•  

  Tydzień temu napisałem Wam, że jeżeli w piątek nic nie wypiję to minie mi równy tydzień bez alkoholu i udało się. Dzisiaj chciałbym Wam napisać, że minęły dwa tygodnie bez alkoholu, ale nie mogę. Byłoby ty absolutnym kłamstwem... przestałem chlać niewiadomo ile, przez cały tydzień wypiłem dwa piwa (jedno jednego wieczoru, drugie drugiego). Z jednej strony jestem z siebie zadowolony, bo różnica i tak ogromna zarówno na umyśle jak i w portfelu.

  Myślę, że dzisiaj wygrałem następną bitwę w tej wojnie... a przynajmniej był remis. Skończyłem zmianę, wracam do domu i myślę sobie "jedno piwo, odcinek serialu i można iść spać, raz na jakiś czas nic się nie stanie". Wchodzę do monopolowego. Zanim pokonałem próg, zanim kasjerka podeszła to ja już zdążyłem z samym sobą porozmawiać. Kobieta się mnie pyta co podać, a ja jej odpowiadam "radler 0% jabłko-mięta".

  Alkohol zawsze był dla mnie drogą ucieczki czy sposobem umilenia sobie czasu. Coś złego zdarzyło się w pracy? Piwo. Coś nie wyszło? Piwo. Ciężki dzień? Piwo. Nic się nie stało, siadam wieczorem do kompa? Piwo. Idę spać? Piwo. I mało tego rozmyślałem nad tym. Co jest złego w tym alkoholu do snu czy do komputera skoro czuję się przez to lepiej? Przecież nikt nie widzi, mi jakoś lżej, ze względu na liczebność rodziny/przyjaciół szansa na to, że będę nagle potrzebny trzeźwy spada do minimum. I zrozumiałem...

  Zrozumiałem, że to jedno piwo do snu jest czymś złym. To piwo do gaszenia negatywnych emocji jest czymś bardzo złym. To mnie definiuje. Tworzy moje odruchy. Nagle poczułem w sobie taki wewnętrzny ryk. Nie chcę tak żyć, nie chcę zawsze uciekać do jednego. I tak już czuję się znacznie lepiej od kiedy przestałem nadużywać alkoholu, ale zdaję sobie sprawę z tego, że przede mną jeszcze bardzo długa droga.

  Miłego dnia wszystkim, nie poddawajcie się cokolwiek robicie. Wierzę w Was.

  P.S zdjęcie przed otwarciem. Zasłużyłem?

  #wygryw #przegryw #wychodzimyzprzegrywu #alkoholizm #niepijzwykopem #chwalesie #pijzwykopem
  pokaż całość

  źródło: Tg5U9RG.png

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika nons3ns

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)