trelemorele

 •  

  Z racji takiej iż zakupiłem sobie innego smartwatch'a to Xiaomi Mi Band 5 do rozdania (ʘ‿ʘ)
  Stan idealny, a do tego dodatkowy pasek i szkiełko ochronne.
  Wystarczy plusik i jakikolwiek komentarz ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  Losowanie dnia 23 października (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  #rozdajo #zadarmo #xiaomi #miband

  źródło: DCIM_472623_0182.jpg

  •  

   @KimDotcom: Często, kiedy dopiero wchodzimy do świata perfum, możliwość poznania tak wielu zapachów z wielu różnych miejsc okazuje się niezwykle kusząca. Może być nieco przytłaczająca, ale ekscytująca zarazem. Zakładam, że większość z nas pamięta pierwsze perfumowe zakupy, niektóre w ciemno (choć może nie tak udane), czy też znalezienie pierwszego zapachowego „świętego Graala”: którego długo pragnęliśmy i w końcu zdobyliśmy. Wszystkie te kroki w perfumowej podróży stopniowo narastają, częściowo jako rozwijające się hobby, a z czasem nabywamy w tym względzie także pewnej wiedzy i doświadczenia, oraz rosnącą kolekcję butelek.

   Wraz z pogłębiającym się hobby, może pojawić się pewna presja wokół tej radosnej działalności, która przesuwa je w zupełnie inną stronę. Na przykład masz ulubioną linię perfum obejmująca twoje najukochańsze zapachy – coś, co nosisz niemal każdego dnia. Nagle widzisz wiadomość, że wypuszcza kolejny flankier. Nie wiadomo skąd, w twojej głowie pojawia się pragnienie, by ją poznać. Skąd taka myśl? Dlaczego zaczynasz się czuć wykluczony, jeśli inni kupią go przed tobą? Takie pragnienie wiąże się zazwyczaj nie tyle z samymi perfumami, co z chęcią nadążania.

   Perfume bottles against gauze in a shadowy setting

   To zaledwie jeden z wielu czynników przyciągających i odpychających jakie mogą się pojawić w kolekcjonowaniu perfum, które zmieniają hobby w potencjalny problem. Dla niewielkiej grupy kolekcjonerów perfum, sam akt nabywania zapachów przynosi cudowne uwolnienie od codziennego stresu. Powierzchownie, dostarcza tymczasowego uczucia euforii wynikającego z uwolnienia endorfin i dopaminy w mózgu. Jak większość z nas wie, z czasem ta chemiczna reakcja wymaga coraz większych bodźców i daje coraz mniejsze efekty, więc dreszczyk związany z zakupami perfum jest mniejszy niż poprzednio. Fakt ten wywołuje poczucie straty lub rozczarowania kolekcjonowaniem perfum. Nagle, nie sprawia to nam już radości. Można więc zadać sobie pytanie, dlaczego to hobby stało się tak inwazyjne.

   Ekstremalne hobby perfumowe i uzależnienie od zakupów mają pewne cechy wspólne. Z tym drugim przypadkiem wiąże się rosnąca zależność od ekscytacji, jaką daje wydawanie pieniędzy, nabywanie, otrzymywanie, kolekcjonowanie. Przekształca się ono w rzeczywiste uzależnienie jeśli wystąpią pewne czynniki takie, jak np.:

   - Konieczność regularnego okłamywania najbliższych i rodziny na temat tego, ile wydaliśmy

   - Poczucie, że zakupy są odreagowaniem rozczarowań, strachu, złości lub stresu

   - Mieszane uczucia euforii i niepokoju podczas zakupów

   - Poczucie winy lub wyrzuty sumienia po zakupach, zwłaszcza jeśli obiecaliśmy sobie lub innym, że zmienimy swoje nawyki

   Jest zaledwie kilka potwierdzonych cech uzależnienia od zakupów i nie mają one służyć diagnozowaniu, ale mogą być stosowane, by oszacować, czy nasze pragnienie nabywania zapachów ewoluuje od entuzjastycznego kolekcjonowania do czegoś znacznie bardziej emocjonalnie znaczącego.

   Man's hand holding shopping bags

   Co specyficzne dla kolekcjonowania perfum, na niektóre zachowania wpływają czynniki zewnętrzne. Jednym z nich może być często zauważalna „presja współuzależnionych” (peer pressure), aby cały czas być na bieżąco z nowymi produktami. Media społecznościowe okazały się podatnym gruntem dla porównań, często promując styl życia, na jaki wielu z nas nie może sobie pozwolić, społeczna presja, śliski marketing i wewnętrzne pragnienie by „przynależeć” do grupy skutecznie blokują nasz wewnętrzny opór, gdy staramy się utrzymać zakupy perfum na racjonalnym poziomie. Krótko mówiąc, istnieje olbrzymia presja by kupować, ale znacznie mniejsza, by po prostu się tym cieszyć.

