•  

  A czy ktoś wie może czy w najblizszym czasie odbędą się jeszcze eliminacje? Może w jakichś innych miastach?
  #1z10

 •  

  Ktoś się orientuje od której do której są te eliminacje jutro i pojutrze w Warszawie? Mam zaproszenie na 25.11 na 15.00 ale mi nie podchodzi ta godzina, a już straciłem poprzednie eliminacje, nie wiem czy chce mi się kolejny rok czekać
  #1z10

 •  

  Zasłyszane dzisiaj w radiu PR24. Wypowiedź jakiejś amerykańskiej polityk/rzecznik/dyplomaty (nie zapamiętałem kto to był, ale głos w tle był kobiecy), cytuję: "Apelujemy do Turcji o powściągliwość w inwazji na Afrin". Aż się uśmiechnąłem. Po tylu latach wspierania Kurdów, w obliczu ich klęski, Stany Zjednoczone apelują do ich najeźdźcy o powściągliwość. Nie znam oryginalnej wypowiedzi, więc nie jestem pewien na ile było to dobrze przetłumaczone, ale wyobraziłem sobie Erdogana i żołnierzy tureckich mówiących "ok, spoko, będziemy powściągliwi".
  #syria #turcja #kurdystan
  pokaż całość

 •  

  W skrócie #polaroid #snap vs #instax mini 9 jako prezent dla dziewczyny. Jakieś plusy i minusy dla osoby mało wprawionej i wciągniętej w fotografię, jako fajny bajer na wycieczki i spotkania. Jeśli mój risercz mi dobrze podpowiada to plusy Snapa to:
  - zdjęcia jako naklejki
  - trochę większe zdjęcia
  - zapisywanie zdjęć na karcie
  - mniejszy
  - trochę tańsze wkłady
  A plusy instaxa:
  - tańszy (ok 300 zł Instax vs 500 zł Snap)
  - zdjęcia lepszej jakości?
  - lampa błyskowa
  - wygląd?

  To ma być prezent. Ma się podobać wizualnie i budzić radość, więc parametry czysto techniczne schodzą na bok. Dlatego też pytanie do #rozowepaski który wam się bardziej podoba? Bo mam jakoś wrażenie, że prezentobiorcy Instax, ale w Snapie te zdjęcia jako naklejki wydają mi się fajną opcją. Wszystkie sugestie mile widziane.
  #zdjecia #fotografia #aparaty #prezent
  pokaż całość

 •  

  Nie poda ktoś jakiegoś linka do forum jeden z dziesięciu? Jestem pewien, że kiedyś na takie wchodziłem, forum było jako podstrona tvp, a teraz nie mogę znaleźć. Chciałem dopytać tam, ale może od razu opiszę i tu swój problem. Mirki z doświadczeniem może coś będą wiedziały. Dostałem zaproszenie na eliminacje do jeden z dziesięciu na godzinę 15.00, a nie będę mógł się tam na tą godzinę zjawić, najwcześniej jakąś 19.00. Byłem już kiedyś i z tego co pamiętam to wtedy było bardzo dużo ludzi na eliminacjach i dość długo to trwało, ale nie pamiętam czy godzina miała jakieś znaczenie, czy wchodziło się w formie kolejki jeden za drugim, czy ktoś wołał po nazwiskach... Ma ktoś pomysł jak rozwiązać taki problem? A może można przyjechać na jakiś inny dzień, sam nie wiem :(
  #1z10 #jedenzdziesieciu #tvpis #telewizja
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Na Twitterze jakieś doniesienia o ofensywie ISIS w rejonie Al-Taybah - Al-Kawm... Nie, nie pomyliłem nazw miast. Patrząc na mapę to takie informacje trochę szokuja i sam nie wiem co o tym myśleć, ale czekam na kolejny post, że już po wszystkim, że już sytuacja opanowana. Bo przecież było już po wszystkim w godzinę po pierwszych doniesieniach o ataku isis. Już tygrys opanował. Już spokój.
  #syria #isis

