•  

  Wykopki to idioci mający się za mądrzejszych od starych bab.

  Zachwyty nad Trzaskowskim przypominają mi to co działo się na wykopie w 2015 roku. Wtedy też Duda był wręcz wybielany, skrytykowanie go kończyło się wyzywaniem od peowskich trolli. Wszyscy twierdzili, że PiS ma tylko łatkę socjalistów, a w rzeczywistości będą realizować liberalny program gospodarczy.

  Ostatnio często czytam na wykopie jak super reformą za czasów PO było podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat. Oczywiście nikt, albo prawnie nikt nie wejdzie w google i nie sprawdzi jak to miało wyglądać. Otóż mężczyźni wiek emerytalny 67 lat mieli osiągną już w 2020 roku. Kobiety natomiast dopiero w 2040 roku!!! Przypominam, że w Polsce mężczyźni żyją średnio 74 lata, a kobiety 83 lata.

  Co najlepsze mundurowym podniesiono wiek emerytalny do 55 lat, ale tylko tym którzy wstąpili do służby po 2013 roku. Czyli w tym roku mielibyśmy sytuację w której budowlaniec mógłby przejść na emeryturę dopiero w wieku 67 lat, a policjant nawet w wieku 34 lat. I teraz wy się dziwicie, że starsi ludzie się wkurwili i zagłosowali za PiS?

  Najpierw powinno się zlikwidować przywileje emerytalne (Polska wydaje na nie najwięcej po Grecji), później zrównać wiek emerytalny do 64 lat, a potem ewentualne stopniowe podnoszenie w zależności od wydłużającej się średniej długości życia.

  40% mężczyzn w Polsce nie dożywa wieku emerytalnego!!! Przy wieku emerytalnym 67 lat co drugi by emerytury nie doczekał. Biorąc pod uwagę średnią długość życia, polscy mężczyźni pobierają emeryturę najkrócej w UE.

  Często porównuje się nasz wiek emerytalny z sąsiadami wskazując, że tam podwyższyli wiek emerytalny. Tylko np w Czechach podwyższono z 60/62 na 65/65, ale ten wiek emerytalny zarówno kobiety jak i mężczyźni osiągną w 2030 roku.

  Nie ma w UE drugiego kraju, w którym mężczyźni byliby tak dyskryminowani względem kobiet, ale też względem pewnych grup zawodowych.
  #ekonomia #konfederacja #gospodarka #finanse #takaprawda #polityka
  pokaż całość

  +: funny_bunny, nietolerancja +26 innych
  •  

   @nowy_ja: Serio traktujesz poważnie ten portal? Przecież największym poklaskiem otacza się tu patostreamy, przepychanki polityczne (w skrócie: korwin i konfederacja dobra, każde odstępstwo od ich normy to jest k&restwo, lewactwo, pe&alstwo, a ogólnie to beka z podludzi - swoją drogą, jakim cudem "obrońcom polskości" nie gryzie się używanie retoryki hitlerowskiej o podludziach to ja nie wiem do dziś xD), doktrynalne traktowanie mizoginii, a jednocześne spermienie do każdej która wrzuci tu centymetr ciała. A mogłabym dalej wymieniać. Choćby to że dużo tych gimbo obrońców wartości polskich (czyli też chrześcijańskich które są przez islam zagrożone nieustająco w ich mniemaniu) udziela się na "beka z katoli". Przecież ten portal to taka zbiorowa schizofrenia.

   Można się pośmiać z znawców polityki, którzy wiedzę czerpią z portali pokroju "niewygodna niezależna antykomusza prawda", można się pośmiać z tych którzy kwiczą o "myśleniu samodzielnym" gdy ktos doktrynalnie i na ślepo w 100% nie przyjmie ich prawd, można się pośmiać z znawców ekonomii którzy wiedzę czerpią z warsztatów inwestowania w bitcoiny, jednocześnie cisnąć mlm, który wśród tych prawdziwych ekonomistów spotyka się z podobnym "xD". I w końcu można się pośmiać z tych którzy piszą swoje polityczne teorie - jak być powinno, i nazywając idiotami każdego kto śmie się z tym nie zgodzić, myśląc że poza kilkoma jemu podobnymi, których poglądów i tak nie zmieni, jego manifesty kogokolwiek obejdą i przekonają. Można się pośmiać, ale przejmować nie warto xD
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (14)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika nowy_ja

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (5)