•  

  Od paru miesiecy uczę się javy na hyperskillu i przerobiłem już chyba najważniejsze tematy z podstaw i m.in. projekt ze Spring Boota, teraz postaram się sam zrobić jakąś apkę (w Spring Boocie), za około miesiąc będę szukał pracy w #lodz, jak myślicie są szanse na znalezienie czegoś, czy raczej ciężko jest teraz o pracę dla juniora bez doświadczenia? Może macie jakieś rady czego poduczyć się w szczególności, albo w jaki sposób łatwiej sie gdzieś zahaczyć?
  Jestem po studiach około matematycznych, także dosyć szybko ogarnąłem wszystkie podstawy (~4 miesiące 4-6 godzin dziennie) i dosyć szybko sie uczę (przynajmniej tak mi się wydaje).

  #naukaprogramowania #programowanie #java
  pokaż całość

  +: Venzey
 •  

  Mirki, mam pewien problem. Otóż niedawno wróciłem po studiach do rodzinnej miejscowości ( lubelszczyzna ~50k mieszkańców), pracę mam całkiem spoko, ale albo mi się wydaje albo wszyscy młodzi ludzie stąd pouciekali w pizdu.

  Weźmy rynek matrymonialny - większość dziewczyn to max liceum (czyli 19 lat, raczej mnie nie interesują) a potem babki z dziećmi albo po 30. Oczywiście podejrzewam, ze jest to tylko strona społeczeństwa widoczna na ulicach (bo mają jeszcze znajomych albo już rodzinę i się często uspołeczniają) a jak znajomi się porozjeżdżają to fajne dziewczyny siedzą po domach i piwniczą, albo i nie, tylko ich nie widuję ( ͡° ʖ̯ ͡°).

  Pytanie brzmi, macie może jakieś podobne doświadczenia? Wiecie jak znaleźć fajne dziewczyny w małym mieście? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Uprzedzając pytania, znajomych paru jest ale w sumie masa się porozjeżdżało i takie zostało trochę męskie grono + mało atrakcyjne koleżanki (albo pozajmowane atrakcyjne). Z mordy nie jestem raczej brzydki i nie miałem zwykle problemów z kontaktami z płcią przeciwną, ale z drugiej strony żeby na ulicy podejść i zagadać to raczej średnio ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tinder odpada bo tutaj korzystają tylko bazyle xd

  #niebieskiepaski #rozowepaski #zwiazki #kiciochpyta #podrywajzwykopem
  pokaż całość

 •  

  Pytanie do #mikrokoksy o #dieta, jak się okazuje mam za niski BF i to się nie podoba kobietom

  pokaż spoiler https://www.wykop.pl/wpis/41069297/pytanie-do-rozowepaski-czy-podoba-wam-sie-sylwetka/144384205/#comment-144384205

  pytanie jak przytyć? xd

  A tak na poważnie, ostatnio po kilku latach posiadania 6 paku (przestałem ćwiczyć brzuch już trochę temu), pojawił mi się obrys dolnych żeber 8 paku, znacie jakieś ćwiczenia angażujące tę partię brzucha, gdzie można dorzucić ciężar (hantel, talerz) i nie zepsuje mi to pleców? pokaż całość

 •  

  Pytanie do #rozowepaski czy podoba wam się sylwetka jak na załączonej rycinie?
  Pytam z ciekawości, sam mam podobną (może nie tak idealnie symetryczną) a w sumie nie wydaje mi się że laski na to szczególnie lecą. Łatwiej mi poderwać dziewczynę w normalnej sytuacji, a nawet spotkałem się ze stwierdzeniem że taki brzuch jest obleśny xd

  #kiciochpyta

  Podoba ci się?

