Od 1997 r. z oferty nazwa.pl skorzystało ponad 1.000.000 Klientów. Potwierdzeniem najwyższej jakości świadczonych usług jest przyznany firmie certyfikat ISO 27001:2017. Ministerstwo Cyfryzacji w 2019r. uznało spółkę nazwa.pl za Operatora Usługi Kluczowej dla cyberbezpieczeństwa Polski.

 •  

  Witam Mirki, temat stary jak świat. Jaki VPS? Góra 3 strony (wordpress, jedna z woocommerce) i jakiś panel administracyjny. Raczej nie nazwa, z wiadomych przyczyn ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobrze, jakby oscylowało w granicach 10zł/msc (netto)
  #vps #hosting

 •  

  Mamy dla Was #rozdajo, w którym każdy wygrywa!

  Jak efektywnie pracować zdalnie?

  W skutecznej organizacji zawodowych obowiązków podczas home office pomóc może wiele wartościowych narzędzi. Zajrzyj na blog nazwa.pl, gdzie zapoznasz się z aplikacjami i narzędziami, które doskonale sprawdzają się przy pracy zdalnej: nazwa.pl/blog/jak-zorganizowac-prace-zdalna-w-firmie

  Weź udział w #rozdajo!

  Podczas pracy zdalnej powinniśmy pamiętać o zabezpieczaniu swoich danych, a najlepiej zrobić to korzystając z chmury nazwa.pl.
  Odpowiedz na pytanie:
  Jakie narzędzia stosujesz w pracy zdalnej?

  Spośród dodanych komentarzy wybierzemy najciekawszy, którego autor otrzyma voucher na zamówienie usługi Cloud Backup na 12 m-cy za darmo!
  Ale to nie wszystko! Każdy, kto zaplusuje nasz wpis otrzyma bezwarunkowo voucher na zamówienie usługi Cloud Backup na 6 m-cy za darmo!
  Zabawa trwa do poniedziałku, do godz. 21:00.

  #nazwapl #homeoffice #pracazdalna #remotework #digital #google #skype #hosting #serwery #cloudhosting #domeny #vps #strony #www #stronawww #stronywww #serwer #domenyinternethosting #backup #cloudbackup #kopia #kopiazapasowa #kopiabezpieczenstwa
  pokaż całość

  źródło: Jak zorganizować pracę zdalną w firmie.jpg

 •  

  #komputery #backup #amazon
  Szukam alternatywy do przechowywania backupów dla #aws s3 (zaczyna kosztować za dużo). Polecicie coś?

 •  

  Ostatnio przedluzylem domene .net na rok w @nazwapl i zapłaciłem ok. 295zł. Trochę wydaje mi się to dużo. Gdzie mogę ją zmigrować, żeby płacić mniej?
  #hosting #nazwapl #domeny #devops

  •  

   @ddzwon: Zwróć uwagę na to, że sama domena .net w nazwa.pl to element pakietu - pewnej całości. Użytkownik otrzymuje od nas m.in. komercyjny certyfikat SSL, zabezpieczenie DNSSEC, DNS over TLS, możliwość korzystania z DNS Anycast i wiele więcej. To pakiet usług, które łącznie albo w innych firmach w ogóle nie występują, albo trzeba za nie dodatkowo zapłacić. Sam certyfikat jest wart tyle co odnowienie domeny. Oczywiście, każdy potrzebuje innego zestawu usług, stąd możliwość swobodnego wyboru między ofertami. Nie chcielibyśmy, aby jednak powstała jakaś dezinformacja, bo koszt domeny .net w odnowieniu to jak napisaliśmy 120 zł netto. Poza tym, w nazwa.pl masz dostęp do całodobowego wsparcia technicznego, które wskazana przez Ciebie firma oferuje za dodatkową opłatą, wielokrotnie większą niż koszt domeny. pokaż całość

  •  

   @ddzwon:
   Let's encrypt to darmowy certyfikat. My razem z domeną dajemy certyfikat komercyjny, wart praktycznie tyle, co odnowienie domeny, chociaż osoby zainteresowane mogą sobie wybrać też Let's encrypt. Niektórzy klienci wybierają jeden, inni drugi.

   Nazwa.pl jako jedyna polska firma jest ponaddto sponsorem Let's encrypt, obok Google, Mozilli czy Facebook'a.

