nic

 •  

  Pojęcie patriotyzmu jest mi stosunkowo dalekie. Nie rozumiem więc tej zależności - czemu w krajach biedniejszych i najczęściej mocno zdegenerowanych jak Polska, która nie ma praktycznie nic do zaoferowania jest taka rzesza ludzi chcąca za nią walczyć? Z kolei kraje bogatsze - tu tendencja jest odwrotna (wyłamują się z tego jedynie kraje nordyckie jak Szwecja i Finlandia). Rozumiem walczyć za taki kraj, jak Finlandia. Nie rozumiem, co tak ciągnie ludzi do obrony takiej Rosji albo Serbii.

  #przegryw #neuropa #4konserwy #mapa #wojsko
  pokaż całość

  źródło: 19444950e89d74201.png

  +: Dolina_Hinnoma, NoJakNieJakTak +8 innych
  •  

   @Whaadahell ci na wschodzie żyją w perspektywie podbicia przez Rosję. I nawet bardzo bogata Finlandia się tego boi. Trudno się temu dziwić. A co realnie może grozić tym na zachodzie? Co się stanie Portugalczykowi jak podbije go Hiszpan? Nic.

   A gdyby znowu Niemcy zaanektowali Alzację i Lotaryngię? Teraz mówi się tam po francusku i niemiecku, a po aneksji mówiłoby się po niemiecku i francusku. Nic by się nie zmieniło. Nie dziwię się tym na zachodzie że wojna to dla nich abstrakcja i jedyną która może wybuchnąć to wynik jakiś politycznych interesów.

   Jako Polak też nie mam zamiaru walczyć z Czechami czy Słowakami. Jednak perspektywa znalezienia się pod rosyjskim butem dużo zmienia. A i jeszcze zachód przeszedł dwie wojny swiatowe i nikomu tam ze sobą nie chce się bic
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (22)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika pan_kleks8

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.