•  

  #pytanie #mieszkanie #kupnomieszkania #gdansk #trojmiasto

  Powolutku (w perspektywie kilku - kilkunastu miesięcy) przymierzam się do kupna mieszkania.
  Mieszkanie w gdańsku.
  Mam pytanie o to co powinienem wiedzieć / co powinienem sprawdzić / na co zwrócić uwagę przed kupnem.
  Ewentualnie o co pytać na tych 'prezentacjach / pokazach'.
  Chciałbym mieszkanie z rynku wtórnego, takie gotowe do wprowadzenia się (jak pod wynajem - wszystko używane, ale w stanie całkiem niezłym).
  Ewentualnie macie może jakieś porady?

  Jeżeli chodzi o mieszkanie to chciałbym 2-3 pokoje, 50+ metrów z balkonem.
  Kurcze, trochę nawet nie wiem o co pytać, może macie dla mnie jakieś porady jak to zrobić żeby było dobrze? ᶘᵒᴥᵒᶅ
  pokaż całość

  •  

   @oficjalniemartwa: no z tym mieszkaniem w środku to też różnie bywa. Pierwsze mieszkanie takie kupiłem w środku, nigdy więcej w życiu.. Jeśli trafisz na głośnych sąsiadów obok/pod/nad a lubisz spokój to można oszaleć. A i z tym ogrzewaniem to różnie bywa, szczególnie w starszych blokach ze spółdzielni z podzielnikami. Drugie mieszkanie kupiłem już na ostatnim piętrze i w zasadzie nie zauważam żadnych minusów a tylko plusy jeśli chodzi o wrażenia akustyczne.

   @KrojonyAnanas: masz jakieś przemyślenia odnośnie oczekiwań co do lokalizacji? weź pod uwagę gdzie pracujesz lub będziesz pracował (wiadomo, pracę się zmienia, ale jeśli pracujesz w jakimś korpo to zagłębie korporacyjne rozwija się raczej w rejonach OBC/Alchemia). Zdecydowanie lepiej jest mieszkać w miarę nowym budownictwie niż w blokach z PRL. Zauważyłem też, że na osiedlach gdzie mieszkania są trochę droższe generalnie sąsiedzi są trochę bardziej kulturalni. Oczywiście nie jest to reguła, ale jednak coś w tym jest. Mimo, że unikasz samochodu, weź to pod uwagę. Będziesz miał rodzinę, dziecko, może być ciężko bez samochodu w pewnym momencie.

   EDIT: Odnośnie sąsiadów, ci się zmieniają, także stan obecny zawsze warto wybadać, ale nawet jeśli nad Tobą będzie mieszkała cicha staruszka to nie znaczy, że za kilka lat nie zejdzie z tego świata i na jej miejsce nie wejdzie ktoś inny.. Są też lokalizacje dużo bardziej popularne na najem krótkoterminowy, weż to pod uwagę, bo osobiście bym nie chciał mieć sąsiadów zmieniających się co chwilę i generalne przyjeżdżających tu na urlop.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (17)

 •  

  Hej Mirasy, mam takie pytanko. Zauważyłem w SMOK Nord taki biały osad na górze miejsca gdzie wlewa się olejek, obejrzałem jak to wygląda na filmikach z YT i tam gościu nie ma tego (fotki wrzucę w komentarz). Od czego to się dzieje? Da się to jakoś wyczyścić?

  #epapierosy #epapieros #vape

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika msgdn

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)