•  

  Co polecacie jako drugą broń do muszkieta? Nie znam się kompletnie na gierce wiec jak ktoś ma też jakąś stronkę z buildami to poprosiłbym
  #newworld

 •  

  Mam dylemat, chyba jeden z większych w swoim życiu. Mój dentysta polecił mi abym skontaktował się z ortodontą bo próchnica, która mi sie tworzy jest mocno powiązana z moją wadą. W dodatku moje przednie zęby są sporo starte już.

  Więc tak zrobiłem, namierzyłem naprawdę dobrego ortodontę (przekopałem sporo internetu). Po kilku wizytach jestem w stanie stwierdzić, że trafiłem do kogoś kto profesjonalnie podszedł do tematu i widać doświadczenie.

  W sumie byłem juz przekonany, jeszcze przed wizytami, aby zrobić porządek z zębami. Dostałem ostatnio plan leczenia (moja wada nadaje się tylko na aparat stały) i wyszły 2 rzeczy, których się nie spodziewałem.

  1) Wyrwanie zębów aby zrobić miejsce. Trochę mnie to zaskoczyło, jadnek zgadzam się z uzasadnieniem lekarza. Boli mnie jednak wyrywanie zdrowego zęba.

  2) Cena. Byłem gotowy zapłacić cenę 'Premium' za całe leczenie, jadnakże kosztorys tego wszystkiego zwalił mnie z nóg. Ktoś może się wypowiedzieć czy takie ceny są normalne:

  4tys za jeden łuk samoligaturujący, 450zł wizyta kontrolna. retencja 600zł.

  W koszt wchodzą jeszcze inne rzeczy ale wymieniłem tylko te główne. W sumie przy 2 latach leczenia (optymistycznie) wychodzi 20tys. Przy 3 latach ~24tys.

  To jeszcze nie koniec przygody "witamy w swiecie gdzie naprawa zębów wynosi 5 średnich krajowych" bo muszę odbudować parę zębów, ale to już odrębny temat. tzw kolejne 5-7 tys w zależności co wybiorę.

  Kurde rozpisałem sie trochę. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Co sądziecie ? Jestem gotowy zapłacić komuś za porządnie zrobioną robotę ale też nie lubie być za bardzo dymany na kasę.

  #dentysta #ortodoncja #stomatologia #aparatnazeby
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika object

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)