 •  

  Wykopie pomusz. Zwalniam się z pracy i sytuacja wygląda tak. Miałem umowę podpisaną do końca czerwca i pod koniec czerwca znalazłem sobie lepszą pracę, ale żeby być w porządku wobec obecnego pracodawcy, powiedziałem że zostanę jeszcze na miesiąc żeby mogli sobie znaleźć kogoś na moje miejsce i żeby było mniej problemów. Czyli na lipiec. Do wszystkiego staram się solidnie podchodzić i pracuję tak jak pracowałem, wyniki mam bardzo dobre, dlatego jak powiedziałem, że odchodzę to od razu dostałem propozycję dużej podwyżki, ale i tak odrzuciłem. W lipcu widzę, że pracodawca usilnia szuka dziury w całym, czepia się do wszystkiego i mam wrażenie, jakby kombinował na siłę na czym mi urwać z lipcowej wypłaty, taką się dostaję odpłatę za w porządku zachowanie... Siedzę właśnie w pracy i jestem po kolejnym denerwującym telefonie i zastanawiam się co mogę zrobić. Jak wyjdę teraz i nie wrócę, albo nie przyjdę jutro do pracy to co mi może grozić? Co najlepsze, jestem na umowie zlecenie, której tak naprawdę nie podpisałem, wszystko jest tak "na gębę"... Jak by ktoś był chętny pomóc to mogę mówić, jakie chyba są zapisy w tej niepodpisanej umowie. Jak ktoś ma jakieś doświadczenia to niech podpowie. Z góry mówię, że nie zależy mi nawet na lipcowej wypłacie, więc widzicie jaki jestem zdeterminowany :)
  #praca #pytanie #pytaniedoeksperta #umowa #pomocy #zwolnienie
  pokaż całość

 •  

  W nawiązaniu do wczorajszego uwolnienia Jespera Sodera może przybliżmy trochę sprawę wolontariuszy. Na pierwszy ogień ten, o którym było już wspominane przy okazji Archera. Niejaki Anthony DelGatto. Gość został zatrzymany tak samo jak Jesper, bo sprawa Jespera nie była w żaden sposób wyjątkowa, mimo wiarygodnych doniesień z pierwszej ręki komentatorów na facebooku, iż pewnie kurdowie zamknęli Jespera za krytykowanie Archera :D Wcześniej już zdarzały się zatrzymania zagranicznych bojowników na terenach Kurdystanu irackiego, bo właśnie przez Kurdystan iracki ochotnicy najczęściej przybywają i opuszczają Rożawę. Kurdowie iraccy zatrzymują ich w związku z napięciami na linii KDP - YPG, pod zarzutem współpracy z PKK, czyli jako potencjalnych terrorystów, pewnie dlatego są osadzani razem z dawnymi ISIS. Tego że Kurdowie iraccy i syryjscy wcale do siebie miłością nie pałają chyba nie muszę na tym tagu tłumaczyć. Potrzymają trochę, postraszą i wypuszczają.
  Anthony Delgatto to gość, któy pozował razem do zdjęć z Archerem.
  https://zapodaj.net/ac142bed5c2a9.png.html

  Został zatrzymany 11.05 pod Erbilem, wraz z ośmioma innymi zagranicznymi ochotnikami. Wypuszczony bodajże 19.05, po czym zaraz został nagrany ten wywiad:
  https://www.youtube.com/watch?v=z-2TN_VHlb0

  W wywiadzie mówi, że przyjechał do Rożawy 4 miesiące temu. W tym komentarzu na facebooku, gość znany ze sprawy Archera mówi, że był tam tylko 2 miesiące:
  <a href=https://zapodaj.net/b50cf8da38059.png.html>DelGatto 2.png</a>

  Te wersje wbrew pozorom nie muszą się wykluczać. Po prostu nasz bohater może liczyć czas od wyjazdu z domu aż do momentu wywiadu, a nie czas realnego pobytu w rejonie walk, co mu zawyża wynik.

  Gość w innym komentarzu na facebooku zarzuca Delgatto uzurpowanie sobie roli w wyzwalaniu Shaddadi:

  <a href=https://zapodaj.net/ef832cf857f41.png.html>Delgatto 3.png</a>

  A widać to np. w tym filmiku:
  https://www.youtube.com/watch?v=IfVZGoFRh6U

  Wiadomo, że filmik został nagrany najwcześniej w lutym-marcu tego roku. Delgatto mówi na nim:
  "We're here this morning on the outskirts of the city of Shaddadi, still clearing out small pockets of Islamic State fighters, most of the city is cleared out at this point."
  Chuj z tym, że Shaddadi zostało wyczyszczone jakiś rok wcześniej, a w tym czasie tam się kompletnie nic nie działo. DelGatto czyści. Całkiem możliwe, że gość będąc w drodze na zachód, ot sobie po prostu nagrał filmik w tych okolicach ze swoją opowiastką. Jak widać, każdy kraj może mieć swoich Maurycych.
  Jego konkretny udział w walkach ciężko zweryfikować, najbardziej "bojowe" nagranie z jego kanału na youtube, czyli to:
  https://www.youtube.com/watch?v=5DJc5BvLdm8
  Nie zostało nagrane przez niego, ale on też tam chyba biega obok.

