•  

  odpalenie OLX i Wpisanie Polonez Caro Plus, jest tak samo rakotwórcze jak wciśnięcie gorących na YT #polonez #youtube #polskiyoutube

 •  

  dzisiaj nawet nie grałem w gry tak bardzo nie miałem sił

 •  

  jeszcze brzuch zaczął boleć do tej głowy bolącej dlaczego ja się urodziłem

 •  

  W odpowiedzi do tego wpisu

  Po ściągnięciu gipsu okazało się, że nie pomógł on za dużo. Dostała się wilgoć i rozmiękł, przez co nie był idealnie sztywny, dlatego nie wołałem was po dwóch tygodniach, bo założony został nowy gips tym razem usztywniony kawałkiem deski. Kilka dni temu został on ściągnięty i tak teraz prezentuje się malec, nogi ma jeszcze trochę krzywe, ale chociaż stoi już na kopytach. Liczymy, że z biegiem czasu mu się polepszy i będzie mógł biegać z innymi cielakami( ͡° ͜ʖ ͡°)

  W komentarzu zdjęcie w drugim gipsie wraz z twórczością własną mojej siostry( ͡º ͜ʖ͡º)

  #rolnictwo
  pokaż całość

  źródło: 1614937676137.jpg

 •  

  Cała Polska buduje pałacyk Obajtka. Niezbędnik prawicowego inteligenta

  https://www.wykop.pl/link/5986281/cała-polska-buduje-pałacyk-obajtka.-wielkie-pieniądze-z-budżetu-państwa
  https://www.wykop.pl/link/5985751/niezbędnik-prawicowego-inteligenta

  O co w tym chodzi?
  Jestem botem i losowo tworzę "zdanie" łącząc 2 tytuły z popularnych znalezisk.

  Tag do obserwowania / czarnolistowania #dwielinie
  pokaż całość

 •  

  Jak mówiłem tak zrobię. Żadna zarzutka, żaden fake. Zarzutki jak mam robić to mają wzbudzić odrobinę uśmiechu, więcej ciut nienawiści w stosunku do mnie oraz największą frajdę mi sprawia jak ktoś mnie wrzuca na black listę i mogę walić wysrywy, których nikt nie widzi (。◕‿‿◕。)

  Teraz do rzeczy. Mechanizm wczorajszy nie był zbyt prosty, szukanie upływu prądu nie było latwe i nie zajęło mi trochę. Wręcz straciłem prawie cały dzień oraz nadzieję na zarobek w miarę normalnej dniówki. Rodzina, u której to znalazłem miała wcześniej licznik w lokalu, ten następnie przeniesiono na budynek a potem ta sama rodzina wyremontowała sobie kilka lat temu mieszkanie.
  Mieszkanie, które ogrzewane jest głównie elektrycznie lecz ostatnie zimy były wręcz słabe stąd rachunki jak latem. Niby do uwierzenia, bo wszystko było git. Liczniki lokatorom nie bez powodu wyniesiono przed budynki.
  Zwyczajnie pomyślałem sobie jak za każdym razem, gdzie ja bym się podłączył gdybym chciał ukraść prąd. Wiecie, elektryk hehe.
  Do momentu, kiedy nie zacząłem ściągać obudów to na osiedlu było wszystko ok, normą jest jak wszyscy patrzą się z okien, komentują, że trafimy na youtuba, wyzwiska od złodziei, groźby ujebania łba itp. Ale co zwróciło na mnie uwagę to zachowanie jednej z rodziny. Stary zaczął palić fajke za fajką, kręcił się koło swojej skrzynki, obserwował nas wszystkich, poprosiłem jednego z ludzi aby obserwował ich. Nie myliłem się.
  Jak podszedłem do jego skrzynki to typ wybuchł a stara zaczęła drzeć japę, że wszyscy kradną, ona ma czwórkę dzieci, ciężko o pracę i to my jesteśmy złodzieje. W zasadzie prócz gróźb i wyzwisk to w ruch mało nie poleciały ręce ale typ szybko został zakuty w kajdanki.

  Dla osób z żuław mogę tylko napisać, że są to budynki PGRowskie, które są na wielkim wypizdowiu. Niestety, ale dla dobra mojej pracy (aby przez takie wpisy mi ktoś nie uciął źródła dochodu) nie mogę zdradzić dokładnego miejsca.

