•  

  Jaki procent odsłon na moim kanale generuje Wykop? Ile dotychczas zarobiłem? Jakie mam plany?

  Najlepszy kanał na YT dobije za parę dni do pół miliona wyświetleń, w niedzielę pewnie wrzucam nowy film. Aby umilić oczekiwanie daję garść statystyk z panelu YT.

  NAJWAŻNIEJSZE STATYSTYKI

  Data założenia kanału: 19.05.2020 r.
  Liczba subskrypcji: 11 726, wzrost o 5 955 w ciągu ostatnich 28 dni
  Liczba odsłon: 485k
  Liczba filmów: 11
  Średnia liczba odsłon na film: 44k
  Najpopularniejszy film: Bosak, 87,5k odsłon. Pewnie niedługo dogoni go Mentzen ekonomista, który po 36 dniach ma 64k i niesłabnącą dynamikę
  Najmniej popularny film: Sośnierz Eurosceptyk, 24,5k odsłon
  Średnia ocen kanału: 78% ocen pozytywnych, 22% ocen negatywnych
  Najlepiej oceniany film: Kaja Godek, 97% pozytywnych ocen
  Najgorzej oceniany film: Bosak, 66% ocen pozytywnych
  Średni czas oglądania filmów: 6:10

  Komentarz: mam świetną liczbę odsłon jak na nowy kanał z garstką filmów, zwykle kanały z taką liczbą subów mają po 5-15k wyświetleń na film. Mam średnie oceny filmów, ale przejmuję się nimi najmniej. Jak nagram film o kimś nielubianym (Godek, narodowcy), to mam dobre oceny, jak nagram film o kimś lubianym, to mam słabsze oceny, zawartość merytoryczna filmu jest nieistotna, bo każdy film jest takim samym dziełem sztuki. Jak są słabe oceny, to zwykle jest dużo komentarzy i film jest często szerowany, więc rekompensują mi to odsłony, patrz Bosak.

  KTO OGLĄDA MOJE FILMY

  87,7% to mężczyźni, 12,4% to kobiety.

  Najliczniejsza grupa wiekowa to 25-34 lata (45,2% ogółu odbiorców). Więcej szczegółów na obrazku: https://ibb.co/19h1wqw

  JAK LUDZIE TRAFIAJĄ NA MÓJ FILM

  Często czytam bździnki prawaczków o tym, że oglądają mnie tylko neuropki z Wykopu. Jeśli ktoś myśli, że same neuropki mogą nabić 90k odsłon przy Bosaku, to nie wie, o czym mówi.

  Źródła wizyt dla całego kanału przedstawia ta grafika: https://ibb.co/0YDmnLC

  Największy udział (32,9%) mają tutaj źródła zewnętrzne, reszta to ruch generowany z wewnątrz YT.

  Źródła zewnętrzne to właśnie strony takie jak Wykop, Reddit, Facebook. Jak zatem wygląda rozbicie dla źródeł zewnętrznych?

  https://ibb.co/LRFfQj1
  https://ibb.co/K9SLnCF

  Wykop (zsumowany Wykop desktopowy oraz aplikacja mobilna) to 34,5% wejść ze źródeł zewnętrznych, nieco więcej niż Facebook (32,6%)

  Podsumujmy: źródła zewnętrzne to 32,9% ogółu wejść, Wykop stanowi zaś 34,5% wejść ze źródeł zewnętrznych. Wykop odpowiada zatem za oszałamiające 11% wejść!

  Pewnie statystyka tutaj trochę przekłamuje. I przykładowo jak ktoś wejdzie na film z Wykopu, a potem wejdzie na stronę główną mojego kanału i stamtąd wejdzie na jakiś film, to policzy mu to jako wejście ze strony głównej kanału. Ale analogicznie to się ma do wejść z Fejsbuka i z innych źródeł. Może Wykop to faktycznie 20-30% odsłon. Nie wiem, ale na pewno tezę na kanał wchodzą tylko wykopki można włożyć między bajki.

  Wykop daje fajny start w pierwszym dniu publikacji. Potem rola Wykopu maleje na rzecz samego YT (strona główna YT, subskrybenci, polecane filmy, wyszukiwarka) i innych źródeł, takich jak Facebook.