   Nasze serwery DNS są utrzymywane w technologii Anycast, dodatkowo dzięki wdrożonemu w ostatnich latach scrubbing center, są teraz doskonale zabezpieczone przed atakami DDoS. Własnie m.in. te wdrożenia spowodowały, że nazwa.pl jako jedyna polska firma została uznana przez Ministerstwo Cyfryzacji Operatora Usługi Kluczowej dla cyberbezpieczeństwa Polski. Spełniamy nie tylko normę ISO 27001, którą gwarantujemy naszą jakość, ale dodatkowo podlegamy pod ocenę wynikającą z ustawy o cyberbezpieczeństwie Polski.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Nie rozumiem ludzi wykupujących usługi na nazwa.pl.
  #nazwapl #hosting

  +: kidzior
  •  

   @testinkow:

   1. Sugerujesz, że nikt do Ciebie nie dzwonił? To po co mielibyśmy wysyłać Tobie PW z informacją o tym, że nie możemy się do Ciebie dodzwonić? Wcześniej dzwoniliśmy do właściciela usługi, bo okazało się, że nim nie jesteś, który nawet nie wiedział o czym mówimy.

   2. Pisząc na PW "do 20" oznaczało "do godziny 20", bo nie znając nazwy domeny, nawet nie wiedzieliśmy, dlaczego certyfikat się nie wygenerował, nie wiedzieliśmy, czy nie trzeba będzie wyjaśniać tego z urzędem certyfikacji, co wymaga niestety odczekania czasu, który od nas nie jest zależny.

   3. Wystąpiłeś o wystawienie certyfikatu, który nie mógł być technicznie wystawiony, bo nie było delegacji domeny na właściwe DNSy. Tym samym zablokowane było jego wystawienie automatyczne, którego oczekiwałeś.

   4. Zachęcamy do kontaktu przez PW, i nie jest to marketing. Każdy, kto się z nami kontaktuje, o tym wie. Ale nie jesteśmy tu 24h/7. Kontakt na wykop to tylko dodatkowa pomoc. Jak masz palący problem, to dzwonisz do nas 24h/7, nawet o 3 czy 4 w nocy i dostaniesz natychmiast pomoc! Nie mamy osobnego działu na wykopie, gdyby to był marketing to nie pisalibyśmy tego.

   5. Wyjaśniliśmy Tobie, że jak zmieniłeś delegację domeny to do czasu zakończenia propagacji automatyczne wystawienie certyfikatu nie będzie możliwe. Jak chciałeś wystawić certyfikat, który wymaga delegacji domeny na właściwe DNSy, gdy tej delegacji nie było? A dlaczego certyfikat może się dłużej generować? Bo przez to, że generowałeś go bez właściwej delegacji, wymagana jest dodatkowa walidacja tego certyfikatu. To nie jest bezpłatny Let's Encrypt tylko komercyjny, gwarantowany certyfikat.

   Jeżeli zastosowałbyś się od razu do naszej prośby z soboty o kontakt na PW, podanie nazwy domeny lub loginu serwera, to wszystko byłoby załatwione już dawno. Dlaczego dopiero po kilku prośbach na PW, w dniu dzisiejszym czyli po 2 dniach, podałeś nazwę domeny? Widzisz w tym tylko naszą winę? Masz czas, żeby dodatkowo zadawać pytania na "forach developerskich", a nie masz czasu napisać nazwy domeny na PW? Czy to coś dziwnego, że jak masz problem z usługą, to podstawą jest napisać, jaka to usługa? Tak samo, jak podstawą jest kontakt z Działem Obsługi Klienta. Piszesz o marketingu, o tym, że czegoś nie umiemy, nie znamy, że Twój klient nie ma SSLa, ale to nie jest nasza wina, że nawet się z nami nie skontaktowałeś! 26.07. o 13.45 dostałeś pierwszą prośbę o kontakt na wykop.pl. Napisz proszę tutaj, w odpowiedzi, kiedy ostatecznie wysłałeś nam nazwę domeny / login serwera przez PW?

