•  

  #chwalesie #rekodzielo dzisiaj zrobiony pierscionek #zareczyny i nie tylko .zloto stop 750 oraz w roli głównej diament w kanarkowym kolorze szlif Princessa o masie 0.40 karata. #zloto #rozowepaski #niebieskiepaski #bizuteria

 •  

  Kiedy w 1991 roku na ulicach królowały kaszle, moi rodzice mieli Golfa GTI 1 generacji. Pamiętam jak mnie nim mama do przedszkola zawoziła. To było chyba najszybsze auto w mieście w tamtym czasie :-)

  #carboners #czarneblachy

  źródło: embed.jpg

 •  

  Dobra Mireczki ktoś może doradzić jak wymienić ten włącznik na taki jak w pierwszym komentarzu?
  #elektryka #inteligentnydom

  +: Aiji
 •  

  Pierwszy wpis (https://www.wykop.pl/wpis/27348317/rozumiem-ze-ten-nowy-ajfon-czy-samsung-lezace-na-m/) spotkał się ze sporym zainteresowaniem, więc będzie kolejny...

  Wracam do pytania: czy te najnowsze ajfony albo Samsungi to z tych skromnych, głodowych, rezydenckich pensji, z których nie starcza na chleb i mieszkanie (chodzi m.in. o dziewczynę od selfie albo siedzący rządek tuż przed nią - jakby ktoś miał problemy ze wzrokiem)? W wywiadach dla opozycyjnych mediów płaczecie, że nie macie co do garnka włożyć, tymczasem ja tu widzę telefonik za 5 tysięcy, tam wyjazd na narty do Austrii czy Włoch za drugie tyle. Nawet mi Was nie żal...

  Dalej manipulujcie opinię publiczną, że chodzi Wam głównie o dobro pacjentów, a nie o dodatkową kasę na własne wynagrodzenia.

  #protestmedykow
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

  •  

   @vegeciak:
   Z Ciebie to prawdziwa cebula, dostajesz 3k na rękę i wylewasz pomyje że lekarze chcą zarobić normalne pieniądze. Porównaj sobie zarobki w porównaniu do Twoich:
   I rok aplikacji - lekarz dalej jest na studiach, na utrzymaniu rodziców.
   II rok aplikacji - lekarz po 3 miesiącach bezrobocia zaczyna staż za 1997zł brutto
   III rok aplikacji - lekarz po 2 miesiącach czekania na PWZ jak ma szczęście to może zacząć zarabiać 2200zł netto
   Ty kończysz aplikacje a ich czeka jeszcze 5-6 lat zarabiania 2k.

   Musisz wydać pieniądze na dojazdy do krakowa raz - dwa razy na kwartał (nie co miesiąc)? No straszne, lekarz ma ustawowy obowiązek kształcenia się i na kursy wydaje większe pieniądze niż Ty na dojazdy
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (98)

 •  

  Jeżeli ktoś dalej nie rozumie czemu do państwowej ochrony zdrowia trzeba dosypać pieniędzy, niech zobaczy na ciekawą zależność:

  1. ~46% przyczyn zgonów w Polsce stanowią choroby sercowo naczyniowe.
  2. W zeszłym roku NFZ zaczęło mieszać przy wycenach i ilości kontraktów na procedury kardiologiczne - co weszło w życie od stycznia tego roku.
  3. Według GUS liczba zgonów od stycznia tego roku wzrosła o 7% w porównaniu do roku poprzedniego. Dane obejmują dopiero okres do lipca, ale jeżeli trend się utrzyma to w tym roku umrze 27 tysięcy ludzi więcej niż rok temu i 10 tysięcy więcej niż w dotychczas rekordowym roku 91' - dotychczas zmiany z roku na rok były niewielkie

  O to chodzi w stwierdzeniu że TYSIĄCE POLAKÓW BĘDZIE UMIERAĆ, a właściwie to oni już umierają.
  #medycyna #lekarz #strajklekarzy #rezydenci #protestrezydentow #polityka
  pokaż całość