  ILE ZAROBIŁEM

  Uruchomiłem Patronite'a 22.09.2020 r. Włączyłem na kanale reklamy 18.10.2020 r.

  Patronite

  Na Patronajcie zarobiłem brutto 7 110 zł. Patronajt i operatorzy pobrali od tego prowizję 710,99 zł, więc netto zarobiłem 6399,01 zł.

  https://ibb.co/2WCpR0T

  Na moim ogólnodostępnym profilu wyświetla się jednak informacja, że zarobiłem łącznie 3 620 zł! O co tu chodzi?

  O to, że Patronajt raportuje to w dziwny sposób. Patroni płacą mi za pośrednictwem Tpaya (większość) lub Paypala. Tpay to po prostu płatność przelewem z góry. Patron wybiera liczbę miesięcy, które opłaca z góry (minimum 3) - i robi przelew. Patronajt tego w żaden sposób nie przetrzymuje, od razu dostaję całość kwoty.

  Przykładowo najhojniejszy patron zrobił mi donację 100 zł * 6. Od razu mogłem sobie wypłacić 600 zł (minus prowizje), jednak na ogólnodostępnym profilu pojawiła się informacja, że kwota łącznych zarobków wzrosła tylko o 100 zł. Za miesiąc wzrośnie o kolejne 100 zł. I tak przez sześć miesięcy.

  Tpay jest z jednej strony fajny, bo otrzymuję od razu całą kwotę. Z drugiej - subskrypcja nie odnawia się automatycznie. Patron dostanie po kilku miesiącach maila z propozycją przedłużenia subskrypcji (tj. zrobienia kolejnego przelewu) i pewnie większość tego nawet nie przeczyta. Jeśli ktoś wybrał tę formę wspierania i chce mnie wspierać dalej, niech śledzi skrzynkę mailową lub własny profil na Patronite - albo niech wybierze sobie opcję wspierania przez Paypala. Tutaj dana kwota schodzi co miesiąc z karty, bezterminowo, i w każdej chwili może z tego zrezygnować.

  Reklamy

  Od ponad miesiąca mam już reklamy i inne formy zarobku na kanale. Przez ten czas miałem jakieś 200k odsłon. Ile na tym zarobiłem?

  pokaż spoiler Potężne 215,68 zł


  A w zasadzie nawet nie tyle, bo próg wypłaty to 300 zł, więc ciągle czekam, aż cokolwiek wypłacę.

  Dlaczego tak mało?

  Z powodu demonetyzacji. Na 11 filmów tylko dwa zarabiają na reklamach: Mentzen ekonomista oraz Sośnierz eurosceptyk. Na pozostałych reklamy są wyłączone, zarabiam tylko grosze na YT premium - ale o tym zaraz.

  Widzicie jakąś zależność? Dlaczego akurat te dwa filmy?

  Ja widzę: te dwa filmy poświęcone są w całości ekonomii, a reszta to w głównej mierze światopoglądówka: geje, aborcje, jezuski. YT nie lubi tematyki światopoglądowej. Nie ma interesu w tym, aby ludzie się denerwowali w trakcie filmów. Lepiej, aby obejrzeli kotki i pranki, niż posłuchali czegoś kontrowersyjnego. Algorytmy YT badają ścieżkę audio na okoliczność takich wyrazów, jak aborcja, gej, homoseksualizm, eutanazja. Badają też tytuły filmów, opisy i tagi. Jak coś znajdą, to demonetyzują film. W skrócie: nie da się dobrze zarabiać na kontrowersyjnej tematyce. Chyba że naprawdę ma się miliony wyświetleń.

  Wspomniałem o YT Premium. Mimo wyłączonych reklam zarabiam jakieś grosze na pozostałych filmach, jeśli oglądają je użytkownicy, którzy wykupili tę usługę. Więcej szczegółów na tej grafice: https://ibb.co/ygmFWGm

  PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

  Póki co utrzymuję cel przynajmniej trzech filmów w miesiącu. Więcej mi będzie ciężko ogarnąć, bo poza tym mam regularną pracę. W tym miesiącu powinny wpaść jeszcze dwa filmy.

  Rdzeniem kanału pozostanie seria o prawakach. Tutaj mam jeszcze spokojnie 30 eksponatów do omówienia, więc prędko nie skończę.

