•  

  Garść #statystyka o smutnych zarobkach w Polsce!

  pokaż spoiler Olewam średnią jako kompletnie nic nie mówiącą informację. Estymacje są przybliżone i mogą się różnić zależnie od wszystkiego XD


  Mediana = 3035zł NETTO
  Oznacza to, że połowa osób w Polsce zarabia poniżej 3035zł. Brane są pod uwagę tylko osoby pracujące i to w firmach powyżej 9 osób. Oznacza to, że realna uwzględniająca bezrobocie i osoby pracujące w mikrofirmach będzie zdecydowanie niższa.

  Dominanta = 1808zł NETTO
  Oznacza to, że najczęstsza pensja jaką otrzymuje się w Polsce to właśnie 1808zł. Gdybyś miał strzelać ile losowa osoba zarabia w tym momencie, powinieneś powiedzieć 1808zł, żeby mieć największe szanse na trafienie.
  .
  .
  .
  Teraz co to oznacza.

  PRZYKŁADOWY WARIANT - kawaler w kawalerce z myślą o kupnie mieszkania dwupokojowego w Gdańsku z zarobkami na poziomie mediany w Gdańsku (PRZECIĘTNE CELE W ŻYCIU).
  1200 - cena najmu kawalerki
  400 - koszty związane z kawalerką
  900 - koszty miesięczne życia
  Zostaje 500zł oszczędności
  Po ponad 4 latach zaoszczędzone na 10% wkładu własnego do mieszkania dwupokojowego
  Potem 25 lat spłacania kredytu z ratą 1160zł.
  W wieku 50 lat spłacisz kredyt i będziesz w końcu mógł zacząć żyć! ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO PIĘĆDZIESIĄTCE!

  OBLICZENIA Z OPISEM:

  pokaż spoiler Wybieram Gdańsk bo to moje rodzinne miasto. Jako, że Gdańsk to podnosimy nasze zarobki do poziomu 3200/1950zł NETTO (estymuje na podstawie danych z 2017).
  Średnia cena kawalerki w niskim standardzie to około 1200zł. Doliczmy do tego czynsz spółdzielczy na poziomie 300zł, rachunki średniomiesięczne na poziomie 100zł (wiem, wszystko zaniżone, ale o to mi chodzi).
  Razem 1600zł.


  pokaż spoiler Zakładając, że zarabiasz Dominantę - zostałoby Ci 350zł. Nie da się za tyle przeżyć długoterminowo bez diety chocoszokowej. Odpadasz więc już jako życiowy #przegryw i co najwyżej stać Cię na pokój.
  Zakładając, że zarabiasz medianę - zostałoby Ci 1400zł! Zakładając wydatki na jedzenie na poziomie 600zł (20zł dziennie), poboczne wydatki jak środki czystości, higiena osobista, perfumy, ubrania, transport na poziomie 200zł (wiem, dalej biedowanie), i na wyjścia, pasje, znajomych i inne poboczne elementy 100zł (bo trzeba jakoś żyć), wychodzi nam 500zł miesięcznie oszczędności!


  pokaż spoiler Gratuluję, według moich estymacji z dupy możesz oszczędzać 500zł miesięcznie, jeżeli będziesz liczył każdy grosz i biedował. KUPMY WIĘC TO MIESZKANIE DWUPOKOJOWE, SZCZYT NASZYCH MARZEŃ.


  pokaż spoiler Zakładając cenę 6000zł za metr (czyli poniżej średniej dla nowego rynku) jesteśmy w stanie znaleźć mieszkanie dwupokojowe na przedmieściach Gdańska. Mieszkanie będzie miało zawrotne 40mkw.


  pokaż spoiler Koszt takiego mieszkania to 240000zł. Weźmy pod uwagę miejsce parkingowe dla naszego Passata, razem 260000zł.
  Teraz kredyt. Na wkład własny potrzebujemy minimum 10%. Jest to 26000zł. Jesteśmy w stanie odłożyć taką kwotę już w ciągu trochę ponad 4 lat! Dzięki temu otrzymamy kredyt na 25 lat z ratą 1160zł, a na taką nas stać! Dzięki temu możemy od teraz nasze 540zł przeznaczyć na oszczędzanie na samochód!


  Janusz Pawlacz, lat 50, nic w życiu nie osiągnął, nigdzie nie był, nic nie widział, nigdy nie żył.

  #polska #zarobki #przecietnecelewzyciu #ciekawostki
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

 •  

  Byłam dziś na zakupach i tak mi przyszło na myśl: a co jeśli notoryczny brak kieszeni w ubraniach damskich jest spowodowany naciskami ze strony lobby torebkowego?

  #modadamska #przemyslenia #conspiracy #moda

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika mozgogrdyczka

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)