•  

  Chyba mam inną definicję PRZESTRONNEGO
  #znajdewammieszkanie #januszewynajmu #lodz

  źródło: pok.PNG

 •  

  Mireczki z #lodz polecicie mi jakąś fajną kwiaciarnię gdzie nie muszę kupować całego bukietu za pińcet złotych tylko np 5 róż trochę taniej? Najlepiej gdzieś w okolicy centrum - stare Polesie

 •  

  #lodz #wynajem
  PRZYTULNY pokój z balkonem w mieszkaniu 4 pokojowym tylko 600zł :)

  źródło: scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net

 •  

  #lodz jakie atrakcje są otwarte ? Gdzie iść z dziewczyną na dzień kobiet ?

 •  

  Cześć!

  Jakiś czas temu napisałem Wam wyjaśnienie o co chodziło z blokadą PornHub w Tajlandii. Okazało się, że wielu Mirków ma kolegów którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej - zarówno w temacie działalności seks-biznesu w Azji, jak i "normalnych" relacji z dziewczynami na tamtym kontynencie. Tak się składa że mam kolegę ( ͡° ͜ʖ ͡°) który prowadzi w tym zakresie badania naukowe i mówi, że podzieli się dotychczasowymi wynikami.

  Zacznijmy od seks-biznesu, a konkretniej wyjaśnienia dlaczego kolega w ogóle podjął się zrozumienia zasad działania tej branży. Otóż kiedyś zauważył w mediach informację że w Pattaya, czyli "światowej stolicy seksturystyki" policja nie stwierdziła prostytucji. W pierwszej chwili pomyślał że to błąd w tłumaczeniu - ale nie. Po sprawdzeniu źródła i portali w języku Tajskim okazało się, że zgodnie z komunikatem policji - “Reputacja Pattaya jako światowej klasy miejsca do wakacji dla rodzin z dziećmi jest nienaruszona - nie ma tam prostytucji.”

  Już samo to zdanie wystarczy aby pomyśleć “WTF” i zainteresować się tematem. Jeszcze ciekawiej robi się po przeczytaniu komentarzy na Facebooku (pod tym podlinkowanym artykułem z oryginalnego źródła). Jakaś Tajka napisała tam - zacytuję z tłumaczeniem - "jak to przeczytałam to aż mi się włosy na cipce zjeżyły. Jak to policja nie stwierdza? Przecież ja tam pracuję jako prostytutka ale skoro policjanci chodzą szukają nas w mundurach to nikt się nie przyzna Tłumaczenie w uproszczeniu ale powiedzenie o "jeżących się włosach na głowie" dziewczyny mają tam lekko zmodyfikowane i dotyczy właśnie innej części ciała.

  Tak czy inaczej kolega na serio zainteresował się tematem bo jak to jest, że na ulicy czerwonych latarni, w centrum światowej seksturystyki - policja nie stwierdza żadnej prostytucji. Pierwszy trop, to że skoro prostytucja jest tam nielegalna, a szuka jej policjant w mundurze to raczej celowo nie chce jej znaleźć. Tylko po co takie szopki? Tajów śmieszy to tak samo jak nas. W komentarzach nabijają się nie tylko z legitymujących prostytutki funkcjonariuszy, ale też z polityków którzy potrafią nie stwierdzić prostytucji tak samo jak policjanci. Był o tym wątek w poprzednim wpisie bo czym są seks-masaże, jak nie miejscem stale niestwierdzonej prostytucji. W tym miejscu trzeba jednak jasno powiedzieć z czego w Tajlandii można się śmiać, a z czego nie. W polskim internecie jest sporo błędów na ten temat.

  Na przykład w publikacji na portalu NaTemat.pl autor, czy też sam bloger którego ten cytuje twierdzi że "Przeglądając tajskiego Twittera, Facebooka czy Instagram... wieje nudą. Nie ma memów czy kontrowersyjnych fotek." oraz "w Tajlandii polityka to temat tabu". Jak się domyślam autor tego cytatu - pomylił polityków z rodziną królewską. Zapomniał przy tym, że Polacy też nie śmieją się ze swojego rządu po angielsku. Po Tajsku zapewne nie szukał bo nie ma opcji aby niczego tam nie znalazł. Jest pełno memów, choćby takich ze zdjęciem na którym tajski rząd leży przed królem a jeden z nich podpisany jest, że "król powinien pozbierać śmieci z podłogi”. Jadą po nich równo bo do więzienia idzie się za komentarze na temat samego króla i/lub rodziny królewskiej, ale już nie polityków w rządzie. Nawet na samego premiera który nazywa się Prayut, (czyta się “prajut") jego przeciwnicy (czyli większość społeczeństwa) mówią “prajet" bo "jet" to dość niecenzuralne słowo, które u nas niektórzy zapisują pięcioma gwiazdkami. Przykładów jest wiele. Była tam nawet podoba afera co u nas - tzw "afera zegarkowa" w której wysoko postawiony polityk twierdził, że kolekcję drogich zegarków dostał od kolegi, ale on niestety zmarł ¯\_(ツ)_/¯ Wtedy też było sporo memów i krytycznych komentarzy. Z policji też można się leganie śmiać (nie mylić z obrażaniem) więc o takich sprawach jak seks-biznes możemy sobie bez konsekwencji rozmawiać.

