•  

  #warszawa #oswiadczenie
  Spółdzielnia znalazła sposób, jak napietnowac wśród sąsiadów osoby zalegające z czynszem xD

 •  

  Ej, w waszych miastach też są takie patologiczne miejsca, bloki komunalne, które określa sie słowem PEKIN ? Xdd

 •  

  Błagam, skończcie z tym (╯︵╰,)
  #gownowpis #modameska #moda #modadamska

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: fromapp.jpg

 •  

  #ukraina #zarobki Mirki był ktoś kiedyś na ukrainie ? Jadę z różowym na wesle i zastanawiam jakie są tam ceny. Jak średnia krajowa to jest jakies 2000 hrywien - to na polskie to jakieś 270 złoty - To tam, żeby kupić sobie jakieś przeciętne adidasy ktoś musi wydać całą wypłatę ?? Jak ceny w hotelach i w restauracjach ?

  •  

   chętnię się z tobą założę. serio mówię.

   @miki97: Trudno będzie zdobyć dane, ale podejrzewam, że w krajach oligarchicznych o znacznie większych nierównościach niż u nas (Ukraina, Rosja) może być rzeczywiście więcej takich aut.

  • więcej komentarzy (20)

 •  

  Wzrost PKB wyniósł 4,7% r/r (nasza prognoza 4,8%). Mamy też przyspieszenie kw/kw do 1,1%. Solidne wyniki gospodarki utrzymane.

  Żródło: mBank research: https://twitter.com/mbank_research

  #gospodarka #ekonomia #pkb #dobrazmiana #bekazpisu #4konserwy #neuropa

  P.S. Dla porównania: Rumunia 8.8%, Czechy 5%, Węgry 3.6%, Słowacja 3.3%
  pokaż całość

  źródło: pbs.twimg.com

 •  

  Włosi odpadli bo są chujowi. To nie wina Ventury, tylko zawodników - byli słabsi.
  Włosi zasłużenie odpadli. Wiele ludzi ma mylne wrażenie co do poziomu tej reprezentacji. To nie wina trenera, tylko piłkarzy, których Włosi nie mają na światowym poziomie (z kilkoma wyjątkami).
  W 2010 roku - nie wychodzą z grupy na mistrzostwach
  w 2014 - nie wychodzą z grupy na mistrzostwach
  w 2018 - nie zakwalifikowali się na nie w ogóle.
  Od 2006 roku największe i jedyne osiągnięcie tej reprezentacji to finał Mistrzostw Europy gdzie i tak przegrali 4:0 z Hiszpanią.
  Pewna epoka minęła i z nią złote pokolenie Włochów.
  Patrzę na ławkę Włochów i nie widać tam młodych talentów, takich jak mają Niemcy, Hiszpania, Francja.

  #pilkanozna #mecz #wlochy
  pokaż całość

 •  

  Sugerowany skład reprezentacji Włoch na dziś w obrazku. Można spokojnie stawiać na awans Szwedów jeśli się sprawdzi. Ventura po 3-5-2 zagranym w Szwecji nie wyciągnął żadnych wniosków. Gra zupełnie się nie kleiła a jedyne szanse jakie Włosi stworzyli były po indywidualnych błędach Szwedów, wątpię ze ci dzisiaj je popełnią mając zapas 1 bramki. Jorginho na regiście nawet bardzo cieszy, bo to świetny cofnięty rozgrywający ale nie bardzo rozumiem komu ma rozgrywać? 2 wysunietych napastników to oczywisty błąd z takimi skrzydłami. We Włoszech aż huczy od rana. Dlaczego nie chce zagrać 4-3-3, z Insigne na lewym ataku i Candrevą (może nawet Bernardeschim) na prawym? Szczególnie biorąc pod uwagę nieobecność Verratiego i fakt że Bonucci jest bez formy i dodatkowo zagra ze złamanym nosem. Coś w stylu 4-3-3 w składzie GK: Buffon, RB: Zappacosta, CB: Chiellini, Barzagli:, LB: Darmian, CDM: Jorginho, CM: Parolo, Florenzi/Gagliardini, LW: Insigne, RW: Candreva, ST: Immobile. Moim zdaniem wygląda to dużo lepiej biorąc pod uwagę że muszą strzelić dzisiaj 2 bramki. A tak to w sugerowanym składzie szykuje się walenie długich piłek od Bonucciego czy Jorginho na 2 napastników przy broniących się Szwedach z wysokimi obrońcami. Good luck with that panie Ventura. Well played.

