•  

  Chce wymienić w moim stracie gryf na klonowy z klonowa podstrunica ale gdzie w ogole mozna kupic sam gryf w miare przyzwoitej jakosci? Nie chodzi mi o fendera za 1,5k ale powiedzmy do 5 stowek cos bedzie? Na olx i allegro same szemrane ogloszenia jakies chyba sciagaja z ali po prostu
  #gitara

  •  

   @ThreadPool: kupiłem ostatnio gryf klonowy z guitarproject i też wyglada na ściągany z ali, co zupełnie nie jest jednoznaczne z tym, ze na sam gryf można narzekać.
   @NavyWolf warto sprawdzić gitarowe graty na fejsie i przeszukać olxa. Czasami trafi się coś fajnego w dobrej kasie. Decydując się na zakup od guitarproject przygotuj się na szlif progów i zabawę z siodełkiem. W moim gryfie siodełko było okropnie za wysokie, bardzo słabo wklejone i bardziej przypominało błąd w produkcji, dlatego na starcie polecam wymienić na nowe, z lepszego materiału, co nie jest ogromnym kosztem, a czas poświęcony na korektę oryginalnego lepiej poświęcić na dopasowanie upgrade’u.
   Jest jeszcze szansa, że to ja słabo trafiłem, ale niestety tego już nie jestem w stanie potwierdzić.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Kupując budżetową gitarę co byście wybrali?

  Nową ze sklepu/ dobrze wyregulowaną używkę z tej samej półki cenowej i w podobnej cenie do nowej / coś nieznacznie lepszego, używanego i w niewiadomym stanie?

  #gitara #gitaraelektryczna

  •  

   @Zen_Monkey: to zależy od tego jaką bazę uda się kupić. ostatnio wyrwałem ibaneza gio, wymieniłem progi, zrobiłem ręcznie nowe siodełko, wymieniłem klucze na blokowane, do tego odnowiona elektronika z modami, wykleiłem komory taśmą miedzianą i wyregulowałem. poszła za pełen koszt + 20%. obecnie większy nacisk kładę na wyrobienie ręki i nabranie pewności niż na opłacalność, żeby ze spokojem zabrać się za droższe gitary i nie bać się, że popełnię jakiś głupi błąd pokaż całość

  •  

   @Kokos: właśnie zastanawiam się takie polecanie zadziała :)

  • więcej komentarzy (34)

 •  

  Mirki, wiecie może gdzie mógłbym kupić jakąś większą ilość możliwie najtańszych strun do elektryka? Od jakiegoś czasu próbuje swych sił w lutnictwie, stopniowo nabieram już wprawy, ale staram się być bardzo ostrożny, przez co często (szczególnie przy blokowanych kluczach) pękają mi struny od kilkukrotnego sprawdzania postępu w pracy. Tym bardziej, że uczę się na tanich gitarach, które zazwyczaj wymagają sporo poprawek i szkoda mi marnować pieniędzy na pojedyncze paczki strun w muzycznym, które i tak po kliku dniach skończą w koszu.

  #gitara #lutnictwo
  pokaż całość

 •  

  Kurde. Zrobiłem riff na #bas #gitara i chciałbym go sobie wyrównać i poćwiczyć, grając z metronomem. I mam lipę, bo jak ustawiam metronom na 4/4 i okolice 120 to po którymś razie łapię się na tym, że jestem z riffem przesunięty względem taktu. Może więc ten riff siedzi w innym metrum. Próbowałem go przepisać do Muse, ale jestem w tym cienki, nie wiem za bardzo gdzie dać pauzę, a gdzie triolę żeby brzmiało to tak, jak to słyszę w głowie.

  Jest jakiś program/apka do ćwiczenia słuchu rytmicznego albo rozpoznawania z nagrania?
  pokaż całość

  •  

   @Gorejacy_krzak_agrestu: jeśli masz jakiś DAW, to spróbuj ustawić tempo w programie i nagrać gitarę. będziesz widział w którym momencie nie trzymasz tempa/ brakuje pauzy.

   co do samej nauki rytmiki, to może znajdź na yt proste drum beaty i spróbuj się dogrywać. wydaje mi się, że łatwiej będzie Ci pilnować najbardziej podstawowej perki niż metronomu, a po kilku dniach metrum 4/4 powinno samo Ci się liczyć w głowie (jeśli 4/4 sprawia Ci trudność, to nie mieszaj sobie jeszcze chwile innymi). zapamiętaj tylko, że na jeden masz stopę, werbel lub klaśnięcie na dwa i ćwicz, stukaj palcami jak słuchasz muzyki aż wejdzie Ci w krew i przestaniesz o tym myśleć. pokaż całość

  • więcej komentarzy (8)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika paniefranku

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.