•  

  Siedziałem dzisiaj w #ikea na dwóch fotelach, tj. #markus i jego następca #jarvfjallet. Jako, że stoję przed wyborem między tymi dwoma fotelami, to musiałem drugi raz wybrać się, aby upewnić się w wyborze. Nigdzie też nie ma zbytnio porównań, recenzji tego nowego fotela itd.

  Markus (materiałowy):
  - mniej bajerów, ale wydaje się trwalszy
  - miększe siedzenie i prawdopodobnie oparcie na głowę
  - mimo, że należę do krasnali (174cm wzrostu), to wydaje mi się jakby był szyty na miarę dla mnie, chociaż wszyscy mówią o 180+

  Jarvfjallet (materiałowy):
  - ma więcej bajerów, tj. wysuwane siedzenie czy regulacje zagłówka, podparcia na lędźwie, ale w sumie Markus w moim przypadku jest idealnie dopasowany, więc np. dla mnie byłoby to raczej zbędne
  - twardsze siedzenie i po kilkudziesięciu minutach już nie było mi tak fajnie... ogólnie jest spoko, ale ja mam coś zj#!$ne z udami i po poprzednim fotelu moje nogi mają dość długiego siedzenia (╯︵╰,)

  Poza tym różnice chyba niewielkie. Ogólnie dopłaciłbym i raczej sugerowałbym dopłacenie do nowego fotela, ale dla mnie wygodniejszy był Markus... bo jest na nim mięciutko. (ʘ‿ʘ)
  pokaż całość

  •  

   @moby22: myślę, że to był jeden z lepszych moich zakupów w ciągu ostatnich 12 miesięcy. wcześniej miałem pseudo-gamingowy fotel z skóry ekologicznej, który był na mnie za mały i który miał chyba przyczynił się do częstych bólów pleców podczas korzystania z komputera. a i skrzypiał i trzeszczał okropnie już kilka miesięcy po zakupie, horror.

   z Markusem problemów nie mam, a przeskok między tymi dwoma fotelami był ogromny na korzyść nowego. być może czasem brakuje mi kilku funkcji, np. podnoszenia podłokietników lub możliwości regulowania oparcia, ale z pewnością jest bardzo wygodny i super mi się na nim siedzi. problemów z nim nie mam, nie zaczął skrzypieć ani nic. delikatnie buja się siedzisko na boki, ale mi to nie przeszkadza i w sumie też nie wiem czy tak nie powinno być (że względu na to jak się mocuje to siedzenie). siatka na oparciu powoduje, że plecy się nie duszą jak na skórze elogicznej w poprzednim moim fotelu, więc korzystanie z tego to bajka.

   przy podejmowaniu decyzji byłem pewny, że ten nowy fotel będzie dużo lepszy, bo w końcu to jest ulepszona wersja Markusa... jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że dużo bardziej pasuje mi Markus niż jego następca
   pokaż całość

   +: moby22
  • więcej komentarzy (3)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika pieczarkowy

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)