•  

  mircy, czy w temacie niewspółmiernie wysokich cen paliw na stacjach nie powinien się zaangażować UOKIK?

  Może jakiś wykop efekt? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #benzyna #paliwo #orlen #pis #zlodzieje #afera

 •  

  Wczorajsza interwencja to taka kupa absurdów, że z szoku będę wychodzić jeszcze przez dłuższy czas. Na początek fakty bo jest z gatunku kontrowersyjnych.
  1. Ludzie którzy przetrzymywali te psy nie są ludźmi z którymi można normalnie rozmawiać. Ja nie wiem czy są chorzy, ale przez te bite 4h przez które trwała interwencja byłam świadkiem reakcji i relacji tak skrajnych że (-‸ლ)
  2. Dzielnicowy stwierdził, że podczas jego ostatniej wizyty nie było tych psów, jednocześnie umacniając historyjkę o porzuceniu
  3. Zostaliśmy postawieni w sytuacji, kiedy obydwoje uporczywie twierdzili, że wszystkie psy zostały podrzucone w ostatnim czasie i mieliśmy wybór - zabierać je administracyjnie i szykować się na powaloną batalię w sądzie albo uznać historyjkę potwierdzoną niejako przez dzielnicowego za prawdziwą i zabrać je jako bezdomne - wspólnie z pracownikami gminy, biorąc pod uwagę głównie twierdzenie dzielnicowego plus nie mając dosłownie nic na udowodnienie, że te psy przebywają u nich dłużej niż kilka dni, zdecydowaliśmy się na opcję numer dwa.

  Pojechaliśmy tam w celu nakazania poprawy warunków jedynego psa, do którego posiadania się przyznali. Pies na łańcuchu, na nieogrodzonej posesji, przy rozwalającej się budzie, w garnku makaron z marchewką a w drugim zielona woda. Oczywiście brak szczepień - klasyczny obraz polskiej wsi ( policjanci odstąpili też od mandatu za brak szczepień a jesteśmy na terenie zagrożonym wścieklizną).

  Widok zbieraniny 6 psiaków w kojcu wielkości 1x3m, bez jakiejkolwiek ochrony przed warunkami atmosferycznymi, na warstwie szmat usłanych odchodami mnie wmurował w ziemię. Smród okropny. Psy obgryzały kości i co kilka minut rzucały się na siebie w walce o te ochłapy. No kurwa dramat.

  Bohater numer 1 tego spektaklu pojawił się za chwilę, stwierdzając ze to psy jego żony, wkrótce byłej. Bo ona to tu nie mieszka, tylko się łajdaczy, czasem przychodzi i psy zwleka aby. On zadzwoni po żonę ale to dopiero jak policja przyjedzie bo nie wiadomo co ona może odwalić. Na wiadomość, że na miejsce zostali wezwani pracownicy gminy pan zapytał czy może się iść przebrać a to był dopiero początek nietypowych zdarzeń ¯\(ツ)

  Potem wraz z pojawianiem się na miejscu kolejnych bohaterów wydarzeń czyli : podobno wkrótce ex małżonki, patrolu policji z dzielnicowym i pracowników urzędu z sekretarzem na czele robiło się już tylko ciekawiej.

  Po przybyciu na miejsce patrolu i rzekomej właścicielki wersja mężczyzny zmieniła się kompletnie. Twierdził że psy zostały podrzucone a oni zamknęli je w prowizorycznym kojcu, żeby nikogo nie pogryzły. Porzucone psy ponoć zostały zgłoszone do urzędu. Dzielnicowy mówi, że faktycznie tu były tylko dwa psy.

  W trakcie oczekiwania na pracowników gminy ktoś z domowników pewnie przypadkiem wypuszcza dwie suczki, maksymalnie dwumiesięczne kuleczki o.O O! A te to ktoś wczoraj o 22 z samochodu wyrzucił (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  Pojawiają się koty, 1, 2, 3 sztuka…

  Państwo nie są w stanie podać żadnych szczegółów na temat zwierząt. Nie znają płci, wieku, nic.

  Przyjeżdzają pracownicy urzędu. Zgłoszenia dotyczące bezdomnych psów z tej okolicy były, owszem, ale lata temu i dotyczyły dużych psów w typie owczarków.

  Po długiej debacie razem z pracownikami urzędu stwierdziliśmy, że zabieramy psy jako bezdomne.
  Pies do którego właściciele się przyznają w ciągu tygodnia ma zostać zaopiekowany weterynaryjnie - odrobaczony i zaszczepiony. Ma zostać przeniesiony na ogrodzoną część posesji i mają mu zbudować ocieplaną budę. Na ww działania mają tydzień.

  Kotki umówiliśmy na zabiegi kastracji. I tu też jest fikołek - pan stwierdza, że jedna ta kotka jest rasowa! Książeczkę ma! Mówię a pokaże Pan tą książeczkę. A tam pieczątka zaprzyjaźnionej organizacji z sąsiedniej gminy. Jako, że jeden z tamtejszych inspektorów z gigantycznym stażem jest naszym stałym doradcą - dzwonię i informuję, że w tym całym bałaganie jest ich kot. Wysyłam zdjęcia kota, imię i numer chipa. W kilka minut okazuje się, że kotka została wyadoptowana w dwupaku, z siostrą do mieszkania w miasteczku obok. Osobie adoptującej kotki znudziły się po niespełna roku i oddała je w te „dobre ręce”. Mamy Bajkę, Bójka zaginęła, będziemy jej szukać w okolicy…

  Odjeżdżają przedstawiciele gminy, odjeżdża policja, zostajemy my żeby pomoc schronisku załadować towarzystwo. A w międzyczasie pojawia się kolejny, luźno latający pies, który zdaniem pana przylatuje bo któraś suczka ma cieczkę. Niby wydaje się, że emocje opadły. Jeszcze raz informujemy Państwa, że każde porzucone zwierze mają obowiązek niezwłocznie zgłaszać do gminy lub na policję, że będziemy monitorować sytuację i za każde kolejne zwierzę trzymane w nieodpowiednich warunkach, choćby przez chwilę, będą odpowiadać karnie. Rozumieją, będą zgłaszać.