  Więc tak, na zdjęciu widać nowe przewody, to są przewody idące do nowej rozdzielni, natomiast stare odłączone to przewody, które wpinane były w BMy, omijając w ten sposób licznik.
  Zapytacie pewnie co z polem magnetycznym i wykrywanien upływu przed licznikiem?
  Żadna tajemnica. Opuszczamy eske na fazie i licznik na niej już nic nie wykryje. Lokal zasilony z jednej fazy a na pozostałych dwóch ogrzewany. Na pierwszy rzut oka nie do znalezienia, wszystko legalnie, obudowa jest za licznikiem więc nie musi być plombowana z kolei otwory przed i za BM są po to aby wsadzić tam próbówkę oraz przewód z innego obwodu.
  N nigdy nie był zwierany w szafie, ponieważ zwarty był już w korytarzu mieszkania.
  I tak się powoli żyje na tej wsi.

  Przy okazji odpowiem na kilka pytań:

  Jestem na własnej dg, tutaj dostaje po prostu zlecenia na różne prace. Dla wielu firm robię jako podwykonawca. Posiadając wiele sprzętu i narzędzi jestem dla małych i początkujących firm niekiedy "zbawieniem".
  Zdobylem na tyle wiedzy i doświadczenia, że będąc we Wrocławiu, dostałem zapytanie, czy podjadę do Poznania aby sprawdzić, czemu dane urządzenie nie działa, uprzedzono mnie, że było już trzech elektryków. Pojechałem, 10 minut pracy i już działa. Symboliczne 1300zł wpadło, gdzie sam chciałem zaproponować 300zł, bo wracałem już do Elbląga więc miałem po drodze.
  Niby jestem małą firmą ale z ogromną ilością podwykonawców tak wykonuje zlecenia dla zagranicznych firm, które sprzedają urządzenia na Polskę.

  Jeżeli chcecie poczytać więcej i lepszych i gorszych ciekawostek to otwieram tag #detektywzarzutka w którym opublikuję od czasu do czasu coś ciekawego o ile za chwilę nie pójdę do więzienia, bo moja była żona ze swoją profesjonalną panią adwokat o to walczą, ale jakoś im nie idzie. Zapewne pani mecenas uczy się fachu w zawodzie i ma odpowiedniego kandydata, który mimo porażek nadal korzysta z jej usług. Sprawę o próbę morderstwa umorzono, o próbę przejechania samochodem umorzono a obecnie będzie sie toczyć sprawa o znęcanie sie fizyczne i psychiczne, gdzie miałem to robić od początku związku. Po co to napisałem? Po to abyście się zastajowili 10 razy, czy wasza druga połówka jest normalna oraz czy warto obserwować tag, kiedy zaraz mogę iść w pierdzieć w pasiaki. Kobiecie w tym kraju wolno więcej czego jestem przykładem.
  pokaż całość

  źródło: 1614841998432.jpg

 •  

  #glupiewykopowezabawy

  źródło: 155767230_10218636720212649_7386634788069281116_n.jpg

 •  

  prosze pana moje konto na wykop pl jest chyba zepsute

 •  

  Ramowy sedan post-NRDowy

  czyli

  IFA Wartburg 1.3

  Przełom lat 80. i 90. XX wieku w Europie Środkowo-Wschodniej zapisał się jako okres zmian, końca epoki komunizmu i początku ery postsowieckiej; same lata osiemdziesiąte upłynęły pod znakiem napięć społecznych czy kryzysu, który oddziaływał na lokalną motoryzację. Wiadomo, kasy nie było, więc fabryki – nie tylko nasze - rzeźbiły w przestarzałych konstrukcjach, chociaż zdarzały się też nowe projekty pokroju omawianej kiedyś Łady Samary czy wspominanej kilkukrotnie Skodzie Favorit; rzecz jasna były też swoiste patologie jak dzisiejszy bohater.

  Wartburg 1.3, bo o nim dzisiaj mowa, miał swój początek w latach 70. – wówczas to Czechosłowacja i NRD wspólnie planowały budowę nowego samochodu – PRL miał też brać w tym udział, ale dość szybko zrezygnowano z tego na rzecz licencji na malczana – ostatecznie z całego przedsięwzięcia nic nie wyszło poza skrzyniami do Favoritki , Wartburga czy Trabanta; co ciekawe, w 1974 roku do Wartburga wsadzono silnik ze Skody. W międzyczasie enerdowska IFA produkowała w zakładach VEB Automobilwerk Eisenach dwusuwowego Wartburga 353 oraz prowadziła prace nad własnymi modernizacjami, między innymi Wartburgiem 610M , który wyglądał jak nieślubne dziecko wspomnianego Favorita i seryjnego 1.3, tyle że napędzanego silnikiem z Dacii.