 •  

  Bezapelacyjny sukces rezydentów! Kolejne zawody medyczne okazują solidarność z rezydentami! Jeżeli ostatecznie medykom uda się wywalczyć postulaty to realnie przyczynią się do poprawy sytuacji w polskiej służbie zdrowia dzięki której skorzystają my wszyscy, nie pozostaje nic innego jak tylko kibicować i życzyć wytrwałości #protestrezydentow

  Największa i najszersza organizacja skupiająca pracowników ochrony zdrowia przejmuje protest głodowy Porozumienia Rezydentów i przekształca w protest głodowy Porozumienia Zawodów Medycznych. Ten protest rozszerza się od dnia dzisiejszego na cały kraj - powiedział po spotkaniu szef Porozumienia Zawodów Medycznych Tomasz Dybek.
  Kolejnymi postulatami są: zmniejszenie biurokracji, skrócenie kolejek, zwiększenie liczby pracowników medycznych, poprawa warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.
  Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/3970287/porozumienie-zawodow-medycznych-dolacza-do-protestu-lekarzy-rezydentow/

  Twitter Porozumienie Zawodów Medycznych:
  https://twitter.com/PZM_official/status/919967301365125132

  pokaż spoiler PiSowi z Kaczyńskim na czele nie wróżę zajęcia godnej strony pochwały kart historii polskiej ale to tylko moje zdanie

  #protestmedykow #neuropa #polska #polityka
  pokaż całość

 •  

  Jak mnie denerwuje, gdy w tvp celu umniejszania używany jest zwrot "początkujący lekarze", a nie "lekarz" lub "lekarz rezydent". W rzeczywistości po odbyciu stażu i zdaniu egzaminu lekarz rezydent ma pełno prawo odbywania zawodu, podejmuje decyzje mające wpływ na życie czy zdrowie oraz ponosi taką samą odpowiedzialność jak inni lekarze.

  #medycyna #zdrowie #lekarz #tvp #neuropa #media #oszukujo pokaż całość

  źródło: wykop.pl

  •  

   W rzeczywistości po odbyciu stażu i zdaniu egzaminu lekarz rezydent ma pełno prawo odbywania zawodu

   @Xianist: mądrale zmieniły prawo i teraz lekarz stażysta ma pełne prawo wykonywania zawodu, tylko ograniczone do miejsca odbywania stażu. Czyli w teorii większa odpowiedzialność niż była, ale dalej brak możliwości dorobienia i zarobki poniżej minimalnej krajowej

  • więcej komentarzy (15)

 •  

  Jestem chora, w przychodni do której jestem zapisana terminy są na środę, w Luxmed najbliża wizyta do lekarza internisty w piątek a do rodzinnego w poniedziałek.

  Sytuacja w polskiej Ochronie Zdrowia jest stabilna, mamy dostateczną ilość lekarzy. Wszystko jest w porządku. NIECH JADĄ!

  #medycyna #lekarz #popieramlekarzyrezydentow

 •  

  W ramach przeprosin za ostatnie problemy i opóźnienia naszych paczek mamy dla was Miraski specjalne kupony rabatowe, które przygotowaliśmy specjalnie dla klientów z Polski.

  Ceny niektórych produktów są bardzo atrakcyjne, a ilość kuponów ograniczona np. Mi5s, Anet A8 czy Huami Amazfit jest tylko 30 sztuk, więc musicie się spieszyć.