  Wracając do tych śmiesznych akcji w dzielnicach czerwonych latarni to później, też w polskim internecie - kolega znalazł powtarzany przez niektórych stereotyp. Na przykład na tej stronie i go zacytuję "Prostytucja społecznie jest akceptowalna, a co więcej, kobiety świadczące usługi erotyczne są szanowane, ponieważ na swój sposób stanowią koło napędowe gospodarki. Dzięki nim zarabiają taksówkarze, restauratorzy, właściciele hoteli czy sprzedawcy pamiątek. Poza tym prostytutki utrzymują całe rodziny, co w oczach miejscowych zasługuje na uznanie."

  Czy to dlatego policja robi "ukłon" w stronę prostytutek bo są "kołem napędowym gospodarki"? No coś w tym jest, nie powiem, ale nie do końca XD. To znaczy są kołem napędowym bo z tych dziewczyn żyją tam prawie wszyscy. Aby jednak nie opisywać teraz całego mechanizmu działania Tajskiej kultury z którego to wynika to lepszym przykładem będzie jak kolega przekopał się przez wątki w których policja tą prostytucję dla odmiany stwierdza - na przykład, podczas nalotów na burd.. tzn salony masażu. Podobno w tym przypadku pracowały tam niepełnoletnie prostytutki, a powiązania mieli skorumpowani policjanci. Okazało się też, że sprawa trafiła do portali plotkarskich (później podepnę źródło, muszę odnaleźć), a na zdjęciach - tych samych co w podlinkowanym artykule - były prostytutki z tego lokalu i zasłaniały swoje twarze ręcznikami. Pod zdjęciami tak zwani "internauci" pisali komentarze w stylu "nie wstyd wam było świecić d..mi, a teraz wstydzicie się pokazać twarze k..y je..e". To pokazało, że prostytucja w Tajlandii szanowanym zawodem jednak nie jest.

  Każdy wyjaśniony w ten lub podobny sposób wątek - jak to zwykle bywa - rodzi trzy kolejne do przeanalizowania. To co pokazują media z reguły nie trzyma się kupy. Tak samo jak wątek niepełnoletnich prostytutek o których mowa w artykule. Później okazało się, że brakowało im dwóch-trzech miesięcy do pełnoletności. Prawda jest taka, że w Tajlandii są ogromne kary za zatrudnianie osób poniżej 18 lat w tej branży. Nie jest więc logiczne aby ktoś, kto prowadzi kilkupiętrowy salon masażu przy głównej ulicy zatrudniał (dla drobnego w skali całego biznesu zysku) kilka niepełnoletnich, czy też nielegalnie przebywających w kraju dziewczyn. To się zwyczajnie nie nie opłaca. Tak samo jak w Polsce nie opłaca się sprzedawać alkoholu bez koncesji. Kara i problemy większe niż możliwy zysk. Nikt normalny tego nie robi.

  Poza tym, warto zauważyć, że w takich akcjach nalotów na salony masażu używa się z reguły nieproporcjonalnych do problemu środków. Aby ujawnić kilka siedemnasto i pół letnich prostytutek budynek najeżdżany jest przez kilkudziesięciu policjantów oraz fotoreporterów. Racja, łamano tam prawo ale przecież łamią je cały czas bo pracujące tam dziewczyny nawet jeśli mają powyżej 18 lat to też robią to nielegalnie - tylko kara niższa. To co, poniżej 18 lat stwierdzamy, a powyżej już nie? Kolejna rzecz, która nie ma sensu.

