•  

  Za nami szósta i ostatnia runda jedenastego sezonu ACLeague, Motorsport Capsule F4 Grand Prix! Tym razem z bolidami produkcji włoskiego Tatuus Racing odwiedziliśmy niemiecką pętlę Norisring o dość specyficznej konfiguracji, której okrążenie zajmuje około 51-53 sekund i w której najwięksi optymiści potrafią dopatrzeć się nawet ośmiu zakrętów.

  Pierwszy sprint na serwerze Pro wygrał... Nero!
  Drugi sprint na serwerze Pro wygrał... Kimiz!
  https://www.twitch.tv/videos/309644319

  Pierwszy sprint na serwerze Semipro wygrał... Sprajt!
  http://managerdc7.rackservice.org:50175/sessiondetails?sessionid=544
  Drugi sprint na serwerze Semipro wygrał... Sprajt!
  http://managerdc7.rackservice.org:50175/sessiondetails?sessionid=545

  Jak Warsze wrażenia?

  Dla mnie był to drugi wyścig w tym sezonie. Norisring znałem już z sezonu szóstego, w którym jeździliśmy Lotusem Evorą, gorzej ze znajomością samochodu, którym wystartowałem tylko raz, dwa tygodnie temu na Vallelundze we mgle. Korzystając z obniżonej frekwencji przeniknąłem do grona Pro - 29 miejsce w prekwalifikacjach z całkiem niezłą powtarzalnością pomiarowych okrążeń.

  Znając swoje miejsce nastawiłem się tradycyjnie na start z końca, robienie swojego i pracę nad utrzymaniem powtarzalności. Trening z obciążeniem paliwem i 54 okrążeniami, kombinacje z oponami, ostatnie szlify setupu. Startujemy! Okrążeń będzie ponad 30, więc będzie się działo...

  Jedziemy! Ostrożnie, powoli. Na pierwszej nawrotce skontaktowało się kilka innych Tatuusów - parę miejsc za darmo. Ciasne zakręty 5/6 - ponownie ktoś stoi bokiem. Jestem w okolicach 20 miejsca, opony po przestojach zimne, trzeba 2-3 okrążeń aby nabrały temperatury. Na trugim nawrocie niepotarzane zahaczam o barierki. Przednie skrzydło na złom. Źle, bardzo źle. Tempo wyraźnie spada i zostaje już takie do końca. Tracę jedną pozycję, drugą, aż w końcu robi się puściej. Jadę wolno, ale stabilnie. Na pierwszej nawrotce ktoś zasadza epicki dive bomb, trzy samochody za torem. Awansuję za darmo. Kilkanaście minut do końca: zaczynają mnie dublować. W ostatnich minutach tracę jedną pozycję, a opony mają już dość. Na mecie miejsce... 17, właściwie bez robienia niczego poza jechaniem po swoje bez większych błędów.

  Start do drugiego sprintu. Zmaściłem i od razu wyprzedziło mnie kilka samochodów. Jeden znalazł sobie miejsce po mojej lewej, dokładnie między mną i barierkami. Ciasno! W lusterku wstecznym: szok, niedowierzanie! Bolid tuż obok mnie złapały barierki i poleciał w powietrze, ściągając chyba też innych zawodników. Dojeżdżam do pierwszego nawrotu i łapie mnie pobocze, samochód w ogóle nie chce jechać. Jakoś wyczołgałem się. Za nawrotem przede mną rojno, za mną pusto. Jestem ostatni? Smuteczek. No to jedziemy swoje. Ktoś stoi znowu na ciasnych zakrętach 5/6 - dwa czy trzy miejsca za darmo. Jakieś drobne przepychanki, ale bez konsekwencji. Wkrótce dojeżdżam do Misiu_Rally, który to w pierwszym sprincie wyprzedził mnie w ostatnich minutach. Tempo mamy podobne, ale nie ma go jak ugryźć. Raz pokazuję zęby, ale na tym się kończy. Jedziemy razem prawie cały wyścig. W ostatnich minutach już odpuszczam, aby oszczędzić opony. Tradycyjnie tracę jedno miejsce, zapowiada się, że stracę kolejne, ale między dublującymi do niczego takiego nie dochodzi. Na mecie miejsce... 16! Biorąc pod uwagę dotychczasowe starty - sukces!