  • 11 głosów (28.95%)
   Tak
  • 18 głosów (47.37%)
   Nie
  • 9 głosów (23.68%)
   Jeszcze jak!
  •  

   @promyczek_94: Pewnie masz rację i prędzej czy później spróbuję, ale sama pewnie wiesz jak ciężko jest 'wyjść ze strefy komfortu' i zrobić krok żeby zaufać, i dać się pokochać :) Chyba póki co mnie to przerastało.

  •  

   @neminem: ja spróbowałam dlatego, że nie chciałam stracić więcej czasu. uznałam, że drugiej młodości nie będę mieć i jednak warto się przełamać. a im dłużej bym zwlekała tym ciężej byłoby mi się odnaleźć w związku. jeszcze bym się przyzwyczaiła do bycia singielką do tego stopnia że umarłabym samotna nie mogąc stworzyć nic stałego. trochę przypau ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: neminem
  • więcej komentarzy (24)

 •  

  Wraz z osłabieniem religijności naszego społeczeństwa wzrasta jego zapotrzebowanie na to, co prawdziwie szczere i duchowe.

  Religia jest wyrazem tego, co duchowe, ale gdy brakuje duchowych przeżyć, religijna forma staje się płytka, powierzchowna i zarozumiała. “Wielkim zaś zyskiem jest pobożność w połączeniu z poprzestawaniem na tym, co się ma” (1Tm 6,6).

  Jak często gwałtowność, z jaką ludzie manifestują lub bronią swoich przekonań religijnych, ujawnia próbę przekonania siebie samych, że naprawdę wierzą lub że ich wiara jest autentyczna? Widmo naszej rzeczywistej niewiary może być tak przerażające, że możemy się pogrążyć w ekstremalnych, pełnych sprzeczności sposobach narzucania naszych poglądów innym, zamiast po prostu samym żyć spokojnie, zgodnie z własnymi przekonaniami.

  Religia staje się bezduszna, kiedy zaczyna tyranizować lub coś insynuować, ponieważ pierwszymi darami Ducha, twórczo poruszającymi naturę ludzką, są wolność i szczerość.

  John Main OSB "Radość trwania"

  #chrzescijanstwo #ateizm
  pokaż całość

 •  

  Dzisiaj na egzaminie profesor zadał mi pytanie 'co nazywamy trójkątem dla zdrowych kości?'.
  Pytałem znajomych, szukałem w książkach i w necie ale nie mogę znaleźć, może wy wiecie?
  #medycyna #studbaza #pdk

 •  

  Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz:
  To mówi Amen,
  Świadek wierny i prawdomówny,
  Początek stworzenia Bożego:
  Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
  Obyś był zimny albo gorący!
  A tak, skoro jesteś letni
  i ani gorący, ani zimny,
  chcę cię wyrzucić z mych ust.
  Ty bowiem mówisz: "Jestem bogaty", i "wzbogaciłem się", i "niczego mi nie potrzeba",
  a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości,
  i biedny i ślepy, i nagi.
  Radzę ci kupić u mnie
  złota w ogniu oczyszczonego,
  abyś się wzbogacił,
  i białe szaty,
  abyś się oblókł,
  a nie ujawniła się haniebna twa nagość,
  i balsamu do namaszczenia twych oczu,
  byś widział.
  Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę.
  Bądź więc gorliwy i nawróć się!
  Oto stoję u drzwi i kołaczę:
  jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy,
  wejdę do niego i będę z nim wieczerzał,
  a on ze Mną.
  Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie,
  jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie.
  Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów».

  #czytanienadzis #chrzescijanstwo
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Słuchaj, synu, nauk mistrza i nakłoń [ku nim] ucho swego serca. Napomnienia łaskawego ojca przyjmuj chętnie i wypełniaj skutecznie, abyś przez trud posłuszeństwa powrócił do Tego, od którego odszedłeś przez gnuśność nieposłuszeństwa.Do ciebie więc kieruję teraz moje słowa, kimkolwiek jesteś ty, co wyrzekasz się własnych chęci, a chcąc służyć pod rozkazami Chrystusa Pana, prawdziwego Króla, przywdziewasz potężną i świętą zbroję posłuszeństwa.