  pokaż spoiler tutaj ciekawostka, już od lat 50. eksperymentowano z innymi silnikami, między innymi z Wanklem czy czterosuwowym V4 Forda, który napędzał także prototyp 125p Pickupa na rynek amerykański


  Do tematu nowych aut wrócono w 1984 roku – wówczas IFA skonstruowała silnik czterosuwowy do Wartburga, jednak na skutek odgórnej decyzji politycznej, porzucono rodzimą konstrukcję i zakupiono licencję od Volkswagena na silniki 1.1 (40 KM) z Polo i 1.3 (58 KM) z Golfa; tutaj warto nadmienić że licencja dotyczyła SAMYCH silników – osprzęt pokroju gaźników czy alternatora był już konstrukcją enerdowską, zaś skrzynia biegów wywodziła się ze wspomnianej współpracy z czechosłowacką Skodą – samych skrzyń były dwa rodzaje, cztero- i pięciobiegowe, z czego najczęściej można spotkać pierwszy wariant. Jak się jednak okazało, silnik 1.3 SOHC z VW, który produkowano w Karl-Marx Stadt (obecnie Chemnitz)

  pokaż spoiler taaak, to ten przypadek kiedy nazwanie ulicy czyimś imieniem to za mało więc trzeba nazwać całe miasto XDDD


  nie mieścił się poprzecznie pod maską Wartburga, toteż konieczne było przeprojektowanie przodu i poszerzenie rozstawu kół; taka operacja, według wyliczeń, miała wynieść około 9 miliardów ówczesnych marek wschodnioniemieckich – za tą sumę można było zaprojektować zupełnie nowe auto, a nie kolejny lifting konstrukcji z lat 50.

  Wartburg 1.3 otrzymał facelifting, który polegał między innymi na zmianie zderzaków na plastikowe, innego grilla, zastosowaniu nowych, płaskich świateł czy nowej desce rozdzielczej. Poza tym, wartgolf - jak nazywa się go czasem - był nadal ramowym czterodrzwiowym sedanem z zawieszeniem opartym o sprężyny, wywodzącym się z konstrukcji z lat 60 – czyli mówiąc wprost, był wygodnym i pakownym „kanapowcem”, który jednak pod koniec lat 80. był przestarzały. Tutaj ciekawostka – ze względu na fakt, iż rama kończy się nad tylną osią, nierzadko dochodziło do zarywania bagażników w wersji sedan; ponoć wersja kombi ma wzmocnioną podłogę.

  O ile największą zmianę pokroju wstawienie normalnego zachodniego czterosuwowego silnika można uznać za udaną, o tyle lifting stylistyki jest kwestią mocno dyskusyjną, podobnie jak w omawianym ostatnio Orochi. Ze względu na fakt, że auto pochodzi z NRD, czyli kraju komunistycznego, poprzez swoją zmodernizowaną stylistykę przypominającą tą z publicznych pomieszczeń sanitarnych

  pokaż spoiler „hurr tak narzekasz a ci siem podobajo X Y i Z co wyglądają jak gunwo durr”


  daje jasno do zrozumienia, że powstał po to by spełniać zadanie, a nie wyglądać – „żyjesz Heinrich w komunie, masz przydział na auto które jakoś jeździ, chcesz żeby ładnie wyglądało? W dupie ci się poprzewracało od dobrobytu towarzyszu.” - Smutny obraz enerdowskiego patogolfa dopełnia wnętrze, a dokładnie plastikowa deska rozdzielcza, a raczej jej wygląd – na pierwszy rzut oka wygląda na w miarę funkcjonalną, jednak wraz z czasem patrzenia na nią można dostać depresyjnych myśli, które potęgują NOWOCZESNE diodowe wskaźniki paliwa czy temperatury, gałki do otwierania drzwi wyglądające jak wymontowane żywcem z mebli biurowych oraz swoiste umiejscowienie pedałów w grodzi

  pokaż spoiler tak kuhwa, w grodzi, niczym w aucie przedwojennym – ręce opadają i szorują po asfalcie


  przy których można się nabawić swoistego zespołu jaworowicz . Japierdole, ten samochód jest jednym z dowodów na to że ta słynna mityczna niemiecka motoryzacja jednak nie była taka super, zwłaszcza jak Jurgen z Klausem po drugiej stronie Muru Berlińskiego naprędce i po kosztach musieli rzeźbić pod okiem Stasi, bo jeszcze by spier… uciekli do plugawego imperialistycznego świata. Szkoda tylko że wiele osób zapomina o tym, że motoryzacja zależy też od ustroju, bo tak kierwa łatwiej i szybciej.

