•  

  Miałem kolizje z pijanym kierowca.

  Sytuacja miała miejsce w ostatnia niedziele. Piękna pogoda. Zaparkowałem samochód na parkingu i poszedłem załatwić kilka spraw na mieście. Po powrocie na parking zauważyłem ze obok mnie stoi już inny samochód. Wsiadam i odpalam mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samochód obok zaczyna się wycofywać. Składa się na 20 razy i nie może wyjechać. Myśle - kobieta. Nagle słyszę tylko szelest i tarcia blach. Wychodzę z samochodu i idę do kierowcy obok żeby powiedzieć co pan robisz? Pukam w okno. Brak reakcji. Otwieram drzwi. Moim oczom ukazał się sebix lvl ~25. Łysy, dresik, twarz nie skażona myślą. Już wiedziałem ze będzie problematycznie. Było czuć od niego alkohol. Typ ledwo siedział w fotelu.
  Podszedł jego kolega z którym razem przyjechał co się okazało. Ten do niego ze co on zrobił. Przecież mówił mu ze ma nie jechać i zostawić ten samochód. Sebix mówi ze on się będzie wycofywał, żeby się odkleić. Zanim zareagowałem już jechał. Podbiegłem i wyjąłem mu kluczyki ze stacyjki.

  Panowie zaproponowali ugodę. No ale bez przesady. Dzwonię na bagiety. W tym momencie kolega sebixa odwrócił sie i odszedł. W oczekiwaniu sebix próbował wyczyścić rysy przy czym wywalił się na twarz koło 10 razy bo był w takim stanie. Zgłoszenie przyjęte. Kazali czekać. Mija 10min, mija 15min, mija 20min. Dzwonię raz jeszcze. Informuje ze kierowca jest pijany i boje się ze po prostu odejdzie. Mieszkał obok w kamienicy jak się później okazało. Pato kamienicy. 112 poinformowało mnie ze nie mieli zaznaczone ze kierowca jest pijany i ze już dzwonią do dyspozytora. Mija minuta. Dzwoni dyspozytor ze jadą do mnie 2 radiowozy na sygnałach. Poinformował tez żeby ciagle patrzeć na sebixa i nie spuszczac go z oczu. Podobno dużo pijanych kierowców próbuje się czegoś napić i powiedzieć ze w czasie kolizji/wypadku nie byli pijani tylko napili się później ze stresu. Trzeba jechać na krew a z tym jest dużo formalności i czas żeby trochę alko we krwi zeszło. Po 3 min już ich słychać. Wjeżdżają na parking.

  Wychodzi dwóch policjantów średniej postury, żeby nie powiedzieć ze słabej. Nie spodziewałem się tego co się wydarzy. Bez dzień dobry, bez słowa podchodzą do sebixa. Biorą go i rzucają na maskę. Przeszukują i skuwają. Stałem metr od tego i byłem zaskoczony ze to tak wyglada. Zapakowali go do radiowozu. Po 3 min wychodzi policjant i ja dmucham. Informuje ze sprawca jest pijany. 4 policjantów robi oględziny, spisuje wszystko i robi rysunki.

  W międzyczasie przyszła narzeczona sebixa z bombelkiem, tesciowa i jakaś kobieta. Zaczęły na niego krzyczeć, ze miał nie jeździć po alkoholu. Ze nie stał tutaj 10min temu bo szły tedy i go nie było. Wypalili przez 15min chyba z 2 paczki fajek we 4. Narzeczona poszła po matkę sebixa. Wszyscy mieszkają w jednej kamieniarze. Widziałem ze tylko się kłócą na placu. Inba lvl9000.

  Wracając. Wsiadam do samochodu, spisali moje zeznania, przeczytali itp. Sebixa zabrali na dołek. Cała akcja trwała około 2h. Dostałem informacje ze może jeszcze przyjedzie prokurator. Na szczęście się nie pojawił. Powiedzieli ze może będą się jeszcze ze mną kontaktować. Odjechałem do domu.

  Wczoraj koło południa telefon. Komisariat. Funkcjonariusz mówi ze muszę przyjechać na komendę i złożyć dodatkowe zeznania. Okazało się ze widział całe nagranie i ze kolizja miała miejsce na terenie który nie jest droga publiczna. W notatce sporządzonej na miejscu kolizji zabrakło kilku rzeczy. Przede wszystkim jednej. Jeżeli miało to miejsce na terenie poza droga publiczna to muszę powiedzieć ze sytuacja ta zagrażała mojemu życiu bądź zdrowiu. W przeciwnym wypadku oni nie mogą mu nic zrobić.
  Nie ważne ze nie stali wcześniej tam i jest to na kamerach. Nie ważne ze są zeznania ze tyle co tutaj przyjechali. Funkcjonariusz powiedział mi ze jeżeli uznam ze to stworzyło dla mnie zagrożenie to będzie mógł wystąpić z innego paragrafu?