  Tutaj mamy nagranie, z jakiegoś treningu snajperskiego:
  https://www.youtube.com/watch?v=nDCkygaq3KI
  Gdzieś tam obok kręci się też Archer, który przedstawił to trochę inaczej:
  https://www.facebook.com/ArcherPL/posts/420039821679065
  https://www.facebook.com/ArcherPL/posts/419686811714366
  Bo to to samo miejsce i pewnie ten sam dzień. I pewnie ten sam Kurd stojący im nade łbem. Tylko że Archer przedstawił to trochę inaczej. Byli w FOBie :P I sam nie wiem, Archer to przestawia tak jakby to on tam kogoś trenował? Czy tylko mi się tak wydaje? Bo na słynnym "sniper day" to ja miałem wrażenie, że to Archer uczy się obsługiwania snajperki - poczynając od samego początku, jak zastanawia się, jak ją rozstawić. Kończąc na "oberwaniu z RPG", które dla mnie bardziej jest przypadkowym wystrzałem z tej Zastavy, a nie oberwaniem z czegokolwiek. I ma nad sobą cały czas Kurda.

  Czyli DelGatto raczej nie jest komandosem grupy Gniew Eufratu :( Może przyglądając się zagranicznym wolontariuszom po kolei, dotrę i do jakiegoś z nich. Nie tam żeby złośliwości, po prostu liczę na jakieś autografy. Na chuście najlepiej, jak już będą mieli w sprzedaży.

  A tak na poważnie, myślę, że Archer może być tam właśnie w roli podobnej jak ten gość. Ot wolontariusz, który jedzie tam na te kilka miesięcy, pokręcić się trochę w rejonie walk przez kilka tygodni. Miejsca, w których przebywali są jak widać podobne lub nawet te same, dzięki czemu wspólne zdjęcia. I Archera, podobnie jak DelGatto, może już tam wcale nie być, stąd rękami i nogami broni się teraz przed bieżącymi zdjęciami, np. z tego całego szpitala, a wrzuca takie, które mogą być równie dobrze sprzed kilku miesięcy, albo publikuje stare wywiady. Sytuacja zaczyna robić się napięta, więc trzeba zgarnąć co się da, stąd akcja z naszywkami, a za jakiś czas zobaczymy go już w roli weterana wrzucającego posty z domciu.

  Spójrzcie tylko jaki ciekawy komentarz od Maurycego z dnia 29.03 - "Combat footage bedzie jak dorwiemy internet, bo to grube gigabajty materialu gopro. Najpozniej za pol roku."

  No czekam z utęsknieniem. Rozkręcać sklepik to net jest, a wrzucić nagranie to już gikapajtuf brakuje :D

  #syria #archer #archerpl #gnieweufratu #isis
  pokaż całość

  +: s.....r, kiszczak +15 innych
  •  

   @Tosca303: To nie jest daleko idąca analiza, tylko fakt. Robisz to samo co mirabelka.
   Równie dobrze można napisać, że ta eksplozja to nie RPG, tylko jak pisałem gdzieś indziej brak dyscypliny na spóście i wystrzelenie w ścianę (wąska dziruka...). To akurat jest daleko idąca analiza/wniosek na podstawie strzępków informacji.

  •  

   @PinkyPen: może, jak już pisałem to jest trochę jarmarczny klaun i bronić go nie zamierzam. Chociaż akurat w momencie łupnięcia Archi i Kurd spoglądają na siebie (jak romantycznie) i raczej bronią nie ruszają i jeśliby wtedy się Arcziemu strzeliło przypadkiem to ja pindolę xD No ale dobra, wojna. Niemniej można dać 0.25 prędkości i zobaczyć jak łupnęło i pył od okna poleciał. nawet jakby strzelił w pustaka to nie będę dywagował jak by to wyglądało - powiem tylko że uważam że kurz walnąłby od przodu. pokaż całość

  • więcej komentarzy (27)