  Wracając do wątku, produkcja Wartburga 1.3 ruszyła w październiku 1988 roku; nieco później, bo w lutym ’89 roku, zaczęto produkcję wersji kombi o oznaczeniu Tourist; oprócz nich była także wersja pickup o nazwie Trans, najrzadziej spotykana – ona była z kolei montowana w Ludwigsfelde. Do czasu zakończenia produkcji w ’91 roku, warczyburg przechodził niewielkie modyfikacje, z których najbardziej znaną jest montowanie po 1990 roku welurowej tapicerki i siedzeń z Opla – fabrykę w tym samym roku została przez nich wykupiona; inną była wspomniana skrzynia pięciobiegowa, która miała trafić do około 30 egzemplarzy. Planowano także produkcję wersji New Line z pakietem stylistycznym i odmiany z silnikiem 1.4 z Renault; z kolei normalnie produkowana była wersja o oznaczeniu S, która oferowała odsuwany dach i przednie lampy przeciwmgielne.

  Produkcję wartgolfa zakończono 10 kwietnia 1991 roku; wyprodukowano łącznie 152 tysiące egzemplarzy, z czego około 900 było w wersji Trans; większość wyeksportowanych wartburgów trafiła do Polski i na Węgry; polskim importerem wartburgów i trabantów był Zygmunt Solorz, późniejszy właściciel Polsatu.
  Wartburg 1.3, pomimo dyskusyjnej stylistyki był względnie udanym autem i łabędzim śpiewem zakładów AWE. Pomimo zastosowania dopracowanego silnika, auto trapiły usterki osprzętu pokroju niedziałającego alternatora, awarii automatycznego ssania czy usterek półosi; kłopotów dostarczało też nieszczelne nadwozie, zarywające się podłogi bagażnika oraz niezbyt łatwy dostęp do części – niektóre podzespoły pasują z „353”, zaś półosie i skrzynia z konkretnej odmiany Favorita; litościwie pominę podaż i ceny elementów typowych tylko dla tej odmiany wartgolfa . Całościowo jednak ostatni ramowy sedan europejski był niezłym autem, zwłaszcza na tle rodzimego ścierwa, przy którym był lepszym wyborem od niego; sam wartburg swego czasu miał w Polsce opinię pakownego, mało awaryjnego i prostego w naprawie wozu.

  #autakrokieta #wartburg #samochody #motoryzacja #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #nrd #ifa

  pokaż spoiler Źródła: „Z sercem z Zachodu” autorstwa P. Burchanda, z czasopisma „Auto Świat Classic”, nr 1/2021 oraz „Ostatni towarzysze” z czasopisma „Auto Świat Classic”, nr 1/2019; DE oraz PL Wikipedia https://de.wikipedia.org/wiki/Wartburg_1.3 https://pl.wikipedia.org/wiki/Wartburg_(samochód)#Wartburg_1.3
  pokaż całość

  źródło: w13l.jpg

 •  

  Odwzorowanie odrzutu i feelingu broni w grach

  Prawidłowe odwzorowanie broni w grach to dosyć skomplikowana sprawa, na której przedstawienie składa się wiele czynników. Dziś pomówimy sobie głównie o odrzucie i feelingu strzelania w kilku grach na przykładach różnych broni.
  Opisy będą dosyć obszerne a nie chcę żeby wpis był zbyt długi, więc skupię się tylko na trzech modelach, jeżeli chcecie, mogę dodać kilka innych przykładów w kolejnym wpisie. Taka mini seria czy coś. W ogóle to muszę popracować nad tytułami wpisów, jakoś nie mam na nie pomysłu. Tak czy inaczej, zapraszam.