  Ustawiłem sobie na Patronajcie próg 3000 zł miesięcznie. Jak do niego dobijemy, to uruchomię stronę/bloga, gdzie wrzucę skrypty z wszystkich nagranych filmów wraz ze źródłami oraz będę tam wrzucał skrypty dla kolejnych filmów. Wystartuję też z nową serią, w ramach której będę komentował bieżączkę.

  Poza tym planuję serię o tematach ogólnych, takich jak aborcja, homoseksualizm, transseksualizm, eutanazja, socjalizm, broń palna, podatki, ZUS, rasizm, prawa zwierząt... Powstałoby takie kompendium argumentacyjne. Jest wiele mitów do odkłamania. Może jeszcze w tym miesiącu wypuszczę pierwszy film z tej serii.

  Założyłem sobie konserwatywnie, że do końca 2020 roku zdobędę 10 000 subów. Cel ten osiągnąłem już z nawiązką. Ogólnie suby nie przyrastają liniowo, tylko bardziej wykładniczo. W ostatnim miesiącu zebrałem więcej subów niż przez poprzednie 5 miesięcy. Dlatego aktualizuję cel: do końca tego roku chcę zebrać 15k subów.

  A do końca czerwca 2021 - 50k.

  Chcę uczynić kanał najbardziej znanym lewackim miejscem w polskim YT. Czy też najbardziej znanym antyprawicowym miejscem, bo zaraz razemki mnie zjadą, że ze mnie żaden lewak. W sumie to nie wiem, czy już to się nie udało - czy jest jakiś stuprocentowo polityczny kanał, który zajmuje się chłostaniem prawaków i ma więcej subów? Nie kojarzę, ale jeśli nie ma, to wynika to z nędzy polskiego YT, a nie mojego sukcesu. YT jest po prostu zalany prawicową propagandą i lewaków tam na lekarstwo.

  Czy poświęcę się kiedyś w całości kanałowi? Jakby mi wpadało miesiąc w miesiąc 3-5k zł, to mógłbym to rozważyć. Myślałem też o rozwiązaniu kompromisowym - zatrudnić się na pół etatu. Wtedy z jednej strony miałbym stałe i pewne źródło dochodów na jakimś elementarnym poziomie, a z drugiej mógłbym się bardziej poświęcić kanałowi. Ale to melodia przyszłości.

  Ogólnie jednak Patronite wydaje się żyłą złota, tylko trzeba konsekwentnie trzepać dobre jakościowo filmy. Ludzie chętnie wspierają ideologiczne kanały. Jest na przykład taki katol Tomasz Samołyk. Ma na YT 74,6k subów. To nie jest oszałamiająca liczba. A ile zarabia na Patronajcie? Konkretne 9 030 zł miesięcznie. Po prostu katole znalazły kogoś, kto reprezentuje ich interesy.

  Ja w przeliczeniu na liczbę subów zarabiam na Patronajcie więcej niż on - i pięć razy więcej niż pewien zakolak - ale pewnie nie można w ten sposób liczyć. Czas pokaże, jak będą się kształtować zarobki przy zdobywaniu szerszej widowni.

  Planuję też rozruszać fanpejdż na fejsie, bo to fajna forma zwiększenia zasięgów. Na razie mam tam 1550 subów, ale mało go reklamuję. Docelowo fanpejdż powinien mieć 50% liczby subów kanału.

  Jak ktoś ma jakieś pytania albo jest ciekaw innych statystyk, to śmiało. Kolejne takie podsumowanie zrobię pewnie po przebiciu miliona odsłon.

  #korolukmasakruje #neuropa
  pokaż całość

  źródło: cotamprawaczku.PNG

 •  

  Pewnie się zastanawiacie jak to możliwe, że PiS robiąc rozpierdol jakiego jeszcze w Polsce po 89' nie było, nadal ma poparcie w granicach 30-40%? Myślicie być może, że głosują na nich ludzie niewykształceni, także patologia, która jedyne czego pragnie to 500+. Jest w tym sporo racji, ale to niepełny obraz. Przedstawię wam mojego ojca:

