•  

  Czy znajdę coś podobnego do Tom Ford Neroli Portofino z lepszymi parametrami?

  #perfumy

 •  

  Jak z trwałością? Miałem odlewke i już nie pamietam zbytnio jak na mnie leżały, a cena zacna jak za 100ml #perfumy

  źródło: IMG_4085.PNG

 •  

  Pewnie mi nie uwierzycie ale mieszkam w nawiedzonym mieszkaniu. Tydzień temu wprowadziłem się do nowego mieszkania w centrum miasta. Od 5 dni dzieją się akcje jak w paranormal activity xD. Zaczęło się od tego, że w kiblu samo zapalało się światło, wstaje rano i patrzę z kibla się świeci. Pomyślałem, że ja mam jakieś zwidy i nie wiem lunatykuje i to olałem. Dzisiaj zrobiłem test i wyszedłem do sklepu o 17, dwa razy sprawdziłem czy światła są zgaszone w kiblu. Wróciłem po 30 minutach i kurwa świeci się xDDD. Sprawdzałem czy nic nie jest mechanicznie popsute ale nie, żeby zapalić światło trzeba mocno wcisnąć włącznik i nie ma szans żeby się to działo samo z siebie. Najciekawiej jest jednak w nocy, około 2:30 coś zrzuciło mi z biurka telefon, dosłownie jakby ktoś jebnął ręką w telefon tak mocno, że aż się wybił do góry. Duch też lubi stukać szklankami późno w nocy, chyba się wkurwia, że stoją brudne xD
  #duchy #paranormalne
  pokaż całość

 •  

  #musk #elonmusk zainwestował początkowo $100mln w Spacex. Później firma zebrał $2 miliardy od funduszy, a jak rakiety już latały, to $1mld od prywatnych inwestorów. Teraz jest warta dużo więcej.
  Do czego piję, w Polsce jest dużo miliarderów, którzy mogliby zrobić europejski #spacex ale nikt się do tego zbytnio nie pali. Za to Polscy miliarderzy są pierwsi na miejscu, gdy trzeba zbudować autostradę lub zrobić wał na paliwach.

  #gospodarka #polska #ekonomia
  pokaż całość

  •  

   @Sekularyzacja: W Polsce:

   1. Nie ma warunków do wystrzeliwania rakiet (nośność mocno wzrasta w okolicy równika).
   2. Nie ma sektora kosmicznego który chciałby korzystać z tych rakiet. Amerykanie, Rosjanie i Francja będą woleli dać zarobić swojej korporacji, nawet jak będzie 100x drożej, bo muszą utrzymać sektor i nie wystrzeliwują wielkiej ilości własnych rakiet. Możliwe byłoby przyciągnięcie tylko sektora niezależnych satelitów, a tych jest niewielu i większość tak naprawdę jest zależnych od w/w państw.
   3. Nie ma wystarczającej ilości ludzi znających się na technologiach kosmicznych, a niewiele osób chce przyjechać pracować do Polski. Łatwo jest kogoś zwerbować do pracy w USA, ale nie do Polski.
   4. Jest masa przeszkód inwestycyjnych, które powodują, że inwestycje trwają długo i potrafią się mocno przeciągać przez drobiazgi.
   5. Sądy działają gorzej niż w Korei Północnej. Wpakuj się w jeden spór sądowy i przygotuj się na 10 lat nierozwiązanego problemu i wykładanie kasy na prawników.
   6. Nie zbierzesz $2mld od funduszy. SpaceX jest na powierzchni tylko dzięki kontraktom rządowym USA.
   7. Zaraz ktoś będzie chciał przytulić mały procent albo duży procent vide Optimus.
   8. Polski rząd ma Cię w dupie i nic go nie obchodzi, że Twoje podatki będą ważnym wpływem do budżetu. Polski rząd obchodzi tylko patola, która zagłosuje dzięki 500+, a pieniądze zdobędzie się z ciągłego zwiększania podatków. Zwłaszcza nie obchodzisz ich, gdy rodzinka nie zasiada nigdzie w Twoich spółkach. A jak jeszcze źle się o nich wypowiesz to Cię dojadą.
   9. Każdy będzie Ci źle życzył. Połowa kraju ma myślenie Janusza: Cholera ma tyle pinindzy, za robota by się wzieł, a ni rakiety budujo! (+ coś o jeżdżeniu Mercedesem)
   10. (To powinno być pierwsze) Niepewność rynkowa jest najgorsza w Europie. Dziś jest tak, a jutro może być inaczej. Może premier napisze jakieś rozporządzenie na kolanie/twitterze? Może rząd stwierdzi, że warto wprowadzić podatek od wychodzenia w kosmos? Może to brzmi absurdalnie, ale właśnie opodatkowuje się gazety, a jakiś czas temu opodatkowano kopaliny. W Polsce nie ma absurdu, bo granica zawsze jest płynna. Może podpadniesz Stachowi, bo Twoja wieża kontrolna zasłaniać będzie mu kurnik? Nie wiesz kim jest Stachu? A może chcesz poznać? Stachu jest zięciem wójta, co sobotę pije z księdzem, a jego córka wyszła za syna komendanta Policji. Na wiosce takie trio rozjebie Ci biznes niezależnie od wielkości inwestycji.

   Jak tam, gdzie zainwestujesz będąc polskim miliarderem? ( ͡º ͜ʖ͡º)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (16)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika ochar

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)