•  

  Drodzy Cebularze, jakie macie doświadczenia z podłogami drewnianymi? Czy opłaca się kupić deskę za ok. 80-100 zł m2 czy iść w dobre panele gdzie pewnie zmieszczę się w 60 zł z akcesoriami?
  #budownictwo #dom #budowadomu #mieszkanie

 •  

  Mirki, jest sprawa. Myślę poważnie nad budową domu. Problem w tym, że kompletnie się na tym nie znam. Jestem programistą i większość życia spędziłem w piwnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jest sens się za to brać, jeśli nie mam ani doświadczenia, ani specjalnie znajomości u osób z takim doświadczeniem? Naczytałem się wiele o przekrętach na budowie, o partactwie i sytuacjach do których idealnie pasuje mem "o panie, kto panu to..." i trochę się cykam. Może ktoś był w podobnej sytuacji i może mi powiedzieć jak skończyło się to w jego przypadku?

  pokaż spoiler Nie jestem bogaty, ale mam trochę oszczędności i kredyt raczej dostanę więc z kasą nie powinno być wielkich problemów, jeśli nie będę miał zbyt wygórowanych wymagań.


  #budownictwo #dom #budowadomu #kiciochpyta
  pokaż całość

  •  

   @maver tak, budowa domu to bardzo satysfakcjonujące zajęcie (porównywalne z poderwaniem dziewczyny albo z napisaniem programu po wielu problemach z debugowaniem). To troche jak z wyborem pasji. Jeśli nie wejdziesz w to na 100%, to będziesz mieć marne wyniki. Natomiast jeśli dużo poczytasz, popytasz się znajomych którzy budowali, prześledzisz fora internetowe to budowa nie będzie czarną magią. Oczywiście zawsze popełnisz błedy, ale budowa domu to super przedsiewzięcie. Polecam.

   Musisz też uzbroić w cierpliwość oraz w niektórych sytuacjach okazać się gruboskórnym skurwysynem. Bhdowa domu dodaje charyzmy.
   pokaż całość

   +: maver
  • więcej komentarzy (11)

 •  

  Okna dachowe - często słyszę, że to "zło koniecznie". Jakie jest Wasze zdanie przy poddaszu użytkowym? Wiadomo: lepiej doświetlone pomieszczenie. A jak z wadami? Podobno nie jest wcale tak prosto o ekpię, która poprawnie zamontuje okna. Inna sprawa, że są pewne kwestie termiczne (w zimie większe straty ciepła, w lecie trudniej kontrolować temperaturę - można roletami. No i kwestia kosztu budowy: z tego, co widzę 4 okna mogą zwiększyć koszt dachu o 35-40tys.
  #budujzwykopem
  pokaż całość

  +: Fidelis
 •  

  #budujzwykopem

  Projekt Dom z charakterem 4. Wieńce wylane, w przyszłym tygodniu montowanie dachu.

  źródło: fromapp.jpg

 •  

  Hej,
  Jaki jest średni koszt kierownika budowy w dużym mieście? Chodzi o kierownika, który dopilnuje większości rzeczy (od papierów po ekipy budowlane) dla osoby, która ma małe pojęcie o budowaniu (tylko wiedza "internetowa"). Dom ~120-130m2

  #budujzwykopem #wroclaw

  +: P47ryk
  •  

   @bachus mój bierze 2.5K za całą budowe, ale podobno jest to mało jak na Kraków. W jego zakresie jest sprawdzanie budowy, wszystkie papiery od zgłoszenia rozpoczecia budowy do odbioru. Ekipy załatwiam sobie sam. Nie znam nikogo, kto ma taki układ, że mu kierownik załatwia ekipy budowalne.

   +: bachus
  • więcej komentarzy (5)

 •  

  #budujzwykopem

  Jakie okna? Na co zwrócić uwage? Gdzie czas realizacji jest szybki? Warto inwestować w 3 szybowe, drewniane, systemy nieprzepuszczające energii itp? Zaznacze tylko, że muszę mieć jakiś system przesuwny typu hds z oknoplastu do okna tarasowego.

  •  

   @lovalu nie mówie o tygodniu. Dwa miesiące byłby dla mnie optimum, ale wiem że w sezonie trzeba czekać i z 3-4. Tak, dlatego że front robót goni. A dom robie na około 20 lat, nie na całe życie (aż dzieci się nie wyprowadzą). Później trzeba będzie znaleśc coś mniejszego.

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Ugh. Sytuacja z dzisiaj. Wstępnie byłem umówiony z wykonawcą na ocieplenie mojego strychu. Podał mi kwotę za wykonanie pracy, ustaliliśmy wstępne warunki i poinformował mnie, że może wystawić rachunek.
  Ucieszyłem się, ale coś mnie tknęło. Spytałem wprost czy kwota na rachunku będzie taka, jaką ustaliliśmy. Odpowiedź:

  "Oczywiście, że nie. Bo ja muszę zapłacić od tego podatek dochodowy. Kwota więc będzie wyższa, bo inaczej mi się nie będzie opłacało."

  Czyli - ustalam z nim kwotę 2000 zł, a na rachunku jest ok. 2400 zł. Świetny interes...

  Mój przyjaciel miał podobną sytuację, gdy wynajmował domek na wakacje. Pytał właścicielkę kilka razy czy nie będzie problemu z wystawieniem rachunku. "Nie, nie będzie".
  Co się okazało? Gdy przyszło do płacenia i przypomniał o rachunku to usłyszał:
  "Oczywiście. Proszę dopłacić 200 złotych bo przecież od tego muszę odprowadzić podatek".

  Ręce opadają.

  Zapraszam na: https://www.facebook.com/JakSieWybudowacINieZwariowac/

  A moja książka już jest wydrukowana i za chwile drukarnia ją do mnie wysyła! :) Okazało się przy okazji, że 1000 egzemplarzy mojej okładki poszło do kosza bo została wydrukowana zła wersja.

  Jeszcze tylko przez kilka dni trwa przedsprzedaż - zgarnij 20% rabatu :) www.poradnik-budowlany.com

  #budujzchaferem
  #budujzwykopem
  pokaż całość

 •  

  Mirasy, czy cena za budowę stanu surowego z dachem 200tys zł (materiał i robocizna, w tym wszystkie koparki, sprzęt etc.), dom 135m2, to dużo czy ok? Dach prosty dwuspadowy, bez lukarn, balkonów itd.
  #budowadomu

  •  

   @tomkkoo tak. W sumie najniższe wyceny miałem koło 80K, ale u takich Wieśków Pijocków. Tutaj mam umowe, ekipa robi wszystko bardzo na czysto, plac budowy jest uporzadkowany, przyjeżdżają w 8 chłopa, budmajster zawsze odbierze telefon i podpowie jakieś rozwiązania. Na początku zaproponował podwykonawców z którymi współpracuje (koparka, beton, piasek, skład budowlanyitp), cenowo byli OK, teraz sam sobie zamawia, a ja tylko opłacam. Jestem bardzo zadowolony. pokaż całość

  •  

   @tomkkoo no i lokalizacha to Zabierzów, k Krakowa. Na podkarpaciu może bym znalazł za 60-80K.

  • więcej komentarzy (15)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika noyken

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.