  Jesli tak będą grali to nawet wolałbym żeby odpali. Szkoda mi będzie tylko Buffona który po MŚ chce się z piłką pożegnać, ale nawet jeśli jakimś cudem awansują to i tak ze ślepym Venturą gówno w Rosji ugrają.

  #pilkanozna #mundial #mecz
  pokaż całość

  źródło: pbs.twimg.com

 •  

  Pare lat temu Polacy dostaliby wpierdol 6:0 ale malo kto to zauwazy, ze dali z siebie wszystko, ze nie stali jak pizdy, ze to byl mecz z Meksykiem, a nie z San Marino.

  To moja opinia. Jestem dumny, ze moge ogladac taka pilke, gdzie pomimo gnoju chlopaki probuja, nie poddaja sie!

  #mecz

 •  

  Brawo dla Szwedów. Coś jak Islandia na ostatnich ME - solidni zawodnicy i mnóstwo walki plus dyscyplina. #mecz

 •  

  Czy Litwini zarabiają większe pieniądze niż my? Ich PKB na głowe wychodzi większe niż w Polsce

  #gospodarka

 •  

  I wielki finał na dziś:

  Rozmowa z rzecznikiem Młodzieży Wszechpolskiej.
  Czy wczorajszy marsz był rasistowski? Niektórzy mówią, że nie.

  To teraz czytajcie, co ma do powiedzenia ten człowiek:

  Uważamy, że czynnik rasowy, czynnik etniczny jest bardzo ważny, mimo że rasistami nie jesteśmy. Jesteśmy zdania, że w dzisiejszym świecie, gdzie kultury i etniczności się mieszają, trzeba ten czynnik też podkreślać, natomiast wspomnianych zdjęć nie widziałem. Niestety dyskurs publiczny został przesunięty mocno w lewo, i każdego kto mówi o takich kwestiach jak kolor skóry czy ogólnie etniczność, próbuje się dyskredytować.W haśle "Biała Europa" nie ma naszym zdaniem nic złego.

  Jesteśmy separatystami rasowymi, uważamy, że jedna rasa nie jest lepsza od drugiej, ale każda jest inna, zamieszkuje inny kontynent. Etniczności nie należy mieszać.

  My patrzymy na naród całościowo, jako Młodzież Wszechpolska uważamy, że ważne są trzy czynniki – wspólnie czynnik kulturowy i religijny, czynnik polityczny i czynnik etniczny. Uważamy, że powinna funkcjonować dwustronna identyfikacja i dlatego jednak uważamy, że osoba czarnoskóra nie jest Polakiem.

  Myślę, że taka osoba jak najbardziej może czuć się bezpiecznie, ale podkreślam, może być obywatelem, dobrym obywatelem, może uczestniczyć w wydarzenia patriotycznych, i wielokrotnie z takimi sytuacjami mieliśmy do czynienia, ale ten czynnik jest bardzo ważny, i osoba czarnoskóra nie mogłaby być np. członkiem naszej organizacji.

  Jeśli nie jest to rasizm w czystej postaci, to nie wiadomo już co nim jest.

  I pamiętajcie: nawet jeśli osoba czarnoskóra zamieszkuje Polskę, wychowała się w Polsce, ma polskie obywatelstwo... to i tak nie może być członkiem ONR booooo... jest czarna.

  https://dorzeczy.pl/kraj/46991/Rzecznik-Mlodziezy-Wszechpolskiej-Nie-jestesmy-rasistami-ale-separatystami-rasowymi.html

  #neuropa #polityka #bekazprawakow #bekaznarodowcow #marszniepodleglosci #4konserwy.ru
  pokaż całość

  źródło: dorzeczy.pl

 •  

  Otwieram Ask You Anything.
  Zgłaszasz się plusem, lub komentem, a ja Ci zadaje pytanie.
  Z fartem.