  Nawet pomagają ładować to wszystko do transporterów. Na koniec okazuje się, że pies przylatujący do suki to suka, która lada chwila będzie rodzić XDddddd

  Szczerze nie wiem co dalej. Na pewno wyślemy pisemko do mopsu, z opisem sytuacji. Muszę pogadać z urzędem co tam się działo w przeszłości. Zabezpieczyliśmy screeny z lokalnych grup, na których widać, że pani szuka kotów, postuje że przyjmie szczeniaka husky za darmo itp.

  Najgorsze jest to, że oni mają trójkę dzieci. Ludzie kompletnie nie przystosowani do życia, moim zdaniem głęboko dysfunkcyjna rodzina wymagająca profesjonalnej pomocy. Niby dobrze znana lokalnym służbom, ale wydaje mi się że takim ludziom po prostu nie da się pomóc.

  Pierwszy raz na interwencji mieliśmy groźby samobójcze (już po odjeździe policji ofc), jakieś rozwody, tonę takiego pierdolenia, ze po pierwszych 5 minutach już nie wierzyliśmy w jedno słowo.

  Do tej pory jeszcze tego nie przetrawiłam, to niecały kilometr od mojego domu a czuje się jakbym wróciła z innego świata. A wisienką na torcie, niech będzie komentarz właścicielki pod postem opisującym interwencję - wrzucę w komentarzu.

  #pieszkotem
  pokaż całość

  źródło: IMG_2655.jpg

 •  

  Pierwszy dzień wykopowego serwera Counter-Strike 1.6 za nami! Serwer odniósł bardzo duży sukces z czego się bardzo cieszymy. Już w pierwszy dzień ilość slotów musiała zostać zwiększona do maksymalnej ilości 32!

  Cała noc pracy za nami, a oto lista zmian po pierwszym dniu działalności serwisu:

  -Większa ilość spawnów na mapach aby nie zabijało graczy na początku rundy,
  -Spadochron,
  -Asysta przy zabicu (dostajemy $ za asyste),
  -Opcje rozmowy między drużynami oraz żywmi i martywmi,
  -Brak możliwości oślepiania członków drużyny flashem,
  -Granaty wypadają po śmierci,
  -Zwiększony czas na zakup broni na początku rundy z 15 do 30 sekund,
  -Skrócono czas rundy z 3 do 2.5 minut,
  -Serwer zaczeka na dokończenie rundy przed zmianą mapy,
  -Po podłożeniu bomby widać czas na ekranie do jej eksplozji oraz odgrywana jest muzyka "Za chwilę wybuchnie bomba..",
  -Widać obrażenia na ekaranie gdy kogoś trafisz,
  -Nowe roundsoundy,
  -Blokada automatycznych snajperek (autokampy) i tarczy
  -Dwie nowe mapy delidl oraz denuke_winter
  -..to już teraz, a w planach?

  -Niedługo dodamy lepszy system na głosowanie map (rtv)
  -Więcej map
  -Więcej ulepszeń, aby podkreślić lekkość i przyjemność ze świątecznego serwera 4FUN
  -Ruletka serwerowa jakiej jeszcze wykopki nie widziały ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Nazwa: cs-SzczurowniaA[4FUN]
  IP: 145.239.26.20:27130
  Hasło: brak
  Ilość slotów: 32
  Tryb gry: 4FUN

  Zapraszamy do sprawdzenia~!
  #cs16 #counterstrike #csgo #gry #swieta #kiedystobylo
  pokaż całość

  źródło: lidl.jpg

 •  

  siema mirasy,
  potrzebuję Waszej opinii.

  wystawiłem auto na niemieckim portalu ogłoszeniowym, napisał gość, i proponuje, że wyśle mi pieniądze a kierowca odbierze auto. Przelać chce bezpośrednio na moje konto. Brzmi to zbyt pięknie - Czy to scam? Co się może stać, i jak się bronić? Zaproponować mu płatność gotówką? co myślicie bo ja jestem pod wpływem emocji i chcę sprzedać auto ale wydaje mi się to mega podejrzane. dzięki za pomoc.

  Hello,
  Thank you very much for your answer. I am satisfied with the condition and agree with the price. I must inform you that my carrier will pick up the goods as soon as the payment is completed and approved by the bank. The carrier is the one who will help me with all the other details necessary to complete the transaction when he appears at your home address for collection. . So, I will buy it without seeing it and I will arrange the pickup with a private courier service as soon as you have received your payment. You will need to provide the following information so I can proceed with the payment.


  Your Account Name:
  Account Number:
  IBAN:
  Bank Name:
  Your Phone Number:


  As soon as I have made the payment and you have received the money, the courier service will come to your home at the time you requested and pick you up there.

  Have a nice day.
  Thanks a lots


  #oszukujo #kiciochpyta #scam #olx #bezpieczenstwo #samochody
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika ookurasama

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.