   Rano znów będziemy weryfikowali ten certyfikat. Zadzwonimy i do Ciebie i do Twojego klienta i jeszcze raz wyjaśnimy całą sytuację, co krok po kroku się działo, dlaczego certyfikat nie wygenerował się automatycznie i musieliście na niego czekać. Jeżeli będziesz miał kolejne uwagi, to przedstaw je koniecznie osobie, z którą będziesz rozmawiał.
   pokaż całość

  •  

   @testinkow: Przepraszamy za zwrócenie uwagi odnośnie pkt. 2 w poprzedniej wypowiedzi. Faktycznie mieliśmy się skontaktować do 20 minut, a zadzwoniliśmy po 29 minutach (o 15:34). Niestety informacja o czasie nie została precyzyjnie przekazana wczoraj przez operatora konta nazwapl, stąd to nieporozumienie. Jeszcze raz przepraszamy!

   Nawiązując do kwestii samego certyfikatu. Twój certyfikat (certyfikat Twojego klienta) został automatycznie wystawiony przez organ certyfikacji dzisiaj o 2:00:00 w nocy. Jest od tego czasu aktywny na serwerze Twojego klienta. Organ certyfikacji musi najpierw zweryfikować certyfikat i następnie go zatwierdzić. To nie jest certyfikat bez gwarancji, który wystawia się automatycznie (typu Let's encrypt). Jeżeli organ certyfikacji ma informację, że wcześniejsze automatyczne wystawienie certyfikatu domeny nie mogło się odbyć, musi podjąć dodatkowe działania weryfikacyjne. W Twoim przypadku właśnie tak było. Domena nie miała prawa otrzymać wcześniej certyfikatu, dlatego cały proces przedłużył się o czas niezbędny na działanie organu certyfikacji. To zupełnie inna procedura niż w przypadku certyfikatów darmowych. Organy certyfikacji często wstrzymują wystawienie certyfikatów z różnych powodów - to wymaga później dodatkowych interwencji. Takie procedury stosują wszystkie organy certyfikacji. Jest nam przykro, że musiałeś czekać na wystawienie certyfikatu, ale pierwsza próba jego wygenerowania zakończyła się niepowodzeniem ze względu na brak delegacji domeny, zatem kolejne czynności opóźniły się ze względu na konieczność interweniowania (wielokrotnego) u organu certyfikującego w sprawie tego SSLa. pokaż całość

  • więcej komentarzy (20)

 •  

  Siemanko, mam parę pytań do ludzi z #webdev #programowanie #freelance . Jest sensowne nastawiać się na tworzenie projektów (np. jakaś strona firmy z portfolio, ofertą, jakimś blogiem, strefą dla klientów, lub jakaś strona ecommerce) w oparciu o np. takie Strapi CMS (napisany w JS, póki co jawi mi się jako całkiem fajna, darmowa opcja) w połączeniu z np. React? Czy już lepiej brudzić się w WordPress? ( ͡° ͜ʖ ͡°) (jestem frontem, nie znam PHP). Kolejna sprawa - jak potem wygląda proces dostarczenia strony do klienta, czyli kwestia hostingu i domeny, kupna tegoż, ile leży po stronie wykonawcy, a ile po stronie klienta? Generalnie prosiłbym o porady dla początkującego freelancera :)

  #frontend #backend #stronywww #wordpress #programista15k #ecommerce #react
  pokaż całość

  +: ipa100
  •  

   @Rolik: Jeżeli sam nie chcesz świadczyć usług hostingowych, co możesz robić w oparciu o własny serwer VPS lub serwer dedykowany, to raczej powinieneś rozważać zakup usługi, której właścicielem będzie bezpośrednio Twój klient. Możesz mu w tym pomóc, składając za niego zamówienie w wybranej przez siebie firmie hostingowej. Jako osoba polecająca usługę w tej firmie, czasami możesz liczyć na jakieś profity. Na przykład, gdy wybrany przez Ciebie hostingodawca posiada program partnerski. Jeszcze lepiej będzie, gdy jest to program dedykowany specjalnie dla Webmasterów, czyli takich osób jak Ty.

   Możesz zapoznać się z ofertą Programu Partnerskiego w nazwa.pl. Do uczestnictwa w Programie Partnerskim nazwa.pl nie musisz mieć nawet działalności gospodarczej! Nie musisz też mieć u nas żadnej usługi, wystarczy Twoja rejestracja, jako Partnera, na naszej stronie.