  Przede wszystkim, gdy coś dobrego zamierzasz uczynić, módl się najpierw gorąco, aby On sam to do końca doprowadził. Wówczas, skoro raczył nas już zaliczyć do grona swoich synów, nie będzie musiał kiedyś się smucić naszymi złymi postępkami. Posługując się dobrem, jakie w nas złożył, powinniśmy zatem zawsze być Mu posłuszni, bo w przeciwnym razie mógłby nas nie tylko wydziedziczyć, jak rozgniewany Ojciec swoich synów, lecz także jak groźny Pan, obrażony naszą nikczemnością, wydać na wieczną karę sługi niegodne, gdyż nie chcieliśmy iść za Nim do chwały.

  Powstańmy więc wreszcie, skoro Pismo Święte zachęca nas słowami: Teraz nadeszła dla nas godzina powstania ze snu (Rz 13,11). Otwórzmy nasze oczy na przebóstwiające światło, a nasze uszy na głos Boży, który nas codziennie napomina wołając: Obyście usłyszeli dzisiaj głos Jego: nie zatwardzajcie serc waszych (Ps 96,8). I znowu: Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów (Ap 2,7). A co mówi? Pójdźcie, synowie, słuchajcie mnie, nauczę was bojaźni Pańskiej. Biegnijcie, dopóki macie światłość życia, aby ciemności śmierci was nie ogarnęły (Ps 34[33], 12; J 12,35).

  #czytanienadzis #chrzescijanstwo #katolicyzm
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Umysł poprzedza wszelkie myśli. Umysł jest ich zwierzchnikiem; umysł je
  kształtuje. Gdy ktoś mówi lub działa z nieczystym umysłem, cierpienie
  podąża w ślad za taką osobą niczym koła wozu za kopytami wołu.

  Umysł poprzedza wszelkie myśli. Umysł jest ich zwierzchnikiem; umysł
  je kształtuje. Gdy ktoś mówi lub działa z czystym umysłem, szczęście
  podąża za taką osoba niczym nie opuszczający jej własny cień

  #czytanienadzis #buddyzm
  pokaż całość

 •  

  Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei: do dziedzictwa niezniszczalnego i niepokalanego, i niewiędnącego, które jest zachowane dla was w niebie. Wy bowiem jesteście przez wiarę strzeżeni mocą Bożą dla zbawienia, gotowego objawić się w czasie ostatecznym. Dlatego radujcie się, choć teraz musicie doznać trochę smutku z powodu różnorodnych doświadczeń. Przez to wartość waszej wiary okaże się o wiele cenniejsza od zniszczalnego złota, które przecież próbuje się w ogniu, na sławę, chwałę i cześć przy objawieniu Jezusa Chrystusa. Wy, choć nie widzieliście, miłujecie Go; wy w Niego teraz, choć nie widzicie, przecież wierzycie, a ucieszycie się radością niewymowną i pełną chwały wtedy, gdy osiągniecie cel waszej wiary - zbawienie dusz.
  Nad tym zbawieniem wszczęli poszukiwania i badania prorocy - ci, którzy przepowiadali przeznaczoną dla was łaskę. Badali oni, kiedy i na jaką chwilę wskazywał Duch Chrystusa, który w nich był i przepowiadał cierpienia [przeznaczone] dla Chrystusa i mające potem nastąpić uwielbienia. Im też zostało objawione, że nie im samym, ale raczej wam miały służyć sprawy obwieszczone wam przez tych, którzy wam głosili Ewangelię mocą zesłanego z nieba Ducha Świętego. Wejrzeć w te sprawy pragną aniołowie.
  Dlatego przepasawszy biodra waszego umysłu, [bądźcie] trzeźwi, miejcie doskonałą nadzieję na łaskę, która wam przypadnie przy objawieniu Jezusa Chrystusa. [Bądźcie] jak posłuszne dzieci. Nie stosujcie się do waszych dawniejszych żądz, gdy byliście nieświadomi, ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał, gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty. Jeżeli bowiem Ojcem nazywacie Tego, który bez względu na osoby sądzi według uczynków każdego, to w bojaźni spędzajcie czas swojego pobytu na obczyźnie. Wiecie bowiem, że z waszego, odziedziczonego po przodkach, złego postępowania zostali wykupieni nie czymś przemijającym, srebrem lub złotem, ale drogocenną krwią Chrystusa, jako baranka niepokalanego i bez zmazy. On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was. Wyście przez Niego uwierzyli w Boga, który wzbudził Go z martwych i udzielił Mu chwały, tak że wiara wasza i nadzieja są skierowane ku Bogu. Skoro już dusze swoje uświęciliście, będąc posłuszni prawdzie celem zdobycia nieobłudnej miłości bratniej, jedni drugich gorąco czystym sercem umiłujcie. Jesteście bowiem ponownie do życia powołani nie z ginącego nasienia, ale z niezniszczalnego, dzięki słowu Boga, które jest żywe i trwa. Każde bowiem ciało jak trawa, a cała jego chwała jak kwiat trawy: trawa uschła, a kwiat jej opadł, słowo zaś Pana trwa na wieki. Właśnie to słowo ogłoszono wam jako Dobrą Nowinę.

