naraz zaprotestuje to budzet rozjebany.
  #pis #bekazpisu #polityka #podatki
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika mojefikcyjnekonto

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)