Programista: PWR ➜ Opera Software (C/C++/JAVA) ➜ SpisTresci.pl (własny startup, fail) ➜ STXnext (Python + JS) ➜ Userfeeds (fullstack, blockchain) ➜ własna działalność

 •  

  Total Immersion - czy rzeczywiście jest to taka rewolucyjna metoda pływania?
  Pierwszy raz usłyszałem o niej od Tima Ferrissa - mówił o niej na TED i w książce 4hour body.
  Na filmikach w internecie też wydaje się super, ale w praktyce ciężko znaleźć rzeczowe materiały, zwłaszcza do samodzielnej nauki tej metody pływania.

  Mirki, macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

  #plywanie #totalimmersion #basen
  pokaż całość

 •  

  Nie potrafię się przejmować tym, że #bitcoin idzie w dół kiedy widzę ile w dół idzie reszta :D

  Będzie interesująco patrzeć, które coiny przeżyją (kilka), a które nie (większość). Nad Bitcoinem powoli, ale ciągle pracują ludzie, tak jak kiedyś pracowali - często za darmo, bo Bitcoin to Bitcoin. Dla większości altów, spadek ceny oznacza koniec kasy na reklamę, rebrandingi, partnerstwa, programistów.

  I nawet się nie oszukujcie - jeżeli bear market się skończy, kiedyś, to będzie się pompować nowe alty. Dla przykładu devcoin: https://coinmarketcap.com/currencies/devcoin/ - coin z 2011, który nieźle sobie radził w czasie bańki z 2014, a potem umarł. Martwe coiny już nie ożywają - łatwiej jest zrobić nowy coin, chociażby forkując kod źródłowy i zmieniając nazwę. Nowy premine, nowi właściciele, nowi leszcze którzy to kupią. Rinse&repeat. Nikt wam nie będzie robił pompy, tylko dlatego, że długo trzymaliście jakiegoś shita, którego już nikt nawet nie kopie. :D

  #kryptowaluty
  pokaż całość

 •  

  O tym, że tether nie jest transparetny w 100% wie każdy, kto rozumie podstawy crypto. Jest niezerowa szansa, że wcale nie mają pokrycia swoich tokenów w USD.

  Mamy teraz ciekawy moment, gdy masę kasy wychodzi z crypto, duża część wychodzi też właśnie za pomocą Tethera (supply USDT zmniejszyło się w ostatnim czasie o 300 mln dollarów).

  Jakie mogą być tego konsekwencje?

  Jeżeli maja tyle USD na kontach ile twierdzą, to nic się nie stanie. Gorzej jeżeli jest inaczej. To mogło by zaboleć całe crypto.

  #kryptowaluty #bitcoin #tether
  pokaż całość

 •  

  Ostatnio mnie wzięło na oglądanie różnych materiałów na temat historii Wahadłowców kosmicznych. Przez ostatni tydzień obejrzałem zdecydowanie za dużo filmów dokumentalnych na ten temat... i nadal nie mam dość :) (swoją drogą polecam fabularyzowany o katastrofie Chellengera z 1986), w załączniku poniżej. Mało osób wie, że specjalnej komisji śledczej po tej katastrofie (katastrofie, która była transmitowana na żywo w TV, dlatego, że w locie brał pierwszy raz udział cywil - wyłoniona w konkursie nauczycielka)... w komisji tej brał udział Richard Feynman, fizyk i już wówczas laureat nagrody Nobla. Feynman odegrał kluczową role w tym, że znaleziono przyczynę katastrofy... co pozwoliło zreformować NASA, dzięki czemu NASA nie musiała zamknąć programu wahadłowców. Polecam film :)

  Tymczasem jednak teraz chciałbym Wam zapodać ciekawostkę, na temat zdjecia, które na wykopie jest dość znane... chodzi o tzw. "wykopowego astronautę".

  - [Video] Historia pierwszego wyjścia astronauty z tzw. JetPackiem

  Nadal nie bardzo wiem, o co chodzi ze "słynnym" na wykopie zdjęciem z astronautą. Faktem jednak jest, że za tym zdjęciem stoi ciekawa historia, jednej z najpiękniejszych chwil w historii podboju kosmosu. Autor zdjęcia: "If I don't mess this picture up, I'm gonna get some magazines covers with this"

  #kosmos #wahadlowce #spacex #ciekawostki
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Hej, ostatnio nie śledziłem rynku #kryptowaluty mógłby mi ktoś wytłumaczyć co się aktualnie odjaniepawla?! Tylko czekałem aż #steem skoczy do 20$ bo z krypto to tylko to mam. Aktualny kurs to coś poniżej 1$. Szukałem po ostatnich wpisach na tagu ale jak zwykle śmietnik bez większej wartości. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  Kurde, jestem mega ciekawy jak to jest z tym Revolutem i kryptowalutami. Czysto teoretycznie - kupuję sobie Ripple za 100zł i trzymam 10 lat. Kurs ripple rośnie do 1000$, postanawiam to spieniężyć. Już to widzę jak Revolut pozwala mi to sprzedać i zarobić ~62k USD. Przecież biorąć pod uwagę skalę transakcji i że takich użytkowników jak ja może być więcej - po prostu nie będą w stanie się wypłacić...