  #czytanienadzis #chrzescijanstwo
  pokaż całość

  •  

   @gwynebleid: Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, niektóre [ziarna] padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na miejsca skaliste, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka. Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne w końcu padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny. Kto ma uszy, niechaj słucha! pokaż całość

  •  
   g........d

   0

   @neminem: xD
   te przypowiastki zawsze były tak kompletnie bzdurne

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Nawet najwspanialsza nauka nie jest mądrością Tao, gdyż nie
  można go ująć żadną definicją. Nawet najdoskonalsze słowo
  nie jest tu wystarczające. Tao można bowiem doświadczyć
  bez użycia słów, rozpoznać bez nazw i definicji. Zrozumienie
  nienazwanego, oznacza zrozumienie istoty źródła wszechrzeczy.

  By podążać ścieżką Tao, należy wyrzec się namiętności.
  Tylko wówczas bowiem życie będzie pozbawione żalu. I
  choć potencjał Tao można zrealizować wyłącznie w pojedynkę,
  pożytek z jego działania odczuwają wszyscy.
  Mimo, że nie potrzeba tu słów ani definicji, wielu używa ich,
  by opisać Tao. Myślą, że w ten sposób mogą lepiej wyjaśnić
  drogę, którą chcą podążać. Używają słów oraz definicji, by
  nie mylić ścieżki Tao z innymi ścieżkami, które mogą zostać
  przez człowieka wybrane.

  Dzięki zebranej wiedzy, głębokim przemyśleniom i światłym
  słowom, rozpoznajemy wszelkie przejawy Tao. Jednakże
  dopiero porzucając swe intelektualne analizy, możemy
  doświadczać czystego Tao.

  Zarówno zdobyta wiedza, jak i zebrane doświadczenia są
  prawdziwe, lecz rzeczywistość przyjmuje tak wiele form i
  kształtów, że na zawsze pozostanie tajemnicą.

  Poprzez korzystanie z odpowiednich środków, rozprzestrzeniamy
  się poza bariery wszelkiej złożoności. I tak
  oto doświadczamy czystego Tao.

  #czytanienadzis
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Krążymy w pogoni po saṃsārze przez tak długi czas, ponieważ nie odkryliśmy i nie przeniknęliśmy Czterech Szlachetnych Prawd. Co to za Cztery Prawdy? To Szlachetna Prawda o cierpieniu, Szlachetna Prawda o przyczynie cierpienia, Szlachetna Prawda o ustaniu cierpienia i Szlachetna Prawda o Ścieżce prowadzącej do ustania cierpienia.