  Dziękuję za wspólne ściganie i do zobaczenia w kolejnym sezonie!

  http://acleague.com.pl

  #acleague #assettocorsa #simracing
  pokaż całość

  •  

   @Plupi: Końcówka sezonu w moim wykonaniu bardzo dobra. Identyczne wyniki jak na Vallelunga. Ale po kolei.

   PREQ:: średnio mi się chciało jechać prekwalifikacje, chyba najgorzej mi szło przez cały sezon. Od początku znienawidziłem ten tor i usiadłem na 3 dni albo 2 przed końcem preq. 28 miejsce dało mi PRO.

   KWALI:: Chyba w każdym sezonie będę to mówił, że nie mam kompletnie tempa na kwalifikacje. Zazwyczaj zaczynam z końca stawki i tak też było tutaj. Nie miałem ciśnienia na jakąś wysoką lokatę chociaż lekko się zdenerowowałem gdy miałem czas na top10 ale zepsułem ostatni zakręt. Ostatecznie wystartowałem z 19 miejsca.

   R1:: O dziwo spokojny start a bałem się niesamowicie pierwszego zakrętu. Lekkie stuknięcia które tak naprawdę są co wyścig i jedziemy dalej. Po drodze w sumie bez większych problemów oprócz 1 spina na 1 nawrocie. R1 bez większej historii, kończę na miejscu 18 w rezultacie jestem całkiem zadowolony.

   R2: R2 natomiast rozpocząłem z 15 pozycji. T1 również bez problemów. Na 4 bądź 5 okrażeniu na ostatnim nawrocie dostałem strzała w bok bo ktoś zapomniał skręcić. Z miejsca 16 spadam na 20 i walczę dalej. Wyprzedzam ludzi którzy popełniają błędy, robią spiny i ląduje na miejscu 12. Pod koniec wyścigu dosyć mocno podkręciłem tempo i zacząłem ścigać 11 i 10 pozycje na której byli @prorok1394 i Sterk. Do sterka nie udało się dojechać natomiast z prorokiem miałem cały czas walkę i wymienialiśmy się pozycjami. Niestety na szykanie zbyt pozytywnie pojechałem i uderzyłem w proroka. Widzę że ostatnie okrążenie co dawało mi 11 pozycję niestety ta pozycja przez to ze divebombowalem Proroka mnie nie zadowoliła więc na pare metrów przed metą zachowałem się fair i oddałem pozycje koledze i szczerze mówiąc czuje się bardzo zadowolony po oddaniu tej pozycji bo wiem ze te 12 miejsce było zasłużone a taka zagrywka fair play jeszcze bardziej mnie podbudowała**. Tutaj video z przepuszczenia, mała rzecz wiem, ale cieszę się z takiego rozegrania :D:**

   https://clips.twitch.tv/PoisedEnergeticAirGuitarYouDontSay

   Podsumowując cały sezon - początek nie należał do najlepszych, jazda w AM i niechętnie do wyścigów podchodziłem. Końcówka natomiast poszła mi genialnie i zawsze był środek stawki PRO. Szczerze mówiąc będzie mi brakowało tego Tatuusa mimo wszystko bo całkiem przyjemna była ta formuła. Mam nadzieję, że retroWEK będzie również bardzo dobrym sezonem. Dzięki wszystkim kierowcom a w szczególności TEXACO którzy są mega ekipą! Do zobaczenia na WEK'u! ᶘᵒᴥᵒᶅ
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika pawkolele

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)