Tak w ogóle to jestem starym Januszem ale dobrze się kamufluję.

 •  

  Miraski co się odjebało xdddd
  Kuc z akademika się dopierdolił do mnie, że noszę białe buty i dopasowane spodnie. Podobno to "pedalskie" a on pedałów nie toleruje.
  Typ wygląda jak ten od no tak średnio bym powiedział xDDDDDDD
  #modameska #kuce #heheszki #konfederacja

  źródło: youtube.com

 •  

  główne zarzuty do kapitalizmu to ci źli janusze prywaciarze!
  ak ktoś śmie mieć umiejętności do zarządzenia i zatrudniania ludźmi!?


  Na tym się krytyka nie kończy. Mieć sobie takie umiejętności może, a nawet je przekuć w coś dobrego. Nie umiejętność, a czynność definiuje poprawność zachowania. A czy jak mam zdolności do cichobójstwa to powinienem mieć prawo by to robić? Ja wiem że to narusza czyjąś wolność. Po prostu analogicznie wyjaśniam że nie wszystkie przejawy danych umiejętności, lub jakiekolwiek korzystanie z niektórych umiejętności powinno być legalne, chociażby ze względu na kwestię oddziaływania na indywidualną wolność jednostki. BTW nie darzy nikt burżuja nienawiścią jako człowieka, nie lubimy natomiast klasy burżujskiej. Klasa społeczna to konstrukt analityczny. Wszyscy Socjaliści dążą do zniesienia podziałów klasowych.

  no jak Bezos śmie zarabiać na dostarczaniu do konsumenta w wygodny sposób produktów! no jak śmie być bogatym po zrewolucjowaniu świata?

  Bezos sam za dużo nie ma do gadania. Cała to "rewolucja" to prawie tylko i wyłącznie praca pracowników Amazona, którzy w pocie czoła skrupulatnie wykonywali polecenia z góry, często kosztem własnego zdrowia. Nie, te polecenia to nie Bezos wydawał. No może na początku jego działalności gospodarczej. Od czego są menadżerowie?

  fun fact: przeciętny właściciel firmy w Polsce pracuje dużo więcej niz 40h/7d, do tego do zarabiania więcej od swojego >pracownika musiał poświęcić kapitał i często lata budowy
  fun fact2: nikt nie zabrania pracownikowi założyć firmy
  fun fact3: prowadzenie firmy to też praca, zarządzanie ludźmi to też praca `


  Nie najważniejszym czynnikiem jest czas pracy. Czas pracy wyznacza wypracowaną wartość, jednak najważniejsza jest społeczna potrzeba danej pracy, Bez tego, każda abstrakcyjna praca stanowiłaby wartość samą w sobie (Problem ciasta z Błota). Prawdopodobnie ''pracuje" taki przedsiębiorca dłużej (Przyjęło się mówić że około 42h), tylko dlatego że sam ma dużo latania po urzędach etc. To trochę dziwne że jak kapitalizm "robi dobrze" to nie bierze się pod uwagę masy czynników tego jak państwo (a konkretnie działalności w gospodarce) uformowało dany rezultat. Poświęcić kapitał i lata budowy? Ten kapitał zdaje się musiał zostać w jakiś sposób wytworzony. Zgadnij przez kogo i komu. A budował on własnoręcznie czy budowlańcy z firmy budowlanej? Ale co z tymi co dorobili się na własnej pracy lub spadku i potem zaczęli inwestować? Oprócz faktu że takie przypadki są ekstremalnie rzadkie (własna praca), większość populacji państw wysoko rozwiniętych żyje na kredycie od pensji do pensji, o czymś to świadczy. Oprócz faktu że nie opłaca się pracownikowi płacić za dużo, bo w ostatecznym rozrachunku wychodzi z tego mniejszy dochód dla właściciela zakładu pracy, to jeszcze podnosi się prawdopodobieństwo że pracownik zacznie inwestować we własny kapitał, co zwiększy (przynajmniej lokalnie) konkurencję, przez co sam zacznie tracić. Zdaje się burżuazja być o tym świadoma. Nikt nie potrzebuje szefa, tylko środków do realizacji pracy, które najczęściej posiada prywatny przedsiębiorca.

  kolejne zarzuty, że ktoś śmie urodzić się w bogatszej rodzinie
  no jak ktoś śmie zostawić swoim potomkom dorobek życia?


  czemu Wasze postulaty równości opierają o zabranie komuś majątku? kilka pokoleń jakaś rodzina budowa majątek i >przekazywała dalej
  podaj mi jeden racjonalny powód dlaczego dziedzic tej rodziny nie powinien posiadać np. kilku nieruchomości?


  Bo generuje to nierówność, i niesprawiedliwość na starcie, taka nierówność jest efektem systemu. Nie ludzkiej nieodporności na uwarunkowania prenatalne czy genetyczne. Jak myślisz dlaczego rodzice zarabiają na dobry start w dorosłe życie swoich dzieci? Odpowiedź – Błędne koło systemu.
  Socjaliści nie są przeciwko tej własności która jest oparta o czyjąś uczciwą pracę, lub umowę zawartą z równym zyskiem, w dobrej wierze czy o wzajemną pomoc.

  czemu Wasze postulaty polegają na tym aby zabronić innym zawierania DOBROWOLNYCH umów? czemu tak bardzo >chcecie zabierać innym pieniądze na które pracowali? czemu tak bardzo gardzicie ludźmi, którym się w życiu udało zamiast >czerpać z ich przykład? czemu chcecie systemów niewydajnych w których ludzie z umiejętnościami nie mają szans na >znaczne polepszenie swojego życia? skąd u Was taki brak szacunku do czyjejś własności prywatnej na którą poświęcał tyle >lat?

  Jaką jakość ma ‘’dobrowolna’’ umowa gdy mamy tu do czynienia z dominacją. Sam kapitalizm wytworzył się poprzez konkretne uwarunkowania historyczne. Kapitalizm sam w sobie wali się przy warunku Lock’a. Ma fundament który będzie się za nim toczyć tak długo jak on sam istnieje. Gdybyś tak rozumianą dobrowolność przełożył na inne dziedziny życia, to musiałbyś zgadzać się również na dobrowolne kontakty płciowe 9-latków z dorosłymi za woreczek cukierków.

  @PanHagrid

  #antykapitalizm
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika pciem

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.