   Pozytywny w tym wszystkim jest fakt, że ludzie zaczynają otwarcie dyskutować na temat uzależniających zachowań bez poczucia winy lub oceniania. Spotykam wielu entuzjastów perfum, którzy chętnie opowiadają o swoich obecnych zwyczajach zakupowych i wyzwaniach jakie w związku z tym napotykają. Niektórzy mówią o tym w kontekście uzależnienia, dostrzegając konieczność jakiejś interwencji (jak nałożenie limitów lub określenie pewnego budżetu na zakupy, wprowadzenie przejrzystości w relacjach z ukochanymi i małżonkami w zakresie zakupów, wyznaczanie okresów, w których nie będą kupować żadnych perfum). Istnieje kilka sposobów i modeli myślenia, które mogą być niezwykle pomocne w kontrolowaniu problemu z perfumami:

   - Aby uniknąć impulsywnego kupowania, zrób listę zakupów i trzymaj się jej

   - Zabierz na zakupy przyjaciół, którzy nie pozwolą na nadmierne perfumeryjne nabytki

   - Poczekaj trochę z dokonaniem zakupu

   - Zadaj sobie pytanie: czy naprawdę tego potrzebuję?

   - Uświadom sobie, że istnieją inne sposoby łagodzenia stresu czy radzenia sobie z rozczarowaniami

   - Znajdź podobnie myślących entuzjastów perfum, którzy mieli lub mają doświadczenia z uzależniającym kolekcjonowaniem i porozmawiaj z nimi. Dowiedz się, co im pomogło.

   Man smiling as he sprays perfume

   Często słyszę od osób, które przeszły okres hiper-entuzjazmu w kolekcjonowaniu perfum, że dochodzą do momentu, gdy nie potrafią już się cieszyć swoimi zapachami. Ich hobby stało się wyścigiem, kupowanie, prześciganiem innych, byciem na topie, wyszukiwaniem najstarszych wersji perfum, ale nie sprawia im to przyjemności. Kiedy wreszcie uświadomimy sobie, że potrafimy się cieszyć tym co mamy, wtedy wreszcie osiągniemy bezpieczny brzeg. Zrobimy przerwę w kolekcjonowaniu i po prostu pokochamy to co mamy. Pamiętajmy o tym, gdy następnym razem pomyślimy, że perfumy są lekiem na całe zło. Ich podstawowym zadaniem jest sprawiać nam radość, dawać przyjemność i poczucie komfortu.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (1070)

 •  

  Jak się u was mówi na zmianę koloru włosów?
  #wlosy #rozowepaski #pytanie

  Zmiana koloru to:

  • 1 głos (2.38%)
   Malowanie włosów
  • 41 głosów (97.62%)
   Farbowanie włosów
 •  

  Zobaczcie jak Alpha.M jest moggowany przez Jeremiego. Widać nawet u wysokiego modela lekkie zakłopotanie tą różnicą wzrostu.

  #blackpill #perfumy

  źródło: youtube.com

 •  

  #perfumy Jakie mixy zapachów najbardziej się sprawdzają?

 •  

  #covidroulette Mamy 4280 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus

  Akcja zdobyła niebywale duże zainteresowanie. Dostałem ponad 500 komentarzy. Wiem, że przy takiej liczbie obecna punktacja jest nieadekwatna, ale już pracuję nad nowym sposobem tak, żeby każdy był zadowolony. Zostanie on wdrożony od nowego tygodnia, a teraz musimy przeboleć na starym.

  Mam tylko nadzieję, że nikogo dzisiaj nie pominąłem.

  Dzisiejsza punktacja:
  10 pkt - @Rycu (4250 [o 30 przypadków za mało])
  8 pkt - @pan_kleks8 (4321 [o 41 przypadków za dużo])
  5 pkt - @Abomination (4120 [o 160 przypadków za mało])
  3 pkt - @Jurigag (4096 [o 184 przypadki za mało])

  Ranking tygodnia:
  18 pkt - @rookiee (pon. -5, śr. -49)
  10 pkt - @Koosalagoopagoop (pon. -5)
  10 pkt - @marek2092 (wt. +2)
  10 pkt - @iamthewalrus (wt. -2)
  10 pkt - @kowalkowskij (śr. -2)
  10 pkt - @Rycu (czw. -30)
  8 pkt - @bmj14741 (pon. +11)
  8 pkt - @konskie-dymanko (wt. -5)
  8 pkt - @pan_kleks8 (czw. +41)
  5 pkt - @Gargris (pon. +14)
  5 pkt - @esemellieu (wt. +9)
  5 pkt - @kaligula5 (śr. +97)
  5 pkt - @Abomination (czw. -160)
  3 pkt - @jmuhha (pon. -19)
  3 pkt - @3nz0 (pon. -19)
  3 pkt - @Lorenzo_von_Matterhorn (wt. -11)
  3 pkt - @pawelo512 (śr. -112)
  3 pkt - @Jurigag (czw. -184)