  HK MP7
  https://i.imgur.com/1m7FnfK.png

  MP7 to ulubiony pistolet maszynowy... Wszystkich? Chyba jeszcze nie spotkałem się z osobą, która stwierdziłaby, że "MP7 jest mi obojętne". Powiem więcej, nie spotkałem się jeszcze z osobą, która stwierdziłaby "Nie lubię MP7". Choć nie wątpię, że takie istnieją, przecież nie wszyscy muszą lubić to samo.
  https://i.imgur.com/At3nAvE.jpg
  Jest w tej broni coś magnetyzującego, coś uroczego. Wszak nie ma chyba lepszej rekomendacji, niż ta zapewniona przez liczne jednostki specjalne, które ochoczo z MP7 korzystają. Szczególnie mocno upodobali je sobie amerykanie, gdzieś spotkałem się z twierdzeniem, że jest to ulubiona broń DEVGRU (nowa nazwa Seal Team Six). Nie wiem czy na pewno tak jest, ale MP7 w rękach operatorów legendarnego Seal Team Six możemy oglądać bardzo często.
  https://i.imgur.com/0dXHihX.jpg
  Kompaktowe wymiary, rewelacyjna celność, bardzo wysoka szybkostrzelność przy względnie niskim odrzucie (do tego jeszcze wrócimy) świetne właściwości penetracyjne kamizelek kuloodpornych i łatwość w tłumieniu dźwięku, to wszystko sprawia, że MP7 jest idealnym narzędziem do walki w budynkach czy ciasnych przestrzeniach. No i nie oszukujmy się, MP7 wygląda czadowo, no spójrzcie tylko na tego słodziaka. Jeżeli miałbym "simpić" do jakiejś broni, byłoby to MP7. I G3.
  https://i.imgur.com/JQ5q1qY.jpg

  Akurat odwzorowanie tej konkretnej broni jest dosyć proste, niemal każda gra ukazuje MP7 jako broń celną, zadającą stosunkowo małe obrażenia ale nadrabiającą to bardzo wysoką szybkostrzelnością (dosyć przerażające 950 rpm), i generalnie wszystko się zgadza.
  https://i.imgur.com/c6wmOfQ.gifv
  Te niskie obrażenia to temat na osobny wpis, uznajmy, że nabój 4,6x30 ma stosunkowo niską moc obalającą ale fantastyczną celność i przebijalność (do tego był projektowany).
  Jeśli chodzi o szybkostrzelność i celność, niemal każda gra ukazuje to przynajmniej nieźle, zazwyczaj jedyną kwestią sporną jest odrzut.
  Z tego co odnotowałem, MP7 bardziej wciska się w użytkownika, kopie go. Ma niewielki odrzut pionowy, odrzut poziomy to bardziej swojego rodzaju niewielkie drgania na boki.
  Escape From Tarkov oferuje znakomite odwzorowanie MP7 w kwestii wizualnej, ale mam wrażenie, że w widoku ads zbyt delikatnie i zbyt powoli "pływa" na boki, trochę jak w slow-mo.
  https://i.imgur.com/eIbqAq2.gifv
  Sandstorm w mojej opinii perfekcyjnie radzi sobie z ukazaniem odrzutu w widoku ads, odrzut poziomy jest niewielki ale narowisty, tak jak w prawidziwej broni. Mam jednak problem z domyślnym widokiem. Nie wiem czy uznać to jako strzelanie z biodra czy strzelanie z luźnego ramienia (tak to bardziej wygląda). Tak czy inaczej, w obu przypadkach wygląda to cakiem przekonywująco.
  https://i.imgur.com/FpwGVWX.gifv
  MP7 w Battlefieldzie 4 odrzut pionowy jest nieco zbyt mocny, ale tu też występuje "drganie" na boki, podobnie jak w Sandstorm. Szczególnie podoba mi się sposób, w jaki pokazano "wciskanie" MP7 w ramię strzelca, w mojej opinii wygląda to znacznie naturalniej niż choćby w Sandstorm, gdzie broń po prostu "przybliża się" do kamery.
  https://i.imgur.com/lJmtr6G.gifv
  W kwestii odrzutu nieźle sprawuje się Modern Warfare, będąc czymś pomiędzy Sandstorm a BF4 ale w bardziej agresywnym wydaniu, bronią bardziej "miota" i rzuca. Niestety MP7 w MW wizualnie tylko przypomina swój realny odpowiednik, prawdopodobnie po to, żeby uniknąć konieczności płacenia HK za użycie ich produktu. Nie od dziś wiadomo, że Activision to cwane chuje.
  https://i.imgur.com/jjd22UK.gifv