  Xiaomi Mi 6 4G Smartphone International Version - BLACK Cena: $379,99 Kupon: PLGB101201
  Xiaomi Redmi Note 4 3GB RAM 4G Phablet - GLOBAL VERSION GRAY Cena: $148,99 Kupon: PLGB101202
  Original Xiaomi Smart Mi Air Purifier - WHITE Cena: $119,99 Kupon: PLGB101203
  Xiaomi Mi5s 4G Smartphone International Version - GOLDEN Cena: $229,99 Kupon: PLGB101204
  Anet A8 Desktop 3D Printer - EU PLUG BLACK Cena: $119,99 Kupon: PLGB101205
  Original Xiaomi Mijia 0.5mm Sign Pen - WHITE Cena: $0,1 Kupon: PLGB101206
  ROIDMI 3S Dual USB Ports Bluetooth Car Charger - BLACK Cena: $8,99 Kupon: PLGB101207
  Original Xiaomi Mi Band 2 Smart Watch for Android iOS - BLACK Cena: $15,99 Kupon: PLGB101208
  Original Xiaomi Huami AMAZFIT Sports Bluetooth Smart Watch - ENGLISH VERSION BLACK Cena: $82,99 Kupon: PLGB101209
  Original Xiaomi Power Bank 2 - WHITE Cena: $21,99 Kupon: PLGB101210
  Xiaomi Yeelight AC220V RGBW E27 Smart LED Bulb - SILVER Cena: $11,09 Kupon: PLGB101211
  Original Xiaomi Piston In Ear Earphones Fresh Version - BLACK Cena: $2,99 Kupon: PLGB101212
  Original Xiaomi Mi WiFi 300M Amplifier 2 English Version - ENGLISH VERSION WHITE Cena: $4,99 Kupon: PLGB101213
  Car Decoration Solar Power Dancing Flower - PINK Cena: $0,1 Kupon: PLGB101214
  Xiaomi Umbrella for Sunny and Rainy Days - BLACK BLACK Cena: $19,99 Kupon: PLGB101215

  #gearbest
  pokaż całość

  źródło: GB.jpg

  •  

   @pupawolowa: mi odpowiedzieli tak:
   Thanks for your asking.

   We are sorry that as there is no updation until now, we would start a claim for the package with the carrier and the carrier would trace your package from their end. We would take further action for you when we have the result.
   As the claim would go on, would you mind giving us 7 to 10 business days to wait for the result?

   Please understand that we will contact you after we have further news.

   Best Regards
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (59)

 •  

  Nie mogę, po prostu ci "rezydenci" czytaj - lepsi i mądrzejsi mnie denerwują. WQrwiają mocno.

  Tacy nowocześni i postępowi z nich rezydenci, a dają się rozgrywać Arłukowiczowi z PO, jak dzieci z piaskownicy. I to jeszcze jakie postulaty - 6 tys. brutto - "BO JA JESTEM PANEM LEKARZEM! " A czy ja ich zmuszałem, żeby szli na te studia? Ja też chce 6 tys. zł bo jestem światły, nowoczesny i postępowy!

  Jak szli na studia to wiedzieli, ile będą zarabiac i że to ciężka praca. Tymczasem obudzili się teraz - wiadomo, to środowisko jest skażone myśleniem lewackim, typu PO czy Nowoczesna. Takie środowisko powtarza zawsze te same brednie i głupoty. Te same teksty typu - 500+ nie ma kasy. Np. postępowi i nowocześni 2 lata temu mówili: Za 2 lata nie będzie na to kasy. Teraz - nie będzie kasy za 2 lata i tak można prognozować aż do usranej śmierci. Ekonomiści z nich, jak wielbiony przez nich postępowy Rysiek.

  Jakby mi ktoś zagwarantował, że mam dostać 40% podwyżki, nawet rozłożonej w czasie to bym się cieszył jak dziecko, ale tu nie - tutaj jest postulat LIKWIDACJA KOLEJEK - śmiechłem, bo za rzadów PO te postępowe paniusie i jaśnie panowie nawet jęzora nie wytknęli. Tacy z nich Prometeusze od siedmiu boleści.

  Nie rozmawiałbym z nimi. Jak się nie podoba, jest wolny rynek pracy - niech się przekwalifikują. Mają zagwarantowane podwyżki i dziękuje bardzo. Nie jeden młody człowiek tyle by chciał i to jeszcze z państwowego.

  #polityka #4konserwy #lekarz #
  pokaż całość

 •  

  Rozumiem, że ten nowy ajfon czy Samsung leżące na materacach to z tych skromnych, głodowych rezydenckich pensji, z których nie starcza na chleb i mieszkanie?