  Jaka jest Szlachetna Prawda o cierpieniu? Narodziny są cierpieniem, starzenie się jest cierpieniem i śmierć jest cierpieniem. Oddzielenie od lubianego jest cierpieniem, nieotrzymanie upragnionego jest cierpieniem; krótko mówiąc, pięć składowych przywiązania jest cierpieniem.

  Jaka jest Szlachetna Prawda o przyczynie cierpienia? Pragnienie tworzące dalsze stawanie się, któremu towarzyszy namiętność i pożądanie, znajdujące rozkosz to tu, to tam – innymi słowy pragnienie zmysłowej przyjemności, pragnienie bycia, pragnienie niebytu.

  Jaka jest Szlachetna Prawda o ustaniu cierpienia? Całkowite wygaśnięcie i ustanie wszelakich pożądań, zaniknięcie, porzucenie, wyswobodzenie się i pozostawienie ich.

  Jaka jest Szlachetna Prawda o Ścieżce prowadzącej do ustania cierpienia? Jest to Szlachetna Ośmioraka Ścieżka, a mianowicie: Właściwy Pogląd, Właściwa Aspiracja, Właściwa Mowa, Właściwe Działanie, Właściwy Sposób Życia, Właściwy Wysiłek, Właściwa Uważność oraz Właściwe Skupienie.

  #czytanienadzis #buddyzm
  pokaż całość

 •  

  Nawet deszczem złotych monet nie zaspokoi się pragnień zmysłowych, gdyż rozkosze zmysłów niosą niewiele zadowolenia, a wiele bólu. Pojąwszy to, mędrcy nie zachwycają się nawet niebiańskimi rozkoszami. Uczeń Najwyższego Buddy zachwyca się wykorzenieniem pożądań.

  #czytanienadzis #buddyzm

 •  

  – Dlaczego – zapytał Shogen – siłacz nie potrafi podnieść swoich nóg nie przewracając się jednocześnie?
  Po chwili dodał, udzielając odpowiedzi samemu sobie:
  – To nie dzięki naszym językom potrafimy mówić.

  Komentarz Mumona:
  Shogen włożył w wypowiedź całe swoje serce, jednak nie znalazł nikogo, kto byłby w
  stanie zrozumieć jego słowa. Jeśli ktoś jednak zrozumie Shogena, powinien przyjść do mnie i
  oberwać kijem. By rozpoznać prawdziwe złoto, należy dostrzec je przez ogień

  Wznosząc swoją stopę, wywracam do góry nogami Wonny Ocean,
  Pochylając głowę w ukłonie, spoglądam z góry na Cztery Niebiosa.
  Ciało o wielkiej sile nie zazna nawet chwili odpoczynku,
  Proszę, dokończ ten wers samodzielnie!

  #czytanienadzis #zagadka
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami:

  Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
  Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
  Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
  Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
  Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
  Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
  Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
  Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
  Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.

  #czytanienadzis
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Wtedy podobne będzie królestwo niebieskie do dziesięciu panien, które wzięły swoje lampy i wyszły na spotkanie pana młodego. Pięć z nich było nierozsądnych, a pięć roztropnych. Nierozsądne wzięły lampy, ale nie wzięły z sobą oliwy. Roztropne zaś razem z lampami zabrały również oliwę w naczyniach. Gdy się pan młody opóźniał, zmorzone snem wszystkie zasnęły. Lecz o północy rozległo się wołanie: "Pan młody idzie, wyjdźcie mu na spotkanie!" Wtedy powstały wszystkie owe panny i opatrzyły swe lampy. A nierozsądne rzekły do roztropnych: "Użyczcie nam swej oliwy, bo nasze lampy gasną". Odpowiedziały roztropne: "Mogłoby i nam, i wam nie wystarczyć. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie!" Gdy one szły kupić, nadszedł pan młody. Te, które były gotowe, weszły z nim na ucztę weselną, i drzwi zamknięto. W końcu nadchodzą i pozostałe panny, prosząc: "Panie, panie, otwórz nam!" Lecz on odpowiedział: "Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was". Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny.

