•  

  #mirkowyzwanie
  Z proponowanego zestawu padło na:

  a) Akwarystyka domowa- poczytaj, zakup odpowiedni sprzęt, rybki, akwarium, roślinki

  Trafiło idealnie, bo jestem sobie początkującym akwarystą i od dawna przymierzam się do nowego szkiełka. Padło na Tanganikę i muszlowce wielopręgie.

  Muszlowce to pocieszne rybki, które składają ikrę w pustych muszlach ślimaków. Muszle układają według swojego uznania, więc akwarium nigdy nie wygląda tak samo. Żyją sobie w haremach, więc optymalny układ to dwie - trzy samiczki na jednego chłopaka.

  W akwariach nastąpiło przemeblowanie i parka barwniaków przeprowadziła się do nowego większego lokum, a ich dotychczasowy zbiornik przechodzi gruntowną przebudowę.

  Problem z rybkami polega na tym, że aby były szczęśliwe trzeba trochę czasu, bo i akwarium trzeba urządzić odpowiednio, i woda musi dojrzeć.

  Woda powinna być twarda i raczej mało roślin, za to dużo piasku i muszelek. Żeby jednak zapewnić filtrację biologiczną powstał pomysł wstawienia doniczki z małą uprawą hydroponiczną. Metodą chałupniczą i z wykorzystaniem płaskich rur do wentylacji powstała prostokątna doniczka, oklejona pianką, piaskiem i pomalowana, która udawać będzie skalną ścianę.

  Hydroponika częściowo zalana przechodzi testy, a przy okazji woda sobie dojrzewa.

  Akwarium jeszcze bardzo robocze, ale rybek nie mogę się już doczekać :)
  pokaż całość

 •  

  Mirki z #depresja , możecie mnie naprowadzić czy powinienem pójść do specjalisty, czy to jest chwilowe załamanie? Od dłuższego czasu nie wyrabiam psychicznie przez problemy finansowe, brak zrozumienia ze strony dziewczyny i za duże wymagania co do mnie ze strony rodziców i otoczenia. Mam totalny brak chęci do czegokolwiek, zrezygnowany przeżywam dzień po dniu, coraz poważniej myśląc o bohatyrnięciu. Z jednej strony mam na uczelni psychologa, ale boję się, że jak zawsze będę zamknięty i nic konkretnego mu nie powiem - jak wyjść na prostą? Nawet moja mama, która nigdy nie zwracała na mnie szczególnej uwagi ciągle się pyta, czego się naćpałem albo co piłem, bo tak chodzę zrezygnowany. Próbowałem znaleźć sobie bliskich na nowej uczelni, ale każdy ma już jakąś swoją paczkę i nie mam takiej siły przebicia, żeby się do nich dokleić, albo nie pasują mojej dziewczynie pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika mordercza_mydelniczka

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)