  Eeech... Cały ten protest to szopka grupy bananowców, oburzonych że nie zarabiają 6k zaraz po studiach. Nawet mi ich nie żal... I jeszcze to gadanie o dobru pacjentów i zwiększeniu nakładów na służbę zdrowia, które zamiast na nowy sprzęt, zasilić mają w głównej mierze wyłącznie kieszenie młodych "lekarzy".

  Wciskają kit o 40-sto letnich rezydentach zarabiających grosze, a prawda jest taka, że jak ktoś ma łeb na karku to "pełnoprawnym" lekarzem zostaje w wieku 30 lat, zarabia nieźle w szpitalu z możliwością dorobienia znacznie większych pieniędzy w prywatnym gabinecie, dofinansowanym za pieniądze podatników "z Unii".

  #protestmedykow
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

 •  

  Zaczęło się! Szukanie haków, dziadków w wermachcie, sbeków i ubeków w 2-3 pokoleniu, grzebani po profilach społecznościowych. Jakby ktoś się jeszcze zastanawiał po co PiSowi nowa komórka do "cyber bezpieczeństwa" na czele które ma stanąć Szefernaker to odpowiedź ma na obrazku poniżej.
  Jakie to typowe dla tych mediów które są tak bardzo zależne od jedynie słusznej partii. Za każdym jebanym razem schemat działania ten sam.
  #tysiacurojenniezaleznychmediow #polityka #polska #medycyna #bekazpisu #dobrazmiana #rakcontent #bekazpodludzi #neuropa #4konserwy
  pokaż całość

  źródło: 3.jpg

 •  

  Ciekawy wywiad z radziwiłłem na temat strajku, sytuacji ochrony zdrowia i protestu lekarzy rezydentów.
  #lekarz #protestmedykow #medycyna

 •  

  Nie trzeba długo czekać.
  Rezydencji informują, że w krakowskim szpitalu pojawiły się takie plakaty MZ.
  Z prośbą o rozwieszenie.
  Urocze.

  https://twitter.com/RafalMundry/status/918403444284755968

  #niechjada #neuropa #polityka #bekazpisu #zdrowie #lekarz #rezydenci #protestmedykow pokaż całość

  źródło: fromapp.jpg

 •  

  #polska #medycyna #protest #bekazpodludzi #heheszki

  Prawo do wykonywania zawodu ma od 10 dni. Już głoduje bo nie moze znieść nieludzko ciężkich warunków pracy i głodowego wynagrodzenia.

  Dej mu 9k bo nie przeżyje!

  źródło: pbs.twimg.com

 •  

  Posłanka PiS o młodych lekarzach w reakcji na słowa, że mogą opuszczać Polskę. To prawdziwa oferta PiS dla młodych! #niechjada #bekazpisu #dobrazmiana #neuropa #protestmedykow

  pokaż spoiler Źródło: https://www.facebook.com/TomaszSiemoniakPL/photos/a.933893293315945.1073741826.293189730719641/1579792958725972/?type=3&theater #polityka
  pokaż całość

 •  

  To ja Wam teraz opowiem, jak to jest być młodym lekarzem w Polsce:

  1. Kupujesz od kumpla seicento. Czujesz się królem życia.
  2. Robisz pierwszą gastroskopię/zakładasz cewnik do dializ/diagnozujesz dystrofię mięśniową/przerywasz napad migotania przedsionków. Czujesz się królem życia.
  3. Nie udaje ci się zrobić pierwszej gastroskopii/założyć cewnika do dializ/rozpoznać dystrofii mięśniowej/odróżnić migotania od trzepotania przedsionków. Uważasz, że nie nadajesz się do tego zawodu.
  4. Nie umiesz niczego innego.
  5. Pospałbyś.
  6. Bardzo późnym wieczorem albo bardzo wczesnym rankiem ze zmęczenia odburkujesz albo pokrzykujesz na pacjentów. Nie lubisz się za to. Trzy lata temu obiecałeś sobie, że nigdy nie będziesz jednym z tych grubiańskich gnojków, którzy na izbach przyjęć drą się na Bogu ducha winnych chorych.
  7. Do perfekcji opanowałeś sztukę mówienia do pacjenta i pisania jednocześnie.
  9. Nabyłeś kompetencje w zakresie polubownego rozwiązywania sporów kolejkowych za drzwiami twojego gabinetu.
  10. Niespodziewanie umiera ci pacjent. Przez dwa kolejne popołudnia leżysz na tapczanie i patrzysz w sufit zastanawiając się, czy dało się zrobić coś inaczej.
  11. Może się dało, a może się nie dało. Nikt z tobą o tym nie gada (oprócz żony, która jednak jest klarnecistką albo politolożką i nie do końca umie wesprzeć cię merytorycznie).
  12. Raz na pół roku idziecie z rezydentami na piwo. Po trzecim zaczynacie opowiadać sobie historie o pacjentach, którzy wam umarli i nie wiecie, czy dało się zrobić coś inaczej.
  13. Dwie i pół godziny później wciąż opowiadacie sobie historie o o pacjentach, którzy wam umarli i nie wiecie, czy dało się zrobić coś inaczej.
  14. Popracowałbyś mniej.
  15. Popatrzyłbyś na zdrowych ludzi.
  16. Z rozrzewnieniem wspominasz czasy, kiedy twój rytm dobowy nie był jeszcze rozregulowany.
  17. Masz jeden wolny weekend w miesiącu. W piątek wieczorem dzwoni do ciebie koleżanka, która ma jutro mieć dyżur. Jest chora i ma chore dziecko. Ty jesteś zdrowy. Nie masz dzieci. Lubisz tę koleżankę. Kiedyś ci pomogła. W tym miesiącu znów nie masz żadnego wolnego weekendu.
  18. Pracujesz na bloku operacyjnym, gdzie kręcili ten film o początkach kariery Religi. Na potrzeby filmu blok trzeba było nieco zmodernizować.
  19. W robocie jest brzydko. Odpada tynk. Grzyb zjada sufit. W komputerze zepsuł się wentylator i głośno szumi. Na bloku operacyjnym buty są tylko w rozmiarze 37 albo 44. Klimatyzacja działa w lutym. Klimatyzacja nie działa w lipcu.
  20. Już trochę nie robi na tobie wrażenia noszenie stetoskopu na szyi.
  21. Wciąż robi na tobie wrażenie, że w aptece wydają leki na receptę, pod którą się podbiłeś.
  22. Wciąż bardzo lubisz, kiedy pacjent powie do ciebie „dziękuję za pomoc”.
  23. Zaskakująco dużo czasu pochłania ci obsługa następujących urządzeń: dziurkacz, zszywacz, spinacz biurowy, klej, drukarka, długopis, pieczęć. Drukarka ciągle wciąga papier.
  24. Czasem dostajesz do ręki koagulację, ssak albo laryngoskop. To miły czas, takie święto. Koagulacja nie działa. Ssak nie ssie. Laryngoskop mruga zamiast świecić.
  25. Rozwiązujesz trzydzieści problemów zdrowotnych w ciągu czterech godzin.