 •  

  #azjatyckaowca #chiny #usa #trump #geopolityka #azja

  Jedna ze zdecydowanie najważniejszych wizyt prezydenta USA Donalda Trumpa podczas jego kadencji – pierwsza podróż do Azji Południowo-Wschodniej, gdzie w ciągu dziesięciu dni (5-14.11) odwiedzi 5 krajów: Japonię, Koreę Południową, Chiny, Wietnam oraz Filipiny. Tekst troszeczkę spóźniony, jako że w tym momencie jesteśmy właśnie na półmetku wizyty (kończy się piąty dzień), tyle że akurat pierwsze cztery dni były dla mnie najmniej interesujące, jako że dotyczyły przede wszystkim umocnienia sojuszników w kwestii napięć z Koreą Północną. Teraz wkraczamy w o wiele ważniejsze dla mnie tematy – bardzo istotny dla USA temat wyrównania bilansu handlowego z Chinami oraz ważny dla całego regionu temat jakiego wsparcia od USA oczekiwać mogą mniejsze państwa azjatyckie w rywalizacji z Chinami. Pierwsze cztery dni były poświęcone w dużej mierze tematowi Korei, obecnie, jako że Trump jest już w Chinach, na pierwszy plan wychodzi bilans handlowy (a także próby wpłynięcia na Koreę za pomocą Chin, ostatnie cztery dni będą głównie poświęcone ostatniemu zagadnieniami, jako że odbędą się wtedy dwa najważniejsze wydarzenia: szczyt APEC w Wietnamie oraz szczyt Azji Wschodniej na Filipinach.

  Pierwszą rzeczą, bardzo mocno wyróżniającą się w okresie tuż przed i w trakcie wyprawy to to, że z amerykańskich słowników wyrzucono pojęcie „Asia-Pacific”, zamiast niego pojawia się określenie „Indo-Pacific”. Różnica może pozornie niewielka, ale tak naprawdę bardzo wiele mówiąca: w tym pierwszym przypadku na pierwszy plan wychodzą dwa kraje, leżące naprzeciwko siebie: Chiny i USA. Ten drugi przypadek z kolei obejmuje zasięgiem obszar obu oceanów, co automatycznie dołącza do grona potęg Indie, a skoro one już się tam znalazły, nie ma przeszkód by na liście pojawiła się również Japonia. Grono krajów obejmujących ten obszar zamyka Australia. W ten sposób zamiast postawienia naprzeciwko siebie dwóch krajów, mamy sytuację w której pięć krajów będzie pilnowało „wolnego i otwartego regionu Indo-Pacyfiku”, z czego cztery z nich są niezbyt przyjaźnie nastawione do ewentualnej ekspansji Chin i jakichkolwiek agresywnych posunięć. Określenie „Indo-Pacific” po raz pierwszy pojawiło się w życiu w okolicach rok 2010, po czym bardzo szybko zostało zaadaptowane przez ówczesną Sekretarz Stanu, Hillary Clinton. Obecna administracja podążyła tym tokiem i zaczęła go używać na arenie międzynarodowej, całkowicie zapominając o poprzednim. Oczywiście Chinom nie jest to w smak, czego przykłady widać chociażby po dalszym używaniu przez tamtejszych polityków określenia „Asia-Pacific”: https://pbs.twimg.com/media/DOEFfC-VQAERS_l.jpg.

  Co bardzo istotne, podczas tej wizyty Trumpa w Azji ma zostać w dokładniejszy sposób nakreślona strategia, jaką USA będą się posługiwały w stosunku do partnerów z Azji Południowo-Wschodniej. Do tej pory region ten był marginalizowany w polityce zagranicznej mocarstwa na rzecz Europy i Bliskiego Wschodu. Sygnał do zmian dał Barack Obama ze swoim „piwotem na Azję”, jednakże w dużej mierze był to tylko sygnał, nie poszły za tym czyny. Dotychczasowa polityka obecnego prezydenta USA można powiedzieć że tylko pogorszyła sytuację – wycofanie się z TPP czy mówienie „America First”, a co za tym idzie, wycofywanie się z angażowania się w światową politykę nie sprzyjało nabrania zaufania. Jeszcze bardziej pogorszyć zaufanie do USA mógł planowany wylot prezydenta Trumpa przed szczytem Azji Wschodniej, co symbolicznie oznaczałoby oddanie przywództwa w regionie Chinom – na szczęście administracja zreflektowała się i Trump na szczycie się pojawi. Zobaczymy jakie szczegóły dotyczące sojuszników zostaną ujawnione i czy doczekamy się wreszcie spójnej strategii USA dotyczącej regionu.

