•  

  #afera #zakupy #prawo #tkmaxx #januszebiznesu #oszukujo
  Drogie Mirki, dziś, podczas wizyty w TK Maxx, znalazłem kurtkę Michaela Korsa z ceną 62 zł (słownie sześćdziesiąt dwa złote). Oczywiście, że się zdziwiłem ceną, gdyż była to prawdziwa okazja. Gdy poszedłem do kasy usłyszałem od kasjerki, że cena prawdopodobnie jest nieprawidłowa i ona musi ją sprawdzić w systemie. Wróciła z informacją, że cena kurtki to 471 zł, a nie 62 zł. Jednak wg polskiego prawa sprzedawca zobowiązany jest do sprzedaży towaru po takiej cenie, jaka jest na metce. Próbowałem przekonać panią kierownik, że powinna mi sprzedać tę kurtkę w cenie jaka jest na metce, jednak odmówiła. Poprosiłem o odmowę na piśmie (patrz pic).
  Teraz pytanie gdzie ich zgłosić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Z tego co na szybko wyczytałem, kary za odmowe sprzedaży w cenie, którą jest podana na metce, są dość dotkliwe.

  W komentarzu wrzucam zdjęcie metki na kurtce. Dodam, że była to jedyna cena na niej. Na zdjęciu widać, że metka jest oderwana, zdjęcie robiłem dopiero przy kasie, po oderwaniu jej przez pracownicę sklepu.
  pokaż całość

  •  

   Inna sprawa kiedy sklepy wrzucają na półkę promkę gdzie sku zgadza się rzeczywiście z towarem na półce a dopiero przy kasie okazuje się jednak że cena jest regularna - wtedy możemy mówić o celowym wprowadzeniu klienta w błąd. Jeśli chodzi konkretnie o sytuację OPa to jeśli dwie pierwsze cyfry sku się nie zgadzają to jest to ewidentnie przeklejka bo nie ma możliwości żeby pracownik przy robieniu przeceny nagle nakleił metkę z innego działu więc błąd ludzki tu odpada a to sugeruje tylko jedno. A tu już sklep ma z górki bo takie machlojki bardzo łatwo obalić zwłaszcza kiedy czerwona metka sama odpada od białej ale hurr durr tak już było i mam prawo kupić!! pokaż całość

  • więcej komentarzy (220)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika musicshaggy

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)