  Mimo że z Revoluta korzystam od kilku ładnych lat to jednak po tym jak wprowadzili kryptowaluty - uważam, że ryzyko upadku tej firmy jest olbrzymie i nie inwestowałbym tam poważnych środków...

  #kryptowaluty #revolut
  pokaż całość

  +: Hekken
  •  

   Kurs ripple rośnie do 1000$

   :D ładna kryptocrypto reklama ripple :D

   postanawiam to spieniężyć. Już to widzę jak Revolut pozwala mi to sprzedać i zarobić ~62k USD.

   przecież nie muszą czarować tej kasy z powietrza, tylko skoro trzymają za Ciebie te tokeny, to mogą je sprzedać po rynkowej cenie by mieć po to by Ci oddać. Co najwyżej, by mieć zabezpieczoną płynność, to mogliby Ci to kazać zrobić na raty, bo pewnie jest w regulaminie m.in. z tego powodu, że maksymalna jednorazowa wypłata to np. 10k pokaż całość

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  Steemit. Super projekt, dostajesz Steemy za publikowanie postów, możesz łatwo zarobić nawet jako gówniarz lub osoba która nie ma pojęcia o kryptowalutach ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  No właśnie nie do końca.
  Miałem na Steemicie konto (w sumie to dalej mam ale już z niego nie korzystam), mam ponad 1000 followersów i... za obszerny artykuł dostaje 1 centa. Tak to niestety działa. Steemit opiera się na dostawaniu pieniędzy za pisanie artykułów, co jest oczywiście pomysłem świetnym. Nie mniej jednak sama organizacja na tej platformie jest żenująca. Pamiętam jak dołączyłem tam na początku 2017 roku i przyznam że zarobiłem dosyć dużo (jak na mnie).
  Rok 2018 jest dla "pisarzy" po prostu słaby.
  NIE MASZ SZANS na zarobienie jakich kolwiek dolarków, bo nikt cię nie zauważy. Co sekundę na Steemit wpływa ogrom nowych postów, co sprawia, że dostrzeżenie ciebie przez innych użytkowników graniczy z cudem.
  Aktualnie żeby zarobić na tej platformie trzeba mieć znajomą grubą rybę (będzie ci upvotował posty przez co nie dość że dostaniesz $ to zostaniesz w jakimś stopniu wypromowanym), albo wystarczy po prostu fart... bo natrafisz na boty które natrzepią ci Steemów.
  Myślę, że kiedyś jakoś usprawnią tą stronę, bo projekt na prawdę ma potencjał.
  #kryptowaluty #steemit
  pokaż całość

  •  

   @fluxy: jak znam życie to:
   - Artykuł wcale nie był taki wspaniały, albo
   - Nie wyróżniał się niczym wśród innych, albo
   - Pewnie jeszcze był na temat krypto, a tam na tym zna się każdy, więc największą konkurencja w tym temacie, albo
   - dodałeś tagi z dupy, albo

   Dlaczego tutaj go nie wrzuciłeś? Podstawy marketingu, mówią, że jak robisz coś fajnego to się chwalisz.

   Dziwnym trafem jak ktoś ma bordo na wykopie to na Steemit też potrafi sobie poradzić. Przypadek?
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Dzisiaj dla Bitcoinnowych maksymalistów, przygotowałem listę kilku profili na Steemit, należących do polaków, które być może warto śledzić:

  Rafał Kiełbus (cieszący sie najwyższą reputacją moderator na forum.bitcoin.pl):
  - https://steemit.com/@rav3npl (konto polskie)
  - https://steemit.com/@rav3n (konto zagraniczne)

  Szczepan Bentyn (jest ktoś kto nie zna Szczepana? CEO - Pracownii Nowych Technologii, YouTuber, twórca własnego personalnego tokena, autor książki "Kryptowaluty")
  - https://steemit.com/@szczepan

  Krzysztof Piech (doktor habilitowany nauk ekonomicznych, osoba dzięki której powstał Polski Strumień Blockchain przy Ministerstwie Cyfryzacji, Prezes Polskiego Akceleratora Technologii Blockchain)
  - https://steemit.com/@bax

  Patryk Bigaj (administrator największej polskojęzycznej grupy na Facebooku o tematyce kryptowalut: BitcoinPolska)
  - https://steemit.com/@k0dlaty

  #kryptowaluty #bitcoin #steemit #steem
  pokaż całość

  •  

   @fervi: no są ważne. Tak jak na forach kiedyś była ważna reputacja, jak na wykopie ważne jest, by nie być zielonką, a na fejsie żeby Ci sąsiad zazdrościł.