  Sam wybór krajów do których Trump się uda jest bardzo wiele mówiący – o ile Japonia, Korea Pd i Chiny nie są żadnym zaskoczeniem i można było je stawiać w ciemno, o tyle Wietnam jeszcze do niedawna nie był zbyt ciepło nastawiony do USA, nastawienie zmieniła rywalizacja o Morze Południowochińskie, gdzie Wietnam staje się najważniejszym elementem opierającym się ekspansji Chin na Morzu, Filipiny zaś od czasów objęcia władzy przez Rodrigo Duterte zdecydowanie przestawiły swoje zainteresowanie z USA na Chiny, które stają się ich najważniejszym partnerem, nawet pomimo sporów terytorialnych. Zobaczymy czy spotkanie dwóch badboyów coś w tej materii zmieni.

  Co do bilansu handlowego, to trudno oczekiwać radykalnych zmian. Jeszcze podczas wizyty przywódcy Chin Xi Jinpinga w USA w kwietniu tego roku ogłoszony został plan 100-dniowy, w wyniku którego bilans miał zostać znacznie zrównoważony – rezultaty były delikatnie mówiąc przeciętne. Teraz mówi się o tym, że w tym tygodniu mają zostać ogłoszone umowy o wartości nawet 250 mld USD, szczegółów jednak na razie brak. Z tego co czytałem jednak, nawet jeśli takie umowy udałoby się podpisać, najprawdopodobniej w dalszym ciągu w większości nie byłaby to przepustka do szerszego otwarcia dostępu do chińskiej gospodarki, na czym Amerykanom najbardziej zależy. Jednym z większych punktów miałaby być umowa dotycząca sprzedaży Chinom skroplonego gazu. Zobaczymy na szczegóły poszczególnych transakcji.

  Co można do tej pory powiedzieć o tej wizycie? Przede wszystkim świetnie że wreszcie nastąpiła, bo była to najwyższa pora. Z tego co obserwowałem, pierwsze dni wskazywały na to, że Trump odrobinę się ogarnął i zgarniał całkiem dużo pozytywnych opinii dotyczących stanowiska w sprawie Korei, zachęcającego do bezpośrednich negocjacji (co, nie oszukujmy się, jest jedyną drogą zażegnania konfliktu – albo to, albo USA muszą zaakceptować posiadanie przez Koreę broni nuklearnej. Jakkolwiek to zabrzmi, cieszy że skończył już obrażać Kim Dzong Una i chce wziąć się realnie do pracy. Poza tym przemówienie w koreańskim parlamencie także stało na niezłym poziomie – co prawda w dużej mierze, podobnie jak w Polsce, mówił głównie o wiedzy dotyczącej poszczególnych faktów historycznych i zaangażowania USA, niemniej takiego pokazu Korea najwyraźniej potrzebowała. Nie obyło się bez wpadek, ale to nieodłączna cecha prezydenta Trumpa – takich jak mówienie, że „naród wojowników” powinien był zestrzelić rakietę przelatującą nad Japonią, gdyby kupił potrzebną im broń od USA czy nieznajomość japońskiej konstytucji. Sam Trump, pomimo natłoku zadań i sporego jet laga prezentuje się w porządku, chociaż to wszystko jest odczuwalne podczas jego przemówień.

  Z ciekawostek: pomimo że w Chinach nie można Twitter objęty jest cenzurą, Trump twittuje bez problemu
  Drugą ciekawostką jest fakt, którego ja osobiście bardzo zazdroszczę: w środę prezydent Trump chciał polecieć do strefy zdemilitaryzowanej przy granicy z Koreą Północną, wsiadł więc do śmigłowca i udał się w stronę granicy. 5 minut przed planowanym lądowaniem wskutek gęstej mgły śmigłowiec po prostu zawrócił z Trumpem na pokładzie – oczywiście bez żadnych awantur. Zupełne przeciwieństwo polskiego tupolewizmu. Podziwiam.

  Kontynuacja tematu wkrótce.