  W każdym razie trochę to trwało zanim kolega poskładał całą układankę ale wskazówką był widoczny na zdjęciu z nalotu zeszyt Okazało się, że właściciele takich "salonów masażu" mają zeszyty w których zapisują którzy policjanci wzięli łap.. wynagrodzenia. Wynagrodzenia są za pilnowanie, aby koledzy z innego komisariatu nie zrobili nalotu. Jeśli zrobią, to zeszyt z listą kto ile wziął znajdą w szufladzie na zapleczu. Tak tylko słyszałem, że tak się robi, ale ja się nie znam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Zeszyty oraz kilka pobocznych wątków - w tym konsultacje u odpowiednich ludzi - pozwoliły koledze zrozumieć że w niestwierdzaniu prostytucji chodzi tylko o to, aby nie robić tego zbyt często. Z jednej strony muszą jej nie stwierdzić aby pokazać że pracują i dbają o porządek (bo prostytucja jest nielegalna, więc trzeba udawać, że jej nie ma - to taki element tajskiej kultury o którym może kiedyś napiszę), ale z drugiej, jeśli tej prostytucji będą zbyt często nie stwierdzać to ludzie mogą uwierzyć, że jej tam na prawdę nie ma. Wtedy przestaną przyjeżdzać, a w konsekwencji sama policja pozbawi się źródła doch.... zresztą, nieważne. Słyszałem tylko o tym od kolegi, że on słyszał, że takie polecenia dostają funkcjonariusze od przełożonych polit.. policjantów miałem na myśli :)

  Tak czy inaczej - obecnie i tak nikt tam nie przyjeżdża. Fascynujące jest w tym to, że w Pattaya, przez całe dekady - nikomu nie przeszkadzał ani HIV, ani mutacje dziesiątek innych przenoszonych drogą płciową śmiertelnych chorób. Dopiero koronawirus wystraszył ich tak, że zamknęli całą branże i nie działa już od roku.

  To na razie tyle o seks-biznesie bo kolega prowadzi też (chyba nawet ciekawsze) badania na temat relacji z "normalnymi" dziewczynami w Azji. Nie mówimy tu o Tinderze bo to dość specyficzne środowisko. Chodzi o badania w dużo szerszym zakresie, poprzez hmmm.. liczne kontakty na tamtym kontynencie. Mówi, że wynikami chętnie się podzieli bo może ktoś zauważy coś, czego on sam nie zauważył lub wie coś ciekawego i dzięki temu opracowanie będzie lepsze. W taki sposób on też czegoś nowego się nauczy bo wszystkiego nie jest w stanie samodzielnie odkryć :)

  Dla zainteresowanych powstanie kilka solidnych opracowań na ten temat, ale zanim do nich przejdziemy to mała uwaga formalna. W innym temacie nad którym obecnie pracuję (czyli wyjaśnieniem dlaczego Tajowie utrudniają przejazd karetkom pogotowia) i na mikroblogu szukałem zainteresowanych tym osób powstało małe zmieszanie w komentarzach. Niektórzy odebrali to tak, jakby istniała jakaś krótka odpowiedź, a ja tą odpowiedź specjalnie ukrywam robiąc “zapowiedź udzielenia krótkiej odpowiedzi”. Ktoś nawet podlinkował to co znalazł w Google i wprowadził wszystkich w błąd. Poźniej, wyjaśniłem dlaczego zrobiłem tak a nie inaczej i dalej niektórzy mają problem. Ja z nimi nie mam bo tego typu hejt nie wpływa na to co robię (nawet w minimalnym stopniu). Po prostu obrazuje to poziom wypowiedzi niektórych ludzi na tym portalu i daje wyraźny sygnał, że trzeba się przenieść w inne miejsce.

  Tak czy inaczej wrzuciłem już zapowiedź właściwego materiału o karetkach i chyba jasno z niego wynika, że nie jest to taka prosta sprawa do opisania w kilku zdaniach. Poza tym nie jestem ani zawodowym montażystą, ani producentem filmów. Mam tylko nowe hobby, a nakręca mnie to, że mogę przekazać innym to czego sam już się nauczyłem. Dzięki temu ktoś może osiągnie jeszcze więcej bo będzie miał trochę praktycznych informacji które jakoś tam zebrałem i opracowałem. Karetki to temat na film, ale już o seks-biznesie czy relacjach z dziewczynami w Azji - bardziej na opis.