   Ja chcę mieć dużą moc, ale nie będę o niej myślał w formie monetyzacji dopóki nie będzie dla mnie miała ona realnej wartości. Póki co ma tylko wartość wewnętrzną, jak nieco bardziej praktyczne eurogąbki.

  •  

   Tak jak na forach kiedyś była ważna reputacja, jak na wykopie ważne jest, by nie być zielonką, a na fejsie żeby Ci sąsiad zazdrościł.

   @tptak: Oczywiście, ale na Steem oprócz eurogąbek masz faktyczną reputację.

   będzie dla mnie miała ona realnej wartości

   @tptak: Zależy o jakiej realnej wartości mówisz. Większa ilość SP to większe twoje zarobki, więc masz przykład zwiększenia monetyzacji swoich treści, którą każdy lubi :P

   A żeby pokazać jak bardzo steem jest ogarnięty rządzą monetyzacji pokażę statystyki. W sensie ja uważam, że coraz mniejsza ilość pisarzy na polish jest spowodowana wieloma kwestiami - od zarobków (które spadają) po cenzurę, ale niektórzy i tak uważają, że tylko zarobki, a cenzury nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   https://steemweb.pl/statistics/activity

   Chociaż zarobki mocno wzrosły w porównaniu z okresem sprzed miesiąca do dwóch.

   Moje podsumowanie: Zarobki są bardzo ważne i chociaż co prawda nie najważniejsze dla niektórych, o tyle podejrzewam, że jakby się skończyły to by nikt nie pisał
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (13)

 •  

  17.12.2017: Dobrze zatrudniam Pana. Jesteśmy nowoczesną firmą, na początek dostaje Pan ekwiwalent najniższej krajowej czyli 1530 zł płatne w #bitcoin , czyli na umowie mamy 0,08 #btc.

  06.02.2018: 0,08 btc to 460 zł. Oszukujo pracowników !!!11

  Powyższy przykład, być może wybiórczy jeżeli chodzi o daty, ale możliwy (jasne - w obie strony) pokazuje, że jeszcze długo #kryptowaluty nie będą traktowane poważnie. Żaden rząd ani żaden stacjonarny biznes się od nich nie uzależni. Jeżeli już jakaś firma pochwali się przyjmowaniem zapłaty w kryptowalutach, to będzie to raczej w takim samym celu, w jakim litewska firma Girteka zamówiła ciężarówkę #tesla. Auto nie wiadomo kiedy tak naprawdę powstanie i czy będzie się nadawać do czegokolwiek (tutaj trochę #bekaztransa ) ale rozgłos w mediach i reklama litewskiej firmy ogromna. Jest natomiast duża liczba spekulantów, dla których #bitcoin jest rajem. Wcześniej musieli cierpliwie czekać na wyścigi koni lub greyhoundów, by spekulować ich kursami przed startem wyścigu, ale to były minuty, sekundy, potem już tylko hazard. Dlatego lepszym miejscem okazał się #forex, tylko co robić w weekendy? No i wtedy nadszedł on, cały na biało :) Bitcoin gwarantuje spekulantowi rozrywkę i emocje 24h 7 dni w tygodniu. Jest rajem dla w/w ludzi. Tylko co na to Janusze/Joeye którzy pokupowali bitcoiny w celach lokaty kapitału? Duża część już wyszła, to widać, ale czy przyjdą nowi? Dla niektórych z nich kryptowaluty są na jednej półce z Amber Gold. Jak wyjdą z tego wszystkie Janusze, a do potem Sebastiany, bo i tak nie rośnie a zaczną potrzebować kasę, to tłum spekulantów może zrobić z ceną bitcoina co chce. $1k? Ok. Wait a minute... $15k? Hmm.. hard but possible. pokaż całość

  •  

   @magnate: zjawisko wypłat pracowniczych pensji za pomocą kryptowalut, jest dużo częstsze niż mogło by się wydawać z tego wpisu.

   Świetnym przykładem zapotrzebowania na takie usługi jest firma bitwage.

   Można więc to podsumować, że według Ciebie Bitcoin nie ma jeszcze jednej z podstawowej funkcji pieniądza (unit of account) tj. nie są w nim wyceniane takie usługi jak wysokość wynagrodzenia (aczkolwiek warto pamiętać, że w BTC są wyceniane wszystkie inne krypto), ja jednak argumentowałbym że ma funkcję jako metoda płatności (means of payment), bo są osoby, które chcą dostać równowartość swojej pensji za pomocą BTC, bo jest to dla nich szybsze/wygodniejsze niż przelew międzynarodowy. pokaż całość

  • więcej komentarzy (12)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika noisy

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.