  W przyszły piątek umówiłem się na złożenie dodatkowych zeznań. Później pewnie prokuratura i sąd. Ale to się okaże.

  #policja #wypadek #kolizja #bagiety #samochody
  pokaż całość

  źródło: embed.jpg

  •  

   Uszkodzenie mienia jest ciężko udowodnić, bo musi być spowodowane przez sprawcę celowo i umyślnie, w zamiarze bezpośrednim

   @robak59 co tu udowadniać gość się pewno przyznał na papier i po zawodach

   A sytuacja wygląda moim zdaniem tak ze panowie policjanty chcą mieć kolejną z sukcesem zamkniętą sprawę nawet kosztem tego ze ty naopowiadasz ze bales się o życie bo gość dotknął samochodu. Tylko potem Sebastian dostanie obrońcę z urzędu a jego zadaniem będzie udowodnić że żadnego zagrożenia nie było bo to jest w interesie jego klienta.
   Ja bym brał kasę i spadał. Oczywiście naprawa + nadwyżka za dobrą wolę. Ewentualnie likwidacja z ac + wskazanie sprawcy do regresu. W ten sposób wygrywasz zanim wogole sprawa się zacznie.
   pokaż całość

  •  

   @robak59 ale kasę może dać od razu. Jak nie ma kasy jest problem, nie?

  • więcej komentarzy (115)

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Cześć,
  ogarniacie mniej więcej jakie są standardy dotyczące umowy o zachowaniu poufności? Otóż idę na staż w PL, branża IT. Całą umowę rozumiem, ale czy 200k kary "za każde naruszenie" na 7 lat po ustaniu obowiązywania umowy o dzieło jest normą? Czy nie powinno być napisane " za każde udowodnione naruszenie"?
  No i czy to normalne, że w załączniku emaila nie dostałem wzoru umowy o dzieło tylko zobaczę ją pewnie dopiero jak przyjdę? XD

  Z góry dzięki za pomoc

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  pokaż całość

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  TL;DR:
  Karykaturą prawa jest, że pozornie łagodny w konsekwencjach stan 'po spożyciu' marihuany (z braku norm zasądzany chyba nawet po wielu dniach) w razie wypadku skutkuje regresem OC w potencjalnie ogromnej kwocie.

  Mircy, piszę jako anon żeby nie niszczyć opinii mojemu nickowi. Jako okazjonalny użytkownik marihuany postanowiłem przyjrzeć się mechanizmom prawa działającym w przypadku wypadku samochodowego. Cały post przedstawia sprawę z perspektywy osoby odpowiedzialnej i trzeźwej; prowadzenie pod wpływem czegokolwiek powinno być oczywiście karane z całą surowością, mowa jest tu jednak o kulawym prawie, które uczciwą osobę traktuje jak przestępcę. Wnioski z przeglądu internetu są takie:
  1. Towarzystwa ubezpieczeniowe (TU) na równi traktują stan 'pod wpływem' (czyli po prostu najebany/naćpany) oraz 'po użyciu/spożyciu'. Wydaje się to być dość niedorzeczne, w końcu nie bez powodu sam ustawodawca to rozgranicza i stosuje o rząd wielkości inne kary.
  2. W razie wypadku badanie krwii jest podobno rutynowe. W związku z tym, że śladów marihuany szuka się pod kątem produktów metabolizmu, znaleźć można coś dobre kilka dni po zapaleniu. Wyniki dostaje biegły i to od niego zależy klasyfikacja. Odrzucając skrajne przypadki, przy jakichkolwiek śladach biegły stwierdzi zapewne stan 'po spożyciu'.
  3. Szansa na umorzenie sprawy w sądzie wydaje się być spora, bo jednak nikt o zdrowych zmysłach nie uznałby osoby palącej 2 dni temu za będącą pod wpływem.
  4. Szansa na pokrycie szkód przez TU jest znikoma (TU wystąpi o regres) bo biegły jasno stwierdził że sprawca jest 'po użyciu/spożyciu'.