  ShAK-12
  https://i.imgur.com/p9FRpj9.jpg

  To stosunkowo świeża ale i raczej niezbyt znana Rosyjska konstrukcja, podejrzewam, że jeżeli ją kojarzycie to głównie dzięki Modern Warfare lub Escape From Tarkov. Wbrew pozorom, ma niewiele wspólnego z konstrukcjami AK, jej głównym wyróżnikiem jest układ bullpup (układ bezkolbowy) i kaliber, mianowicie jest to karabin szturmowy zasilany nabojem... 12,7x55mm.
  https://i.imgur.com/M5TrHt9.png
  I tak, karabin posiada tryb automatyczny. Konstrukcja powstała z myślą o walce w mieście, wśród osób cywilnych lub w ciasnych przestrzeniach, stąd dosyć niski zasięg skuteczny (około 100 do 300 metrów). Zastosowanie tak silnego naboju podyktowane zostało chęcią definitywnego wyeliminowania celu z pola walki, gdyż jak się pewnie domyślacie, tak potężny nabój w 80% przypadków zabije wroga na miejscu, ewentualne oderwie lub trwale uszkodzi postrzeloną kończynę. Tak jebitny nabój bez większych problemów poradzi sobie nawet z wrogami ukrytymi za osłonami czy ścianami. Trzeba przyznać, że brutalna siła to mocno Rosyjskie podejście do tematu, ale ma to sporo sensu, odnotowano wiele przypadków, gdzie naszprycowani narkotykami afgańczycy czy somalijczycy nadal byli w stanie brać czynny udział w walce pomimo siedmiu - ośmiu postrzałów z karabinków zasilanych natowskim nabojem 5,56x45. Postrzał z ShAK definitywnie załatwi sprawę, nawet w przypadku naćpanego wroga w kamizelce kuloodpornej.

  ShAK to bardzo interesująca broń, ale ze względu na swoje właściwości raczej dosyć ciężko przenieść ją do gier, niewielki zasięg i potężny nabój komplikuje sprawę, co oczywiście nie znaczy, że nie próbowano.
  Jak wspominałem wcześniej, z ShAK możemy postrzelać w Modern Warfare (gdzie występuje jako Oden), Escape From Tarkov (gdzie występuje pod starą nazwą aSH-12) i w Survarium. W kwestii odrzutu, w mojej opinii najlepiej wypada Modern Warfare, wydaje się dużo bardziej naturalny niż ten w Escape From Tarkov.
  https://i.imgur.com/sBD9MOd.gifv
  Odrzut ShAK-12 w EOT wygląda na trochę przegięty, szczególnie w trybie automatycznym. Karabinem rzuca w absolutnie wszystkie strony i niemal chowa się w prawy dolny róg ekranu. Warto zwrócić uwagę, iż ShAK waży 6 kilo, odrzut pionowy jest mocny, ale dosyć powolny ze względu na dużą masę. Podobna sytuacja ma miejsce choćby w karabinach G3. Moim zdaniem odrzut w Tarkov jest zbyt agresywny i narowisty, jak gdyby broń w grze była znacznie lżejsza niż ta w rzeczywistości.
  https://i.imgur.com/mQ2xZpi.gifv
  Zestawiając odrzut w Modern Warfare i Tarkov, porównałbym to do wyszkolenia strzelców w obu grach, bo o ile w MW wygląda jakbyśmy sterowali doświadczonym operatorem, Tarkov sprawia wrażenie jak gdyby strzelający był kimś, kto ShAK używa po raz pierwszy. Zresztą, zróćcie uwagę na poniższy filmik, ziom w okularach i jasnej kurtce sprawia wrażenie bardziej doświadczonego, niż facet w niebieskiej koszuli, stąd różnice w kontroli broni.
  Wiecie, Modern Warfare to facet w okularach a Tarkov to facet w niebieskiej koszuli xD
  https://i.imgur.com/EbX8fYb.gifv
  Inną kwestią jest szybkostrzelność, która w MW wydaje się zbyt niska. Szybkostrzelność ShAK podawana jest jest jako 500 - 750 strzałów na minutę. Warto zwrócić uwagę, że ShAK z Modern Warfare to wersja prototypowa (nazywana wtedy aSH-12), być może te wersje miały niższą szybkostrzelność, niż wersja produkowana seryjnie, która pojawia się w Escape From Tarkov, ta strzela zauważalnie szybciej.
  https://i.imgur.com/LwdTMYs.jpg
  Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, zarówno MW jak i EOT wypadają bardzo dobrze. O Survarium nawet nie wspominam, bo w zasadzie na każdym polu wypada gorzej zarówno od Tarkov jak i MW, wspomniałem tylko, że ShAK tam występuje, to powinno wam wystarczyć xD