  26. O trzeciej trzydzieści znieczulasz do operacji kobietę z pękniętym wrzodem żołądka. Jesteś na nogach od siódmej rano. Od dziewiątej bez przerwy udzielasz świadczeń zdrowotnych. Odkręcasz tlen. Rozpoczynasz znieczulenie. Maska do wentylacji upada ci na ziemię. Za nią upada filtr antybakteryjny. Bardzo powoli schylasz się i podnosisz oba te przedmioty z ziemi. Wpatrujesz się w nie przez dobre trzydzieści sekund, żeby przypomnieć sobie, jak właściwie łączyło się je w jedną całość. W końcu się udaje. Czujesz się, jak byś był literalnie wypity.
  27. Nie - nie jesteś wypity. Kiedy niby miałbyś pić, skoro nie udało ci się nawet zjeść niczego oprócz dwóch snickersów?
  28. Jedzenie jest super, choć oczywiście nie tak super jak sen.
  29. Uświadamiasz sobie, jak wiele problemów sprzętowych można rozwiązać przy użyciu przylepca i bandaża dzianego.
  30. Uświadamiasz sobie, że zajmujesz się w pracy rozwiązywaniem problemów sprzętowych przy użyciu przylepca i bandaża dzianego.
  31. Bardzo umiesz spać na siedząco.
  32. Masz gorączkę. Kaszlesz. Bolą cię mięśnie. Leci ci z nosa. Dzwonisz do ordynatora i informujesz go, że nie przyjdziesz przez najbliższe trzy dni do pracy. Po rozłączeniu się masz poczucie winy. W pracy bowiem wciąż powtarza się, że nie ma kim robić.
  33. W znajomych na fejsie masz koleżankę, która specjalizację rozpoczęła w Szkocju. Zaskakująco często wrzuca zdjęcia z zagranicznych wakacji. Ukrywasz ją, żeby się nie denerwować.
  34. Powiedziałeś ostatnio przez pomyłkę do profesora „panie doktorze”. Od tamtego czasu profesor patrzy na ciebie spod oka.
  35. Patryk Vega twierdzi, że koncerny farmaceutyczne sponsorują twoje wyjazdy na safari.
  36. Po dyżurze pojechałeś drugą klasą TLK do Bydgoszczy na piętnaście godzin, żeby odwiedzić brata.
  37. Koncerny farmaceutyczne przestają przynosić długopisy, więc zaczynasz kupować własne.
  38. Jak masz chwilę, to wystarcza ci mocy intelektualnych na obejrzenie skrótu meczu Arka Gdynia - Piast Gliwice albo newsów na Pudelku. 18-letnia kuzynka Kardashianek walczy o popularność na Instagramie. Będzie gwiazdą?
  39. Bardzo chciałbyś przeczytać książkę. W liceum czytałeś książki.
  40. W ogóle to tak jakbyś nieco schamiał, przedstawicielu inteligenckiego zawodu.
  41. Nie bierzesz łapówek.
  42. Nikt nie chce ci dawać łapówek (i to jest ok).
  43. Wczoraj po raz pierwszy od trzech tygodni wstałeś bez budzika. O dziewiątej. Wyspany. Nieprzyzwyczajony do takiego zasobu sił poważnie rozważałeś przebiegnięcie maratonu (z marszu) lub zdobycie ośmiotysięcznika (bez tlenu).
  44. Krzysztof Ziemiec mówi w „Wiadomościach”, że chodzi ci o to, żeby zarabiać ponad dziewięć tysięcy.
  45. W telewizyjnych relacjach z głodówki lekarzy co chwilę miga znajoma twarz.
  46. Głodująca koleżanka wraca do pracy, bo ma dyżur. Pytasz koleżanki, czy podczas protestu podjadają na lewo kanapki w kiblu. Koleżanka zaprzecza.
  47. Oglądasz w telewizji Konstantego Radziwiłła. Pamiętasz go z czasów bycia prezesem NRL. Pamiętasz go z zajęć na uczelni. Pamiętasz go z kongresów naukowych. Bardzo rozsądny chłop. Był.
  48. Twoi starsi koledzy mówią „Młody musi zapierdalać”.
  49. Zapierdalasz.
  50. Popierasz protest głodowy lekarzy.
  #lekarz #pasta #protestmedykow
  pokaż całość