  Zasady zabawy:
  1. Podajemy w komentarzu swój typ na liczbę nowych zakażeń na dzień następny w Polsce.
  2. Każdy użytkownik może podać tylko jeden typ dziennie.
  3. Typować można najpóźniej godzinę przed ogłoszeniem przypadków przez Ministerstwo, czyli do 9:30 danego dnia.
  4. Każdego dnia będą przyznawane punkty: 14 pkt - idealny typ tzw. JACKPOT, 10 pkt - typ najbliższy w stosunku do liczby podanej przez MZ, 8 pkt - drugie miejsce, 5 pkt - 3 miejsce, 3 pkt - 4 miejsce. W przypadku gdy dwóch lub więcej uczestników wytypuje tę samą liczbę przypadków, wówczas punkty są przyznawane każdemu z nich.
  5. W przypadku, gdy MZ się pomyli i sprostuje wynik, błędnie policzona punktacja zostanie anulowana, a poprawka opublikowana w dniu następnym #covidroulette. To samo dotyczy ewentualnych, moich pomyłek przy przyznawaniu punktów.
  6. Nagrodą w zabawie jest tytuł Wykopowego Epidemiologa Tygodnia. Wyniki zostaną ogłoszone w niedzielę. W przypadku, gdy na podstawie punktów nie uda się rozstrzygnąć kto otrzymuje ten zaszczytny tytuł to otrzymuje go uczestnik, który najmniej mylił się w swoich typach.

  #glupiewykopowezabawy #koronawirus
  pokaż całość

  źródło: czwartek.jpg

 •  

  #medycyna
  #ciekawostki

  Lekarze ze Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu w woj. małopolskim mieli do czynienia z nietypowym przypadkiem medycznym. Do ginekologa zgłosiła się pacjentka z brzuchem powiększonym jak w ostatnich miesiącach ciąży. Nie było to jednak spowodowane obecnością dziecka, lecz guzem.

  Jak informuje portal "Nowiny 24", 25-latka do tej pory unikała wizyt u ginekologa. Młoda kobieta nie była również nigdy w ciąży . Wyniki wstępnych badań wykazały, że pacjentka ma guza jamy brzusznej oraz podniesiony marker nowotworowy. pokaż całość

  źródło: 3b86cc7a-068e-4ab8-a73b-384b11b41401.jpeg 18+

 •  

  #covidroulette Mamy 3003 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus

  Dzisiejsza punktacja:
  10 pkt - @kowalkowskij (3001 [o 2 przypadki za mało])
  8 pkt - @rookiee (2954 [o 49 przypadków za mało])
  5 pkt - @kaligula5 (3100 [o 97 przypadków za dużo])
  3 pkt - @pawelo512 (2891 [o 112 przypadków za mało])

  Ranking tygodnia:
  18 pkt - @rookiee (pon. -5, śr. -49)
  10 pkt - @Koosalagoopagoop (pon. -5)
  10 pkt - @marek2092 (wt. +2)
  10 pkt - @iamthewalrus (wt. -2)
  10 pkt - @kowalkowskij (śr. -2)
  8 pkt - @bmj14741 (pon. +11)
  8 pkt - @konskie-dymanko (wt. -5)
  5 pkt - @Gargris (pon. +14)
  5 pkt - @esemellieu (wt. +9)
  5 pkt - @kaligula5 (śr. +97)
  3 pkt - @jmuhha (pon. -19)
  3 pkt - @3nz0 (pon. -19)
  3 pkt - @Lorenzo_von_Matterhorn (wt. -11)
  3 pkt - @pawelo512 (śr. -112)

  Zasady zabawy:
  1. Podajemy w komentarzu swój typ na liczbę nowych zakażeń na dzień następny w Polsce.
  2. Każdy użytkownik może podać tylko jeden typ dziennie.
  3. Typować można najpóźniej godzinę przed ogłoszeniem przypadków przez Ministerstwo, czyli do 9:30 danego dnia.
  4. Każdego dnia będą przyznawane punkty: 14 pkt - idealny typ tzw. JACKPOT, 10 pkt - typ najbliższy w stosunku do liczby podanej przez MZ, 8 pkt - drugie miejsce, 5 pkt - 3 miejsce, 3 pkt - 4 miejsce. W przypadku gdy dwóch lub więcej uczestników wytypuje tę samą liczbę przypadków, wówczas punkty są przyznawane każdemu z nich.
  5. W przypadku, gdy MZ się pomyli i sprostuje wynik, błędnie policzona punktacja zostanie anulowana, a poprawka opublikowana w dniu następnym #covidroulette. To samo dotyczy ewentualnych, moich pomyłek przy przyznawaniu punktów.
  6. Nagrodą w zabawie jest tytuł Wykopowego Epidemiologa Tygodnia. Wyniki zostaną ogłoszone w niedzielę. W przypadku, gdy na podstawie punktów nie uda się rozstrzygnąć kto otrzymuje ten zaszczytny tytuł to otrzymuje go uczestnik, który najmniej mylił się w swoich typach.

  #glupiewykopowezabawy #koronawirus
  pokaż całość

  źródło: sroda.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika perrod

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.