  Chętnie zapoznam się z doświadczeniami i wiedzą innych mirun, bo wszystko co napisałem, wiem z forów i artykułów. Ciekawi mnie na przykład czy istnieje jakiś precedens w polskim prawie, podający normy (tak, wiem, że nie mamy systemu precedensowego, jednak wyroki wyższych instancji niejako wytyczają kierunki niższym). Ciekaw jestem też czy istnieją takie TU które rozgraniczają stan 'po spożyciu' od 'pod wpływem'.

  #prawo #narkotykizawszespoko

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  pokaż całość

 •  

  #rozdajo konto Nord VPN z roczną subskrypcją
  Wsrod osob ktore nie zaplusuja tego wpisu.
  Komentowac mozna, to nawet lepiej. Wybiore jedna moze nawet kilka osob a swoj wybor uzasadnie w tym samym wpisie.
  Zainteresowani mają czas do 18 kwietnia. Jedna osobe wybiore dzis. Zieloni 0
  #mordo

  źródło: embed.jpg

 •  

  Przeglądam sobie Mirko i nie dowierzam. Ten polski naród już w tej chwili jest głupi jak but a pod znaleziskami #strajknauczycieli większość komentarzy to : 3/4 nauczycieli wywalić na zbity pysk,niech idą na kasę do biedry nieroby!

  Podobna narracja do "niech jadą" czego skutki obserwujemy dzisiaj. SORy to umieranie,zamykane oddziały,całe szpitale z braku lekarzy,terminy do specjalisty 2-3 lata w najlepszym przypadku.

  Teraz plujemy na nauczycieli.... Ja sam nie przepadałem za kilkoma z nich ale to nie powód żebym teraz przestał ich popierać w walce nawet nie o godne zarobki ale o zarobki na poziomie babci klozetowej w DE.

  Kurwa ludzie. Ja rozumiem ból dupska o #emigracja ale żeby się żreć między sobą o marne 3,5-4k zł Wy podobno zarabiacie 15k , no właśnie teraz tak naprawdę widać ile się zarabia w PL jak was dupa piecze o 1k euro dla nauczyciela z 20 letnim stażem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  Nigdy nie będzie lepiej w tym chlewie,nigdy. To wszystko dzięki wam.

  #polska #niemcy
  pokaż całość

  •  

   @Ich_mag_Kaesekuchen portal dla dzieci to i opinie o nauczycielach takie właśnie są.
   Dostali 3= z majzy na semestr i plują jadem.
   Ale prawda jest taka że większość z szanownego grona tutejszych wannabe programistów 15k zasili szeregi lokalnych montowni za 13 pln/h gdzie na przerwie na fajka będą w swoim towarzystwie dobrze się dogadywać i pluć dalej.
   Co 'lepsi' zamiast jebać młotkiem przez 8h + obowiązkowe nadgodziny (bezpłatne, do odbioru nigdy) będą jebać tak samo tylko w korporacji za 13.5 pln z wyższościa patrząc na swoich kolegów z montowni.
   W końcu zostali kimś a nie jak te robole ( ͡º ͜ʖ͡º) Klikają w enter zamiast w guzik na wkrętarce. Tylko nad nimi ten sam poganiacz bydła z niemiec przysłany jako team leader za 6k euro netto + premia za wynik, który zrobią polackie trybiki. I polskie dupeczki gratis do bzykania.
   No ale w DE nauczyciel jest autorytetem.
   pokaż całość

  •  

   @niezdiagnozowany sukces rozumiany jako dzisiejszy zestaw wartości to pieniądze, followersi na instagramie i auto z salonu. A to jest często dzięki przypadkowi lub zbiegowi okoliczności. Tak samo jak dziełem przypadku jest często bankructwo. Po prostu taka jest natura pieniędzy. 1% posiada 99% zasobów. Takie są fakty.
   Kiedyś sukcesem była wielodzietna rodzina i wykształcenie. Czasy się zmieniają i za za 20 lat sukces to będzie co innego.
   Np. posiadanie +1000 punktów w systemie oceny społecznej dzięki któremu można będzie podróżować za granicę województwa.

   A połowa jak nie wiecej wyższej kadry z korpo przychodzi w walizce jako kumpel kumpla, a nie w wyniku ciężkiej pracy na gównostanowisku stażysty. Gdyby tak było tak każdy korposzczur kończyłby jako kierownik, a dziwnym trafem jest tak że trybików jest 20x mniej niż kierowników. Trybiki siedzą latami na tych samych stanowiskach i raz na rok mają 200 pln podwyżki. Brutto. I to czasami.
   pokaż całość

   +: Smal
  • więcej komentarzy (102)

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Mirki chciałbym "wrócić do kościoła", wyspowiadać się i w ogóle ale ostatnio jak byłem u spowiedzi to ksiądz na mnie wydarł mordę, JAK TO NIE PAMIĘTAM KIEDY BYŁEM U SPOWIEDZI!?