 •  

  Mirki, ostatnio wszędzie można przeczytać o druku 3D. Taka drukarka właściwie nie jest mi potrzebna, ale chciałbym pobawić się w to dla zabawy. Czytałem, że można zbudować drukarkę samemu z części zamawianych w Azji. Lubię majsterkować, więc bardzo chętnie. Ile pieniędzy mam szykować na jakiś mega podstawowy model, gdzie szukać części i wiedzy na ten temat?
  #druk3d #3dprinting #aliexpress pokaż całość

  +: mitay
 •  

  Lekcja na dziś. Zarobki.

  Kwitek pokazał mi dzisiaj (a raczej naszej kilku osobowej grupce) lekarz specjalista ortopedii, z 20 letnim stażem zawodowym (czyli wiek około 46 lat). Pracuje w szpitalu klinicznym, jednocześnie jako asystent akademicki. Czyli w 8h pracy dziennie oprócz pacjentów, ma również studentów do nauki oraz dokumentację nauczyciela akademickiego.

  2900 złotych.

  Brutto.

  Podstawy za etat szpitalny ORAZ akademicki razem. Żadnych dodatów.

  Tyle są warte te cenne studia które z taką nienawiścią chcecie kazać spłacać lekarzom. 2900 za leczenie pacjentów, operowanie i uczenie przyszłości polskiej Ochrony Zdrowia. Tyle się płaci facetowi który uczy, to gdzie te miliony w kształceniu lekarza?

  Tyle zarabiają ci wasi specjaliści którzy wg was jeżdżą samymi Mercami i mają największe zarobki w Polsce. Tyle się płaci lekarzowi którzy wstawi endoprotezę twojej mamie, babci.

  Nawet nie powiem kurtyna, bo w sumie wystarczy już dramatyzmu w tym całym spierdoleniu.
  #popieramlekarzyrezydentow #medycyna
  pokaż całość

 •  

  Młodzi lekarze rezydenci od kilku dni głodują w warszawskim szpitalu dla dzieci. Bo nie są w stanie za swoją pensję wynająć mieszkania i zapłacić rachunków.

  Brytyjskie szpitale zachęcają lekarzy z Polski, żeby przenieśli się do Wielkiej Brytanii. Uruchomiły specjalnie dla nich nowy program szkoleniowy.

  Po śmierci anestezjolożki, która pracowała cztery doby z rzędu, młodzi lekarze napisali do ministra list "Nie chcemy umierać na dyżurach". Ministerstwo odpowiedziało, że nie zamierza wprowadzać żadnych zmian.

  Średni wiek pielęgniarek przekroczył 50 lat. Izba pielęgniarska alarmuje, że brakuje młodych osób chętnych do pracy w tym zawodzie.

  W Polsce przypada dwóch lekarzy na tysiąc mieszkańców. To najmniej w całej Unii Europejskiej.

  Za trzy lata co czwarta osoba w Polsce będzie po "60". Dziewięć na 10 osób w tym wieku cierpi na choroby przewlekłe.

  W lipcu wystąpił w Sejmie przedstawiciel protestujących medyków. Doktor Dybek plastycznie opisał, co czeka Polskę, jeśli nie zwiększymy nakładów na ochronę zdrowia: "Będziemy umierać w odrapanych, przestarzałych szpitalach, karmieni niejadalnymi papkami. Będziemy prosić, aby ktoś przybiegł nam z pomocą, uśmierzył ból, podał kubek z wodą, bo będzie brakować personelu medycznego. Będziemy czekali lata na łóżko, badanie, operację".

  Protestujący chcą, żeby państwo wydawało na opiekę zdrowotną ok. 30 mld zł więcej niż obecnie. Minister uznał tę kwotę za "astronomiczną" i niemożliwą do sfinansowania.

  Rząd zrezygnował za to z wprowadzenia podatku jednolitego. Najbogatsi, zarabiający miliony złotych miesięcznie, będą nadal płacić praktycznie taką samą stawkę, co pracownik zarabiający pensję minimalną.

  Antoni Macierewicz planuje zwiększyć wydatki na armię. Mamy przeznaczać na wojsko 2,5 proc. dochodu narodowego. To więcej niż większość krajów europejskich i więcej niż zaleca NATO. Miliardy złotych pójdą m.in. na oddziały obrony terytorialnej, zwane złośliwie harcerzami Macierewicza.

  Przyjęty przez rząd Wieloletni Plan Finansowy Państwa nie zakłada istotnego wzrostu wydatków na zdrowie.