  Aby uniknąć więc powtórki wysypu nic nie wnoszących do sprawy komentarzy - musimy niestety postawić sprawę jasno. Jeżeli kogoś interesują wyłącznie krótkie wpisy z informacjami na temat cen piwa i ku..w w barach (bo na tym kończy się jego zdolność poznawcza) albo ma zamiar narzekać, że trzeba dużo czytać (jakby ktoś go zmuszał) - to zapraszam, w... :)

  W klawiaturę klepię dla Wykopków którzy podzielają mój zapał do poznawania rzeczywistości, poszukują merytorycznych informacji, a także potrafią prowadzić dyskusję na poziomie. Mikroblog nie nadaje się do dalszej tego typu “twórczości”. Może polecicie jakąś sensowne miejsce w którym mogę dalej pisać? Musi być możliwość do wklejenia treści, załączania zdjęć, skanów dokumentów, screenów oraz filmów w których można coś konkretnego zobrazować Nawet krótkich, które kolega nagrał w prawdziwym masażu z karaoke Myślałem o postawieniu strony na WordPress, ale to z kolei może być trudne do prowadzenia. Niekoniecznie chcę też aby zbyt łatwo indeksował to Google.

  Dajcie znać w komentarzach co o tym myślicie. Jeśli macie jakieś pytania od siebie lub kolegów - też mile widziane. Pozwoli to stworzyć lepszą bazę wiedzy choć nie obiecuję, że będzie super przejrzysta. Nie chcę tracić czasu na układanie tego "pod zasięgi" czyli szukanie elementów mających przykuć i utrzymać uwagę odbiorcy, wywołać kontrowersje czy coś. Po prostu chcę przelać do internetu jakąś tam wiedzę we w miarę uporządkowany sposób. Poprawię też stylistykę bo mam z tym problem pisząc na telefonie.

  Przy okazji linkuję AMA, które kiedyś robiłem na temat seksturystyki. AMA1 i AMA2 Wtedy jednak wiedziałem mniej niż wiem teraz. Aha i nie musicie plusować tego wpisu aby nie leciał niepotrzebnie w gorące. Do rozwoju sytuacji będę wołał tylko plusujących komentarz poniżej.

  PS. Obrazek to screen z wypowiedzi rzecznika policji spod jednego z klubów w którym nie stwierdzili prostytucji. Nie wiadomo kto mu zrobił dowcip i ustawił na tle tego konkretnego klubu - czy ktoś z obsługi, czy operator kamery :) Wiadomo jednak coś innego - że iść do dzielnicy czerwonych latarnii i nie potrafić stwierdzić prostytucji - to może się zdarzyć. Ale iść tam, legitymować prostytutki i potrafić tej prostytucji nie stwierdzić - to już trzeba być policjantem z naprawdę długim stażem i doświadczeniem.
  pokaż całość

  źródło: 2183594706.jpg

 •  

  Ja już nie mam sił na tą kur*ę..
  Co za diabeł mnie pokusił by kupić HP...
  ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  #hp #drukarki

  źródło: rSaved8095347110974624465.0

 •  

  Mirasy, którka piłka, bo się nie mogę zdecydować na mieszkanie.
  Rewolucji 69, czy Piotrkowska 252/256? 5 i 6 piętro.
  #lodz

  źródło: pietryna.png

 •  

  Przypomnienie: jako że @caalkiem_nowe03 znowu ma bana to znowu na jej prośbę przejmuję tymczasowo tag. Subskrybujcie przede wszystkim #sluchamzlastfm2 bo ten pierwszy jest autorski.

  Zapraszam do cotygodniowego Waszego zestawienia najczęściej słuchanych albumów w serwisie last.fm.

  Słucham z last.fm - Notowanie: 415
  (subskrybuj tag: #sluchamzlastfm2 #sluchamzlastfm )

  Polega ono na pokazaniu 9 najczęściej słuchanych przez Was płyt w minionym tygodniu.
  Notowanie będzie się pojawiać co tydzień w niedzielę ;-)

  Aby wziąć w nim udział należy:

  1. Wejść tutaj: http://tapmusic.net/lastfm lub tutaj: http://www.nsfcd.com/lastfm
  2. Wpisać swoją nazwę użytkownika w serwisie last.fm.
  3. Następnie wybrać "7 days", gdyż zestawienie będzie z ostatnich 7 dni.
  4. Następnie wybrać rozmiar "3x3", co wygeneruje obrazek z 9tką najczęściej słuchanych albumów.
  5. Poniżej (lub po kliknięciu na "Advanced Features") można zaznaczyć: "Display album/artist captions" oraz (opcjonalnie) "Display playcount".
  6. Kliknąć w guzik "Submit" aby wygenerować grafikę, która zawierać będzie nazwy artystów, tytuły albumów oraz (opcjonalnie) liczbę odsłuchań utworów zawartych na poszczególnych albumach danego artysty.
  7. Zapisać obrazek lub skopiować jego adres i dodać poniżej (w komentarzu) jako załączone zdjęcie do komentarza (ikona aparatu fotograficznego).

