•  

  Dobra wróciłem, ale wiem teraz jedno
  its OVER
  Ogólnie spotkanie trwało jakieś pół godziny może? a zmarnowałem cztery godziny XD
  Już na początku widziałem że koniec bo była wyższa od mnie XD znaczy chyba była mojego wzrostu, ale buty które miała dawały jej chyba 3-4cm? Nie dość że była wyższa to jeszcze twarzy inna niż na zdjęciach, zdjęcia które miała na tinderze to lepiej na nich wyglądała, nie podobał mi się w sumie. Gadka to też porażka, ja za dużo sobie nie mogłem powiedzieć bo nie miałem też o czym XD były też chwile ciszy XD
  Też niby była mojego wzrostu a czułem się drobniejszy, miała chyba grubsze nadgarstki od mnie XD
  Jedyną zaletą jest że chyba zacznę oglądać filmy i znów czytać książki bo sama mówiła że dużo czyta i chyba do tego powrócę, ale i tak its over

  Gdybym miał wzrost 185cm i brak framu 13 letniej dziewczynki to z moim ryj mógłbym być chadem a tak no cóż its over
  its over
  ITS OVER

  #przegryw #tinder #rozowepaski #niebieskiepaski
  pokaż całość

  źródło: Beztytułu.jpg

 •  

  Czy ktoś dzisiaj korzysta z wyłączenia tranzytowego?
  na gov.pl pojawiło sie takie ostrzeżenie (ma taką moc prawną jak prezentacje premiera, ale wiadomo jak to w tym kraju jest XD), nowego rozporządzenia nie ma, więc stare powinno byc w mocy

  Czy ktoś dzisiaj wracał i wyłączał się z obostrzeń tranzytem?
  #100dnibezkwarantanny #koronawirus #kwarantanna pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: comment_1627632764ftQYKamN047BCqWiUOImcE (2).jpg

 •  

  Codzienny wpis traktujący o zwolnieniu z kwarantanny (i testu który z niej zwalnia) przysługujących różnym grupom społecznym przy powrocie z wakacji, bez statusu ozdrowieńca i szczepienia. Znajcie swoje prawa! Można plusować dla zasięgu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Przy przejeździe przez granice autem/pociągiem nikt wam nie wlepi żadnej kwarantanny o ile sami się nie zgłosicie.

  Nie musicie instalować żadnej aplikacji jeśli już zostaniecie wepchnięci na kwarantannę - jednak jeśli kiedyś już się zgodziliście na instalacje aplikacji prawdopodobnie będziecie musieli zainstalować i korzystać z niej ponownie. Policja nie fatyguje się obecnie częściej niż 1-3 razy w przeciągu całości trwania kwarantanny na sprawdzenie, a i tak najczęściej sprawdza w stylu rozmowa telefoniczna -> halo jest pan w domu? tak? to dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Po przylocie musicie przekonać o zwolnieniu SG, a jeśli to się nie uda - dzwonić do Sanepidu i być stanowczym i prosić o części rozporządzenia które mówią, że Wy się nie łapiecie na podstawie wyjątków które przedstawiliście.

  Sanepid/SG czasem sprawdza, a czasem nie sprawdza czy mówicie prawdę.

  Za podawanie się za marynarza / załogę statku gdy się nim nie jest może grozić odpowiedzialność karna (dodaje w związku z prośbą mirka-marynarza, żeby ktoś nie wpadł w tarapaty xD)

  SG od niedawna znowu zaczął sprawdzać czy minął okres 14 dni, także teraz to trochę loteria czy się uda.

  Tekst rozporządzenia po wszystkich zmianach: https://docdro.id/Di51V7C
  Wyłączenia zaczynają się na stronie 12, kończą na 15.

  Karty lokalizacyjne

  Formularz papierowy karty lokalizacji był rozdawany na pokładzie samolotu, a papier jest o tyle lepszy, że wystarczy podać tylko swój najbliższy adres pobytu (w tym online trzeba wpisać adresy przebywania w ciągu 14 najbliższych dni). Po drugie w ogóle tej karty lokalizacji nie wymagali podczas kontroli paszportowej. Zbierał te papierki na pokładzie steward, więc dla mnie można było zrobić fotkę tej karty dla podkładki na w razie co i zwyczajnie ją wywalić do śmieci. Nie ma żadnej ewidencji czy to składałeś czy nie.
  A jeszcze te karty , rozdają stewardzi zbierają stewardzi mają wyjebane ( ryianair ) tzn kartkę dali ale długopisu już nie prosiłem żeby pożyczył powiedział że zaraz przyjdzie ale nie przyszedł. Jak zbierali odwróciłem wzrok

  Ergo: nie wypełniajcie karty online tylko papierowo.