  ______

  Na koniec mała prywata - jeśli ktoś jest z Warszawy i byłby zainteresowany, to dziś o godzinie 19 na SGH odbędzie się spotkanie mojego koła naukowego poświęcone tematowi ostatniego kongresu w Chinach, polecam: https://www.facebook.com/events/1304447102995038/
  pokaż całość

 •  

  Pamitacie może ten wpis:
  https://www.wykop.pl/wpis/27623175/2-tygodnie-temu-wyslalem-wniosek-o-udostepnienie-i/

  Zadałem jeszcze pare pytań i uzyskałem dzisiaj na nie odpowiedzi. A raczej ich brak.
  Dostałem info o wynagrodzeniach z zgromadzenia które dopiero będzie, czy w grudniu 2017 roku. Pewnie pomyłka, tak jak i cala ta spółka.
  wołam @dlugi_
  #misiewicze #watchdogpolska #informacjapubliczna #bekazpisu #energa #polska #polityka
  pokaż całość

  źródło: i.gyazo.com

 •  

  #gruparatowaniapoziomu #finanse #bitcoin #kryptowaluty

  Herley sugeruje, że coś co pozornie wygląda na rażącą niedbałość i brak starań ze strony oszusta można traktować jak filtr, który odsiewa ludzi, którzy na kolejnych fazach realizacji oszustwa mogliby stać się kłopotliwi. Dzięki takiej konstrukcji przynęty na nigeryjski szwindel daje się złapać relatywnie niewiele ludzi ale duża część z tych, którzy połykają haczyk daje się oszustom doprowadzić do nieszczęśliwego dla siebie końca.

  Kilka dni temu FT Alphaville opisał zorganizowaną w Londynie konferencję poświęconą handlowaniu kryptowalutami. Dwie kwestie zwróciły moją uwagę. Jeden z prelegentów posłużył się totalnie zgranym, wzbudzającym podejrzenia trikiem marketingowym: Chcecie lepsze ubrania, większe mieszkanie, droższy samochód, prywatną szkołę dla dzieci, egzotyczne wakacje. To właśnie kryptowaluty zapewnią wam upragnioną wolność finansową. Celem wspomnianej konferencji było namówienie uczestników na kosztujące około 500 funtów szkolenia.

  Druga istotna kwestia to przeszłość biznesowa osób udzielających się na tej konferencji i stojących za wspomnianymi szkoleniami. Nieudane przedsięwzięcie biznesowe z oskarżeniami o rażąco niskie standardy zarządzania (nie prowadzono rachunków), firma inwestycyjna wpisana przez kilka regulatorów (w tym w Polsce) na listę ostrzeżeń i seria przedsięwzięć z segmentu marketingu wielopoziomowego. Krótko mówiąc zarówno przekaz marketingowy jak i przeszłość sprzedawców (gdyby tylko uczestnicy konferencji to sprawdzili) to potężny sygnał ostrzegawczy. Jednak wielu ludzi nie jest w stanie ich dostrzec.

  Myślę jednak, że pomyłką jest traktowanie powyższych działań jako argumentu przeciwko kryptowalutom czy bitcoinowi. Wzmożone wykorzystywanie tego motywu przez oszustów świadczy jedynie o tym, że wiedza o kryptowalutach trafia do przeciętnych ludzi. Rozumiem traktowanie tego jako sygnału wkroczenia trendu w dojrzałą fazę. Nie jest to jednak efektywny sygnał natychmiastowego krachu. Nie jest to także dowód na to, że cały sektor nie ma wartości. Inwestorzy powinni dostrzec tutaj analogię z rozgrzanymi segmentami rynku akcyjnego. Po pierwsze rynki mogą być rozgrzane przez długi czas. Po drugie nawet bolesne i głębokie korekty rozgrzanych rynków nie unicestwiają ich fundamentalnego potencjału. Krótko mówiąc atakowanie bitcoina dlatego, że motyw kryptowalut wykorzystywany jest przez oszustów jako przynęta wydaje się mi argumentacyjnym nadużyciem.

  https://blogi.bossa.pl/2017/11/08/nigeryjski-szwindel-i-inne-oszustwa-finansowe/
  pokaż całość

 •  

  Pamiętacie jak jakaś różowa z mirko zamówiła sobie rzecz i kurier jej przyniósł paczkę po 20 i ona stwierdziła, że za późno i nie będzie mu drzwi otwierać a później miała ból dupy, że paczkę zostawił na drugim końcu miasta? Kisnę xD

  Ciekawe, która to taka mądra ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  #heheszki #thebestofmirko

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika niggerinthebox

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.