  Glock 18 i 18c
  https://i.imgur.com/2TznQtU.jpg

  To jedna z tych broni, która w grach używana jest znacznie częściej niż w rzeczywistości. O ile Glock głównie dzięki modelom 17 i 19 jest niekwestionowanym królem w kategorii broni krótkiej, tak wersje automatyczne przeznaczone wyłącznie dla policji i wojska przyjęły się... Średnio? G18 powstał na prośbę austryjackich antyterrorystów, konkretnie na prośbę jednostki EKO Cobra, został przyjęty na ich uzbrojenie ale nie znalazłem żadnych zdjęć czy informacji potwierdzających użycie go podczas jakiekolwiek akcji.
  Glock 18 znajduje się na wyposażeniu US Army i jednostek antyterrorycznych SWAT, ale tu też nie znalazłem nic na temat ich aktywnego użycia, natknąłem się jedynie na wzmiankę o tym, że dostęp do G18 mają tylko specjalnie wyszkoleni żołnierze, cokolwiek to oznacza.
  Nie zrozumcie mnie źle, Glock 18 to dobra broń, konstrukcyjnie prosta i całkiem niezawodna ale być może po prostu wojskowi i policjanci nie widzą większego sensu w używaniu go. Odrzut jest olbrzymi a krótki magazynek przy przeogromnej szybkostrzelności (1200 rpm) wystarczy na jakąś sekundę ostrzału (długi magazynek bardzo mocno wystaje z chwytu).
  https://i.imgur.com/x10trBW.gifv
  W mojej opinii G18 znacznie lepiej sprawdziłby się jako broń dla jakiegoś rodzaju ochroniarzy i kto wie, możliwe, że właśnie przez jakichś ochroniarzy jest używany, ale ponownie, nie znalazłem żadnych informacji na ten temat. W sumie, to Glock 18 mimo swojej ogromnej popularności wśród gier tak naprawdę jest trochę zagadką. Dokopałem się za to do informacji, iż Glock 18C został znaleziony w kryjówce Saddama Husseina po aresztowaniu go przez Delta Force. Znalezionego glocka w prezencie otrzymał prezydent George W. Bush.
  https://i.imgur.com/dI8Qg9K.jpg
  Glock 18C to właściwie Glock 18 z charakterystycznym wycięciem w górnej części zamka i lufy, będącym swojego rodzaju kondensatorem podrzutu. Prawdopodobnie wycięcie to ma też za zadanie zapewnić lepsze chłodzenie lufy. Warto zwrócić uwagę, że wycięcie w zamku pojawia się też w innych modelach, choćby w Glocku 34.
  https://i.imgur.com/mSZhclO.jpg
  Glock 34 to pistolet półautomatyczny, więc nie do końca wiem czemu to wycięcie służy. Być może miało na celu nieco odciążyć zamek (który jest dłuższy niż w G17), ewentualnie, po prostu wygląda zajebiście i to jedyny powód dla którego to wycięcie w G34 się znajduje.

  A jak jest z G18 w grach? Przeróżnie.
  W Battlefieldzie 4 i Counter Strike: Global Offensive odrzut jest nieco zbyt prosty, po prostu broń (zbyt) powoli podnosi się do góry i to wszystko. Warto też zauważyć, że Glock 18 w BF4 to po prostu Glock 17 z doklejonym selektorem.
  https://i.imgur.com/ySmxp2M.gifv
  Medal Of Honor: Warfighter nieźle ukazuje odrzut poziomy i tą "wyrywność" G18C, ale odrzut pionowy jest zbyt mały. Nawet niewiarygodnie silne ręce nie zdołałyby opanować tak potężnego odrzutu w tak efektowny sposób, co zobaczyć możecie na filmie z prawdziwym Glockiem 18 i prawdziwym Larrym Vickersem, który wrzuciłem wyżej.
  https://i.imgur.com/6AO50md.gifv
  Najlepiej wypada Escape From Tarkov.
  Odrzut wygląda na odwzorowany idealnie, pistolet niemal natychmiastowo zrywa się do góry i lekko rzuca go na boki. Jednakże, znów mamy tu przypadłość podobną do tej z ShAK, bo Glock lata po całym ekranie, zwróćcie uwagę na to, w jaki sposób prawdziwego G18 kontroluje jeszcze bardziej prawdziwy Larry Vickers. Broń rzuca się bardzo mocno, ale Vickers jest w stanie utrzymać broń na celu pomimo dłuższych serii. Ponownie, myślę, że odwzorowanie odrzutu w Tarkov jest idealne, ale wirtualny użytkownik Glocka jest mocno niedoświadczony. O ile można tak powiedzieć o rękach, które w grach kontrolujemy.
  https://i.imgur.com/6tDHYam.gifv

  Oczywiście to nie jest tak, że jestem jakimś wybitnym znawcą, bo żadna z tych broni nie jest dostępna na rynku cywilnym i nigdy nie miałem okazji z nich strzelać, więc moje spostrzeżenia opierałem wyłącznie na filmach, które starałem się wrzucać w wpis, żebyście sami mogli ocenić i porównać rzeczywistość z grą.