  Metody sprawdzone, potwierdzone przez mirków / znajomych:
  - Osoby które mają w ciągu 24h od przylotu kolejny lot (np lot do Oslo za 19zł) - najpewniejsza metoda, praktycznie każdy kto z niej skorzystał ominął kwarantanne. Technicznie zgodnie z ustawą musicie opuścić teren RP w ciągu 24h, SG od 08.07 zaczęło straszyć kontrolami policji w razie nie wywiązania się z tego wymogu (ale nikt jeszcze nie miał wizytacji)
  - Metoda na obejście bramek - zasadniczo polega na tym, że na niektórych lotniskach żeby się zapisać na kwarantanne trzeba wypełnić wniosek.. za bramką. Mirki mi raportują, że mowią że chcą zrobić test na przylocie, pani ich kieruje "do stolika", oni idą po bagaż i dzida xD
  Na pewno nie działa w Gdańsku ani na lotnisku Chopina, mirek który o tym pisał był w Katowicach.

  Skąd bilety (autor warunek):
  1. otwierasz https://www.ryanair.com/pl/pl/tanie-loty
  2. Wybierasz lot który jest w ciągu 24h od Twojego wylądowania

  SG zaczęła straszyć mirków (dostałem już informacje od 3 róznych osób) kontrolą policji w domu w przypadku nie opuszczenia terenu RP w ciągu 24h i "konsekwencjami" ze strony policji. Nikt się pod tą groźbą nie ugiął i został w domu, jeden mirek poszedł na lot, zrobił check in i niestety się spóźnił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Info od kogoś ze znajomościami w Straży granicznej:
  SG dostała nakaz "straszenia" od zastępcy komendanta komendy głównej SG i to jest jedyne co mogą zrobić.
  pytałem jeszcze kumpla policjanta czy policja ma jakieś możliwości sprawdzania na tej podstawie czy dana osoba opuściła teren RP to mnie prawie śmiechem zabił

  W dokumencie który wypełnia się w samolocie lub przed powrotem dostałem takie info od mirka:

  wpisałem tylko numer lotu imię nazwisko kraj gdzie lecę, lotnisko skąd lecę, żadnych danych typu adres telefon powiązania rodzinne nie wpisywałem, wszystko zabrali w samolocie

  - Przedsiębiorcy (podróż służbowa)
  Sanepid: wystarczy oświadczenie o podróży służbowej. Sanepid jest "świadomy" że ta metoda jest nadużywana ale nie mogą nic z tym zrobić. Twierdzą też, że pracownik jadący z szefem na podróży służbowej jest zwolniony z kwarantanny
  Oświadczenie: tylko NIP, nazwa firmy i "„Oświadczam, że wracam z podróży służbowej”, nic poza tym

  - Studenci (obecnie raczej tylko polscy studiujący za granicą, chyba, że macie szczęście)
  obecnie Sanepid na tej podstawie nie zwalnia, SG dostaje rozkazy żeby nie zwalniać, ale są mirki którym sie nadal udaje Studenci zagraniczni mają łatwiej bo teoretycznie pod nich był pisany wyjątek. Nie dajcie sie zastraszyć, że tylko kierunki nie-wakacyjne i tylko zagraniczni - podważajcie i pytajcie która część rozporządzenia o tym mówi.
  Sanepid: Twierdzą, że wyjątek był pisany stricte pod studentów zagranicznych, którzy studiują przy polskiej granicy tak, by nie musieli codziennie robić testu na COVID. Wszystkie placówki sanepidu mają z góry rozkaz nie przyjmować wytłumaczenia na studenta.
  Metoda "na studenta zza granicy" też podobno przestała działać, Sanepid twierdzi teraz, że wyłączenie dotyczy wyjazdu z kraju gdzie sie studiuje do Polski w celach naukowych XD W razie czego pierdolą głupoty, SG normalnie ściąga kwarantanne, dzisiaj potwierdził mi jeden z mirków. Można powołać się na Wytyczne Głównego Inspektora Sanitranego PR.OP.77.12.2021.
  - Uczniowie i ich opiekunowie
  - Wykładowcy
  Tu czasem wystarczy pokazać plan zajęć z swoim imieniem/nazwiskiem jako prowadzącego wykłady
  - Zawody medyczne
  - Marynarze i załoga statków (Tu czasem sprawdzają, czasem nie, czasem trzeba pokazać tylko książeczkę marynarską, a czasem dużo więcej - lepiej nie ryzykować i kłamać że jest się marynarzem jeśli sie nim nie jest)
  - Pracownik Transgraniczny / Delegacja od pracodawcy (jeden mirek miał pismo o stałej delegacji przez rok)
  tu na PW dostałem info że ktoś kto ma takie zaświadczenie może być traktowany jako pracownik transgraniczny (info które dostał od SG) - za drugim razem chcieli go nie przepuścić bez kwarantanny, to powiedział z pewnością dokładnie to co powiedział poprzedni granicznik i.. go puścili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  - Jeden mirek powiedział mi, że rozmawiał z SG o tym ze chce zrobić test - puścili go i kazali za bramkami wypełnić jakieś formularze. Nie wypełnił, wyszedł, kwarantanny nie ma. Katowice - w Gdańsku na pewno by to nie przeszło, nie wiem jak inne lotniska.