   Oferujemy specjalny Program Partnerski dla Webmasterów, w którym Twoja prowizja od zakupu nowej usługi wyniesie aż 50%, i dodatkowo później będziesz otrzymywał jeszcze stałą prowizję przy odnowieniu takiej usługi, która wyniesie od 25% do 35%. Wysokość prowizji za odnowienie usługi zależeć będzie od łącznej ilości usług, które w polecisz swoim klientom i które będą oni utrzymywali w nazwa.pl. Zatem Twój zarobek zawsze będzie wynosił 50% od kwoty za zakup usługi i nie mniej niż 25% od kwoty za jej odnowienie, w kolejnych latach!

   Sprawdź naszą ofertę na stronie https://www.nazwa.pl/program-partnerski/

   Jeżeli miałbyś jakieś pytania - wypełnij krótki formularz, który jest tam dostępny. Skontaktujemy się wówczas z Tobą i odpowiemy na wszystkie pytania związane z Programem Partnerskim.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Mirki jaki hosting polecacie mam linuxpl ale za darmowy SSL chca doplaty 160zl i do tego ostatnio zaczał strasznie mulić
  Wordpress 3K uu dziennie
  #hosting #programista15k #komputer #internetmobilny #wordpress #promocje

  •  

   @swype: Zachęcamy Cię do samodzielnego przetestowania jakości usług od nazwa.pl. Masz 30 dni okresu testowego, który jest całkowicie bezpłatny. Na naszych serwerach, oprócz szybkich procesorów i dysków Intel Optane, udostępniamy także system buforowania Memcached, który wielokrotnie przyspieszy każdą instalację WordPressa!.

   Nasza oferta cloud hostingu dostępna jest na stronie: https://www.nazwa.pl/hosting/

   Kod rabatowy, który uprawnia do 20% zniżki na zakup dowolnej usługi od nazwa.pl: pe63-2792-2945
   (oczywiście nie dotyczy on okresu testowego, który masz za 0 zł (ʘ‿ʘ))

   Każda usługa nazwa.pl realizowana jest z całodobowym wsparciem technicznym, przez e-mail oraz telefon. Dodatkowo - jeżeli miałbyś jakieś pytania, możesz się z nami skontaktować przez PW na wykop.pl!
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (20)

 •  

  Serio w @nazwa_pl nie można przypiąć sobie domen z innej firmy bez wykupienia DNS Anycast? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #domeny #hosting #stronywww

  •  

   @NightWing: Możesz przypisać sobie do serwera domeny utrzymywane w innych firmach, bez korzystania z DNS Anycast. Wystarczy skorzystać z DNSów Twojego rejestratora domeny i skierować wybraną domenę na numer IP, jaki widzisz w swoim panelu Active.admin (oznaczony jako IPv4), a rekord MX na identyfikator serwera, który także jest podany w panelu Active.admin.

   Jeżeli miałbyś kłopot z odnalezieniem tych elementów w swoim panelu Active.admin - daj znać przez PW!
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Mamy dla Was #rozdajo, w którym każdy wygrywa!

  Hosting w nazwa.pl najszybszy dla e-commerce

  Firma nazwa.pl przeprowadziła testy wydajności najpopularniejszego oprogramowania do tworzenia sklepów na serwerach kilku czołowych dostawców w Polsce. Wyniki są jednoznaczne, hosting od nazwa.pl działa nawet 10x szybciej od konkurencyjnych rozwiązań.
  Zajrzyj na blog nazwa.pl i poznaj dokładne wyniki testu: nazwa.pl/blog/hosting-w-nazwa-pl-najszybszy-dla-ecommerce

  Weź udział w #rozdajo!

  Odpowiedz na pytanie i wygraj Hosting Cloud Basic na 12 m-cy za darmo!

  Co jest niezbędne do prowadzenia sklepu internetowego?

  Spośród dodanych komentarzy wybierzemy najciekawszy, którego autor otrzyma voucher na zamówienie nowej usługi Hosting Cloud Basic na 12 m-cy za darmo!

  Mamy także dodatkowe nagrody: każdy plusujący ten wpis otrzyma voucher na zamówienie nowej usługi Hosting Cloud Basic na 6 m-cy!

  Zabawa trwa do poniedziałku, do godz. 21:00.