  Jest to emerytowany profesor jednego z naszych największych uniwersytetów (tak naprawdę dr hab.). Na PiS głosuje od samego zarania czyli roku 2001. Nienawidzi komuny, komunistów, Rosji i Rosjan (choć tego ostatniego czasami wstydzi się otwarcie przyznawać). Najgorsze rządy jego zdaniem to lata 2007-2015. Wtedy rozkradano Polskę i sprzedawano się Niemcom. Na domiar złego Tusk macał w palce w morderstwie wielkiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ten sam Tusk bojąc się osądzenia uciekł z Polski do Brukseli i stamtąd teraz tylko jątrzy i knuje. Prawo i Sprawiedliwość to najlepsza władza w Polsce co najmniej od czasów Piłsudskiego. Andrzej Duda to najlepszy prezydent (zaraz po św.p. Lechu Kaczyńskim), godnie nas reprezentuje i nie dzieli Polaków tak jak sprzedawczyki i komuniści z PO.

  Myślicie może, że to starość, choroba psychiczna, demencja itp.? Nie, ojciec mimo zaawansowanego wieku jest bardzo sprawny fizycznie i psychicznie. Aktywnie uprawia sport (w tym wspinaczkę górską), nadal współtworzy prace naukowe. W domu nigdy nie był zamordystą, zawsze dbał o rodzinę, tylko tego Tuska to on by najchętniej zastrzelił.

  Czasami rozmawiam z nim o tym, co ten PiS odwala (choć wiem, że to bezowocne). Strajk kobiet? To jakieś ss-manki z Niemiec. Jego własna córka też protestuje? Oj córuchna, dajże spokój, hehe, a kiedy zaprosisz ojca na ciasto. Ją też nazwiesz ss-manką? Nie, rodzina to co innego, pogubiła się trochę dziewczyna no, to ten Tusk ją tak podjudził.

  Wydaje mi się, choć nie wiem co jest tego przyczyną, że mojemu ojcu coś, gdzieś, kiedyś wbiło się do głowy tak głęboko, że już nigdy z niego nie wylezie. Nie wiem co to było, ani kiedy to się stało, ale wiem na pewno, że ojciec na PiS będzie głosował aż po grób. Nieważne co Kaczyński zrobi, zawsze znajdzie się jakieś usprawiedliwienie. Jak zaczną strzelać do protestujących ostrą amunicją, to powie, że trzeba się bronić przed zamachem stanu. Jakby zamknęli w więzieniu jego syna za poglądy, to będzie współczuł owszem i modlił się o nawrócenie syna na dobrą, patriotyczną, pisowską drogę.

  PS. Jak chcecie możemy zrobić głupią zabawę: wy będziecie udawać, że rozmawiacie z moim ojcem, a ja będę za niego udzielał odpowiedzi (znam jego wszystkie teksty na pamięć).

  #bekazpisu #polityka
  pokaż całość

 •  

  Ale skisnę potężnie jak Julka zostanie młodzieżowym słowem roku. Nie sądziłem, że te gówniary tak bardzo dają jebanie o jakiś gówniany konkurs xD

  #bekaztwitterowychjulek

 •  

  Rząd zapłacił artystom wiedząc że ludzie na nich naskoczą. To samo z masztami na flagi. To wszystko to odwrócenie uwagi od sytuacji w kraju oraz wszelkich protestów.
  #niepopularnaopinia

 •  

  Trump właśnie zapowiedział, że w związku z ostatnimi ataki USA uzna antifę za organizację terrorystyczną.

  Szanujesz? Plusujesz

  #usa #protest #4konserwy #neuropa #oswiadczenie

  źródło: telegraph.co.uk

 •  

  a co to się stanęło? Biedny Mireczek musiał zmienić profilówkę? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  #konfederacja #bekazlewactwa i nówka sztuka #bekazhipokryzjiczikapu (oj tutaj to mamy sporo do pokazania (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■))

  źródło: XD.png

 •  

  Green spa xD Są jakieś dotacje na zielone bombelki? Dej, mam chorom paprotkę... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #kwiaty #rosliny #chwalesie

  źródło: IMG_5953.jpg

 •  

  Jeśli zastanawiacie się co u pana, który wbił do szkoły i kazał zdejmować maseczki, to jest stabilnie. Btw. rodzinka go wyjebała z domu, ale wciąż się nie poddaje.

  #foliarze #koronawirus #bekazpodludzi #teoriespiskowe

  źródło: streamable.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika norivtoset

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.