  Inne wyłączenia (niepotwierdzone):
  - Naukowcy i badacze, wg. ustawy o szkolnictwie wyższym
  - Graficy, również wg. ustawy o szkolnictwie wyzszym
  - Uczestnicy i wykonawcy koncertów i uczestnicy konkursów międzynarodowych na terenie Polski
  - Załogi statków powietrznych

  No i wiadomo:
  - Zaszczepieni, ozdrowieńcy, ludzie po teście PCR/Antygenowym (nie działa poza Schengen / EU / EOG)
  SG nie sprawdza czy minęło 14 dni czy nie, przynajmniej każdy kto był kilka dni przed upłynięciem 14 dni tak mi powiedział, więc nie ma się co martwić w tym zakresie

  #koronawirus #kwarantanna #covid19 #wakacje #prawo #szczepienia

  Liczba osób zwolnionych z kwarantanny: 110

  29/100

  #100dnibezkwarantanny -> tag pod którym będę to wrzucał, można obserwować / czarnolistować
  pokaż całość

  źródło: images (4).jpg

 •  

  #kwarantanna #koronawirus
  Wytłumaczcie mi to. Znaczy że co? Było tak, że jak się kupiło bilet wyjazdowy gdziekolwiek indziej to można było do 24h przebywać na terytorium PL i tak jest napisane wcześniej, a co teraz znowu wymyślili?

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1627625006048.jpg

 •  

  #glupiewykopowezabawy #gwiazdki
  72 hasło za nami!

  @dziecielinapala pierwsza odpowiedzią wchodzi do gry!
  Gratulacje!!!

  Poprzednie hasło: Trzepak
  Kolejne hasło: Poprzednie hasło zostało odgadnięte pierwsza próba, doświadczenie? Fart? Nie wiemy, ale podkręcamy maszynę!
  Kategoria: Ubiór
  * * * * * * *

  Wyniki:
  1. @raz-dwa-trzyy 24 pkt.
  2. @kaloryferynka 16 pkt.
  3. @Cmada 7 pkt.
  4. @bgrzegorz 5 pkt.
  5. @mozaika 4 pkt.
  6. @AZ-5 3 pkt.
  7. @Alianorem 3 pkt.
  8. @Infiss 2 pkt.
  9. @Efilnikufesin 2 pkt.
  10. @dziecielinapala 1pkt. (Nowy gracz)
  10. @Kmyq 1 pkt.
  11. @Venece 1 pkt.
  12. @Ugi_bugi 1 pkt.

  Jeśli nie chcesz być wołany do wyników to powiedz wykreślę Cię z listy aż do kolejnego odgadnięcia ale wtedy tracisz punkty wszystkie ¯(ツ)/¯
  pokaż całość

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Sieeeemka,
  proszę wybaczyć, że z anonimowych, ale nie mam konta. Pytanie do mieszkańców Krakowa! Potrzebuję jakiegoś baru (najlepiej z ogródkiem) gdzie można się ładnie napić wódeczki nie płacąc stówki za flaszkę. Zależy mi również na bardziej kameralnej atmosferze, towarzystwo będzie trochę starsze. Możliwie blisko centrum, ale nie musi być to rynek. Pomóżcie, świętowanie ważnej okazji będzie świętowane!

  Pozzdrawiam, dzięki!
  #krakow #impreza #alkohol

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #60f7f6fb1ac965000b0158ca
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
  Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika mozaika

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.