  #czytanienadzis
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Kraj powinien być rządzony przy pomocy sprawiedliwych
  środków, natomiast wojna powinna być prowadzona z
  nieuchwytną przebiegłością. Jednak prawdziwą władzę w
  państwie można zdobyć tylko poprzez zaprzestanie działań i
  wyzbycie się celowości.
  Skąd o tym wiem? Z powodu tych kilku faktów: im więcej w
  państwie zakazów – tym biedniejsi są ludzie, im więcej
  środków przynoszących zyski – tym większy panuje chaos,
  im więcej w ludzkim działaniu znajdziemy podstępu –
  tym dziwniejsze dzieją się rzeczy, im więcej ogłasza się praw –
  tym więcej pojawia się złodziei i przestępców.
  Dlatego też mędrzec twierdzi, że nic nie będzie robił, a ludzie
  sami powrócą do swego naturalnego stanu. Twierdzi, że
  będzie pielęgnował w sobie ciszę, a ludzie sami naprawią
  swoje błędy. Twierdzi, że nie będzie sprawiał nikomu
  kłopotów, a ludzie sami staną się bogaci. Twierdzi, że nie
  będzie przejawiał żadnych ambicji, a ludzie sami osiągną
  pierwotną prostotę.

  #czytanienadzis
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Prawdziwą siłą ducha jest wiedza nieświadoma, natomiast świadome ignorowanie mądrości jest oznaką słabości.
  Jedynie przez zaakceptowanie choroby można wyzdrowieć.
  Wówczas słabość zwalcza się siłą.
  Mędrzec jest mądry, ponieważ zaakceptował swoją
  ignorancję, pozwolił zadomowić się jej w umyśle i przeminąć
  naturalnym biegiem rzeczy.

  #czytanienadzis

  +: Cronox
 •  

  Uważność jest ścieżką ku Bezśmiertelności, nieuwaga jest ścieżką ku śmierci. Uważni nie umierają, nieuważni już są martwi.

  #czytanienadzis

  +: Cronox
 •  

  Ten w spokój wchodzi prawdziwy, kto jak ocean, co wody rzek wielkich przyjmując, niezmienny zostaje, tak on wszelkie pragnienia w swą świadomość przyjmuje szeroką, a niewzruszony w równowadze trwa. Lecz ten co pożądanych wciąż pragnie przedmiotów, spokoju nie zazna.

  #czytanienadzis

  +: K.....c, Cronox
 •  

  Mądrość jest wspaniała i niewiędnąca:
  ci łatwo ją dostrzegą, którzy ją miłują,
  i ci ją znajdą, którzy jej szukają,
  uprzedza bowiem tych, co jej pragną, wpierw dając się im poznać.
  Kto dla niej wstanie o świcie, ten się nie natrudzi,
  znajdzie ją bowiem siedzącą u drzwi swoich.
  O niej rozmyślać - to szczyt roztropności,
  a kto z jej powodu nie śpi, wnet się trosk pozbędzie:
  sama bowiem obchodzi i szuka tych, co są jej godni,
  objawia się im łaskawie na drogach
  i wychodzi naprzeciw wszystkim ich zamysłom.
  Początkiem jej najprawdziwszym - pragnienie nauki,
  a staranie o naukę - to miłość,
  miłość zaś - to przestrzeganie jej praw,
  a poszanowanie praw to rękojmia nieśmiertelności,
  a nieśmiertelność przybliża do Boga.
  Tak więc pragnienie Mądrości wiedzie do królestwa.
  Zatem jeśli wam miłe trony i berła, o władcy ludów,
  czcijcie Mądrość, byście królowali na wieki.

  #czytanienadzis
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika neminem

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)