  A teraz proszę połączyć kropki.
  http://www.se.pl/wiadomosci/opinie/Adrian-zandberg-polacz-kropki_1021543.html
  #razem #zandberg #zdrowie #polityka #dobrazmiana #socdem
  pokaż całość

 •  

  Wczoraj pod wpisem o szkodliwości jedzenia mięsa wywiązała się karczemna awantura, krzyki, wyzwiska, kpiny, ale nikt nie potrafił wykazać, że jedzenie mięsa jest dobre dla człowieka. Zachęcam zatem wszystkich mięsożerców, aby przedstawili tutaj naukowe dowody, badania, które wskazują, że spożywanie mięsa nie szkodzi naszym organizmom. Czy znajdzie się choć jedna osoba, która będzie w stanie wykazać, że tysiące lekarzy, ekspertów od żywienia oraz setki badań są nic nie warte bo mięso jest ok? Z góry przypominam, jakie argumenty nie mają żadnego sensu:

  1. Człowiek potrzebuje jeść mięso, by mieć energię - pewnie dlatego wśród sportowców, siłaczy, atletów czy maratończyków jest tak wielu wegan, którzy konają podczas ćwiczeń jeśli nie zjedzą schabowego.

  2. Człowiek ma kły więc jest mięsożercą - pewnie dlatego codziennie mijam w parku tysiące ludzi zagryzających tymi kłami psy, koty, kruki, łasice i bociany. Ludzkie kły nie mają nic wspólnego z jedzeniem mięsa, tak samo jak kły goryla, który jest roślinożerny (i jest jednym z najsilniejszych zwierząt, no ale wiadomo, bez mięsa jak bez wody).

  3. Człowiek od zawsze jadł mięso i spokojnie sobie żył. Tak, średnio 30 lat. Ludzie sprzed tysięcy lat robili wiele różnych rzeczy i powoływanie się na ich obyczaje w XXI wieku jest absurdalnym argumentem, no chyba że ktoś praktykuje magię, chodzi się leczyć do znachora i nie chce się szczepić.

  4. Mięso jest zdrowe. Nie jest. Wg badań WHO spożywanie mięsa jest równie rakotwórcze jak papierosy, arszenik czy azbest. Setki badań, wiadomo o tym od dawna, ale do ludzi to nie dociera bo przecież nauka nie jest nic warta:
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2121650/
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4698595/
  Tłuszcze zwierzęce powodują małe ogniska zapalne. W ludzkich jelitach jest mnóstwo neuronów, które mają bezpośrednie połączenie z móżgiem. Dzięki temu oraz przez cytokiny prozapalne wpływa to na nasze samopoczucie i funkcję poznawcze, może nawet być przyczyną depresji. Zaraz ktoś powie że jak jesz mięso raz na jakiś czas to wszystko jest ok, ale jak mawia Michael Greger jeśli spożywasz niewielkie ilości mięsa to tak jakbyś spożywał niewielkie ilości trucizny - można, ale gdzie w tym sens?

  5. Kurczaki, świnie i krowy są przeznaczone do jedzenia. Argument moralny, ale również błędny, bo gdzie tu logika? Jedne zwierzęta są fajne, pies jest moim najlepszym przyjacielem i w życiu bym go nie zjadł, ale kurczaka czy świnię należy zamęczyć, bestialsko zamordować a następnie zjeść jego ścierwo. 2017 rok, człowiek nie jest uzależniony od polowania na kurczaki, ale przykłada rękę do czegoś tak bestialskiego. 'W życiu bym nie zjadł psa czy kota.. jak niektórzy mogą to jeść... o, kurczaczek, chaps go'.

  To te najpopularniejsze argumenty, które nie mają żadnego sensu i żadnej wartości naukowej. Do tego dochodzą takie brednie jak to że dziecko potrzebuje jeść mięso aby się prawidłowo rozwijać (!), o witaminie B12 oraz witaminie D czy o łamaniu kości wśród wegan i wegetarian, czy np. to że mięso jest smaczne, więc będę je jadł. Spoko, ale potem się nie zdziw, że mając 30 lat zachorujesz na raka. Czekam zatem na naukowe argumenty. Zapraszam wszystkich ekspertów, którzy wiedzą lepiej niż naukowcy.
  #weganizm #wegetarianizm #nauka #jedzenie #gotujzwykopem #oswiadczenie #ciekawostki #shitwykopsays #zwierzaczki #zdrowie #niebieskiepaski #rozowepaski
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika pawel_niki

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.