  No kurczę jak ktoś nie chodził 5-10 lat do kościoła to ma prawo nie pamiętać. Nie chciałem kłamać, że miesiąc temu czy, że na święta.
  Chciałem się oczyścić i powiedzieć prawdę. Taką reakcją ksiądz tylko mnie zniechęcił na kolejne lata a dziś właśnie dodaję ten wpis.

  Co robić (╯︵╰,)

  #kosciol #katolicyzm #chrzescijanstwo #wiara

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  pokaż całość

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Mam 24 lata, wykształcenie gimnazjalne, w lutym rozpoczalem pierwszy semestr w lo bylem na wiekszosci lekcji ale niczego ciekawego tam mnie nie uczą, nie podoba mi sie system kształcenia ludzi, siedzenie na lekcji jest dla mnie porownywalne z wbijaniem mi szpilek w cialo zwłaszcza fizyka co jest absurdem bo lubie czytac o fizyce kwantowej i astronomii. Czy rzucic liceum i skupic swoj rozwoj na kursach i nauce na wlasna reke? Pracuje za 13zl na godzine i choc zapierdalam wole robic to niz kisic sie w tej szkole, gdybym zdobyl wykształcenie srednie za 3 lata i tak daje to slaba perspektywe na poprawe zarobkow z tym papierkiem, musialbym skończyć jakies wartościowe studia ehh co robic
  #praca #szkola #zycie

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  pokaż całość

  Rzucic szkole czy robic kursy

  • 1 głos (1.85%)
   Rzuc
  • 12 głosów (22.22%)
   Kursy
  • 17 głosów (31.48%)
   Wyjedz za granice
  • 24 głosy (44.44%)
   Zachlej sie
  •  

   a wiekszosci lekcji ale niczego ciekawego tam mnie nie uczą, nie podoba mi sie system kształcenia ludzi, siedzenie na lekcji jest dla mnie porownywalne z wbijaniem mi szpilek w cialo zwłaszcza fizyka co jest absurdem bo lubie czytac o fizyce kwantowej i astronomii.

   @AnonimoweMirkoWyznania: zanim zaczniesz krytykować system musisz chociaż mieć minimum kompetencji żeby to robić. Na razie wygłaszając takie teorie bez matury i ze skończonym gimnazjum, robisz z siebie głupka i piszę ci to niezłośliwe - po prostu nikt nie weźmie poważnie słów kogoś kto nie dotrwał do matury
   A nawet mało inteligentni ludzie zajdą maturę -to jest tylko kwestią wytrwałości (a nie inteligencji), więc masz już obraz swojej osoby jaki jest postrzegany przez innych. Serio.

   Jako taka inteligencja jest potrzebna dopiero na studiach (a i tak nie zawsze), a w ogóle to jakaś smutna i żałosna abstrakcja - bo nie da się poważnie zgłębić tematu astronomii i fizyki kwantowej bez całek, rachunku różniczkowego, fizyki i wyższej matematyki. Bez tego wszystkiego wiedza jest na poziomie co najwyżej filmików po 30 s. z jutuba.

   A 13 pln/h - no cóż. Jednym to wystarcza innym nie.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (7)

 •  

  operacja odbyta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #heheszki #seks

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 56874361_2459216647435869_3941146116334026752_n.jpg

 •  

  Pytanko co do bardziej ogarniętych:

  Co się dzieje jak kupię kontrakt na giełdzie i on wygaśnie w terminie. Np. na kakao. Musze jechać do portu i odebrać kontener czy giełdy regulują to jakoś że rozliczanie tylko cash i tylko przez giełdę?
  Czy w Polsce można gdzieś grać na kontrakty STIRy? W mbanku np? Co wtedy jak taki kontrakt wygasa?

  #gielda #gpw #forex

 •  

  Nie zapłaciliśmy kontrahentowi za fakturę, bo mieliśmy inne wydatki prywatne, a po 1 dniu wysłał nam e-maila z przypomnieniem, po 4 dniach wysłali list z przypomnieniem a po tygodniu polecony z groźbą wniesienia pozwu do sądu i naliczeniem odsetek.
  Niektóre firmy strasznie się upokarzając robiąc szopkę taką jak ta z listami...

  #biznes #firma #ksiegowosc #it #pracbaza pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika mus_tang

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.