 •  

  Tak, znowu Archer. Może to nie ma sensu, bo jego miłośników to i tak nie przekona, a "hejterów" przekonywać nie trzeba, ale pokażę wam, jak on manipuluje. Post z facebooka: https://www.facebook.com/ArcherPL/posts/467216450294735
  A teraz jak to działa. Maurycy przedstawia sprawę, tak jakby jakiś dziennikarz poważnej stacji o nim napisał. Tymczasem jako autora newsa nie mamy imienia i nazwiska, tylko "YouTube/Gniew Eufratu via Storyful". A to co oznacza? W wielkim skrócie. Storyful to firma, której "sprzedajesz" swoje nagranie. Sam się do nich zgłaszasz, albo oni wynajdują filmiki z potencjałem na 'newsy'. Jeśli uznają, że coś z tego będzie, dorabiają krótki opis i wpychają filmik, gdzie się da. Z kim mają podpisane "partnerstwo". W tym przypadku euronews.com. Podział zysków między twórcę, Storyful i partnerów. Zyski z tego, że się klika, wyświetla, reklamy, "video gone viral". Ale z poważnym dziennikarstwem ma to niewiele wspólnego. No ale przecież na euronjuzie napisali o bohaterze, +10 do wiarygodności.
  #syria #isis #archer #archerpl #gnieweufratu #maurycy
  pokaż całość

  +: A....................w, PawEHO +13 innych
  •  

   @Tosca303: Co rześ się tak przydupił tego, że jestem zielony. Jak zielonka napisze coś co Ci się spodoba to będzie to OK? Amoże jeśli ktoś jest czerwony, żółty albo niebieski i napisze, że Archer to były SL Devgru Red Squadron to będzie to prawda?

   Nie chodziło mi o to czy ma brodę, wąsa czy nie ma zarostu wychodowanego. Jak go tak pilnie śledzisz to widzisz, że ma pewien pattern jak mu ten facial hair rośnie i po tym choćby można go rozpoznać. Nie wspominając, że siedzi i trzyma broń w podobny sposób jak na zdjęciu z Kurdyjką, któa dała mu chustę. Ten komentarz miał być pstryczkiem dla Twojej 'rzetelnej' analizy faktów. Bo jak można uwierzyć w Twoją skrupulatność, kiedy nawet nie potrafisz rozpoznać człowieka, którego tak bronisz? pokaż całość

  •  

   @PinkyPen: przydupiłem się bo widzę wysyp zielonek na tagu cisnących o Archerze - o czym pisałem powyżej zresztą, wczoraj 25 minut po północy - to tak w temacie że niby "łykam wszystko".

   Jak masz większą wiedzę to podziel się na tagu - serdecznie zachęcam. To i tak wszystko są dywagacje równe poziomem rozwiązywaniu sudoku - chuj z tego mamy, chuj z tego będzie, i doktoryzować się z tego nie zamierzam, nikt tutaj nic nie wyjaśni więc po co spiny, nerwy i podziały? Ja go bronię? Wyzywając od jarmarcznych klaunów go bronię? xD Dobra, kończąc temat - jak wiesz coś więcej to się podziel na tagu, ja obstawiam po wielu fotkach które gdzieś tam wrzucił w obieg, patrząc na to co ma na ręce i na klacie że to ten koleś siedzący na drabinie.

   Jeśli wiesz lepiej to napisz który to na fotce skoroś taki pewny i pattern ci się zgadza - jeśli w ogóle masz pewność że fotka powyżej przedstawia ujęcie z Syrii - bo widzisz ja takiej pewności nie mam, mirabelkę odpowiednio skomentowałem, i na posiadaniu pewności mi w ogóle nie zależy :D
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (20)

 •  

  Dziś jestem już przekonany, że to nagranie nie było zrobione przez SDF Press Center, ich nagrania są zupełnie inne, nie potrafię odnaleźć gdziekolwiek w ich materiałach niczego podobnego. I co? I dzisiaj (nie wiem czy mój wczorajszy post miał na to jakiś wpływ czy nie) okazuje się, że wywiad jednak nie był zrobiony przez SDF PC tylko przez Ronahi TV (nazwa filmiku zmieniona). To co on nie wie z kim gadał przy podpisywaniu filmiku? Czy ze zwykłą telewizją czy ze służbami prasowymi formacji militarnych? To jest ogromna różnica, nie do pomylenia dla kogoś kto tam jest, walczy i na dodatek jest aktywny medialnie. Sorry, znam gościa dopiero od kiedy trafiłem na wykop, czyli od kilku dni, ale kariera tego rambo i jego oddziału ex formozy nejwi sils renczersów i czego tam nie jeszcze bardzo mi śmierdzi. Ronahi TV też jest do sprawdzenia.
  https://www.youtube.com/watch?v=Pyb1xR-z66s

  #syria #archerpl #ramboosmakrew #archer #beniowskimaurycy
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika nietrzezwomyslacy

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)