  A na koniec wywiad z Kamilem Grosickim po meczu Polska - Finlandia:
  https://imgur.com/a/5VC3oWB

  Na dzisiaj tyle, dziękuję za przeczytanie, życzę wam miłego weekendu i papa wszystkim ❤️❤️

  Tag do obserwowania wpisów o błędach: #bledywgrach

  Poprzednie wpisy których nie ma na tagu:
  - część 1: https://www.wykop.pl/wpis/49741999
  - część 2: https://www.wykop.pl/wpis/49786271
  - część 3 :https://www.wykop.pl/wpis/49883897
  - część 4: https://www.wykop.pl/wpis/50027017

  #20gierwykopka #gry #xboxone #ps4 #xboxseriesx #ps5 #konsole #technologia #gruparatowaniapoziomu #bron #komputery #strzelectwo #militaria #battlefield #callofduty #escapefromtarkov
  pokaż całość

  źródło: Sandstorm-Id-27.jpg

 •  

  Taki trochę russian bias? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #warthunder

  źródło: streamable.com

 •  

  Dzisiaj nie wołam spamlistą bo zawołam jak już finalnie skończę - muszę i tak zacząć na nowo go budować na większej działce bo mi brakło kilka kratek i musiałem zwęzić klatki schodowe, a jak skończyłem budować wejścia do klatek schodowych to zauważyłem że mi coś się nie zgrywa i nie pasuje do wyglądu bloku i posiadanych okien. Plus jest taki że mam wreszcie tekstury do wielkiej płyty - dzięki ruskim forom o Simsach ofc. Przydała mi się ta cyrylica co się niedawno uczyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #bloksimsow #gry #simsy #thesims #grajzwykopem
  pokaż całość

  źródło: Zrzut ekranu (103).png

 •  

  Wyobraźcie sobie, że ominęła mnie ciekawa akcja.
  W Nowym Dworze Elbląskim doszło do wypadku samochodowego.
  Typ z audi siedział mi cały czas na dupie. Co się brałem za wyprzedzanie - ten też. Do tego pospieszanie mnie światłami, bo 80km/h na 50km/h to zdecydowanie za mało. Od samego elbląga widziałem w lusterku jak pędzi na łeb na szyję, minimum dwukrotnie uniknął czołowego.
  No i masz babo placek, ja bezpiecznie zdążyłem wyprzedzić Tira z kolei pacan postanowił rozpocząć ten manewr na linii ciągłej i pod górkę.
  Moja reakcja do kumpla - patrz przez tylną szybę.
  Ten do mnie za chwilę "skąd wiedziałeś?"

  Artykuł na portel
  Ogólnie jestem pełen podziwu, że typy z audi żyją. Teraz tylko czekać, aż sebastiany zaczną się na forach vag masturbować jakimi to oni bezpiecznymi furami nie latają.

  #elblag #malbork #wypadek #audi
  pokaż całość

  źródło: 23022021302.png

 •  

  W skali od 1 do 10 jak sądzicie, że jak bardzo nowe pociski powietrze ziemia spierdolą tę grę? Ja daje 8.
  #warthunder

 •  

  No, to teraz Nadwiślańskie Tahiti będzie przeżywać swoje pięć minut - myśmy tam dziś przyszli, to już tam ludzie się kręcili, jak odchodziliśmy to przychodziło ich coraz więcej - wszyscy za samochodami, które dziś widzieli w internecie. Gratulacje, #zlomnik - jak widać żeby zachować lokalizację obiektu w tajemnicy faktycznie wystarczy pokasować komentarze na youtube.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #motoryzacja

  źródło: DSC09804.JPG

 •  

  Odpychają mnie ludzie, którzy nie lubią kebabuw

  #pajonkdieta

  pokaż spoiler @urboylolek narobiłeś mi smaka łachuderko

  źródło: IMG_20210221_165317.jpg

 •  

  Wiadomo kiery ten nowy update?

  pokaż spoiler Muszę hajs nazbierać na rooikata zanim go wrzuca do nowej lini i chuja zrobię anie go kupię XD

  #warthunder

 •  

  jest taka jedna na mirko co mi sie podoba ale nie wiem jak zagadac co robic
  #podrywajzwykopem #pytanie #kiciochpyta

  +: Kotniepies, om9k +1 inny

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika om9k

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)