•  

  Po przeczytaniu artykułu z wykopu o przeładowanych busach postanowiłem napisać do Ministerstwa Infrastruktury następującego maila:

  Rejestrowanie ciężarówek (powyżej 3,5 tony DMC) to w Polsce norma, a że przepisy i system kar wręcz zachęca do takich zachowań, nie ma się co dziwić, że ogłoszenia pełne są ciężarówek z windą samozaładowczą i innym wyposażeniem, które bez żadnego ładunku ważą więcej niż powinien dostawczak przy pełnym obciążeniu. Widoczne na zdjęciach to jeden z tych właśnie modeli samochodów użytkowych, które wykorzystuje się do transportu z pominięciem prawa jazdy kategorii C, tachografów (rejestracja czasu pracy kierowcy), systemu płatnych dróg, a nawet zakazów wjazdu dla pojazdów do 3,5 tony DMC, który często stosowany jest w centrach miast." źródło: http://www.dostawczakiem.pl/11-750-kg-na-3-500-kg-dmc-oto-nowy-rekord-przeladowania-busa/ Czy Ministerstwo zamierza podjąć jakiekolwiek działania mające na celu ukrócenie opisanych powyżej praktyk dot. rejestrowania pojazdów ciężarowych jako pojazdy z DMC 3,5 tony?

  O dziwo udało się dostać odpowiedź:

  W odpowiedzi na maila z dnia 24 stycznia 2018 r. informuję, że aktualnie resort infrastruktury proceduje projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (UC65). Projekt zawiera gruntowne zmiany w systemie badań technicznych. Zaproponowane w przepisach ustawy zmiany, w tym dotyczące systemu nadzoru nad stacjami kontroli pojazdów, wpłyną na wyższą jakość wykonywanych badań technicznych, co pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wyeliminuje ewentualne nieprawidłowości.

  Aktualnie projekt został rozpatrzony przez Komitet do Spraw Europejskich. W lutym projekt będzie rozpatrywany przez Stały Komitet Rady Ministrów. Po akceptacji przez Radę Ministrów projekt zostanie przekazany do Sejmu celem dalszych prac legislacyjnych.

  Także moim zdaniem bardzo dobra zmiana, oby było takich więcej (。◕‿‿◕。)

  #polska #drogi #kierowcy #transport
  pokaż całość

  +: Fidelis

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika next4322

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.