Niespotykanie Spokojny Rowerzysta

 •  

  Jak w tym kraju oddać właścicielowi znaleziony portfel z zawartością (gotówka, dokumenty, karty...)? Piąty dzień mnie ganiają od jednej komendy do drugiej, nikt mnie nie spisał, nikt nie zabezpieczył dokumentów, nikt nie spisał danych z dokumentów, nikt nie powiadomił właściciela, nikt nie dał mi jego danych kontaktowych... A potem się dziwią, że ludzie wolą nie oddawać.

 •  

  Według zatwierdonej, podpisanej i wprowadzonej w życie ustawy o elektromobilności, pojazd elektryczny to:

  pojazd samochodowy w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, wykorzystujący do napędu wyłącznie energię elektryczną akumulowaną przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania;"

  Czy według tej definicji, jeżeli pojazd oprócz ładowania z gniazdka umożliwia także odzysk energii z hamowania (99% elektryków) NIE JEST pojazdem elektrycznym? W końcu taki pojazd nie jest wykorzystuje wyłącznie energii akumulowanej przez podłączenie do gniazdka...

  #tesla #samochodyelektryczne
  pokaż całość

 •  

  @Ritycho: Kolo, zgraj sobie to zgraj sobie to gdzieś i wykopuj, bo ja to wieczorem będę kasował... Brak miejsca na Drive

  +: Cronox
 •  

  Się zbulwersowałem. Jak w tym kraju obywatele mają czuć się bezpiecznie i być świadomi zagrożeń?

  Tyle się mówi o skimmingu, sczytywaniu danych z karty i pinu kamerką ukrytą w bankomacie, każe się klientowi dokładnie obejrzeć urządzenie czy nie ma podejrzanych dziurek w której ktoś mógł zamontować mikrokamerkę podglądającą klawiaturę...

  Idę sobie dziś do CH Wileńska wypłacić środki i widzę dziwny kloc, wystający z wpłatomatu (chyba) Sienems Nixdorf Euronetu. Kloc ma wymiary pięści i po obejrzeniu widzę, że jest to kamera, skierowana dokładnie na klawiaturę. Nie jest to jednolita bryła z resztą maszyny, są szczeliny, więc wołam ochroniarza żeby obczaił. Dawno nie wypłacałem w bankomacie, ale kiedyś takich cudów nie było.

  Koleś stwierdza, parafrazując "Panie, ja to jestem od pilnowania straganu, reszta mie lata koło wie-pan-czego. Jak się nie podoba, to ić se pan wpłać gdzie indziej, a nie szukasz problemów..."

  Poszedłem. 20m dalej był punkt #getinbank, a w nim dwie identyczne maszyny z identycznymi kamerami oraz dwie dziewoje + jakiś chłopak.

  Nieco się uspokoiłem (ale ręce opadły), bo przecież nikt w oddziale banku nie montowałby kamerek na bankomacie.

  Z ciekawości zapytałem jednak, czy uważają za normalne że jakaś kamera wystaje z bankomatu i filmuje mój pin.
  Kobieta stwierdziła że przechodzi codziennie koło tych maszyn i NIE MA TAM KAMERY. Jest tylko jedna filmująca klienta.

  To mówię kobiecie żeby podeszła i pokaże o czym mówię.
  "- Ta kamera nie istnieje."
  - To co to jest to co dotykam?
  "- To jest nie-kamera. To coś innego."

  Ludzie (w sensie sama obsługa, bo nie było klientów) patrzą na mnie jak na debila w czapeczce z filii aluminiowej...

  I się teraz zapytowywuję: jak społeczeństwo ma się uczyć dbania o swoje karty i pieniądze, skoro po kilku latach uczulania na takie urządzenia, montuje się je nagle firmowo? Teraz potencjalny skimmer nie musi się czaić z lipą cienką listwą z dziurką, wystarczy że przylepi taśmą dwustronną wielki kloc z kamerą, baterią i całą elektroniką... I nikt nie zareaguje, bo to przecież takie coś jest wszędzie... A zdaniem banku, to nie jest kamera.

  #banki #kradziez #bezpieczenstwo #skimming

  Kasę wypłaciłem zasłaniając kamerę dłonią. Pewnie i tak był czytnik przylepiony na samej klawiaturze ;)
  pokaż całość

 •  

  Dziwna akcja na FB...

  - mam ustawioną podwójną autoryzację i dość silne hasło, niedawno zmieniane (przed chwilą zresztą też...)
  - mam ustawione powiadamianie na email o próbach logowania na FB (brak informacji o takich)
  - nie mam żadnych dziwnych wpisów z historii logowania oraz nieznanych zalogowanych urządzeń (tylko 2 moje sztuki - komputer + telefon).
  - nie mam wirusów ani syfu na kompie (testowane AVG i MBAM - zero zagrożeń)
  - nie mam żadnych wtyczek czy dodatków w Chrome (tylko podstawowe - uBlock, Quick JS Switch i wtyczki "firmowe" do Google Docs i Google Drive)
  - nie mam żadnych dziwnych aplikacji na telefonie (Blackberry Q10)
  - komputer był wyłączony, bez dostępu osób trzecich (mieszkam sam, chałupa zamknięta)
  - telefonu nie udostępniałem nikomu, dokładnie wiem, gdzie przebywałem w tym czasie i z kim.

  Teraz problem - ktoś z mojego konta FB, wczoraj (31.12.2017, g.23:00), skomentował obraźliwie zdjęcie osób, o których istnieniu nie miałem pojęcia. Podobno, bo dostałem tylko screenshot i kilka odpowiedzi z pogróżkami z różnych kont z jednej rodziny.

  Jak to jest w ogóle możliwe? I co dalej robić?

  Z jednej strony parę osób, które widziały rzekomo mój wpis, może mieć dostęp do niektórych moich danych osobowych, (imię, nazwisko i miejscowość z FB, adres domowy można wygooglować w 2 minuty z KRS) grozi mi określonymi konsekwencjami - od blokady konta na FB po - cytuję - "kto obraża moją wnusię podpisuje na siebie wyrok".

  Z drugiej, osoby te są przekonane, że wiadomość pochodzi ode mnie, co może oznaczać jakieś włamanie lub przynajmniej poważną dziurę/podatność w zabezpieczeniach FB lub sieci WI-FREE (UPC) z której czasem korzystam...

  Ewentualnie dopuszczam także ewentualność próby wyłudzenia np. pieniędzy od tej rodziny, choć formalnie do żadnych propozycji nie doszło (być może dlatego, że poinformowałem o konieczności skierowania sprawy na policję).

  #problemypierwszegoswiata #hakerzy #facebook #patola #jakzyc
  pokaż całość

 •  

  @m423:

  Witam,
  jestem autorem filmu "Agresywny kierowca...".

  Proszę o dodanie w opisie (lub w innym widocznym miejscu) info, że zakończona jest wyłącznie sprawa uszkodzonego sprzętu. Sprawa napaści na drodze będzie jeszcze kontynuowana.

  Policja na miejscu nie miała możliwości odtworzenia tego filmu, bo nie miała sprzętu, a sama karta pamięci leżała dłuższy czas w kałuży. Na razie sprawca dostał mandat za spowodowanie kolizji, ale podesłałem film gdzie trzeba. Jest spora szansa, na odpowiednią zmianę kwalifikacji czynu. pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika mp0011

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)