•  

  Czy da się wyleczyć lęk wysokości? Jeśli tak to jak? Wielokrotnie jeździłam do parków rozrywki żeby nie bać się kolejek górskich i wysokości i za każdym razem umierałam ze strachu

 •  

  Kilka razy dziennie widzę tutaj różne wpisy dot. #przegryw #zwiazki i za każdym razem jak chce skomentować dłuższa wypowiedzią to potem i tak wszystko kasuje uznając że i tak nikogo to nie obchodzi. Dzisiaj obudziłam się pełna natchnienia wiec postaram się przekazać swoją opinię w tych tematach i jesli jednak kogoś to obchodzi, to zapraszam do czytania. (Wiem, że muszę popracować nad wieloma aspektami wypowiedzi pisanych. Sorcia)
  Temat nr 1 #przegryw
  Drogie przegrywy - przestańcie czuć się przegrywami bez względu na wszystko co Was w życiu spotkało. Jakiekolwiek problemy by Was nie dotknęły, pomyślcie że to Wasza misja w żyćku, żeby tych problemów się pozbyć. Jak wam się uda, to przechodzicie do następnego poziomu z innymi przeszkodami. Nagrodą jest pokonywanie słabości i stawanie się silniejszym.
  Jesteś smutnym człowiekiem, bo nie uprawiałeś nigdy seksu a masz już ponad 25 lat? Rozumiem rozgoryczenie, bo każdy chce czuć spełnienie przy odczuwanej potrzebie. Ale musisz pamiętać, że Twój głód nie sprawia, że jesteś gorszym człowiekiem - pokazuje tylko, że potrzebujesz pewnych zmian i rozwoju. Musisz jedynie podrasować swoją osobę.
  Znajdź swoje wady i przekuj w zalety, jeśli czujesz się za gruby- schudnij. Uważasz się za mało interesującą osobę- szukaj nowych zajęć i hobby.
  Opracuj w głowie jakiś swój wzorzec człowieka idealnego i konsekwentnie stawaj się takim człowiekiem. Ale co ważne, nie przesadź i nie porównuj się stale do innych ludzi, bo jest to zgubne.
  Zapewniam, że każdy nawet najpiękniejszy i najmądrzejszy człowiek może mieć kompleksy. Najważniejsze żeby znaleźć w tym wszystkim równowagę, bo jeśli za bardzo się na czymś skupiasz, to ludzie od razu to widzą. Jakiś Mirek kiedyś opowiadał, ze spotkał się z grubaską z tindera i mimo, że czuł się trochę oszukany co do jej wagi, to jednak postanowił spędzić z nią czas. I co się okazało? Grubaska przez cały wieczór rzucała kąśliwe komentarze w kierunku szczuplejszych kobiet, które gdzieś tam ich mijały. Mój wniosek jest taki: dopóki nie pokażesz ludziom co jest Twoim kompleksem, będą żyli w nieświadomości. Jeśli jednak Twój kompleks jest zauważalny to nad nim pracuj i pozbądź się go z uśmiechem na twarzy.
  Jak przestaniesz być zakompleksionym człowiekiem to od razu łatwiej wchodzić w relacje międzyludzkie ( czyt. Będziesz mógł bzikać nawet mając 170cm wzrostu bo będziesz tak przebojową osobą, że żadna różowa nie zdąży zwrócić uwagi na Twój wzrost czy zakola).

  Temat nr 2: #zwiazki
  Jestem różowa(24 lvl) w związku z niebieskim(25lvl) od ponad 6 lat. Codziennie budzę się z myślą, że jestem najszczęśliwszą osobą na świecie, bo mam tak cudownego niebieskiego. Zarówno ja jak i on mamy całe mnóstwo wad, ale mamy tez całkiem spory zasób zalet i to na nich się skupiamy. ( SIDE NOTE: na początku związku byłam zgorzkniałą, smutną, pokrzywdzoną przez los i wychowanie rodziców osobą z masą kompleksów i uważałam ze życie jest bez sensu).
  Przede wszystkim, ludzie, nie bądźcie w związkach na sile. Twój partner Cię zdradził, rzuć go. Twoja dziewczyna pisze z bolcami na boku, żeby poprawić sobie samoocenę to ukróćcie takie znajomosci. Jeśli to nic nie da, rzućcie ją.(Jeśli ktoś się tłumaczy niską samooceną, to wysłać taką osobę na terapie, jak nie chce to papa). Na całym świecie jest tak mnóstwo ludzi, a Wy się zastanawiacie czy być z kimś kto nie szanuje Waszej osoby?
  Pamiętajcie, że najlepszy związek to taki oparty na przyjaźni i wzajemnym zrozumieniu oraz zaufaniu. Ważne, żeby zawsze ze sobą rozmawiać i komunikować w jasny sposób, jeśli występuje jakiś problem.
  I tutaj najważniejsze jest to, żeby znać osobę, z która się jest i na tej podstawie dobierać sposób komunikacji. Przykład z żyćka: Idziesz do pracy, niebieski ma wolne wiec prosisz go, żeby podczas Twojej nieobecności ogarnął mieszkanie. Wracasz zmęczona i widzisz, że niebieski odkąd wstał to gra na konsoli/pc i nic nie jest sprzątnięte. Zamiast robić dym i rozpierdol, to usiądź z nim. Weź od niego pada, zrelaksuj się chwilą wspólnej gry, może piwko sobie otwórzcie. Potem skończcie granie i weźcie się razem za sprzątanie. Jeśli niebieski jest spoko to mocno doceni takie zachowanie i będzie chciał się w przyszłości zrewanżować równie fajnym zachowaniem. Dodatkowo spędzicie miło wspólny czas.
  Będąc ze sobą poznajecie wszystkie swoje wady i wszystkie zalety. Z odpowiednim nastawieniem i podejściem możecie wspólnymi siłami stawać się lepszymi wersjami samych siebie i kochać się jeszcze mocniej i lepiej.
  Najgorsze z tego co zauważyłam w związkach moich znajomych jest nieumiejętność radzenia sobie z małymi problemami i wyolbrzymianie ich. Kłótnie o rzeczy, które nie mają większego znaczenia i po co?
  Czynie lepiej po prostu usiąść i wspólnie czillowac, ładować wzajemnie swoje baterie i wspierać się w codzienności?
  Myśle że z takim nastawieniem dużo łatwiej jest się później zmagać z prawdziwymi problemami.

  Dobrze i jak to wszystko przeczytałam to pomyślałam że zaraz zarzucicie mi, że nie mam prawa się wypowiadać w kwestii #przegryw skoro jestem w szczęśliwym związku. Ja jednak myśle, że to właśnie szczęśliwi ludzie będą lepszymi doradcami niż ludzie, którzy ciagle z przegrywu nie wyszli.
  #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika nadek

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)