  Uwaga:
  aby być na bieżąco z wstawianiem swoich notowań, zapraszam do subskrypcji tagu: #sluchamzlastfm #sluchamzlastfm2
  pokaż całość

 •  

  #heheszki

  źródło: IMG_1028.JPG

  +: anonimowyrozmowca, AAASAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA +2636 innych
 •  

  #prawojazdy #lodz dajcie mi namiary na jakas dobra auto szkole w której dokupje sobie z 2 dodatkowe godziny przed egzaminem

 •  

  Nie powinni wyciąć tego drzewa? Park w Łodzi.

  #lodz #drzewa

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1614199476798.jpg

 •  

  A dzisiaj jemy selerowe rosti z wędzonym łososiem (。◕‿‿◕。)
  @BillyGugu

  Selerowe rosti z wędzonym łososiem

  Na 8 szt

  200g startego selera
  1 jajko
  50g startego parmezanu
  Sól i pieprz
  20g masła klarowanego

  100g wędzonego łososia
  25g kwaśnej smietany 18%
  Świeży szczypiorek

  Selera, parmezan, jajko doprawić solą i pieprzem, wymieszać.
  Wykładać łyżką na rozgrzane masło klarowane, formując niewielkie placuszki. Smażyć po kilka minut z każdej strony na złoty kolor.

  Na usmażone placki nakładać kleksy kwaśnej śmietany i kawałki łososia, udekorować koperkiem i świeżo mielonym pieprzem.

  Makro: 752kcal 53B 55T 7W (za ilewazy.pl)

  Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
  I bloga ziemniakizostaw
  Miłego dnia (。◕‿‿◕。)

  #keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
  pokaż całość

  źródło: OI000032-02.jpeg

 •  

  Pikantna pierś z kurczaka (natarta oliwą, solą, pieprzem i ostrą wędzoną papryką. Wysmażona na złoto a potem pieczona w 200°C do osiągnięcia 75°C w środku), z czosnkowo-szpinakowym ryżem konjac (na maśle zeszklona cebulka, 2 ząbki czosnku, 2 garście szpinaku i opakowanie odsączonego ryżu konjac. Dużo soli, pieprzu, trochę oliwy z suszonych pomidorów i nasion pestek dyni).

  Nie chciało mi się ważyć i liczyć, na pewno duuuużo białka

  #keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
  pokaż całość

  źródło: IMG_20210223_070814_686.jpg

 •  

  Jako że @caalkiem_nowe03 znowu ma bana to znowu na jej prośbę przejmuję tymczasowo tag. Subskrybujcie przede wszystkim #sluchamzlastfm2 bo ten pierwszy jest autorski.

  Zapraszam do cotygodniowego Waszego zestawienia najczęściej słuchanych albumów w serwisie last.fm.

  Słucham z last.fm - Notowanie: 414
  (subskrybuj tag: #sluchamzlastfm2 #sluchamzlastfm )

  Polega ono na pokazaniu 9 najczęściej słuchanych przez Was płyt w minionym tygodniu.
  Notowanie będzie się pojawiać co tydzień w niedzielę ;-)

  Aby wziąć w nim udział należy:

  1. Wejść tutaj: http://tapmusic.net/lastfm lub tutaj: http://www.nsfcd.com/lastfm
  2. Wpisać swoją nazwę użytkownika w serwisie last.fm.
  3. Następnie wybrać "7 days", gdyż zestawienie będzie z ostatnich 7 dni.
  4. Następnie wybrać rozmiar "3x3", co wygeneruje obrazek z 9tką najczęściej słuchanych albumów.
  5. Poniżej (lub po kliknięciu na "Advanced Features") można zaznaczyć: "Display album/artist captions" oraz (opcjonalnie) "Display playcount".
  6. Kliknąć w guzik "Submit" aby wygenerować grafikę, która zawierać będzie nazwy artystów, tytuły albumów oraz (opcjonalnie) liczbę odsłuchań utworów zawartych na poszczególnych albumach danego artysty.
  7. Zapisać obrazek lub skopiować jego adres i dodać poniżej (w komentarzu) jako załączone zdjęcie do komentarza (ikona aparatu fotograficznego).

  Uwaga:
  aby być na bieżąco z wstawianiem swoich notowań, zapraszam do subskrypcji tagu: #sluchamzlastfm #sluchamzlastfm2
  pokaż całość

 •  

  Jajecznica na boczku w plenerze smakuje jeszcze lepiej :D

  Miłej niedzieli Mirki i Mirabelki ❤️

  #keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw

  źródło: OI000059-01-02.jpeg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika nathaliekill

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.