  #nazwapl #hosting #ecommerce #esklep #ezakupy #internet #sklep #skleponline #sprzedaz #sprzedaz #sprzedazonline #serwery #cloudhosting #domeny #vps #strony #www #stronawww #stronywww #serwer #domenyinternethosting
  pokaż całość

  źródło: Hosting w nazwa.pl najszybszy dla e-commerce.png

  •  

   @www44: Mieliśmy nadzieję, że Twój komentarz jest czymś więcej niż tylko takim podgryzaniem tematu. Ale jeżeli chcesz uzyskać pełną informację, po raz kolejny tłumaczoną na wykop.pl - proszę bardzo. Kody authinfo pozwalają, oprócz kwestii transferu domeny - także na zmianę jej abonenta. Ta elektroniczna cesja praw do domeny, jaką można zrealizować wraz z transferem domeny (przy użyciu kodu authinfo) wielokrotnie doprowadziła do utraty domen przez jej abonentów. I nie chodzi tutaj o to, że abonent samodzielnie udostępnia kod authinfo komuś trzeciemu, niejako godząc się na to, że może utracić kontrolę nad domeną. Chodzi o podszywanie się pod abonentów domen. Oczywiście każdy może opisywać, że jego procedura jest lepsza od innej, że tę akurat sprawdził, a takiej nie lubi. Procedury nie są po to, żeby je lubić. Procedury są po to - jak sam napisałeś - aby były skuteczne. Wiedz, że dla nas cała ta procedura jest dodatkowym kosztem. Ale uważamy, że jest to koszt, który jako odpowiedzialny podmiot - powinniśmy ponieść. Procedura nie blokuje w żadnym stopniu transferu domeny prawdziwym abonentom . Blokuje ona możliwość przejęcia domeny przez np. nieuczciwych wykonawców stron WWW. Dlatego wymagamy do jej przeprowadzenia wniosku z własnoręcznym podpisem abonenta domeny, albo wniosku wysłanego e-mailem w PDF z podpisem kwalifikowanym (który jest równy podpisowi własnoręcznemu). Dzięki temu nasi abonenci nie "zasilają" szeregu podmiotów, które toczą spory o odzyskanie domeny przed Sądem ds. Domen w PIIT. pokaż całość

  •  

   @miksonek1: Pewnie, a nie myślałeś o skorzystaniu z gotowych rozwiązań typu PrestaShop, który można sobie zainstalować na serwerze w nazwa.pl za pomocą auto-instalatora skryptów? Wówczas potrzeba tylko trochę czasu na naukę działania skryptu, co będzie pewnie znacznie krótsze, niż nauka programowania (ʘ‿ʘ)

  • więcej komentarzy (28)

 •  

  Mirki, jaki teraz serwer pod pocztę i stronę polecacie? Mam dość już męczenia się z nazwą.pl.
  Ważne by dało się łatwo przerzucic dane.
  LH ciągle ma sens?
  #serwer #pytanie #hosting

 •  

  Czy ktoś z was korzystał z Wix.com ? chodzi mi bardziej o oferte dla firm. Chce założyć sklep online i na te chwilę najbardziej odpowiada mi opcja z miesięcznym abonamentem w którym dostanę szablon strony i całą opcje płatności wraz z domeną.
  Czy ktoś korzystał? jakieś wrażenia na co zwrócić uwagę? to mój pierwszy biznes ecommerce więc wybaczcie
  #biznes #stronywww #handel #ecommerce #sklepyinternetowe pokaż całość

  •  

   @reca: nazwa.pl przygotowała świetną platformę, opartą na PrestaShop - e-Sklep Cloud. Wersja Basic, oferująca pojemność 100 GB na pliki, bazy danych i pocztę e-mail to koszt 100 zł netto / rok w pierwszym roku (i 200 zł netto / rok w kolejnych latach). Otrzymujesz serwer, na którym dosłownie kilkoma kliknięciami uruchamiasz swój sklep internetowy, a dodatkowo masz zainstalowane ok. 60 najlepszych rozszerzeń do tej aplikacji, dzięki którym możesz doskonale dopasować swój sklep do prowadzenia profesjonalnego e-biznesu.

   https://www.nazwa.pl/e-sklep/

   Dla każdej z usług nazwa.pl otrzymujesz od nas oczywiście całodobowe wsparcie techniczne, które świadczymy przez e-mail oraz telefon. Możesz się z nami także skontaktować na wykop.pl, przez prywatną wiadomość.

   Z kodem pe63-2792-2945 zyskujesz dodatkowy rabat 20% na zakup dowolnej usługi od nazwa.pl!

   Dodatkowe informacje: https://www.nazwa.pl/blog/hosting-w-nazwa-pl-najszybszy-dla-ecommerce
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (4)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika nazwapl_tk

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)